Jsem vegan nebo vegetarián?

Od: Datum: 07.03.13 23:58 odpovědí: 22 změna: 02.04.13 00:00

jsem vegan ci vegetarian? nejim maso, nejim vyvary z masa, nejim zelatinu a vejce jim a obcas i nejim.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 08.03.13 00:15

Jsi ´trdlo´ *) - a zanedlouho budeš trdlo nemocné...

*) z mého pohledu je podivné kazit si zdraví, aniž to člověk kompenzuje požitkem - já si třeba ničím zdraví cigaretmi a alkoholem, ale chutná mi to...

*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 08.03.13 00:46
avatar

Dobrý den, řekl bych, že jste mladý člověk, který chce být jiný, zajímavý a experimentuje. Možná je to snaha, jak uchránit zvířatka (ovšem, v celosvětovém měřítku marná). Člověk je všežravec a asi by měl jíst vyrovnaně (takže od všeho něco). Myslím, že lidí, kteří nejedí maso je více, ale je to proto, že si ho nemohou dovolit z finančních důvodů. Jinak, vegan snad nejí vůbec nic od zvířátek, tedy ani vejce.

A další informace jistě dohledáte na internetu. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 08.03.13 05:37

Jak píše ben, jde jen o popularitu. Když tady byl "vegetoboom", tak to zkoušela většina mladých lidí. Ti rozumní časem zjistitli, že je to blbost, a ti druzí možná dnes litují, protože krouží mezi doktorama a nemocnicema. Každý organismus potřebuje něco, a když mu to chybí, tak začne haprovat. Příroda to tak prostě zařídila. Když budeš kytku jen hnojit a nezaleješ ji nebo opačně, tak taky chcípne. Hlavně si neber nic z příspěvku zdejšího ubožáka "gfdgdgf", ten byl nejspíš zhulenej a neviděl na klávesnici. On to má celkově v hlavě kapku spřeházený. Jez, co chceš, až začne tělu něco chybět, samo si řekne. Pak si třeba s chutí dáš prorostlej bůček s knedlíkem (i takového zamladavegetariána znám, i když mu to trvalo skoro 10 let).:D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fsdafsa
Datum: 08.03.13 07:22

Takže. Nejde o popularitu. Co to melete o vegetoboomu? Mě sou nějaký boomy úplně šumafuk a ani nevim, že tu nějakej vegetoboom byl. Mezi doktorama krouží úplně všichni, tak co je to za Váš argument? Váš příklad s kytkou je v tomto případě úplně mimo. Zhulenej sem nebyl a nejsem zhulenej ani nyní. Když píšete o tom, že tom mám v hlavě zpřeházený? To znamená co konkrétně? To samé mohu napsat o Tobě. Nic si od tý ubožačky neber, protože to má v hlavě zpřeházený. Asi je zhulená. A dám Vám otázku. Byla jste na jatkách? Viděla jste někdy videa z jatek, kde se zabíjej zvířata proto, že výsledek toho, si takoví jako jste Vy kupujete a krmíte tim hnusem Sama sebe a zřejmě i ty, pro které vaříte, zřejmě vaše děti? To jste tak omezená?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 08.03.13 07:30

Asi tě zklamu chudáčku. Jednak jsem chlap, ale to není podstatné. Podstatné je to, že jsem dělal na jatkách, zabíjačky miluju a králíky a slepice si doma zabíjím sám. Trošku studuj literaturu. Lidské tělo potřebuje živočišné bílkoviny a fůru dalších věcí, které jinde než v mase nenajdeš, takže srovnání s kytkou je docela optimální. Že ty jsi fanatik do trávy ještě neznamená, že je to zdravé. Trošku si to v hlavě porovnej, možná už blbneš z nedostatku živočišných látek, které jsou v mase. Už tvoje vyjadřování a to, že mi v jedné větě tykáš a v následující vykáš je evidentní projev, kolik ti toho v mozečku zůstalo - moc tam toho už nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marki
Datum: 30.03.13 11:03

