Hodnocení kuřáka společností

Od: Datum: 28.03.15 07:20 odpovědí: 80 změna: 18.04.15 09:22
avatar

Dobrý den, nemám moc jasno, proč je člověk závislý na nikotinu (kuřák) zřejmě společností vnímán zcela negativně. Někdy to vypadá, že je štvaná zvěř, je považován za slabocha, je zřejmě považován až za odpad a jako něco odporného. Zdá se, že společnost staví kuřáka až za alkoholika, gamblera, prostitutky nebo bezdomovce. Nálepka kuřák je asi to nejhorší, co tato společnost zná. Nebo ne? Proč se nekuřák vyskytuje často jako podmínka v seznamovacím inzerátu?

Proč se tam nic nepíše o jiných "zálibách" nebo úchylkách, ale kuřák (byť jinak zlatý člověk) je předem vyloučen a odmítán? Jak to vidíte Vy? Děkuji Vám za reakce (snad hlavně k tématu) a zdravím!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.03.15 07:58
avatar

Jednoduchá odpověď - uvedu příklad - když vybírám z uchazečů o zaměstnání u nás, tak kuřáky automaticky odkládám bokem. To není nic osobního, ale nekuřák když nic nedělá, tak se fláká. Kuřák ten kouří. Což činí x-krát za den. Krom toho pracujeme v truhlárnách, kde je to vůbec problém. A uchazečů nekuřáků je dost - tak proč si komplikovat život, ne?

Jinak v běžném životě mi kuřák nějak moc nevadí - pokud nekouří někde poblíž mě.

Ale chápu, že třeba ve Vámi zmíněném seznamování je to dost podstatné - osobně si neumím představit třeba polibek s něčém, co smrdí jako popelník v hospodě. A navíc kuřáci mají pořád tendence kouřit v bytě a pod - docela mě třeba se*e švagr, který přijde ke tchánovi a vesele mu tam kouří, i když ví, že tchán kouřil 50 let a nechal toho, až když s obrovským štěstím překonal rakovinu. Tchýně tolik štěstí neměla, ta na raka zemřela před 5 ti lety. A za sebe říkám že vidět to půlroční umírání je snad nejlepší argument proti kouření. Ovšem jak vidno - někteří kuřáci holt ství jakousi ,,image´´ - nebo proč vlastně kouří...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asdfg
Datum: 28.03.15 09:32

Kuřák se bude poflakovat a smrdět, alkoholik přijde do práce ožralej a max něco pokazí, děvka donese do práce žloutenku nebo něco takovýho, fetka bude krást když nebude mít peníze.. přesto je kuřák nejhorší

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 28.03.15 10:28
Devek a fetek ale obvykle tolik nepracuje,ne? A ten co dene chlasta tajy dlouho pracova nebude.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 28.03.15 10:14
avatar

Promon sem sice docela silnej kuřák ale když sem byl v práci tak sem v pracovní době skoro vůbec nekouřil. Snad jenom po obědě.

Od vašeho švagra to není vůbec hezký a měli byste se proti jeho chování všichni v rodině ohradit že se vám to nelíbí.

Já osobně bych si takovou prasárnu v životě nedovolil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 30.03.15 09:56

To jsi asi jako pracovitý cikán ;) Drtivá většina kuřáků rauchpauzy dělá, tak se nediv že automaticky dává přednost nekuřákům. Navíc nemusí jít jen o prokouřený čas, ale i o smrad z oblečení, větší riziko že kuřák onemocní atd. Vybrat si koho chci má být prasárna? Mělo by platit že zaměstnavatel rozhoduje koho chce. Nějaké předpisy proti diskriminaci jsou diskriminace toho zaměstnavatele. Nařizovat že nesmim odmítnout tlusťocha, cikána, ožralu, kuřáka - to je špatně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.15 11:53
avatar

Já jsem kuřák,ale kdybych měla celou dobu kouřit,co nekuřáci snídají,svačí, obědvají a u toho kecají,tak se ukouřím k smrti./aspoň tak je to u Nás v práci/.mamina

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.15 15:34

Kamarád vyhulí nějakých 30 cigaret denně. Kromě toho, že smrdí jak dobytek, tak nějakých 10-15 kousků dá v práci. Kolik času z pracovní doby tím pádem prohulí? Mimo to samozřejmě stihne i tu svačinu a oběd, tam sebe samozřejmě neošidí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.15 08:06
avatar

:-D Dobrá otázka. Sama jsem kouřila nějakých 38 let *zed* A taky se divím, že mě tenkrát někdo nezabil. Smradila jsem doma dětem, v kanceláři kolegům. Jéééžiši, jak já jsem mohla! Sama sebe za to dodnes nenávidím! Fakt! A tolik peněz, za které mohly mít děti ledacos jiného! *zed* Přestala jsem kouřit 26.5.2002. Teď mi kouř venku až tak nevadí, ale v místnosti ano. Asi kuřáky taky nemusím právě proto, za co se dnes tak stydím. Nejen stydím, ale "prokuřene nohy", jak to nazvala sestra na cévním, kde mi diagnostikovali ucpávání tepen. (Jasněže k tomu přispěla i chemoterapie a dědičnost). *plac* Inzeráty? Tam jasně každý dopředu ví, že alkoholizmus se dá, nějakou dobu, zakamuflovat, ale kuřák ne. Ten se záhy proflákne, tak se dá alespoň snaha vyhnout se nepříjemnému. A taky, hodně lidí si myslí, že kouření je zlozvyk, snadno odstranitelný. Není! Je to závislost, je to program v mozku. A vymazat ho, je nesmírně obtížné.*plac**zed* Bene a co vy? Kouříte?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 28.03.15 08:18
avatar

Dobrý den, ano, já jsem kuřák. Ale, otázku jsem nezakládal proto, že bych sám měl nějakou vyloženě špatnou zkušenost nebo byl někde (někým) odmítnut. Jen jsem si toho všiml, že je kuřák odmítán společností obecně. Tlustý narkoman bez domova "vonící" alkoholem asi vadí méně, než "normální" člověk s cigaretou. Jinak, já jsem kuřák s pochopením a zákaz kouření respektuji nebo i nekouřím tam, kde vidím, že by to mohlo někoho obtěžovat. Zdravím!

P.S. A také mám dojem, že např. zákon proti kouření je spíše zákon proti kuřákům.

Datum: 28.03.15 08:47
avatar

Já jsem nikdy nekouřil, přesto, že v naší rodině kouřili oba rodiče i oba sourozenci. Dokud jsem s nimi bydlel v jednom bytě, ani mi to nepřišlo, nic zvláštního jsem necítil. Pak jsem se oženil a odstěhoval. Když jsem pak po létech u rodičů měl přespat, nedokázal jsem ve smradem prosáklém bytě usnout. Když do tramvaje přistoupí silný kuřák, nevydržím v jeho blízkosti a musím přejít na druhý konec vozu. Když se vrátím z hospody, kam občas zajdu se známým na pivo, musím všechno oblečení (včetně nátělníku) nechat důkladně vyvětrat. A políbit silnou kuřačku? *blee* . Oni totiž kuřáci ten smrad už necítí, takže nedokážou pochopit, co proti nim nekuřáci mají *nevi* . Takže ať si klidně kuřáci kouří, ale tak, aby mě svým smradem neobtěžovali.

Odér alkoholíka taky nemusím, ale ten se vyskytuje jen v jeho bezprostřední blízkosti a nešíří se do prostoru. Když se alkoholík vzdálí, vzdálí se s ním i ten jeho zápach a určitě se mi nenasákne do oděvu a do vlasů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.15 08:59

Bene, souhlasím s Tebou. Hon na čarodejnice, pardon na kuřáky. Je to diskriminace. Ať si každý dělá se svým zdravím co chce. Restaurace apod - podle mě je pouze jen a jen na majiteli, zda tam povolí kouření či nikoliv. Nějaký zákaz až tak nic neřeší. Holt se z nich stanou soukromé kluby, kam jako propustka bude cigareta u pusy.

