Přeprava 5m koberce ve fáčku

Od: Datum: 31.03.15 09:08 odpovědí: 4 změna: 31.03.15 15:43

Potřeboval bych odpoledne převézt ve favoritu asi 5m koberec. dovnitř do auta se vejde asi něco lehce přes 2m nebude to přesahovat moc? napadlo mě vzít vozík pojedu téměř rovně čeká mě jediná zatáčka 90° jinak rovinka. na střeše nemám hagusy a jinak nevím jak bych to tam upnul.

Takže: střecha / dovnitř/ dovnitř + vozík

díky za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 31.03.15 09:10
avatar

Obchody mají bohatou praxi - nechte to na nich. Srolují to, dají do igelitu, naloží na střechu (nebude přesahovat více než 1 metr na kažou stranu) - otevřete dveře (všechny), izolepou se zajistí ke střeše. Není potíž to přepravit...

doplněno 31.03.15 11:19:

@colombo, já převážel snad všechny koberce do svého RD - cca 15 km cesta. Když člověk nejede jako prase, nemůže to otéct...

Délka 5 m - přes 2,5 m bude trčet ven - bude zapřeno o palubovku nebo tlačit na čelní sklo... Do auta bych to nerval...

Ale možná mají dopravu do x km zdarma... nebo za pakatel. A dodávkou přivezou až za první uzamykatelné dveře... Raději 150kč za dopravu a bez starostí - co vy na to?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.15 10:45

Já jsem při potřebě převážet autem dlouhý náklad (koberec nebo linoleum) vymontoval zadní sedadla a vymontoval i přední sedadlo. Tím v autě získáš dost místa pro větší polovinu koberce.

Koberec strčíš do auta přes kufr až do místa kde má spolujezdec nohy. Pokud je to možné, tak si nech koberec namotat na papírovou trubku, ať nemá snahu se zlomit. Při dnešním počasí ho určitě zabal do stretch-fólie.

Konec který bude přesahovat za auto , tak na ten přivaž nějaký praporek, aby ho řidiči viděli (ty praporky mají v prodejnách).

Koberec v autě zafixuj určitě na dvou místech (v místě sedadla spolujezdce a na konci kufru), aby se koberec v zatáčce nemohl pohnout.

Rozhodně to nezkoušej přilepit na střechu. To by bylo hodně nebezpečné a nemáš náklad pod kontrolou. Když máš kus koberce v autě vedle sebe, tak uvidíš pokud se pohne a můžeš zpomalit, zastavit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zztop*
Datum: 31.03.15 11:21

To je takový problém naložit do favorita 5m koberec? Trochu přemýšlení a jde to. Sklopím zadní část sedačky, sklopím spolujezdcovu sedačku a ejhle vejde se tam skoro celý. Případný spolujezdec si sedna za řidiče a jedem. Samozřejmě trochu upevnit. A kufr? Buď ho přivážu nebo vycvaknu jednu či obě pístnice co drží kufr nahoře a kufr vlastní vahou bude ležet na koberci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alik®
Datum: 31.03.15 15:43

Zdravím, záleží na tom jak je koberec široký a jak dlouhý. Kupovala jsem mynulý týden 5timetrovku na 3metry. Normálně to stočily obráceně a rázem z toho byla 3metrovka. A vpohodě se vešlo do forda. Na střechu v žádném případě. Alik

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.