Jak bydlet v USA

Od: Datum: 05.08.12 19:19 odpovědí: 4 změna: 05.08.12 20:25

Ahoj, mám takový dotaz, který si nejspíše už řeklo hodně lidí...Ja žít v USA delší dobu bez green card? Přemýšlela jsem o studijním pobytu, jelikož jsem stále studentkou nebo o pracovním vízu ale to mi nejspíše nedají..Rozhodně tam nechci jet a zustat načerno...Hodně jsem přemýšlela o studentském vízu, ale zařízení školy, bydlení, poplatky platit studium stojí hodně a já jako studentka na to nemám...Co by jste mi radili Vy? Děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: joi2
Datum: 05.08.12 19:21

Taky bych nejratši odjela do USA, taky bych ráda věděla. Jsem taky studentka.

Datum: 05.08.12 20:00

Tak třeba až dokončíš školu, tak můžeš zkusit u Student Agency práci jako Au Pair. Budeš tam rok, zdokonalíš jazyk, zvykneš si na prostředí a ještě budeš dostávat kapesné. Když budeš mít štěstí, tak se tam můžeš i usadit a postavit se na vlastní nohy.

Celkově si myslím, že Student Agency je hodně kvalitní společnost. Já osobně bych jednou chtěl vyjet na studijní pobyt angličtiny do USA nebo Austrálie. Myslím, že to je i docela finančně únosné.

Od: kulihrasek*
Datum: 05.08.12 20:03

no ja bych se tam usadila ráda ale co green card..? To je to, oč tu běží..

Datum: 05.08.12 20:25

http://chcidoameriky.cz/zelen…-pobyvat-ve-spojenych-statech

Tady pár rad jak Zelenou kartu dostat... Ale chtěl bych tě upozornit na jednu věc. Znám 2 osoby, které v USA žili už několik let. Sice je tam dobré vyžití, ale naprosto žádné jistoty. Jedna se vdala za američana, má s ním děti a pořád básní o tom, jak by se chtěla do ČR zase jednou vrátit. Druhá se v USA zdržovala 11 let a pak se vrátila zpět sem domů. Když jsem se jí nechápavě ptal, proč se vrátila. když to tam měla docela všechno dobře rozjetý, tak mi odpověděla, že si lidi myslí, že je USA zlatý důl, ale postupem času zjistí, že jsou tam neskutečně velký sociální problémy, rozdíly a nejistoty, které tě v ČR nepotkají.

Ale každopádně ti držím palce, ať ti tvůj se výjde :)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.