Pochopitelně jsou prostory, kde by kouření mělo být zakázáno. Nelíbí se mi ani maminky s kočárkem a cigaretou v ruce. Na druhou stranu kuřákům strašně moc závidím ten jejich slastný výraz v obličeji, když si cigaretku zapalují. Ano, já sama jsem nekuřák od narození. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 28.03.15 09:21
avatar

Dobrý den, také jsem byl po narození nekuřák , ale potom se to nějak změnilo časem.

Slastný výraz? Tak, to si musím vyzkoušet před zrcadlem. Ale, asi to nebude o moc jiné, než výraz tlouštíka po prvním soustu voňavé vepřové pečeně, na kterou se již těší jeho žlučník a později tlusté střevo a konečník. A to, že jde o diskriminaci kuřáků, jsem se ani neodvážil napsat (i když by se o tom dalo dlouze komunikovat). Zdravím!

Datum: 28.03.15 15:20
avatar

Jasně sebod, diskriminace je obvyklé heslíčko, kterým kuřáci šermují. Ale to, že jsou kuřáci, to je jen a jen jejich zásluha, s tím se nenarodili a můžou přece přestat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: x1
Datum: 28.03.15 08:55
Nemyslím si, že je kuřák vnímán zcela negativně. Naopak, nikdo se nepozastavuje nad tím, když před vchodem do obchodu, školy, úřadu atd. postává skupinka kuřáků a hulí. Kdyby se tamtéž postavil bezdomovec, někdo by se ho odtamtud pokusil dostat. Totéž prostitutka. Gambler ne, protože gamblera naveken nepoznáš.

Proč podmínka v inzerátech: Protože kuřáků je hodně. Pokud autorovi inzerátu vadí kouření, z jakéhokoliv důvodu, má smysl si tu podmínku stanovit, aby se nemusel pracně probírat spoustou kandidátů, kteří stejně nemají šanci uspět (ze stejného důvodu se do pracovních inzerátů dává požadavek na vzdělání, přestože by danou práci dovedl po zaškolení dělat kdokoliv, kdo má aspoň ZŠ). Ostatní úchylky není třeba řešit, protože se vyskytují relativně zřídka a tak nepředstavují žádnou práci navíc.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 28.03.15 09:13
avatar

Dobrý den, tak, v těch inzerátech na seznamce jde, samozřejmě, o zúžení výběru. To je jasné.

Také tam chtějí často vyřešenou minulost, což je komické, protože kdo to o sobě může tak jednoznačně řící, že už ho nic z jeho minulosti nedostihne. Ale, eliminace jiných nešvarů (nebo vlastností) tam asi není častá. Z toho usuzuji, že kuřák je to nejhorší, s čím by se mohlo seznámit.

Zdravím!

Od: x1
Datum: 28.03.15 09:55
Ten úsudek je podle mě chybně. Přinejmenším v tom, že to uvažujete zcela izolovaně od dalších faktorů:
- Četnost výskytu: jak jsem psal, kuřáků je hodně. Prostitutek, bezdomovců nebo lidí s nedořešenou minulostí málo.
- Jednoduchost zařazení: Na otázku "kouříš?" lze odpovědět snadno a přesně. Na otázku "máš nedořešenou minulost?" spíš obtížně - co je to "nedořešená minulost"? Co z mého pohledu je nedořešené může někdo jiný vnímat jako uzavřené a naopak.
- Jednoduchost ověření: Jestli potenciální partner kouří, to poznám snadno - po čichu, ale také proto, že jde o natolik silnou závislost, že ji dotyčný nedokáže dlouhodobě skrývat (a pokud to dokáže, je na dobré cestě se z ní úplně dostat). Nedořešenost minulosti se nikdy projevit nemusí a já ani nemám možnosti, jak ji ověřit.
Nepochybuji, že s tím, jak se stává běžnější zadluženost, se v seznamkách budou čím dál častěji objevovat požadavky na bezdlužnost. Naopak ne-gamblerství asi sotva, protože to stejně bude potřebovat ověření (od pohledu gamblera nepoznám).
Nevidím v tom žádné hodnotové zařazení, že by kuřák byl horší než dlužník nebo gambler - jen se vyskytuje častěji a je snáze odhalitelný, tak proč neušetřit oběma stranám čas a nevyloučit kuřáka předem?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.15 09:49
avatar

Jsem sváteční kuřák, nebo také sociální kuřák - jakmile si zapálí někdo kolem a je šance, že by z toho mohl být cigaretkový pokec, neodolám. Jinak mne to občas (někdy jednou za pár dní, někdy jednou za 2 měsíce) dostihne i samotnou, takže krabičku mám vždy "v záloze". Tu poslední už snad rok, občas se mi z toho dělá nevolno (nikdy ale ne, když kouřím s někým *nevi*, jen sama). Kouřívala jsem ale víc. A jedním z důvodů, proč mě to neba, je to, že se venku všichni divně dívají. Jak kdybych byla zločinec, fakt. Nebo je to jen můj pocit?

Je pravda, že i mně oblečení těsně po dokouření cigarety děsně smrdí, takže kuřák co právě nastoupil do autobusu, to je fakt humus. A když někde stojím s kočárkem a přijde někdo blízko tak, že mi dítě kouká po cigaretě a čuchá to, tak jsem taky jeden z těch, kdo se nevraživě dívá na kuřáka. A taky naprosto chápu požadavek nekuřáctví v seznamce, bene. Chodívala jsem s kuřákem, který vykouřil jednu či dvě (krabky) denně. A to v době, kdy jsem sama kouřila, jen o hodně míň. To líbání pak je fakt fuj, takže v tomhle nekuřáky opravdu chápu.

Ohledně kouření v práci - řekněte mi, šéfové - není možné to tomu kuřákovi napočítat a přidat mu pracovní dobu? Když si jde 6x denně na 10 minut zakouřit, tak bude pracovat o hodinu déle, ne? Protože kouření je druh pauzy, ne? Není tohle v moci nadřízeného omezit, např. "můžete jít jednou za hodinu na 10 minut a každou pauzu si pak napracujete"?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: x1
Datum: 28.03.15 10:01
V ČR je to podle mě jen pocit. V civilizovanějších zemích by to byla skutečnost. Časem to asi bude skutečnost i v ČR - přeci jenom, jaký je rozdíl mezi člověkem, co vdechuje nikotin, a člověkem, který si píchá heroin? Nedává smysl, dívat se na ně odlišně.
Kuřáci v práci - někde jim skutečně prokouřenou dobu počítají a vyžadují napracování. Jenže to znamená spoustu práce navíc (nějak se to musí evidovat, někdo musí kontroloval, že v celkovém součtu jsou na tom všichni stejně, atd.) a mezilidským vztahům to také neprospívá, takže není překvapující, když šéfové volí jednodušší cestu a kouření striktně zakáží nebo kuřáky vůbec nepřijmou.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 28.03.15 10:38
avatar

Dobrý den, tak, kouření je zlozvyk. Ale, to líbání také není zdravé a ani povinné. V podstatě je to také zlozvyk a závislost. Zdravím!

P.S. Neberte toto zas tak moc vážně. Ale, je fakt, že někomu vadí i nevinný česnek nebo tvarůžky.

Datum: 28.03.15 10:50
avatar

Myslím, že je to každého svobodné rozhodnutí. Chceš kouřit? Máš na to? Neobtěžuješ tím ostatní? No tak si zakuř.

Sami v rodině nekouříme,pokud se potřebujeme někde najíst, vyhledáváme především hospody nekuřácké. Pokud tato možnost není, pojíme v nouzi i v kuřácké. Ale mohu říct, že řízek v čerstvém vzduchu chutná daleko líp, než v těch nikotinových zplodinách.

Co mi vadí nejvíc:

1/ Když si zapálí cigáro těhotná ženská, která si už přes břicho takřka nevidí.

