Pracovat při RD pro jiného zaměstnavatele?

Od: Datum: 02.04.15 12:48 odpovědí: 1 změna: 02.04.15 14:49
Dobrý den,
jsem na rodičovské dovolené (dvě po sobě), rodičák mi má skončit v září. Smlouva u zaměstnavatele mi stále běží, mohu pracovat jinde aniž bych rozvázala prac. poměr se stávajícím zaměstnavatelem? Budu stále pobírat rodičák, ikdyž budu pracovat a dítě nebude umístěno do mateř. školky?
Výpověď u stávajícího zaměstnavatele mohu dát až v září podle situace?
Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.04.15 14:49

Ano, v době RD můžete pracovat pro jiného zaměstnavatele. Pokud by ale nový zaměstnavatel působil ve stejném oboru (zjistíte v rejstříku) jako zaměstnavatel, u kterého čerpáte RD, budete před uzavřením nové pracovní smlouvy či dohody potřebovat písemný souhlas zaměstnavatele.

Na rodičovský příspěvek budete mít nárok dále.

Kdy dáte výpověď, záleží jenom na Vás. Můžete ji dát až po návratu do zaměstnání. Ale můžete ji dát i dříve. Pokud už byste se do původního zaměstnání nechtěla vracet, stačí dát výpověď v červnu – tak, aby výpovědní doba skončila před skončením RD (jinak byste v září musela nastoupit).

doplněno 02.04.15 17:47:

—–—

Mohla byste prosím doplnit odpovědi na následující otázky do svého prvního dotazu?

Máte mzdu sjednánu v pracovní smlouvě? Nebo ji zaměstnavatel stanovil mzdovým výměrem?

A jak máte v pracovní smlouvě sjednáno místo výkonu práce?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.