Řidičák na zkoušku od 17?

Od: Datum: 30.07.12 19:21 odpovědí: 8 změna: 01.08.12 22:06

Například zde http://www.ceskatelevize.cz/c…-pomohou-ridicaky-na-zkousku/
Čtu tady o řidičáku na zkoušku, platnost od 2013 atd. Je to čerstvá zpráva celkem. Ale nikde jsem se tam nedočetl jestli to tedy bude od těch 17 pod dohledem nebo ne. Nevíte o tom někdo něco?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.07.12 19:58
avatar

co jsem tak zaslechl,tak ne-snížena hranice tr.bodů na 8...,ale osobně si myslím,že o tomhle to není-bylo by zapotřebí trestní odpovědnost(a to nejen třeba za alkohol za volantem)-to je jediný,co na nás čechy(většinou)platí-pokud budeš dělat něco co se nemá-půjdeš prostě sedět a ahoj...Jenže problém je už počínaje četnictvem-prostě dᚠkačky na místě a dobrý(dvoučlenná hlídka-řekněme 16 000,- a je to pro každého půlka výplaty k dobru),kdo kačky nemá-tak sorry,smolík...A čím je to výš a větší,tím víc to akorát stojí-jinej rozdíl není...A dokud tohle bude,tak může stát jakože vymýšlet legislativu,přikazovat,zakazovat-ale je to o lidech(a penězích)...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 30.07.12 21:21

na Novém zélandu mají řidičák na zkoušku na 8 let a funguje to, u nás nebude fungovagt nikdy nic, protože největší dobytkové jezdí netz řidičáku a stát s nima neumí zatočit

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.12 21:50

Řidičáky na zkoušku jsou největší pitomost, kterou mohli ministerští úředníci vymyset! Měli by se spíše zaměřit na to, aby výuka v autoškolách byla kvalitní a vycházeli z nich skutečně dobře vyškolení a vycvičení řidiči. Vždy to řízení vozidla není zase taková věda!

Jaký je rozdíl mezi dopravní nehodou zaviněnou řidičem s trvalým průkazem a nehodou zaviněnou řidičem s průkazem na zkoušku? Policajti seberou jak ten, tak ten.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.12 22:01
avatar

Já si mysím, že to není dobrý návrh. Podle mých informací bude také dost záležet na tom, kolik dotyčný bude mít za první rok bodů. To ale znamená, že ten, kdo si udělá řidičák a za rok najede třeba jen 1000 km a bez tr. bodů, tak pak bude u těch jakože posledních závěreček za dobrého řidiče. Pokud tam ale bude někdo, kdo bude mít za rok třeba 7 bodů a nejeto 70 000 km, tak na něj bude nahlíženo jako na hříšníka. Přitom po autoškole je potřeba se vyjezdit, to znamená jezdit a jezdit. Takže nakonec ten, kdo má těch 7 bodů a dost najeto může být lepší řidič, než ten, kdo za rok skoro nic nenajel, přesto že nemá žádný trestný bod. Takže by bylo lepší ty intervaly ne na čas, ale podle praxe, tedy třeba po 50 000 km poslední závěrečky. Ale je pravda, že kdo by hlídal a kontroloval ty kilometry. Takhle je to mnohem jednodušší, ale jako všechno tady bohužel řešení tak na 1/2.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stevesk8*
Datum: 31.07.12 14:13

A nevíte jestli to bude od těch 17 let?

Od: daniell*
Datum: 31.07.12 19:32

no moc bych tomu nevěřil a i stát se k tomu staví že spíše ne takže bych s tím moc nepočítal takže si řidiči budou muset stále počkat na 18 let.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.12 22:06
avatar

to záleží na tom, jestli to nakoce projde. je to pouze úvaha, ale je velice pravděpodobné, že se bude moci jezdit autem legálně již od 17-ti let. Podle expertů by to mohlo snížit nehodovost, takže je velice pravděpodobné, že to projde. Otázka je kdy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 30.07.12 22:13

Holt si musíme zvyknout, že 80% zákonů v České republice je špatných a kdo to nezvládne /jako já/, tak musí emigrovat. Na to jsem ale pořád moc velký vlastenec!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.