2/ Když pokuřuje mladá ženská, která tlačí kočárek s miminem, nebo vede za ruku potácejícího se malinkého človíčka.

To si pokaždé říkám: Ty DOROTO, kdybys raději tomu mrňouskovi koupila ovoce.

3/ Když je kuřák bezohledný, jako tomu bylo v předchozích odpovědích u toho tchána. To bych ho vyhodila z bytu.

Když si ale kouří za své a ve svém, ať tak činí, když je šťastný. Pokud mě to neobtěžuje, nevadí mi to.

Je fakt, že jedna moje známá, silná kuřačka, už někdy před 10 lety hořekovala, že ročně prokouří 20.000 Kč. že by měla za to krásnou dovolenou. Uplynula léta, kouří pořád, hořekuje pořád. A nic s tím neudělá.

Také mi vadí kouřící matky, které peníze prokouří, ale pak si zajdou na sociálku skuhrat o peníze na jídlo dětem. Toto praktikují hojně cikánky. Na cigáro mají, na chleba a salám už tak ne.

Takže je na každém z nás, jak se k tomu staví. Pamatuji si z MŠ na dětičky vonící mýdlem a aviváží i na dětičky v zašedlém prádle, páchnoucí zatuchlým cigaretovým kouřem. Pochovala a pohladila jsem sice všechny, ty smrduté za to nemohly, ale přiznávám, že ty vonící jsem pochovala raději. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.15 10:58
avatar

- kde jsou ty staré zlaté časy, kdy byl kuřák považován za frajera a kouření partřilo ke společenskému bontonu ! ..

Zapálit jste si mohl všude - jaká to byla slast kouřit třeba v kině, nebo v busu (v Anglii) . A jak jsem byla šťastná, když jsem se v 19 letech konečně naučila šlukovat a mohla jsem si v kavárně (nebo v restauraci) nonšalantně zapálit ! ...

No, starý zlatý časy jsou pryč, kouření leze do peněz, můj otec mi před očima zemřel na rakovinu plic z kouření, takže teď zase považuju za slast, že jsem se kouření zbavila. Ale jako bývalý kuřák, pocity kuřáků zcela přesně chápu a současné křížové tažení proti kuřákům považuju za silně diskriminační ! - a máte pravdu - společností jakoby byli opravdu příznivěji přijímáni alkoholici a narkomani.

Ale je to jen otázka medializace ! - kdyby se média intenzivně zaměřila třeba na škodlivost já nevím... opalování, tak bychom zase postupně začali chodit se slunečníky. Třeba k tomu taky dojde, protože opalování skutečně škodlivé je... A moc médií je obludná a nekonečná ... Tak zdravím.

doplněno 28.03.15 11:42:

- asi jo, něco na tom bude ! - ale stejně mi přijde blbý, že jsou kuřáci odevšad vyhánění - měli by mít své restaurace ! - myslím, že každý by měl mít právo na své "potěšení" - a vlastně každý člověk žije svým způsobem vždy na úkor druhých (o zvířatech ani nemluvě). A kuřáci rozhodně škodí společnosti méně, nežli narkomani a opilci ... a na podvodníky, zloděje, zločince jsou naše zákony taky dost "krátké".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.15 11:24
avatar

Marcelko, možná, že se mýlím, ale ožralovi nebo sjetému nemá cenu cokoliv říkat. "Neházejte perly sviním. Otočí se a kousnou tě." Ale kuřák, ten vnímá. Možná to pak vypadá, že ožralci a narkomani nám zas až tak nevadí a kuřáky diskrimunujeme.

doplněno 29.03.15 10:58:

Ještě dnes, po zolika letech mi u doktorů píšou - nekouřící nebo abstinující kuřák :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.15 12:47
avatar

Nevím, jestli si to uvědomujete. Ale celý přístup ke kuřákům, je jen o osobní svobodě. O míře osobní svobody, kam až nás společnost pustí. O svobodě nakládat s vlastním tělem, jak je libo. Je to o mezích, které jsme ochotni si nechat vzít. Dnes si necháme vzít kouření. Kouření přeci poškozuje zdraví, Zítra nám vezmou tvrdý alkohol, a pivo jen jedno, jednou měsíčně. Pak přijdou na řadu sladká nebo tučná jídla. Jsou přeci také škodlivá. Až nakonec skončíme bez možnosti jakéhokoliv potěšení. Protože, co třeba zakázat horolezectví, dochází při něm k úmrtím. Co zakázat automobilový sport, nebo auta úplně. Jsou přeci taky škodlivá. Vím, že přeháním. Dnes ano. Ale zítra? Při tomhle smířlivém přístupu společnosti k různým zákazům, omezením osobní svobody, vždy řádně zdůvodněným nějakým "logickým" argumentem, se opravdu brzo dočkáme supervizorových kroužků kolem hlavy. Ale patří nám to. To bude cena, kterou zaplatí společnost za lhostejnost, k omezování osobních svobod. A netvrďte mi, že se nejedná o osobní svobodu. Jedná. Je jen a jen mojí věcí, co se svým tělem dělám, jak se k němu chovám. Nikdo na světě nemá právo mi říkat, co já smím a nesmím. A jestliže se budu jako kuřák, chtít někde scházet s jinými kuřáky, se souhlasem např. majitele hospody v jeho hospodě, tak mi v tom nesmí nikdo bránit. Jinak si nechme o demokracii jen zdát. Demokracii nelze používat JEN když se nám to hodí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.15 13:35
avatar

Ojojoj... Takže podle Vás můžem třeba klidně nechat řídit auta zdrogovaným a opilím řidičům (je to přeci jejich věc, když se zabijou)? Prosím, když zabijou sebe, je to jejich věc. Jenže oni často vezmou ssebou i někoho jiného, takže to tak úplně není jen jejich věc. Podobně když mi kuřák smrdí pod nos, když mi smrad od souseda leze oknem až do obýváku, když kuřák ničí i moje zdraví, je to věc, která se mě zatraceně týká. To není diskriminace, to je sebeobrana. Když to chce kuřák čuchat a chce si ničit vlastní zdraví, prosím, ať si ho ničí. Ale ať z toho vynechá mě! Ať si užívá svojí osobní svobodu, ale ať neomezuje tu mojí!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.15 13:44
avatar

Opět nepochopil. Bavime se o kouření, nikoliv o bezpečnosti dopravy. Ale OK. Nechcete abych Vám smrděl doma z balkónu? Tak proč mi vy, potažmo stát, chcete zakazovat kouření v hospodě, kam chtějí chodit jen kuřáci(vy tam nemusíte chodit, když Vám to vadí, nikdo Vás nenutí), kterou provozuje člověk, kterému kouření hostů nevadí. jakým právem? Co je komu do toho, jestli si ničím zdraví víc nebo míň? Copak nechápete, že toto právo by nikdo mít neměl? Moje tělo je moje tělo, a zákaz kouření je bezdůvodný zákaz do mých práv.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.15 15:41

Tak aby bylo jasno - osobně si myslím, že každý hospodský by měl mít právo si určit sám, zda chce mít kuřáckou nebo nekuřáckou hospodu. Na druhou stranu mi ale řekněte, jakým právem hulíte u mého okna. Oháníte se svými právy na kouření a kašlete na práva těch, kteří to ve vašem okolí čichají. Když někdo chlastá, leje to do sebe. Když se někdo cpe tučným jídlem, cpe jej do sebe. Když ale vy hulíte, hulí s vámi celé okolí. Plácáte tady něco o nepochopení a omezení vašich práv, přitom sám situaci nechápete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.15 19:40
avatar

A jsme u toho. Doma od souseda Vám to smrdí, venku se nesmí, to smrdí kolemjdoucím, na zastávkách se nesmí. A jediné místo, kde by to nikomu nemuselo vadit-hospoda, se chystá parlament zakázat zákonem. Tak kde je rozum? Vždyť se tady dělá vše naprosto opačně. Mimochodem, já Vám nehulím pod oknem. Nemůžu, jsem nekuřák. Zato jiní kuřáci, z nedostatku míst, kde se smí, mi pod okny pravidelně kouří. A vím, že bude hůř. Protože to bude jediné místo, kde se bude smět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.15 09:35
avatar

Cituji z Vašeho příspěvku: "Co zakázat automobilový sport, nebo auta úplně. Jsou přeci taky škodlivá".
Takže o těch autech jste začal Vy, ne já.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.15 15:36

Tak to trochu přeháníte... Pokud si ale já osobně mohu vybrat, držím se raději od těch smradlavých chodicích popelníků raději dál. Není to nic příjemného mít něco takového vedle sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 28.03.15 17:34
avatar

Dobrý den, píšete, že přeháním a Vaše vyjádření je co? Vždyť jste to právě potvrdil. Uvažovat o člověku jako o smradlavém popelníku je přeci hnus. Vy vnímáte některé lidi jako popelníky a nic dalšího o nich nevíte. Zkrátka, Vy máte hned jasno. Zdravím!

