Osm minut k zamyšlení

Od: Datum: 28.03.15 07:51 odpovědí: 22 změna: 29.03.15 11:12
avatar

Dobrý den, měl jsem docela dobrou náladu, ale toto video ji nevylepšilo - spíše naopak.

Je to zajímavé, asi až depresivní, ale k zamyšleni to je. Tak se na to podívejte a rozjímejte a sobě, světě a budoucnosti. A pozor na "depku". Zdravím!

P.S. Pokud nevidíte české titulky, tak si je tam (dole) zapněte.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: qt
Datum: 28.03.15 08:24

Rádobymoralisticko-filozofické prázdné kecy, takových věcí tu je. Strašná chemie v jídle, o kterých nám ti nahoře neříkají, proto se to píše na složení a netu jsou o tom miliony článků, navíc u průměrně kvalitních potravin je tam ta chemie tak, aby nepřekročila nebezpečnou dávku při normální konzumaci. A divit se, proč zabíjíme prasata a krávy na maso, kdežto psi a kočky nezabíjíme, to už musí být člověk výjimečně hloupý. A tak by to šlo dál.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.15 09:47

Katastrofama nás krmí kde kdo a teď ještě vy. Neměl byste tam, pane kolego, taky něco optimistického? Nebo to, že to zkazilo náladu vám, tak jí to má zkazit i ostatním? Nejste vy nakonec nějaký mediální reportér?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 28.03.15 10:44
avatar

Dobrý den, jo, já vím, že je to na depku. Mediální reportér nejsem, ale chtěl jsem Vám vložit nějaké "zvířátko na konec" jako ve zprávách v TV. Ale, toto bude snad lepší. Zdravím!

http://www.novinky.cz/zahrani…akistanu-jsou-na-svobode.html

Od: janm*
Datum: 28.03.15 10:31

Ano, to je to, co již velice dávno viděli indiáni při kolonizaci ameriky, dívali se na "bílé muže" jako na "blázny" stále se za něčím "pachtí" plni "chtíče a hrabivosti" a přesně prorokovali další vývoj ve smyslu ekologické pohromy.

Každá společnost je postavena na určitém výchozím "axiomu" ať si to její členové uvědomují nebo ne, ta současná je postavena na "egoistním pohledu na skutečnost" čili že člověk jakožto "nejvyšší tvor" si může dělat co chce aniž by musel brát na kohokoliv cokoliv ohled, a to za jediným cílem osobním uspokojením, tento přístup je "zakódován již v židovském "starém zákonu" kde se praví, že všechno na zemi je pro člověka nikoliv naopak, otázkou zůstává "do jaké míry byl tento postoj zamýšlen a zda-li byl správně pochopen".

Existovaly kultury kde fungovalo jiné společenské zřízení a jiný pohled na realitu který umožňoval žít integrovaně s okolím a ne jako zhoubný nádor? Ano, existovaly, šlo o kultury (mimo jiné) "slovanské či slovanského původu" ona vysmívaná "neprůbojnost, neagresivnost slovanství, byla ve skutečnosti "jiným lepším přístupem", umožňujícím život v lepší "integraci" s ostatními i celou planetou. Takový systém však nemohl přežít při konfrontaci s "agresivními západními kmeny" které se ale řídili docela jinými "pravidly" jejichž plody dnes sklízíme a na nichž je současná společnost postavena, mění se "kulisy" základní směřování a východiska ale trvají.

Dnes už z tohoto vlaku vystoupit nelze, vše ale nasvědčuje tomu, že lidstvo postupně dochází k jakémusi "prozření" a snaží se situaci alespoň zlepšit, žel bohu mnohdy místo systémových změn které jsou nezbytné se problémy řeší "represivně", pokud by lidé chtěli situaci ale "opravdu změnit" museli by "vyřadit" systém "spotřebního kapitalismu", což není zatím asi reálné, systémy jejichž prosperita je vždy postavena na "úkor někoho jiného" čili "parazitní predátorské přístupy" ve výsledku vždy "vykážou chybu", dnes začínají lidé tu chybu vidět...

doplněno 28.03.15 11:33:

Kdyby "restart" obávám se ale, že právě k žádnému nedojde, zatím je to stále jen o "kosmetických změnách" (třídění odpadu, podpory v nezaměstnanosti) ale ne systémových tj. problémy se řeší jen "na oko" ale prakticky se hodně "zamete pod koberec"...

Na druhou stranu na zemi je jakýsi "vyrovnávací mechanismus" harmonizační faktor, když se něco "přemnoží a příliš škodí" pak se vyrojí nové nemoci, epidemie stávajících nemocí, živelné pohromy, psychické problémy, neplodnost, které daný druh "omezí".

