Vkládání z Wordu

Od: Datum: 23.07.12 13:42 odpovědí: 6 změna: 23.07.12 22:17

To je činnost, kterou jsem si dosud nevyzkoušel (tedy vkládání z wordu jako funkce "poradenského editoru") a rád bych to udělal. Zkusmo jsem vybral kousek textu, který je (myslím si) docela pěkný, tak schválně.

Otázku nemám žádnou, ale případným diskusím se meze nekladou.

=============================================================================

NOVÝ SLOVNÍK FLOSKULÍ
Vladimír Just
(Další várka slovního smogu: paslova, pavazby, pamyšlenky)
ACADEMIA
2005
4 X MOTTO:
"Nejnepravděpodobnější rozhovory, které se tu vedou, byly doslovně promluveny; nejkřiklavější myšlenky jsou citáty. Věty, jejichž bláznivá zmatenost je nesmazatelně vepsána v sluch, rozrůstají se v melodii života... Ze zpráv vznikají postavy, postavy se sesychají v úvodníky; fejeton dostal ústa, která jej monologicky vydávají..."
(Karl Kraus: Poslední dnové lidstva, 1919)
"Slova mohou působit jako nepatrné dávky arzenu: polykáme je bezděky, zdánlivě nepůsobí, ale po určité době člověka otráví..."
(Victor Klemperer: Jazyk třetí říše. Lingua Tertii Imperii (Poznámky filologovy), 1975)
"A tak se např. pod vlivem anglické předložky ´about´ rozšířilo používání české předložky ´o´ i na oblasti, pro které český jazyk používal dosud jiných, sobě vlastních prostředků. ´Celé to prznění češtiny je o snobismu a lidské hlouposti´, parafrázoval bych tento neblahý úkaz. Musím říct bez jakékoliv arogance, že se vždy otočím zády k člověku, který ke mně frázi s nepatřičným používáním předložky ´o´ pronese, a dál už mě jako osoba nezajímá." (Ladislav Plch, Bariéry, 2003)
"Parma je nejenom o romantické lásce, ale i o šunce. A parmská šunka je o trpělivosti." (Milan Fridrich, Postřehy odjinud, ČT 1, 26. 1. 2004)
...
KůROVEC
Ne nebojte se, toto nebude heslo z oblasti speciální entomologie, spíš z oblasti speciální demagologie. Lýkožrout smrkový (Ips Typographus) bude nazírán výhradně jako mediální, nikoli přírodovědný fenomén. Kůrovec je totiž, a lze to doložit mj. i jeho umístěním ve Frekvenčním slovníku češtiny, náš bezkonkurenčně nejpopulárnější a nejskloňovanější brouk, už přes deset let je českou mediální stálicí (snad jedině v padesátých letech mu mohla mediálně konkurovat tehdy stejně populární mandelinka bramborová). Brouk expandoval už dávno z původního "rodného" kontextu lesa do médií, ze smrkové monokultury do kultury lidské. Nedávno ho užil jako grifu proti mně dokonce jeden významný muzikolog v odborné teatrologické polemice (Lýkožrouti operně kritičtí, LN, 25. 6. 05). To byl významný zlom v broukově kariéře: z rodného smrkového lesa to lýkožrout dotáhl až do výšin české operní kritiky. I tady však byl kůrovec nakonec floskulí, zakrývající pravý stav věcí: už od dob svých sporů se zloději dřeva a jejich mediálními pokrývači jsem se přesvědčil, že kdokoli na mne

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.07.12 13:53

docela dobrý, mohlo to být horší :)

Datum: 23.07.12 14:08

Zkouším, opět někde něco vrtám.

Svůj text dám normálně kopírovat.

Zde kliknu na ikonu třetí zleva (W).

Objeví se výzva k zmáčknutí kláves Ctrl/Cmd + V. S tímhle jsem měla vždy problémy, co zmáčkout najednou, co postupně. Držím Ctrl a postupně mačkám C m d. Objeví se další tabulka, už v jednom řádku obsahuje můj text. Dám dokončit a všechno je pryč. Když zmáčknu i V, je to nějaké podobné.

Prostě se na vkládání textu vykašlu, jen jsem si tuto svoji marnou snahu a někdejší vztek, když to nešlo, uvědomila při četbě příspěvku paní, která zřejmě sepisuje dlouhý příběh a může se jí stát něco podobného.

Datum: 23.07.12 20:18

Podržte ctrl a pak zmáčkněte jen V.

Cmd (command) je pro apple.

Datum: 23.07.12 22:17

Teď jsem se zasmála. Začínám tušit, jakou hloupost jsem dělala a ještě ke všemu o tom napsala. No nic, každý umíme něco jiného :)

Od: hop®
Datum: 23.07.12 14:39

No, nic proti místnímu editoru, ale nejspolehlivější je podle mne zatím text zkopírovat do notepadu, kde se porovná a z něj pak na poradnu. Jinou spolehlivou možnost jsem zatím neobjevil...

Datum: 23.07.12 15:02

Už jsem mnohokrát nechtíc, nepozorností nebo nesprávným postupem vkládání ztratil dlouho smolený text, nebo něco zkopírovaného, pracně upraveného. Po zlých zkušenostech jsem později hlavně při psaní v mobilu čerstvě napsanou kratší část textu označil a kopíroval do schránky. Tak že dlouhý text jsem kopíroval do schránky třeba i 5 krát. A před vložením na poradnu jsem měl celý text v záloze, kdyby to náhodou neprošlo a nevložila se ta odpověď.
V poslední době na NB píši ve Wordpadu nebo nějakém notesu, a v mobilu píši také do notesu, který kromě příkazu Delete při snad jakékoliv jiné situaci nebo přehmátnutí dokáže rozepsanou práci bezpečně uložit. Zkušenosti s dotykáčem má mnoho z nás, jak rychle se dá něco zmršit. A teprve hotovou a případně i korigovanou práci skopírováním do schránky vložím do odpovědi na poradně.
Také souhlasím s hopem...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.