Datum: 29.03.15 09:22
OK, ale v tom případě máte v té další mojí větě odpověď na otázku. Já prostě nemůžu za to, že se mi z cigaretového kouře a vůbec kuřáckého odéru, kterého se kuřák nema šanci zbavit, zvedá kufr. Prostě k poblití. Takže proto.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.15 16:15

Já kouřil od 15 do 32 let denně cca 20 . Vůbec nic mi to nedalo . Je to absolutně k ničemu ! Už 12 let nekouřim . Kuřáci mi ale připadaj jako normální lidi , jen prostě vědomě dělaj něco co je pro ně zbytečný a ještě za to platí . Klidně bych zaměstnal kuřáka když bude prospěšný pro firmu .Každýmu bych přál s tim seknout a vydržet to . Pár měsíců po skončení kouření jsem začal cejtit vůně který jsem předtim necejtil , fyzička lepší a nemusim přes noc věšet šaty na balkon aby vyčichly .Je to supr ... ono se to těžko popisuje , to se musí prožít .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.15 16:33
avatar

- chroustik - zajímavý je, že jako bývalý kuřák to takhle necítím - jsem ráda, že nekouřím, ale "vůni cigaret" stále s chutí nasávám a kdybych mohla (beztrestně) - tak s chutí hulím jako fabrika dál. Jsem holt ten nezáviděníhodný typ "závisláka" ! - proto je mi asi kuřáků líto - samozřejmě, že je to k ničemu a zbytečný - ale ta "slast" ! ... Všechno, co je dobrý - je bohužel škodlivý - jak je to vlastně vůbec možný?! ... taky k zamyšlení ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.15 16:43

Já teda při kouření žádnou slast nepozoroval . Spíš to bylo tak , že když jsem neměl cígo a nebylo nikde k mání tak jsem byl nervóza :-D ...pak po zapálení ( asi ta chvíle slasti ) , kdy se mi zamotá makovice a po těle rozleje teplo jsem byl zase v klidu . Ale nemám rád když mě něco takhle ovlivnuje .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.15 16:48
avatar

Chroustíku, to je přesně ono! Víte, že vám to nedělá dobře, nemáte rád, když vás něco takhle ovlivňuje, ale mít to musíte! Normální závislák! Neobejdete se bez cíga. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.15 17:04
avatar

Já se kuřáklů straním prostě pro ten smrad - obtěžuje mě a je mi hodně nepříjemný. Nechtěla bych pracovat v úzkém kontaktu s kuřákem, kterému pach cigaret táhne z vlasů, oblečení, dechu, prstů. A jako nekuřák bych kuřáka samozřejmě nechtěla ani doma, takže ty inzeráty docela chápu, nehledě na to, že kouření dost leze do peněz.

JIná úchylka, jako prádlo, sladké, neobtěžuje ostatní a nemusí se nutně projevovat navenek.

doplněno 28.03.15 17:52:

V kuřáckých hospodách ať si každý kouří, jak se mu zlíbí, nechodím tam a kdo chce sedět v zahuleném baru, je to jeho volba.

A ohledně diskriminace - zcela souhlasím s Kovisem. Když se já přejím sladkého, cpu to jen do sebe. Když se opiju, liju to zas jen do sebe. Když si však kuřák na ulici, zastávce, před obchodem zapálí, nutí to dýchat nás ostatní. Nevím, co je na tom tolik nepochopitelného.

doplněno 28.03.15 18:10:

Ano, rozhodně nemůžu říct, že bych kuřáka nenáviděla, leda vpřípadě krásného ráda s čistým vzduchem, kdy mi ho kuřák zkazí ;).

Ano, upocená nebo převoněná osoba je taky humus, to souhlasím. Držím se dál i od nich, pokud to jde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 28.03.15 18:06
avatar

Dobrý den, on je snad rozdíl, když je mně něco nepříjemné a když za to člověka nenávidím, vylučuji ho ze společnosti a zatracuji (bez znalosti jeho kvalit). Ona taková silně převoněná upocená paní také není nic příjemného, když musím být vedle ní či sdílet společný prostor, ale nemusím ji urážet nebo nenávidět. Ona také existuje tolerance. Zdravím!

Datum: 28.03.15 18:58
avatar

Opilec je taky cítit dost daleko a mně osobně to příjemné taky vůbec není, nehledě na to, že někteří mohou být agresivní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.15 19:04
avatar

Mně osobně nevadí kuřácí jako takoví, mně vadí kouření - znám pár kuřáků a dokud nekouří blízko mě a nepřibližují se ke mně hned po dokouření, nevadí mi. Ale jak někdo začne kouřit vedle mě (a nejlíp tak, aby na mě vítr všechno foukal) a já musím jít hledat čistý vzduch *blee*, tak bych zabíjel *bum*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 28.03.15 19:10
avatar

Dobrý den, ano, to je rozumné - rozlišovat nešvar od posuzování kvalit člověka. Zdravím!

Datum: 28.03.15 20:11
avatar

Problém vidím jednoduše v kouři,co vzniká spalováním tabáku.Jde o kontaktní problém,kdy je osoba ve společnosti kuřáka nucena vdechnout něco co nechce.Plus samo to,že neznám kuřáka co by nedopalek hezky odložil v koši.

Tím,ale samozřejmě nesouhlasím s tím co chce udělat naše vláda,že bude nařizovat třeba zákaz kouření v hospodách atd.to by měla nechat na majitelích...

Myslím,že vše je k něčemu dobré a možná se blýská na zlaté časy kuřákům,kdy si budou hojně zakládat živnost na veřejné kuřárny a navzájem si vědomě podkopávat vlastní zdravý

Pro mě to je i finační stránka raději za peníze místo tabáku dopřeji svým dětem

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.15 20:28
avatar

- jak jsme se vůbec mohli dožít roku 2000, když se celé 20. století kouřilo - to teda nevím ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.15 21:58

Ahoj. Tak já jsem nekuřák. Nějak mě to neuchvátilo a nepovedlo se to ani na vojně. Už za mlada jsem dost začal rozlišovat kuřačky a nekuřačky. To prostě nešlo, spojit tlamky s kuřačkou. Sexík ještě, ale tohle ne. Párkrát tak při nějakém tom ovlivnění. I když jsme hráli v zakouřené putice, tak to pár hodin šlo. Jen jsem se musel svlíkat už na chodbě a umejt se i s vlasama. Mám pár přátel kuřáků a když mě vezou v jejich autě, tak si to cigárko odpustí. V autě. A když je mám vézt jejich autem, tak ho předem i vyvětrají a vysypou přeplněný popelník. Že bych na ně nějak pozitivně působil? Asi ne. Furt si mocně vypalují zobáky.A sousedce ty cigára kupuju osobně a nosím z města. Nemá to ráda, ale nemůže bez toho být. A ostatní kuřáci ji vadí a smrdí. Někdy chodíme na balkon, si dát jedno. To její. Doma nehulí. Včera jsem byl v hospodě a tam se hulilo kolem baru-výčepu. Ve zbytku to bylo asi tak dpbře větraný, že jsem doma oblečením, jak jindy, nesmrděl. Když hulí rodiče i malým dětem, tak to mě vadí. To je příšerná neomalenost. To mi nikdo nevymluví. Jednou, jsem procházel davem malých školních dětí a z některých to smrdělo přímo šíleně. Znám smrad i z malého domácího hospodářství. To je, jako když se žije ve chlévě.