Mimochodem existuje takový zajímavý názor, rakovina jež je dnes jednou z nejrozšířenějších "vážných nemocí" je dle některých převážně "psychického původu" (např. mudr. Hnízdil- rozumný chlap) a psychický původ na individuální rovině každého z nás je především odrazem a důsledkem "zhoubného přístupu k životu" celé společnosti dnes téměř po celém světě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 28.03.15 10:49
avatar

Dobrý den, patrně se lidstvo (civilizace) opět blíží k nějakému restartu. Snad bude něco i po něm, ale možná také už nic použitelného. Naši generaci to (snad) nepostihne. Zdravím!

doplněno 28.03.15 11:40:

janm - ano, doktor Hnízdil má zajímavé myšlenky. Myslím, že on vyslovil i tu, že lékař nemá pacienta léčit, ale má ho uzdravit (a také si s ním dříve dlouze promluvit o jeho životě).

Od: qt
Datum: 28.03.15 11:25

A z čeho soudíte, že indiáni po majetku a moci netoužili? Města jako Tenochtitlán a pyramidy asi byly vybudované v souladu s přírodou. Zajímalo by mě, které slovanské kultury máte na mysli, protože Slovani přišli do Evropy, kde buď původní obyvatelstvo (Germány) vytlačili nebo s nimi splynuly. Stejně jako to udělali Germáni pár století předtím, stejně jako to dělal kdokoliv, kdo tehdy někam přišel a už tam někdo byl. Btw: Kdo jsou ty agresivní západní kmeny?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 28.03.15 11:36

Mám na mysli indiány v době kolonizace a po ní kdy éra "bohů zemského kultu" již byla pryč nebo na ústupu, ale máte pravdu indiáni jako takoví svatí také nebyly nicméně výroky o bledých mužích platí.

viz,.Velkomoravská říše a její zřízení.

O tom jací např. germáni byli není pochyb.

Že zkrachovalý socialismus zakořenil "na východě" není náhoda, západní mysl ho není schopna.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 7jamta
Datum: 29.03.15 08:40
O tom, jaký byl Sváťa s Rosťou z Velké Moravy, není pochyb. Na návštěvu jezdili s mečem, Pribina by mohl vyprávět. Kdyby takoví nebyli, stejně jako ostatní okolo, mluvíme tu všichni co já vím, třeba německy. A Inkové taky nevypadali, že to svoje gestapácký zřízení chtěli z prozření a lidumilnosti zabalit dobrovolně. Co se týče jídla, lidi u nás raději koupí milion věcí v akci, než jednu kvalitní, takže obchodníka nějak netlačí problém, že ty kvalitní ani na prodejně nemá. Jenže v tom okamžiku nemám kde koupit, nebo jedu neúměrně daleko a tedy draze, výsledek je, že koupím jiné věci a nejlíp v akci.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mnemonic
Datum: 28.03.15 10:44

Bohužel, to co je zde uvedeno je pravda. Dva momenty mě děsí asi nejvíce. Tím prvním je sílící vliv nadnárodních korporací snad ve všech odvětvích lidské činnosti. Příklad za všechny a pro všechny - nadnárodní řetězce prodejen potravin a jejich mono, oligomonopolistické postavení...V této ekonomické realitě se vážně stávají lidé loutkami hrsti drobných a mnozí jako drobní živnostníci krachují. Na druhé straně, pokud to dojde do at absurdum...lidé si poradí..strana komunistická budiž ve střehu..

Další zajímavý moment je to, že lidé co mají nejméně peněz a jídla táák akorát jsou šťastnější než lidé s ajfounem a podobnýma sračkama. Inu lidé se vzdalují od podstaty života a obyčejného lidského štěstí. Kdo chce kam, pomozme mu tam. Jsme většinou inteligentní lidé a každý si smí vybrat.

Zmínka o farmaceutickém průmyslu ovšem také zamrzí :(

Jinak díky, že ses o video podělil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.15 10:55
avatar

Chvíli jsem koukala, ale nechala jsem toho. Vzpomněla jsem si na své silvestrovské předsevzetí: Směj se, kdykoliv můžeš. Omluv se, kdykoliv máš pocit, že bys měla. Nechej být to, co nemůžeš změnit. *nevi* Mohu cokoliv změnit? NE!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mnemonic
Datum: 28.03.15 10:58

Je vidět, že jste nedokoukala, jelikož změnit můžete. Taktřeba ještě kukněte :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.15 12:00
avatar

Když to může jeden člověk změnit, jak to, že to ještě někdo neudělal?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mnemonic
Datum: 28.03.15 12:15

To video se vyjadřuje k nešvarům doby. Jejich změna musí začít od jednoho každého z nás. Uvědomit si problém a jeho závažnost a následně může nikoliv musí dojít k nějaké proměně. Druhá věc je, že i v tomhle světě, si například můžete udělat svoji vlastní oázu, která reaguje na viděné. Jde to ale dře to, když proti vám stojí miliardy, předsudky a lidé jako vy, kteří rezignují pro správnou věc okamžitě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.15 12:19
avatar

Nic o mně nevíte, tak se prosím nevyjadřujte k "lidem jako já". Odsuzujete předsudky, ale sám je očividně máte.

Takže změnit to můžu za podmínky, že to samé udělá dalších 6-7 miliard lidí. Hm.