Mě by zajímalo, jaká fůra věcí je v mase, která není nikde jinde? :) Živočišné bílkoviny a ty látky najdeme v mléčných výrobcích a vejcích. Nejsem vegetarián, ale umím uznat, že pokud si takový člověk správně poskládá jídelníček, tak mu nechybí vůbec nic :) Ale musí tomu rozumět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.13 00:00
avatar

Jsi šťastnej člověk - spokojeně si žereš a vůbec Tě netrápí, koho ( - jako moje kočky - maso už kupuju jenom kvůli nim.)

Měj se - já se s tímhle problémem trápím už od dětství, když mi rodiče zabíjeli milované králíčky,kohouty, slepice, husičky, kachničky, prasátka - a vůbec všechno, co přeběhlo kolem. A ještě mi říkali, ať nebrečím, že se to zvíře pak víc trápí! Vzhledem k tomu, že to v přírodě prostě takhle je, chtěla bych být jako Ty.

S přibývajícím věkem se to nezměnilo, nezmoudřela jsem, naopak ješte víc zblbla - už mi nevadí jenom maso, ale i neustále zbytečně porážené stromy všude kolem, i když jsou zdravé a velké.

Co mám dělat? - může mi pomoci nějaký psichiatr? Tipuju, že asi ne.- příroda prostě taková je , a lidi a ostatní šelmy jsou masožravci a s tím nic nikdo nic nenadělá. Musím s tém nějak dožít.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: vsezravec
Datum: 08.03.13 10:56

Hele bacha, bolí to nejen zvířátka ale i kytičky! Měl bys jen píto vodu a jíst hlínu a kamení - jestli ti jde o ubližování, tak nevidim rozdíl mezi kytkou a zvířátkem, kytka jen nemůže smutně koukat, ale bolí jí to taky!

Pokud někdo chce bý vegetarián nebo vegan tak prosim, je to jeho věc. Smutný je když to nutí i svým dětem a maso jim zakazujou, pak jsou z dětí neduživci protože spoustu věcí tělo získá jen z masa.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.13 13:04
avatar

Voda je plná živých bakterií. A ne že ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.13 07:06

Promiň ale jsi b*b... vlastni jsi vyjmenoval vše co se nedá ničím jiným v jídelníčku nahradit, takže očekávej v budoucnu nemalé zdravotní problémy... ty bílkoviny a vitamíny ti budou chybět a tělo bez nich pomalu ale jistě jako květina uvadá...

Jinak se podívej tady co "jsi" :

http://cs.wikipedia.org/wiki/Vegetari%C3%A1nstv%C3%AD#Typy_vegetari.C3.A1nsk.C3.A9_a_vegansk.C3.A9_stravy

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ffsdf
Datum: 08.03.13 07:26

bílkoviny jsou v mléce a mléčných produktech

avatar
Upozornění od sys hejkal 08. 03. 2013 07:56:09
Toto je z tvých pěti příspěvků pod různými nicky v tomto vlákně nejhodnotnější příspěvek.
Znovu upozorňuji na dodržování pravidel poradny!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 08.03.13 11:23

fsdafsa chápu vaše rozhořčení. Ale ono to jinak nejde. V přírodě je po celém světě dravá zvěř, která loví, zabíjí a žere jenom maso ostatních zvířat. Lidé mají tu výhodu, že nemusí běhat za zvěří v přírodě, ale ži ji chovají. Také si vážím všeho živého. (Zabíjím jenom vosy, hovada a komáry.) Nejíst občas maso není dobré pro naše zdraví, obzvlášť u dětí. Příroda to tak holt blbě zařídila. Také se mi to nelíbí, ale jak již píši na začátku, jinak to nejde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.13 00:40
avatar