doplněno 29.03.15 14:24:

Ahoj. Přidám. Něco. Jako skoro vždycky. Někteří kuřáci, když jsou toho schopni, dokážou své hulení nějaký čas skrývat. Hulí třeba z okna, nebo mimo byt. Když, než jsem jel k bráchovi, tak jsem se mu objednával. Prý, aby byl doma. Před lety jsem mu maloval celý byt. A v jedný místnůstce, bylo cejtit smrad z kouření. Říkal jsem si, že je to ještě z doby, když kouřil. Nikdy jsem u něho neviděl nikde ležet nějaké stopy po kuřivu. Ten lotr mě oblboval, že už nekouří. Je pravda, že to nikdy neřekl nějak nahlas. Ale, ten dojem to vyvolávalo. Před lety, když občas býval u nás, tak chodil kouřit ven před dveře. Pak, ale umřel. Doma. A nestihnul si ty cigára a zapalovače s popelníkama uklidit. V koupelně, na okně v kuchyni, měl skleničky se šroubovacími víčky. Pak, už to bylo, všechno nějak jedno. Na kouření nezemřel. Dostala ho Miasténia gravis. Taky dost blbá věc. Buďte všichni zdraví. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: esme*
Datum: 29.03.15 13:23

Kuřák je podle mého názoru právem řazen na úroveň alkoholika (je také závislý) i gamblera (také nesmyslně vyhazuje peníze oknem). Navíc odporně smrdí a své okolí terorizuje tímto pachem a ještě k tomu kouřem a vajgly. Takže jaký zlatý člověk to asi tak může být? *bzum*

Lidé až do minulého století nekouřili a považovali to za normální. Doufám že se zas brzy vrátíme k normálu a do hospod budeme moci chodit jíst, pít a konverzovat s přáteli, aniž bychom přitom byli obtěžování zaostalými jedinci závislými na tomto nepřirozeném zlozvyku. Vždyť už to ani není sexy a moderní! :-P *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: obi28
Datum: 30.03.15 08:27

Já s Vámi Bene zcela souhlasím. Přijde mi, že nekuřáci berou kuřáky jako nejhorší odpad lidstva. Při čtení názorů některých rádců jsem měla chuť vyskočit z kůže, jak vůbec mohou vypustit taková slova. Kuřák je naprosto normální člověk (pokud to nepřehání jako například těhotná žena, matka s kočárkem nebo zapálení si na návštěve u nekuřáka) a pokud samozřejmě žije spořádaný normální život. To že někteří vybírají do svého zaměstnání pouze nekuřáky, protože kuřáci přeci jen kouří a nepracují je úplně postavené na hlavu. Když se nastaví jasná pravidla, že se za pracovní dobu může jít kouřit například jen 2x, tak se to samozřejmě musí dodržovat, nehledě na to, že spousta kuřáků si kouření nahrazuje v pauze na oběd místo toho, aby si dali pořádnej kus žvance, takže tím nikoho neomezují. A že kuřák páchne? Páchne jen pár minut po dokouření cigarety, pokud teda nekouří doma, to se pak opravdu kouřového odéru nezbaví už nikdy. A že nechcete líbat popelník? Chvilku po dokouření přece vydržíte svojí polovičku nelíbat než se něčeho napije/nají či si vezme žvýkačku/bonbon? Nebo je vám příjemnější líbat někoho komu páchne z úst, jakoby se zrovna probudil? No jak je vidět, tak asi ano, hlavně že ten člověk bude nekuřák! A zápach stuchliny, nohou, potu nebo alkoholu je vám také příjemný? Bingo - hlavně že to není kuřák! *bzum*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.15 09:50
avatar

"...Páchne jen pár minut po dokouření cigarety... ...Chvilku po dokouření přece vydržíte svojí polovičku nelíbat než se něčeho napije/nají..."

Jenže to je právě omyl. Vy, jakožto kuřák máte otupené vnímání pachu, takže to cítíte jen chvilku. Ve skutečnosti to není pár minut, ale v lepším případě pár hodin, v tom horším trvale. Nekuřák, na rozdíl od kuřáka to cítí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 30.03.15 09:59

Přesně tak, nekuřák kuřáka pozná po smradu. Já třeba se s kuřáky téměř nepotkám, pouze na ulici, takže nos mám na tohle velmi citlivý. Minulý týden jsem byla u dětského lékaře a v čekárně seděla babička s vnučkou na druhé straně chodby. Pak si přisedla a mě to hned praštilo do nosu. Tak čpěla cigárama, že se vedle ní nedalo sedět. Být trochu víc asertivní, tak jí požádám, jestli si zas nemůže sednout na druhý konec, že strašně smrdí. Prostě kouření je ostuda a slabost člověka a smrad ho hned prozradí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: obi28
Datum: 30.03.15 11:34

Ano to přiznávám, že nekuřáci vnímají zápach silněji než kuřáci. Ale také si myslím, že nekuřáci mají sklony přehánět. Mám známé, kteří jsou zapřísáhlí nekuřáci a společně chodíme ke kamarádům, kteří kouří i u sebe doma a mohu říci, že ti nekuřáci jsou vždy překvapeni, že byt není vůbec cítit kouřem (v jejich přítomnosti se nekouří).

Paní v ordinaci byste byli schopni říct, aby si odsedla, ale proč? Protože je to normální člověk a měla by to pochopit. A bezdomovci nebo ožralovi v tramvaji byste řekli, aby si vystoupil? Myslím si, že většinou ne, protože byste měli strach, co se může stát. Pak nechápu, proč v této diskusi mnozí kuřáky staví na stejnou pozici jako tyto ostatní lidi.

Tím chci jen říci, že kuřáci jsou ve většině případů normální lidé, na některých byste ani nepoznali, že kouří dokud si nezapálí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.15 12:04
avatar

Proč sem stále zatahujete vlastnosti kuřáků a nekuřáků. Tady přece vůbec nejde o to, jestli je kuřák člověk normální, či nenormální, nebo příjemný či nepříjemný společník. Nejde o kuřákovo IQ, vzdělání, povahu, morálku... Nikdo přece netvrdí, že kuřák = podřadný člověk. Na světě bylo, je a bude řada géniů - kuřáků i géniů - nekuřáků. Stejně jako je v obou skupinách spousta lidí, o jejichž inteligenci lze pochybovat. Jde o to, že kuřák nekuřákovi často bezohledně ztrpčuje život a přitom se odvolává na jakési svoje právo svobodně kouřit, aniž by zároveň uznal právo nekuřáků svobodně nedýchat jejich zápach.

Jistě, do hospody chodit nemusím. A když holt dostanu chuť na pivo, smířím se s tím, že pak budu smrdět. Ale když mi z té hospody leze smrad až do bytu ve 4. patře nad hospodou, s tím se smířit nemůžu a nechci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: obi28
Datum: 30.03.15 12:25

Já tím nemířím přímo na Váš názor. Ale na názory ostatních, kteří berou kuřáky jako splodinu, hazí je do stejného pytle jako narkomany a alkoholiky. A tím vysvětluji, že je kuřák normální, protože cigaretový kouř mu nezatemňuje mysl a neškodí nikomu jinému než nekuřákovi. Samozřejmě souhlasím s tím a chápu, že nekuřák nechce být cítit kouřem a nechce ho dýchat. Ale když jde člověk do hospody (kde je kouření povoleno), tak musí počítat s tím, že se tam setká s kuřáky a neměl by na ně nadávat. To je jako kdyby člověk šel na pálení čarodějnic k ohni a pak si stěžoval, že smrdí kouřem, také s tím musel počítat, že načichne. Něco jiného je, když sedíte venku v parku na lavičce s kočárkem a vedle vás si sedne člověk a zapálí si, tak to je opravdu hulvátství. Ale obyčejný kuřák, který si zapálí v hospodě, nebo venku na ulici či u sebe doma na balkoně nebo zahrádce přeci nemůže nekuřáky až tolik iritovat. Netráví tam 24 hodin denně, ale pár minut. Pokud tedy nevykouří 2-3 krabičky denně, to už je i na mne dost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fex
Datum: 30.03.15 10:02

Jsem nekuřák. Kuřáci mi nevadí, protože si ničí svoje zdraví a dobrovolně. Z rodiny nikdo nekouří, tak moná proto.