Víte, já se jen... ptám. Nevěřím slepě všemu, co vidím. Zpochybňuji to, co někdo řekne. Do života vhodné ;) aspoň nejsem stádo, co jde za... povedeným videem?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mnemonic
Datum: 29.03.15 10:51

To video apeluje na každého z nás a žít lépe i v tomto světě lepší život, může každý. Píšete o masách ale to video ač apeluje na masu, nabízí zamyšlení využitelné i pro každého jednotlivce. Pokud chcete komentovat, nejdřív to video opravdu shlédněte a potom mudrujte o miliardách. Samozřejmě že pokud se této filozofie chopí ony miliardy, pude vše snáze. To video je ale natočené moc chytrým člověkem na to, aby onen byl takovým snílkem, jak to interpretujete vy. Znát Vás sice nemusím ale z toho co píšete jste to video buď nepochopil nebo nedodíval. Vzhledem k tomu, že už mám také nějaký křížek na hřbetu, rozhodně se k stádu neřadím, často spíš naopak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.03.15 11:12
avatar

Přiznávám se, že jsem jej neshlédla celé. Opravdu mě moc, moc moc moc znechutilo. A nechci to dělat znova... (ubližovat si).

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: ben®
Datum: 28.03.15 11:27
avatar

Dobrý den, jo, já jsem varoval, že toto video náladu nezlepší. Snad je jeho přínos v tom, že si ten problém někdo uvědomil, snaží se ho pojmenovat a jiní si to budou pamatovat. Zdravím!

Datum: 28.03.15 13:23

Ahoj Bene. Až tady na konci jsem si všiml, že jsi to sem dal ty. Docela zajímavý počin. Jen si dost myslím, že spousta lidí dost hrotí cokoliv a dost je to cokoliv vážně rozhazuje. Možná to bude tím, jestli nejsem ten divnej já. Mějme proto dnešní hezký den. Jo, a dnes má svátek Soňa. Když nějakou znáte, tak ji popřejte, ať si ten dnešní den, prožije v maximální pohodě. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.15 12:54
avatar

no, co s tím ... jenom snad - nejde o "my" a "oni" - jsme to pořád jenom my ! Pokud někdo z "my" postoupí do "oni" , tak mu toto video bude nanejvýše k smíchu. Lidi jsou bohužel "stvořeni" tak, aby všechno zničili, i sebe. Jsem docela ráda, že brzy umřu, abych se na to nemusela dívat ! Jenom ještě nějak "přežít" to umírání - z toho mám strach. Tak zdravím.

doplněno 28.03.15 14:19:

- jéžiš - humburgere, NESTRAŠ ! - od dětství - ale hlavně teď ve stáří se utěšuju tím, že po smrti budu mít pokoj.

doplněno 28.03.15 14:20:

pardon - humbuckere -

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.15 13:26

Ahoj Culdo. A to se nebojíš, že až umřeme, že se naše ,,něco,, přesune do nějakého nového dalšího života? A zase v tom budeme dál. A mladí a na začátku už něčeho nedobře rozjetého? Neboj, neděs se. Ono to tak nebude. Třeba. Ahoj.

doplněno 28.03.15 21:17:

Ahoj Culdo. Klidně si to můžeš zkrátit třeba na cokoliv. I na to: Hambáči. Každej může. Je to jen nick. Je dobré ho zmínit, když se na něho nějak reaguje. Každý to nedělá a ty odpovědní chlívky jsou takové zmatečné. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.03.15 04:26
avatar

Tak určitě pozoruhodné video, díky, Bene, k vážnému zamyšlení, ale nevím proč k depce. Lidstvo prostě není dokonalé a dělá spoustu chyb, to je stále zřejmější, ale stejně tak je zřejmé, že si to stále více lidí uvědomuje, prostě lidstvo samo sebe stále lépe poznává a ten proces se zrychluje, rozhodně třeba díky internetu. Vývoj jde dopředu stále rychleji, přináší pozitiva, ale ta se často rychle obrací v negativa. Btw, to, že tento proces vždy nevidíme, neznamená, že není, ale to, že ho poznáme, situaci samo o sobě nijak nezhoršuje. Proto mi nesedí ta depka, je to jako bychom chtěli stále žít se zavřenýma očima a každé pootevření by nás přivádělo k "depce". Video, resp. jeho tvůrce nabízí myšlenku využití internetu ke zlepšení života. A myslím si, že k tomu může přispět doslova každý. Může začít třeba tím, že nebude kupovat napodobeniny jídla (oni si to ti výrobci jednoho dne rozmyslí), třídit odpad, nenechat se štvát konzumem, dále lze rozvíjet do nekonečna. Tím, že komunikace mezi lidmi je dnes doslova blesková, se šance na zlepšení života přes všechny ty negativní výhledy nabízejí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 29.03.15 10:03

Nic nového, já si ty věci uvedené ve videu uvědomuju už dost dlouho. Myšlenka, že to můžeme zvrátit je utopie, to by nesmělo být lidstvo stádem ovcí. Nějaká změna nastane až to nás všechny donutí (změna klimatu, vyčerpání energie/surovin, nedostatek vody...)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.