Zabíjíte vosy? Proč? Vosa není agresivní, není problém ji i v bytě chytit třeba do průhledné krabičky od audiokazety a vypustit. Ona jen hledá potravu, nemá za cíl dávat žihadla. Sítě v oknech jsou samozřejmě nutnost - lepší než mít v zásuvce jedovatý odpařovač proti komárům.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 09.03.13 08:49

Mám takovou příhodu: Když jsem jezdila autem s dcerkou, coby s miminem do poradny, vlezla mi za jízdy vosa do nohavice a začala mi dávat žihadla. Chtěla jsem ji přes ty kalhoty zamáčknout., ale bylo to ještě horší. Než jsem mohla zastavit a k ůdivu všech kolemjedoucích stahnout kalhoty, dostala jsem desítky žihadel. Doma mám také obavy, aby nedostali žihadlo mí domácí mazlíčci, kteří, když ji vidí na okně, tak si myslí, že je to hračka. A těch důvodů je víc, proč tento hmyz likviduju (ničí mou úrodu ovoce atd., je jich moc). Nechci je ve své blízkosti. Jsou nebezpečné. K pavoukům mám vyložený odpor, ale vyhazuju je, i kyž se prý vracejí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ifkali*
Datum: 08.03.13 11:31

Zdravím,

želatinu v kuchyni nahradite př-žel.látkou agar-agar.

Vejce teda nejím z nosnic v klecích,to si vybírám Z masa jim pouze rybu a ne každou a odevšad,pak krůtí maso od rodiny,mají farmu.

Vlastně i vejce tam často kupujeme. Asi jste vegan.

doplněno 08.03.13 11:34:

http://www.slunecnice-cb.cz/s…YCH-POTRAVINACH/136-AGAR-AGAR

Jo a husu,tu sním,ale to je tak z masa vše .

Hezký den všem

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 10.03.13 09:04

Jsem rád, že vás je tak málo a ubývá. Ono si tě to dostihne, než se naděješ.:-P

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.13 08:05
avatar

vegani jsou takoví ti správní ultravegetariáni, kteří nejí absolutně nic živočišného, ani vajíčka ne. Obvykle si prý zakládají na všelijaké poruchy v metabolismu, protože lidi mají jíst to, co jim příroda dávala už v pravěku. Tehdy se živili tím, co našli. Kořínky, zeleninu, ovoce a občas kousek masa kvůli proteinu. Nic se nemá přehánět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.13 11:17

vegani neji nic zivocisneho, treba ani med nemuzou jist. Bez masa to de, ale jenom malo lidi to opravdu umi, zbytek lidi co se o to snazi si akorat huntuje zdravi. Muj osobni nazor je, ze je to blbost. Clovek je proste vsezravec at se to nekomu libi nebo ne. Mame v DNA zakodovane syntezy proteinu, ktere vytvari enzymy, stepici jak zivocisne, tak rostlinne bilkoviny. Ten kdo nas stvoril asi vedel proc to tak je. Stejne tak mi pride absurdni, jako by nekdo chtel naucit lva jist rucolovej salat misto rare steaku z antilopy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: danecekdan*
Datum: 30.03.13 23:02

My masožrouti jsme normální - zvíře nejdřív humálně usmrtíme, poté uvaříme, upečeme, ugrilujeme a až pak jíme...

Kdežto Vy vegani/vegetariáni jste zrůdy - strouháte mrkev zaživa a pak jí jíte syrovou*sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marenka*
Datum: 01.04.13 21:24

Jste vegetarián, ten jí i vejce. Vegan ne. ;)

Vůbec nechápu tuhle diskusi pod tím, proč tolik zloby? *plac* Znám pár veganů, vegetariánů, behari- nevím jak, ale ti nejedí vůbec a pak ještě hnutí RAW, ti zas jedí jen syrovou stravu - mimo masa. Já osobně jím maso, ne ovšem v den, kdy se podívám, jak to chodí ve velkochovech. Týrání zvířat. Kdybych na to měla finance, kupuji si maso od farmáře, který zvířata chová v pohodě, tak jak má. To je na strašně dlouhou diskusi, plus třeba národy, které jedí psí maso. Ježíš jak ti mě vadí. Vadí mi, že ho konzumují i u nás. Jak já se zhádala. Můj argument byl ano, ať ho jedí ve své zemi. Když sem přijede kanibal, taky mu nedovolíme jíst lidské maso.

