Odpisování dl. hmotného majetku

Od: Datum: 28.03.15 11:30 odpovědí: 1 změna: 28.03.15 12:56

Dobrý den,

potřebuji poradit s tímto případem...předem moc děkuji...

Firma Green, s.r.o. (fiktivní název) vlastní budovu - kancelářské prostory a budovu - výrobní závod. Tato firma se rozhoduje, že si zřídí dceřinnou společnost Green servis, s.r.o. (fiktivní název), která si pro svoje působení bude hledat prostory pro výrobní závod. Bude pro firmu Green, s.r.o. výhodnější, když nové prostory koupí a poté prodá firmě Green servis, s.r.o. nebo když nové prostory pronajme firmě Green servis, s.r.o.? Jak to pak bude z hlediska odvodu daní a odepisování? Kolik let budou firmy tyto prostory odepisovat? Jaké řešení by bylo nejvýhodnější?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jasa®
Datum: 28.03.15 12:56

Při rozhodování, která ze společností nákoupí nemovitost, bych prvně zvažovala, finance. Bude mít dcera po založení dostatek prostředků, aby mohla nemovitost koupit? Má popř. šanci získat od banky půjčku nebo úvěr?

Pochybuji, že by matka do ní vkládala víc jak minimální základní kapitál, což na nákup nemovitosti a rozběhnutí provozu obvykle nestačí. Při půjčce mezi spřízněnými osobami je zas třeba sledovat úrok, aby byl v obvyklé tržní výši. Kvůli vyšší bonitě (delší historii) má také šanci získat zdroje na financování nemovitosti od bank spíš mateřská společnost. Z toho mi vychází, že bych se přiklonila, aby nákup provedla matka a užívání nemovitosti řešila formou pronájmu. Ten může být vhodným způsobem při optimalizaci hospodářských výsledků mezi společnostmi.

Podle zákona odepisuje vlastník, délka odepisování se liší podle charakteru budovy - administrativní 50 let, výrobní 30 let.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.