Nikdy mi nebude nikdo kouřit cigaretu v domě. Nikoho nenechám kouřit v autě.

Jinak jako ve společnosti se na ně nedívám jinak. Jenom se směju, když vidím, kolik to stojí peněz a k ničemu to stejně není. Myslím, že např. plošný zákaz kouření v hospodách je blbost.

Pokud chcu jít do restaurace s dětma, vyberu tu, kde se nekouří. A když vím, že na rohu je furt zahuleno a vadí mi to, tak tam nejdu nebo ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.15 12:49
avatar

Osobne jsem kourila jednu dobu 30 denne, takze mam pro kuraky velke pochopeni.. Nedokazala jsem sama prestat a dokazala jsem prestat az v okamziku, kdy jsem zjistila, ze jsem tehotna a od te doby uz jsem vedome nikdy zacit nechtela a ani uz nikdy nezacala...Jeste pote jsem cely rok kaslala jak se me telo cistilo a dnes uz mi cigarety priserne smrdi, ale kuraky toleruju velmi, protoze vim ze vzpominek jaky je to pozitek.Presne jak bylo psano vyse, tak u me doma nikomu kourit nedovolim, ani v aute a kdo chce muze na terasu atp.. Nesouhlasim s plosnym zavadenim zakazu cigaret v hospodach atd., je to kazdyho vec a sama si najdu koutek v restauraci, kde se nekouri..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.15 18:43
avatar

Dobrý den. Kouřila jsem, nekouřila, kouřila a nekouřím. Přiznám se, že po těch až nenávistných reakcích nekuřáků mám chuť si zapálit. Máte pravdu Bene, i dcera si našla ex manžela, nekouřil, nepil, po slivovici by umřel- nekomunikativní magor, samorost a samotář. Bohužel i dnes má přítele co opět nekouří, nepije už ani kafe. Děsí mě to, hledám co má za nešvar. Kuřáci mi nevadí, celá moje rodina včetně 75 leté maminky kouří, žádný kuřák z rodiny nezemřel na rakovinu. Jak říká maminka, která si kouří v chodbě kde má i stolek a židle, komu se to nelíbí může jít na dvůr, tam je čerstvý vzduch. Vždycky jsem kouřila na balkoně nebo na zahradě, nesnáším zahulenou hospodu a kouření v autě už vůbec ne.

doplněno 30.03.15 20:20:

jjjlll- vůbec nechápu co jste to vyplodil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.15 20:14
avatar

"žádný kuřák z rodiny nezemřel na rakovinu"

"komu se to nelíbí může jít na dvůr, tam je čerstvý vzduch"

Nezlobte se, ale takové argumenty spolehlivě uzemní každého nekuřáka. Možná si ty nekomunikativní zeťáky sama vyrábíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.15 22:52
avatar

Dobrý den. No připojím se také k diskusi. Už jste někdo někdy viděli plíce kuřáka? Ty kg dehtu v nich? Některého kuřáka kouření zničí a umře na rakovinu, jiného nikoliv a klepne ho pepka z rozčílení, že Sparta opět nevyhrála. Sama jsem nekuřačka, kouření mi vadí a jsem na něho alergická (zdravotně). Jinak je mi jedno, jestli si lidi plíce dobrovolně zanášejí dehtem, je to jejich volba. Je mi i jedno nějaký zákaz kouření v restauracích, spíše to beru jako omezování podnikání. Když bude v restauraci nahuleno, tak tam prostě nepůjdu, a je to. Proč je v seznamovacích inzerátech podmínka nekuřák? No možná proto, že kuřák si tu svoji cigaretu vzít nenechá, ani kdyby na chleba nebylo. Kuřák prokouří za celý život řekněme auto. Ženy v seznamovacích inzerátech myslí pravděpodobně ekonomicky a rády by se vyhnuly tomu, aby se musely pak nějak finančně omezovat, když ten jejich mamlas je kuřák. A pak - nekuřákům většinou kuřáci smrdí, tak možná i proto.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.15 23:03
avatar

Až na to, že ty vaše "kg dehtu" zdaleka nemusí být pravidlem. Mám kamaráda, který byl na rentgenu plic. Celoživotní kuřák. A doktor mu nechtěl věřit, že kouří. Na plicích neměl vůbec nic. A protože mám mnoho důvodů nevěřit statistikám, tak nevěřím ani této s "kg dehtu".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.15 23:05
avatar

Už jste někdy pitval kuřáka?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.15 23:46
avatar

- ať už říkáte a myslíte si co chcete, mně tažení proti kuřákům "zavání" tak trochu fanatismem, jako ostatně více jevů v současném světě, např. přehnaný kult dítěte, fanatismus politický, nebo náboženský...

Pořád se (a nejen) na této poradně někdo diví - jací zlí to ti "oškliví" lidé jsou? - že se pořád jenom perou a nedokážou se domluvit ! - a vidíte kolik nenávisti je v lidech i kvůli "pitomým" kuřákům ! Nechápu, proč by nemohli mít svoje hospody, když už si chtějí ničit zdraví ! ..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: senda
Datum: 31.03.15 00:23

hmm tak příklad

Sedím s rodinou s malýma dětma v restauraci, která sice je označená jako kuřácká ale během oběda se tam dodržuje pravidlo že se tam nekouří. Ať je to jak chce, 98% kuřáků přijde, sedne si k vedlejšímu stolu a když já a moje děti jedí, on naprosto samozřejmě vytáhne cigáro a začne smrdět.

Je úplně jedno jestli někdo prdí, mluví sprostě, drbe se v prdeli nebo chrochtá, ale když to zasahuje a může vadit druhému člověku je slušnost se pozastavit, zamyslet nebo na to zeptat nebo počkat, přizpůsobit.

Ne. Kuřák má prostě pravdu v tom, že je přece v kuřácký hodpodě kde se kouřit smí. To že dorazil později? Nezájem.

Nebo sedíte venku na lavičce. Nikde niko. Sníh. Čerstvej vzduch. A protože jinde lavička není, přijde banda kuřáků, sedne vedle vás a co myslíte že udělají, he? Zeptají se? Počkají? Dají vám šani aspoň utéct?

Správně. Ne. 98% kuřáků jsou hajzli a prostě si samozřejmě zapálí protože "to přece žádná cedule ani nařízení nezakazuje ne... tak co řešíš". Že jsou sobci bezohledný stejně jako někdo kdo přijde a začne hlasitě prdět je snad zřejmé. Jenže hlasitě prdět se každej stydí. Ale obtěžovat kouřem je v naší společnosti "normální" pořád eště v roce 2015, jaksi automatické, samozřejmé.

Proto se mi na jednu stranu hnusí regulace a omezení, ale díky těm 98% se dokonce přimlouvám za to to dočasně, nějakých 5 let, než se "znormální" nekouření a než se dá majitelům hospod opravdu svobodná volba z normálu s odchýlit a zařídit si svojí hospodu jako kuřáckou, prostě v hospodách kouření zakázat.

Sory vás pár, který znám a na ostatní ohled berete, ale bohužel stádo se chová jinak.

