Nález telefonu

Od: Datum: 08.06.15 20:51 odpovědí: 26 změna: 21.06.15 03:55

Hezký večer, děda našel na parkovišti před obchoďákem chytrý telefon LG. Prý vypadal, jakoby někomu vypadl z auta(byl oddělán kryt a baterie vypadlá). Vypadá, ale nepoškozeně, tak jsem ho zapl, ale byl zaheslovaný, ještě jsem zkusil sim kartu, ale měla pin. Zítra ho děda půjde dát na policii Čr. Co myslíte, vrátí se majiteli? Protože vypadá, že byl asi dost drahý. *nevi*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pk
Datum: 08.06.15 20:54

Podle mě se mu to nevrátí... já bych to dal do továrního nastavení a nechal si ho

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 21:01

Ne to ne. Nejsem takovej "srab abych si nechal cizí věc" a taky je za to prý trest za zatajení nálezu, nebo něco takového.

Datum: 08.06.15 20:58
avatar

Odnesl bych na místní úřad do ztrát a nálezů.nebo v onom obchoďáku!

Pokud jej majitel bude hledat jistě se mu vrátí .I při výměněn sim karty jde dohledat-pokud za to bude majiteli stát.I v továrním nastaveni a jinou karto lze dohledat,imei zůstane pořád stejný-musela by se vyměnit ZD mobilu !Navíc pkd je dražší (vyšší průměr smartfounů je nad 5000kč) tak tak je to trestné,ponechání si jej!

doplněno 09.06.15 17:45:

Frkotou na PČR asi neee.Jinak ztrati ho,tak budu požadovat blokaci mobilu-jde i když se vymění SIM ! (Tuším operátor na základě požadavku od PČR )

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 21:05

A co by s ním udělali na PČR?

Datum: 08.06.15 21:09

Aha, tak jsem našel že stojí okolo 3000, ale i tak je nesmysl si jej nechat.

Od: lujs®
Datum: 08.06.15 21:11
avatar

Nechal bych na sebe kontakt v tom obchoďáku kdyby se po něm někdo sháněl a zatím bych si ho nechal u sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.15 21:16

Ok, ještě to promyslíme, jestli obchoďák nebo PČR.

Datum: 08.06.15 21:14

Pokud je sim karta vedena na paušál, tak by možná operátor mohl zjistit komu patří.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nickii
Datum: 08.06.15 21:17

Muzete se poptat v tom obchodaku, treba budou ochotni a zkusi neco dohledat na kamerach. I kdyz.. Jinak telefon pro klid odevzdejte a muzete i zkusit vyvesit treba prave v tom obchodaku informaci o nalezu. Mozna se zadari a jeste dostanete odmenu ;) ja takhle telefon vytratil loni, nastesti se ke me dostal zpet.

A jinak *palec* za poctivost

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jasa®
Datum: 08.06.15 21:48

Nechala bych na sebe kontakt u obchodu, nějaké letáčky. Dokud není vybitý, je šance, že se na něj majitel nebo někdo jeho známý bude snažit dovolat. Bylo by dobré ho mít po ruce. Kamarádka takhle ztratila mobil, zvonil (měla na tichý chod), pin. Bohužel se jí mobil nepodařilo nikde vypátrat, přes lokalizaci zjistila jen přibližnou polohu, plus mínus půl km. Pak už se asi vybil a vzdala to. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 08.06.15 23:20

Hlavně ne na policii. Pokuste se udělat (pokud máte zájem) všechno, dle Vašich schopností a možností, jak vrátit telefon. Ale absolutně nevěřte, že policie udělá víc. Několik mých vlastních zkušeností. Sám jsem vždy zvládnul víc, a to se považuji za průměrně inteligentního. Hlavně SIM KARTA - ta je přece přesně identifikovatelná a jen 3 operátoři (virtuální jsou jen stejně pod nima). Výrobní číslo - možnosti jsou. Tak Vám držím palce, dobrý skutek je teda obyčejně oceněn až v dalším životě. Ale proč ne. Hlavně ne na Policii. Ti mají dneska úplně jiné starosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.15 06:30
avatar

Jsem možná zbytečně moc nedůvěřivá, ale život mě naučil nevěřit nijak moc nikomu. Ani policii.

Před časem jsem našla ve městě pěknou pánskou peněženku. V ní peníze, veškeré doklady, platební karta. Majitelem byl starší pán z vesnice asi 10 km daleko. Než lítat po policajtech, rozhodla jsem se, že mu to zavezu osobně. Aspoň budu mít klidné svědomí, že to opravdu dostal. Doma jen nemocná paní v županu. Manžel prý odjel do města k lékaři a strašně dlouho se nevrací.Prý už má strach. Věděla jsem proč - lítal a hledal, co ztratil. Peněženku jsem vrátila, svůj kontakt neřekla, odmítla nějaké dárky a měla jsem dobrý pocit. Už párkrát jsem totiž zažila, že co lidé odevzdali na policii, nevrátilo se.

