Jaké znáte tipy na ranní vstávání?

Od: Datum: 06.05.15 18:13 odpovědí: 14 změna: 07.05.15 07:39

Ahoj poraďnáci!

Vždy když se ráno vzbudím, vůůbec se mi nechce vstávat. Obvykle zaklapnu budíka a ležím třeba ještě 15 minut. A ani pak se mi vůbec nechce a jsem jak chodící mrtvola. Přitom spánku mám dostatek.

Napište, jaký máte trik na to, být ráno svěží a mít chuť do dalšího dne!

Já jsem například četl, že prý moc pomáhá, když si člověk vyhradí určitý čas, kdy bude chodit spát - a musí to důsledně dodržovat. Tělo si prý zvykne a bude už v bez problémů organismus budit a člověk bude vyspaný.

Snad mi poradíte něco užitečného, aby se mi ráno chtělo vstávat! *slunce*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.05.15 18:16

U mě nejlépe funguje to, když vím že prostě vstát musím.

Když si řeknu že jen tak vstanu třeba v 8h, abych něco lépe stihl, tak vstanu třeba až po pátém zvonění.

Jakmile ale vím že vstát musím, jinak bych něco prošvihl tak vstanu bez problémů hned na první zvonění.

Datum: 06.05.15 18:47

Právě to co děláte je to nejhorší,zaklapnout budík a ještě se válet v pelechu!

Osobně od mala (co si pamatuji a to jsem slyšel kosa z jara zpívat již více jak padesátkrát!) jak zazvoní budík-vstanu a druhá cesta po WC, je do koupelny,studená důkladně odtočit a opláchnout minimálně obličej.V zimě ještě u rodičů a když byl sníh,tak hned na dvůr a jen tak v pyžamových kalhotách do sněhu a celý trup včetně obličeje vzít sněhem! To panečku paráda a jak to pěkně nakopne !

Datum: 06.05.15 18:49

To máš ještě dobré, já po zazvonení budíku se válím ještě tak 30-40 minut :-D. Ale je pravda, že vstávám ve 4, někdy i dřív.

Datum: 06.05.15 19:14
Pokud je to možné, dejte si budík dále od hlavy a rukou, někdo si dává budík na druhou stranu pokoje, mne na kolejích stačilo si dát budík na stůl, který jsem měla u nohou a abych nevzbudila spolubydlící, tak jsem se musela bleskurychle vymrštit, abych gmhi zaklapla, měla jsem v té době radiobudík s ne zrovna příjemným vyzváněním :) momentálně mám na buzení mobil, kdy vstávám zpravidla po několikátém přehrání melodie, oddalované buzení je pěkný prevít :D
Od: host
Datum: 06.05.15 19:29

Když děláte od 6:00, vlak vám jede před pátou, tak se ve 4:15 vzbudíte i kdybyste nechtěl, ještě před zazvoněním budíku, když to v něm tichoučce ťukne. Chce to jít včas spát a ráno ihned vstát. Oblečení mít připravené v komínku na židli v pořadí pro oblékání, svačinu do práce mít připravenou v ledničce už od večera, ráno naučený postup vstávání, vaření snídaně, umytí, oblečení do připraveného, aby se už nemuselo nic hledat a improvizovat. Vesele do nového dne. S chutí do toho, půl je hotovo. Žádné válení v pelechu a dohadování se mezi svým líným já a já se smyslem pro povinnost. Máte delší den a radostnější.

Datum: 06.05.15 19:34

A proč to vlastně hrotit a násilím ze sebe vytvářet robotizovanou ekonomickou jednotku? Neřešil bych to a pokud nejdu do práce, v klidu a pokoji si poležel. Jak říkají staré cikánky - nespěchej, dcero, spěcháš jen vstříc své smrti. *kafe*

Datum: 06.05.15 19:59
No a protoŽe ne všichni žijeme cikánských životem a nemůžeme si vstávat jak se nám chce, pak nějak se dokopat z postele musíme. Jinak souhlasím ze odložené budíky jsou to nejhorší, jenže je to fajn pocit ještě deset minut, ještě deset minut.
Datum: 06.05.15 19:51

Já vstávám bez budíka a ale musím vstát hned -žádné válení

Od: host
Datum: 06.05.15 20:02

"Snad mi poradíte něco užitečného, aby se mi ráno chtělo vstávat!"

Zkuste skautský budíček - večer vypijte litr vody a bude se vám CHTÍT vstávat :-D.

Datum: 07.05.15 00:44

v noci se zajde vycurat a jsme tam, kde jsme byli *smich*

Od: mp
Datum: 06.05.15 23:40

Vemte si, že existují dva druhy lidí, jedni ponocují a pak musí vyspávat, druzí to brzy zalomí, a jsou pak ráno vyspalí. Jedině se na něco ráno těšit, aby byl důvod vstávat, jinak zatáhnout deku přes hlavu a zaspat to.

Datum: 07.05.15 00:37

nejdulezitejsi je po zaklapnuti budiku okamzite vyskocit a zacit fungovat + treba vymackat citron do vlazne vody, to ze si jeste malicko polezite to presne zabije na cely den

pracuju z domu (casto v noci, musim) a vlastne porad "protáčím dny" jeden den jdu spat ve 12 v noci, dalsi ve 2, 3, 4, 6, 9, 11, 12... a pak jedu 48h skrz bez spani abych se dostal zase do normalniho dne, pak to chvili vydrzi a zase nanovo, cili se vetsinou usmivam nad hadkami o letnim a zimnim case :)

Od: kutululu
Datum: 07.05.15 06:56

Přesně tak, jakmile zazvoní budík, žádné válení, ale hned vstát z postele. To že si někdo odkládá na pětkrát budík je nejhorší, co může udělat, pak se totiž vstává nejhůř. Já chodím ve všední den spát ve stejnou dobu, spím 7 hodin a ráno se vždy budím cca 2 minuty před budíkem, takže mi ani nezazvoní a já už vstávám a jsem fit ;)

Datum: 07.05.15 07:39

jsem taky ten typ, co se mu špatně vstává... já to řeším tak, že si dávám budík bez rezervy, takže po zazvonění ještě v polospánku vyskočím - vím, že musím - koupelna, rychle obléknout, popadnout tašku a utíkám na autobus - pěšky cca 15 min. - a čerstvý ranní vzduch mě probere...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.