No a já sám nejsem zavilý odpůrce kouření. Sám jsem kouřil a přestal. A proč inzeráty? no smrdí to. Zkuste se líbat třeba s popelníkem dva popelníky se líbat můžou, to jim nevadí. No v práci, když vidím co strávěji kuřáci na pauzách... já jim to přeju a chodím s nimi i povídat a nevadí mi že mi funí venku vedle. Ale musím říct že opravdu přestávky mají pravidelné a časté. Tím neříkám že by míň udělali, leckdy to může být dobré a leckdy nekuřák profláká i víc ale v souhrnu to prostě platí.

Stačí když ráno jel výtahem kdykoli někdo kdo venku hulil a já jedu hodinu po něm a smrdí to tam jak v ratejně.

No ale na druhou stranu se pak přehání takový ty zákazy u zastávky, venku na ulici apod. a stigmatizovat kouření i venku nebo před budovou to mi někdy přijde zase přehnaný. Dle mého názoru se prostor kuřákům nějaký dát musí a i volba kouřit. Jak říkám, chodím s nimi ven.

Ale absurdity jsou třeba i cena cigaret. Proč všude stojí stejně cigarety a pití ne? Snad jako vyjedu na sněžku a tam musí stát cigára stejně jako ve městě. Ale vyjedu do hor a pití tam může být dvkrát dražší. A proč cigarety regulaci zasluhujou? To je snad horší pocit bez cigarety pro kuřáka než pocit hladu pro člověka? V tom našem čingischánu jsou opravdu perličky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.15 08:31

Sám jsem býval silný kuřák, ale už je to 9 let co úspěšně nekouřím. Přestaly záchvaty ranního kašle, zlepšila se fyzička, jezdím hodně na kole, kochám se přírodou a užívám ušetřených peněz, které bych jinak vyhodil za cigarety. Přestat kouřit bylo jedno z mých nejlepších rozhodnutí v životě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.03.15 08:46
avatar

jen si přisadím na toho slabocha :) Ono to tak vážně je, nedokáže říct cigaretě ne, je jejím "otrokem", je to prostě v mém chápání slabina člověka. Je tedy v tomto ohledu slaboch.

Pokud to někdo přirovnává k zálibě tak... Soused to tak měl, zakouřil si jednou denně po obědě dýmku na balkoně a když jsem ho vystihnul šel jsem na balkon si čuchnout, protože kouřil voňavý tabák a mě to vonělo, ač klasické cigaretáře bych hnal holí. *smich* V tomto případě bych to skoro bral jako zálibu. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 02.04.15 08:07
avatar

Dobrý den, původně jsem chtěl ještě reagovat přímo na některé příspěvky, ale byl jsem dva dny mimo poradnu, neb jsem ochořel a měl o dost jiné starosti. Nyní jsem zjistil, že se diskuze poměrně značně rozjela a tak již jen poděkuji všem za jejich názor a cením si i toho, že se téma vcelku udrželo bez "odskoků" na jiné téma a bez urážení. Ještě jednou všem děkuji a zdravím!

Od: jmlc®
Datum: 08.04.15 15:37
avatar

Omlouvám se za oživení tématu.

Pracuji v místnosti, kde je cca 50 lidí. Ono na patře je jich možná 400, ale to je "za rohem"... Z těchto 50ti lidí cca 20 kouří. Kuřárna je vedle budovy. Z pracoviště odejdete k výtahu (celkem frekventovanému - nepoužívají ho jen kuřáci). Sjedete pár pater, obejdete budovu, zapálíte si - a zpět. Celkově jedna cigaretka znamená cca 10 minut. Někdo v práci kouří 2 denně, někdo 10. V kůži zaměstnavatele bych takové lidi prostě platit nechtěl.

Nesmíme mít oblečení pověšené u sebe, na židli nebo v okolí. Nechám si tedy bundu v šatně, kde během dne přijde těchto 20 kuřáků přímo z rauchpauzy a k mé krásné kožené bundě narvou smradlavý kus hadru (byť zakoupeno jako 10x dražší značková bunda - po čase se prostě změní v načuchlý "atombordel"). Prvních pár minut cestou domu se mi chce s prominutím *blee*, pak to trochu vyčichne, ale stejně si ten smrad tahám s sebou.

Porovnání kuřáka s feťákem, prostitutkou, alkoholikem... nechápu, kdo by je takto porovnával, kdo by jednoho upřednostnil. Chování alkoholika, feťáka či kuřáka je stejně bezohledné. Je jim jedno, jestli někoho omezují, jestli někomu poškodí zdraví,... celé je to o jejich bezohlednosti - v této rovině jsou si všichni rovni.

Jen někdy jsou rozdíly v neprospěch kuřáka: "já si ničím své zdraví" v případě alkoholika, který chlastá doma a nikoho nenapadá, nebije, neobtěžuje výkřiky... je pravdivé. Oproti kuřákovi, který fouká škodlivý kouř na své či MÉ dítě! Kouř, který se zachytí na oblečení zmíněným způsobem, předávám doma v šatně na oblečení svých dětí, které smrad inhalují.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.15 16:03
avatar

- chudáci kuřáci - Sherlock Holmes mohl kouřit dokonce i opium - a jak mu to myslelo ! - kde jsou ty časy ! - a co Oldřich Nový ve svých nejlepších filmech ... dneska by mu zakázali vstup a bylo by po Kristiánovi ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirkazxc
Datum: 08.04.15 16:11

Herci kouřili ve filmech, protože za to oni a producent filmu dostavali od výrobců cigaret penize.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uznevim
Datum: 08.04.15 19:16

Dobrý den.

Kuřáci jsou tolerantnější než nekuřáci.Ještě jsem neslyšel kuřáka psát stížnost na nekuřáka. Pravděpodobně to úzce souvisí s duševní rovnováhou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.15 19:24
avatar

Tak to je příspěvek týdne *smich**smich**palec*.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.04.15 00:20
avatar

A na co by si asi tak měl kuřák na nekuřáka stěžovat *sok*? Na to že náležitě nesmrdí?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.15 19:56
avatar

Je to o člověku a každý kuřák by si měl uvědomit, co kouřením způsobuje, nejen sobě. Mně osobně kouř z cigaret nejvíc vadí v uzavřených prostorách, obzvlášť v restauracích, kde se jí. Takže taková místa nevyhledávám, ale pokud se třeba večer chystám do takového místa, tak s tím počítám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.15 20:16

Kuřáky nestavím až za alkoholiky apod., jsou všichni na stejné spodní úrovni. Mě jako nekuřákovi ten smrad prostě vadí. Kdyby mi nevadil, kdo ví, třeba bych kouřil taky. Bohatě mi stačí, kdy jdu s kamarády do hospody (a jako jediný piji kofolu*smich*) a po návratu domů musí všechno oblečení do pračky, protože smrdím jak...

Stejně tak nepiji alkohol-strejda alkoholik (upil se k smrti), jako děcko jsem ho měl hrozně rád, tímhle si to u mě pokazil a nikdy mu to neodpustím. K fetkám se ani vyjadřovat nebudu, musel bych být sprostý. Gambleři většinou okrádají svoji vlastní rodinu, přivádí je do dluhů jenom kvůli tomu, aby si oni mohli hrát. No a bezdomovci si to za ve valné většině mohou sami a nic s tím nehodlají dělat, jen sedí na lavičce a popíjí krabicové víno. Samozřejmě je tu pár výjimek. Prostitutky mi zase až tak moc nevadí. A ještě bych k téhle skupince přiřadil nepracující občany tmavé pleti.

Samozřejmě tento názor je jen můj a můžete argumentovat tím, že jsem jen 18 letý hloupý studentík *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 09.04.15 07:55
avatar

Dobrý den, děkuji za další názory. Ta vzájemná tolerance by byla vhodná, ale není pravděpodobná.

