Nejste přihlášen/a.
Podtlakové spínače i klapky dělá více výrobců, jde o to, kolik do toho míníte investovat a jaký podtlak předpokládáte. Já servisuji CNC, které používají podtlakové upínání dílců, tam platí, že čím větší podtlak, tím lépe - běžně se pohybujeme okolo -0,7-0,8 bar. Spínače používáme převážně s digitální indikací a nastavením hranice podtlaku. Např:
Zpětné klapky - jsou samozřejmě i typy přímo určené k uzavírání zpětného tahu z vývěvy ( to je velmi nežádoucí jev, vývěva se může zničit), ty jsou ale velmi drahé - prodávají je prodejci vývěv, např http://www.ynna.cz
Proto se často používají běžné typy určené pro vodu s uzavíráním pruživou. Vyhoví většinou úplně stejně. Pokud však dochází k větším rázům v potrubí (skokové otvírání a zavírání ventilů) může se někdy poškodit uzavírací element, který bývá plastový.
No vzhledem k tomu, ze to chci pouzit pro laminovani polystyrenu, tak investovat do toho chci minimalne. Shanim uplne obycejny a klidne i mechanicky podtlakovy spinac / vypinac. Predpokladany podtlak cca. -0.5. No a k tomu i zpetny ventil.
Tak zkuste pohledat na netu - výrobců je povícero - třeba bhvsenzory.cz/...
Ten zpěťák použijte v tomto případě klasický pro vodu: giacomini.cz/...
Stačilo. Pokud Vám stačí doba životnosti měřená v sekundách. Pokud chcete životnost delší, tedy alespoň minutovou, na tento odkaz zapomeňte. Tento výrobek je plastový, pro minimální tlaky (podtlaky) a vůbec...
Jojo, Hope, máte pravdu, kovový ventil je kovový ventil. Bohužel, poslední dobou je to něco jako Yetti - vidí se to velice, ale velice zřídka. Nicméně vězte, že z plastu jsou třeba i ventily na uvedených CNC, ty skokově otvírají podtlak -0,8bar který dává vývěva o 6kW s výkonem 300m3/h. A ustojí to, troufám si říct, že bez problémů. Nejvíc mě ovšem tyhle plasťáky štvou v zimě, kdy je hadice díky chladu tvrdá jako šutr a je ji potřeba sundat z plastového nátrubku. Jak to končívá, netřeba, myslím, rozvádět. Každopádně v takové situaci pak padají výrazy velmi, ale velmi neslušné...
Tak pokud budete odsávat vzduch nějakou hadičkou o ø řekněme do 8-10 mm, tak vystačíte s běžnými zpěťáky pro stlačený vzduch, takové prvky nakupuji třeba zde jsc-brno.cz/...
Ale pro konkrétní radu dáváte vcelku málo info - chápu, že budete vakuovat cosi s polystyrenem - napadá mě laminování, ale to je jen odhad. Jde o to, co bude zdrojem vakua, jaký to bude mít výkon, jak to chcete technologicky provádět. Nepředpokládáte doufám, že něco ,,vycucnete´´ a ono to bude díky zpěťáku ,,vycuclý´´ navěky?
Pokud je můj odhad správný, tak na laminování se často používá třeba ,,ACpumpa´´ z kultovního embéčka: e-cat.cz/...
tam stačí doplnit motorek o nevelkém výkonu s vačkou. Zpěťáků netřeba, ty už jsou součástí čerpadla. Taky spínače netřeba, jede to ,,furt´´ po dobu laminování - ono obecně regulovat podtlak spínačem je nesmysl, dělá se to podtlakovými ventily, které v podstatě při dosažení požadovaného podlaku podsávají vzduch.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.