Hudební soutěž Eurovize

Od: Datum: 19.04.15 13:40 odpovědí: 5 změna: 19.04.15 15:37
avatar

Dobrý den, tradiční a letitá hudební soutěž Eurovize, resp. její další část se blíží. Jaký máte názor na hodnotu a kvalitu písniček, které do této soutěže vstupují? Zajímá to ještě někoho?

Nejde jen o prezentaci zvláštních "kreatur", politické (národnostní) rozhodování o výsledku a spíše hudbu nekvalitní až špatnou? Jakou šanci na úspěch mají naši zástupci se svou písní? Je ta kritika (viz odkaz) oprávněná nebo moc tvrdá? Myslím si, že je to píseň snad přehnaně "velká", ale nic nového a úžasného. Děkuji za Vaše názory, reakce a zdravím!

.

http://www.novinky.cz/kultura…zoufala-jako-cela-soutez.html .Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: qt
Datum: 19.04.15 13:57

Eurovize je především show pro masy, pro které jediná hudba, to, co se hraje v rádiu nebo na diskotékách. Neříkám, že ty písničky často nejsou chytlavé, ale žádnou hloubku nemají, včetně "našeho" příspěvku. Mimochodem výhra Conchity na mě působí stejně, jako když se dřív v cirkusu tleskalo všelijakým zrůdám, kdyby to byla normální ženská, tak nevyhraje.

Ale nic proti ničemu, pokud si to najde diváky, ať se to klidně dělá, akorát se z toho ztratila ta logika soutěže a toho, že soutěží jednotlivé státy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 19.04.15 14:25

Tak po dlouhé době musím dát kritikovi za pravdu, Přesně vystihl i moje pocity.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.15 14:58
avatar

Zdravím.Muzika je odmlada mým koníčkem.Odrostl jsem na hardrocku typu Led Zeppelin,Deep Purple,ale mám rád i pop.ABBu,která mimochodem byla vítězem této soutěže někdy v roce 1974 s písní Waterloo,ale i spoustu dalších,seznam by byl dlouhý.Upřímě řečeno,vůbec jsem nevěděl,že tahle soutěž ještě existuje.Po poslechu to na mě nic nezanechalo.Když jsem hledal na netu,našel jsem,že to minule vyhrál nějaký kluk nebo holka Concita Wurst.Možná to dnes vyžaduje trochu v téhle soutěži šokovat,což si myslím,že v případě Noida a Jandové nehrozí.Ale k otázce.Myslím že šanci nemají sebemenší.Písničke sice zní "silně",ale celé mi to přijde bez náboje a už si s toho nepamatuji ani tón a to jsem to slyšel před chvílí.Jestli tyhle soutěže ještě někoho zajímají?Asi to sledovanost má,kdekdo se na tom přiživí a o to asi jde hlavně.Zrovna dnes jsem viděl upoutávku na další českou Superstar.Jestli to bude,a asi ano,probíhat jako vždy, tak lidé budou posílat SMS,operátoři vydělají,bude tam plno reklamy.Dřív byly u nás soutěže typu Hledáme nové talenty bez účasti veřejnosti a ti zpěváci zpívají dodnes.40-50 let.Gott,Špinarová,Zagorová atd.Dneska je to formou posílání SMS,je to takové jakoby demokratické,ale který ze zpěváků,kromě Langerové je nějak výrazně vidět.Zatímco to píšu,poslouchám Bruce Dickinsona-Balls Of Picasso.Hezký den.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 19.04.15 15:20

Šance tuto soutěž i vyhrát byla před několika desítky let. Obsadit v době největší slávy Gotta do této soutěže, tak to mohlo být i vítězství. Nevím přesně, jak to bylo, ale ze země Intervize tam nikdo (snad) nesměl.

doplněno 19.04.15 15:50:

Tak přece jen tam Gott na Eurovizi byl v roce 1967. Jinak dodnes vzpomínám na vítězství Udo Jurgense- Merrsi, Cherie. To byla Píseň s velkým P.

doplněno 19.04.15 16:19:

ben: Díky. Rád jsem si znovu poslechl. Dnes je taky spousta pěkných písniček ale takovýcto pomálu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 19.04.15 15:37
avatar

Dobrý den, také mám pocit, že hudba v této soutěži (už) není na prvním místě. Nějaká opravdu pěkná písnička tam zřejmě nemá šanci - a bez velkolepé nebo šokující prezentace. Možná je to škoda, ale je to spíše show a hlasování je také podle sympatií k nějakému státu. Intervize bylo TV sdružení socialistických států, tak tam nikdo v té době od nás být nemohl. A asi nejznámější vítězové jsou ABBA a Céline Dion. Ta naše písnička je asi spíše do muzikálu. Zdravím!

doplněno 19.04.15 16:11:

jofa - tak, tady ji máte. Byl to velký hit i u nás.


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.