Toleranci zřejmě většina lidí chápe jako ústup ze svého názoru a slabost. On se ten skutečný postoj ke kuřákům (míra tolerance) dá vysledovat i ze zvolených slov zde. Výraz smrad používají radikálové, umírnění volí výraz zápach a kdyby se našel "pacifista", tak by mohl použít i ono roztomile klausovské slůvko nevůně. Ale, jinak uznávám, že kuřák svému okolí nevoní - což nic nevypovídá o jeho charakteru. Zdravím!

doplněno 09.04.15 09:27:

magdon - to je mně líto, že nemáte dobrý žaludek a zvedne Vám ho zápach. Já mám žaludek asi lepší. Vydržel jsem i závan z čerstvě otevřené hrobky, pamatuji si na odér z krematória, když se pálilo, občas tu máme vůni venkova, když zemědělci metají po polích hnojem a také sousedé si myslí, že jejich grilovačka je vůně - a já cítím spálené maso. Myslím, že vymlouvat se na žaludek je nedůstojné. Prostě nemáte kuřáky rád, no.

Datum: 09.04.15 09:12
avatar

Samozřejmě, že to, jestli je někdo kuřák, či nekuřák nic nevypovídá o charakteru. Ani o inteligenci, vzdělání, či jiných vlastnostech. U kuřáků mně nevadí, že jsou kuřáci, ale to, že se v jejich blízkosti necítím dobře a že jejich činnost ovlivňuje i můj život. A k těm výrazům - "nevůně" se mi řekěme nelíbí, "zápach" mi vadí, ale když se mi z něčeho zvedá žaludek, nemůžu to nazvat jinak, než "smrad".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 09.04.15 09:26
avatar

Asi tak :)

Jsem odnaučený kuřák - ještě na vojně jsem vykouřil i 20 za službu (noc). A jak se říká, tito lidé jsou nejhorší...

Mám kamarády kuřáky. Když jsme spolu např. na obědě, jsou sice kuřácké provozy, ale jdou prostě s nekuřáky, tak si tu cigaretku dají až sami "bokem" od nekuřáků.

Jak už zaznělo... přijít ke stolu a říct "můžu přisednout bez cigarety?" je trochu divné... Naopak dotaz "nevadí vám, když si zapálím?" je zde logický a na místě. Pokud si někdo otevře tu hnusnou ústa a řekne "vadí, prosím, nekuřte mi tu", pak by měla být reakce uraženého kuřáka "ok, zapálím si později.." nebo "dobrá, jdu jinam".

Já přišel do restaurace s rodinou. Objednali jsme si oběd. Vedle si pán už dojedl, tak si zapálil ... bohužel ta nevůně nám šla přímo pod nos. Když jsem ho slušně požádal, jestli to může na chvilku típnout nebo si přesednout, prý ne, prý přišel dřív. Měli jsme si sednout jinam nebo do jiné restaurace.

Bohužel, převážnou většinu kuřáků prostě jejich činy a chování ukazuje jako neochotné a s chutí zničit ostatním požitek. Oni se přeci svého požitku vzdát nemusí... Kuřáka prostě samotného nenapadne, že by se měl zeptat, že by se měl podívat kolem sebe...

Svoboda jedince končí v místech, kde je omezena svoboda jiného. Přeloženo do tohoto tématu - pokud kouřím, nesmím omezovat nekuřáka v jeho nároku na "čistý" vzduch.

Nezlobte se na mne - stejně takový názor mám i na agresivní řidiče, opilé rodiče, fanatické věřící, ... byť jsem řidič, rodič i věřící.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.04.15 13:10
avatar
Ty sis jako kuřák na ten smrad zvyknul a už ho tolik nevnímáš, to je ten problém...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lukasspoklicky*
Datum: 09.04.15 16:15

Dá se říct, že kuřák je závislý, ale svou závislostí nikoho neohrožuje, Když k Vám příjde opilý muž chce Vás zabít, je to horší než si zapáli cigáro, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.04.15 16:24
avatar

Kuřák mi ani neřekne, že mě chce zabít, když si vedle mě zapálí. V práci tady dělá jeden chlap, ten jen kolem mě projde, už se mi chce zvracet, jak je mi špatně. Je ale pravda, že znám několik kuřáků, kteří překvapivě nesmrdí - asi se hodně voní a převlíkají, neptala jsem se. Vadí mi, co kuřáci dělají s vajgly, protože musím i několikrát týdně vyběhnout ven s konví a hasit odpaďák na cigára. Vadí mi ten smrad když jím nebo jedu autem, už jsem takhle nejedno auto málem poblila.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 09.04.15 16:28
avatar

- no kouřila jsem dlouho - a přestávala jsem na ca 40 cigaretách denně - ale NIKDY ! jsem se nesetkala s tím, že by se někdo z čuchání cigaretového smradu poblil ! Jak říkám - chcípáčkovská generace ! - a nenávistná !

doplněno 09.04.15 16:49:

- martinaa - Váš postoj samozřejmě uznávám, ale nevysvětuje mi, proč by kuřáci nemohli mít svoje restaurace !

doplněno 09.04.15 16:51:

- martinaa - díky za upřímnost - je vidět, že opravdu moc a moc nenávidíte kouření - nic ve zlém . Zdravím.

doplněno 09.04.15 17:10:

martinaa - on ten zákon akce a reakce platí na obě strany, ale - zřejmě se svým myšlením pohybuju ještě hluboko v minulém století, kdy mi připadalo vše přátelštější, přirozenější a svobodnější, i přes komunistický útisk ! Tak pardon - byla jsem holt tenkrát mladá a stále na to nemohu zapomenout !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.04.15 16:44
avatar

Vy coby kuřák obtěžujete svou závislostí mne, ne naopak. Je tedy logické, že já jsem nespokojená. Stát ve frontě nebo sedět v buse vedle silného kuřáka je opravdu zážitek, a dost nepříjemný (a netahejte sem pořád dokola voňavky a jiné, bavíme se čistě o kouření). "NIKDY ! jsem se nesetkala s tím, že by se někdo z čuchání cigaretového smradu poblil". No, to já taky ne, ale rozhodně to neznamená, že je mi vedle kuřáka dobře.

Jestli jsem proto nenávistný chcípáček, tak ať. Aspoň nebudu smradlavé hovado, když už jsme u té upřímnosti. :).

doplněno 09.04.15 16:59:

Culdo, svoje restaurace ano, to jsem několikrát psala. Do kuřáckých podniků chodím jen, pokud je to nezbytně nutné, jinak by měl mít každý právo volby.:) A rozhodně bych nepoužila líbivé slovíčko nenávist, protože tu opravdu zatím necítím.

Ale opravdu mi vadí kouření na zastávkách, před obchody, průjezdy apod. Tomu se prostě nelze vyhnout. A čím dál víc je kuřáků - a co si budeme říkat, většina z nich ( té je jedno, jestli mi to fouká do obličeje a ještě se diví, když se mi to nelíbí), si kouří, kde chce, pohazuje vajgly - tím větší mám averzi. Zákon akce a reakce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 09.04.15 20:38

Zdravím. Já jsem bývalý kuřák, a ti bývají nejmilitantnější. Ano, ten smrad mi vadí. Hodně. A docela mi vadí, že mi to vadí. Vadí mi to tolik, že jsem přestala s přáteli chodit na bowling, že velmi zvažuji každý bigbeatový kooncert a když už teda jdu, tak vím, že pak budu prát všechno včetně zimní bundy. Prostě to smrdí, Bene. Takže kdybych si dávala inzerát na seznamku, také bych ten výběr takto zeštíhlila. Ale když si chci dobře popovídat se svojí sestřičkou, tak se s tím prostě dopředu smířím, a pak už netrpím. Ona totiž kouří, ale je pro mne důležitá. A Vy, Bene, Vy jste zajímavej člověk, s Vámi bych šla na bigbeat, i když kouříte Ale dal jste mi košem i při přizvání do té Malostranské besedy na Bluessession (mimochodem bylo tam strašně nahuleno a nečekala jsem to dopředu; nejvíc nahulili sami muzikanti, zejména hráči na dechy), tak nevím, co mi odpovíte teď

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.