Nešlo by nějak zjistit majitele přes operátora? Nebo podle výrobního čísla telefonu? Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.15 07:05
avatar

Já se zeptám, možná hodně blbě: nešlo by vytočit číslo nějaké linky, když je člověk v úzkých? To přece lze, ikdyž je telefon zamčený, ne? A tam by řekli číslo telefonu, ze kterého je voláno. A pak zavolat na operátora? *sok* Jestli melu blbostě, ignorujte moji odpověď.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mitchcrown
Datum: 09.06.15 09:37

Myslím, že jdou vytáčet pouze tísňové linky a volat na tísňovou linku kvůli tomu, že chcete vědět číslo telefonu je oprvadu hloupost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 09.06.15 09:42
avatar

na druhou stranu to tak může udělat PČR :)

Ale co tak zkusit dát simku do svého telefonu? Zamčen je telefon. Třeba není zamčena simka je tam napsáno více telefonních čísel... Zavoláte na typ kontaktu "máma", zjistíte info nebo předáte svou adresu pro vyzvednutí telefonu.

doplněno 09.06.15 14:21:

@praivo - každý dobrý skutek přece musí být po zásluze potrestán ;)

doplněno 09.06.15 14:25:

a to zase ne - vždyť je to zamčený...

Kousek pravdy na tom je - když nějaký tydýt začne tvrdit, že to nebylo prasklý a teď je ... to je pak chuť na přídavek - pár facek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.15 10:15
avatar

*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.15 14:15
avatar

Kdysi jsem našel nějakou levnou Nokii. V kontaktech bylo číslo na matku majitelky, tak jsem tam zavolal. Ženská napřed nemohla pochopit, že jsem ten telefon našel na trávníku před školou, pak se vztekala, když jsem jí řekl, že nemám čas ani chuť jí ho nést na druhý konec města, a že by mi třeba mohla dát nějaké nálezné, to ji ani nenapadlo...

doplněno 09.06.15 14:23:

@jmlc: A to třeba ještě majitel může začít tvrdit, že jsi mu tam něco smazal, nakoupil aplikace apod. a chtít po tobě "náhradu".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.15 20:02
avatar

Mám přesně stejnou zkušenost, na lavičce na autobusové zastávce jsem našla mobil. Podívala jsem se do kontaktů a zavolala "mámě". Napřed vůbec nechápala, co se stalo, i když jsem jí to jasně řekla. Byla jsem ochotná na té zastávce počkat, vyslechla jsem spoustu řečí, pak otráveně, že přijede, a nakonec vypadala, jako když si myslí, že za všechno můžu já. Fakt dobrý :( Bylo jasné, že mi nevynadala jenom proto, že chtěla chytit zpáteční autobus.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.15 13:28
avatar

Ja bych si vzal baterku a zbytek zahodil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.15 03:55
avatar

Sobecké, bezohledné, vypočítavé, ziskuchtivé.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 09.06.15 17:00

Děkuji všem za odpovědi. Sim kartu jsem samozřejmě zkoušel v jiném tel., ale měla pin a děda ho dnes už odnesl na policii, tak snad se majiteli vrátí.

Datum: 10.06.15 00:10

Škoda, škoda, že jste i přes spoustu rad: nenosit na PČR, tak učinili. Nic proti PČR (mají na řešení asi důležitější věci). Domnívám se, že operátor by měl větší snahu i naději na nalezení majitele.

Ostatně se mi již několikrát stalo, že jsem našel platební kartu (spíš ji u nás lidi zapomněli v terminálu). Pokaždé jsem s pomocí dané banky našel vděčného majitele.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.15 23:50
avatar

Tak to vypadá, že děda si prosadil svou... a podle mně správně. Mám s policií jen málo zkušeností, ale vždy pozitivní. Myslím, že taky majitel telefonu jako první bude kontaktovat policii, z více důvodů, minimálně při podezření z krádeže. Jednou jsem na parkovišti našla fakt velký svazek klíčů, tak půl kila, a co jsem tam stála a uvažovala, co udělat, tak přijelo policejní auto a policajti se nějak podezřele rozhlíželi po zemi, tak mně napadlo, co hledají a bylo to tak, zoufalý majitel klíčů byl u nich. Jinak mobil má pro majitele hlavně cenu kontatků v něm uložených, takže nápad vyhodit ho se mi zdá dost bezohledný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 18.06.15 00:13

Tak Vám napíšu, proč mám takovou zkušenost. S místní policii mám osobně docela dobré zkušenosti, ale jednou nás vystavili takovému riziku, že si to nedovedu představit. V kostce, před několika lety celé léto chodil do naší restaurace takový přinejmenším podivný člověk a ještě ve společnosti dvou dosti mladých dívek. No nic. Koncem prázdnin u nás nechal ten dotyčný nějaký deník, který zněl dost zajímavě. Trochu úchylárna. Chtěl jsem ochránit teda především ty dívky - i když zase určitě nevypadaly jako nějaká Nataša Kampuschová. Tak jsem to odnesl na místní stanici. A co si myslíte, že kluci udělali - Oni to vrátili původnímu majiteli. A ten se u nás před odjezdem ještě zastavil a divil se, že jsme si to o něm mysleli. Ale co kdyby to bylo úplně jinak? Prostě podle mě udělali velkou chybu. Jelikož ale dělají zase spoustu drobné práce, tak jim to asi nelze vyčítat. Prostě každej není Colombo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.15 03:53
avatar

PČR je intrikánská, lstivá, prolhaná d_vka, tedy aspoň v Praglu. Mnozí poldové jsou totální tupci. Máme ty nejhorší zkušenosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.15 03:50
avatar

Ano, vyhodit telefon je sprostota, kontakty se velmi těžko shánějí znovu. Sehnat majitele nejlépe sám, já dokážu sehnat téměř každého ... s nalezeným telefonem v ruce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.