A ano, maso se jíst asi musí. Ale to šizené? Narvané chemií, jako bonus stresové hormony a antibiotika? Ju, zelenina je zas skleníková, samá chemie. Tohle je téma k hádce jako p.ase. Ale proč se hádáte? Nechme každého, ať zvolí svůj způsob života. Copak tím někomu ubližuje? Někomu z vás? Jestli jste názoru, že sobě, je to jeho věc. Na to se neptal. Prosím, zima je dlouhá, peněz málo a lásky ještě méně. Nebuďte k sobě tak zlí. *andel*

doplněno 01.04.13 21:25:

mě se chce normálně brečet...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.13 22:45

tohle tema je vzdy trosku vic horke, ale ja sem napr pouze rekl svuj nazor, ze s tim nesouhlasim, ale znam lidi, kteri to umeji a je to jejich zivotni styl, ktery jim prospiva, ale znam tez mnohonasobne vice lidi, kteri se takhle stravujou bud z nelogickych duvodu nebo z dobrych duvodu, ale vedi o tom prd, mysli si jak nedelaj dobre, ale pri tom si hrozne huntujou zdravi. A tim ublizujou nejen sobe, ale i svym blizkym a co je teda u me vrchol totalniho sobectvi je, kdyz rodice takhle nuti jist svoje deti. Ale nebudu se tu rozcilovat :)

a vy sama si tu i celkem protirecite, jak by rekl klasik, kazete vino a pijete vodu. Napisete kdybyste na to mela finance, tak si kupujete maso od farmare, z cehoz vyplyva, ze taky kupujete jako vetsina lidi to sizene maso, narvane chemii a jako bonus hormony a antibiotika (pouzil sem vase slova). A k tomu tohle maso pochazi z velkochovu, kde se zachazi se zviraty dost nehezky (velice slusne receno). Vzdycky se to nejak da, kdyz clovek chce, ale bud to chce vic casu, vic penez, vic usili a to se plno lidem nechce.

A taky musim trosku komentovat jak vam vadi narody, kteri konzumuji napr psy... Proc vam vadi? V jinych zemich by zase nedali do pusy kravu, prase. A tady v Evrope je to naprosto bezna vec, je to vec kultury a to nemuzete takhle zobecnovat. Ze vam to pride divny, stejne jako mne, tak to neznamena, ze je to neco hroznyho. Pokud byste se narodili v Asii a od malicka byste mela na taliri grilovanyho psa, tak tedka vam to pride naprosto normalni. Nemuzete proste odsuzovat lidi podle toho, ze vyrostli tam kde vyrostli. To je muj nazor a myslim, ze spravny a i kdyz nam to nejde pres nosy, tak proste lidi po celym svete jedi ruzna jidla, ze kterych se nam v tele obraci uplne vsechno.

A v cem sme treba my "evropani" lepsi nez asiati, kteri konzumuji psi maso? Taky tam jsou tam farmy, kde chovaj psy a chovaj se k nim uplne stejne jako my se tady chovame ke kuratum, prasatum apod... A vy pak to maso kupujete, uvarite z neho rodine, ci sobe a tady mluvite, jak vam vadi narody, kteri delaj to co vy ;)

neberte to jako ze se do vas navazim, jenom sem to chtel uvest na pravou miru a myslim, ze lidi by si tohle meli uvedomit, nez zacnou kritizovat jine narody pro jejich tradicni jidlo

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.