1x

Kde na to ty lidi jenom berou?

Od: Datum: 07.07.12 14:04 odpovědí: 126 změna: 04.10.12 21:30

Mě by vážně zajímalo kde ty lidi berou pořád peníze , já i manžel pracujeme ale prostě tolik peněz jako třeba sousedka nemáme. Ona prodavačka a její manžel podnikatel-řemeslník mají dvě děti a v létě k moři v zimě někam na lyže koupily si nový auto který nepatří zrovna k nejlevnějším modelům nižší třidy. Domeček renovovanej. Všichni si kupujou elektrický vrata a já nevím co ještě elektrickýho *smich*. Já vím říká se že sousedův trávník je vždy zelenější ale mě to prostě nejde do hlavy kde lidi berou na ty svoje auta svoje dovolený a opravy. My sme tak tak udělaly zateplení fasády na dovolenou jezdíme pod stan do kempu v ČR a jezdíme starou fabií. Soused ten si jezdí s autem k moři to naše by nedojelo snad ani za hranice naší republiky a když nejedou autem tak letií letadlem. Záčíná mě to trošku štvát když vylezu na ulici a vidím jak si žijou i ti co jsou na rodičovské dovolené a my makáme a pořád nic. Jak jste na tom vy s dovolenou autem domkem a tak?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: krkovicka*
Datum: 07.07.12 14:11

Milá zlatá,kdybych se takhle starala co kdo má,taky bych brečela že nemám.Řemeslníci si vydělávají dost a když paní je šikovná tak dokáže taky.Berte to i z jakých rodinných poměru je.Někdo jede na dovolenou,někdo to prochlasta.Roční kouření cigaret stojí až 22.000kč
doplněno 07.07.12 14:35: Když si odečtete věci které nepotřebujete,tak vyjdete i s tím co máte.Hlavně se nezabyvejte tím že někdo se má lépe.Proč ne?Moje máti dělala v sekaci 7let,oblekala celou rodinu zadarmo a znackovymi věcmi,každý den nový model.Pak dělala ve školní jídelně -za 30kč tašky žrádla domů.Když vám nepřišlo 100děti na oběd tak proč ne?nechodila 12let nakupovat,od ovoce po jogurty,ušetřily toho tenkrát hodně.
Od: mowla*
Datum: 07.07.12 14:27

"Roční kouření cigaret" může být i mnohem dražší - soudím dle sebe... ;)

Za to, co ročně prokouřím, prochlastám či jinak ´zbytečně´ probendím, bych mohl zaplatit hóóódně luxusní dovolenou...

Datum: 24.07.12 12:45

Tak proč kouříš a chlastáš?

Datum: 24.07.12 12:51

Šmarjáááá - protože chci, ne?

Datum: 02.09.12 13:12

Jako nevim proč lidi kouřej, k čemu to je? akorát umřeš na rakovinu plic. je to tvuj život, takže si delej co chceš, ale pak se nediv, až budeš v rakvi.
Od: bmbx®
Datum: 02.09.12 14:52

Proč lidi jezděj autem? Na silnicích zahyne taky dost lidí a taky to leze do peněz ;)

Od: mole
Datum: 02.09.12 16:04

:-D Tohle mě vždycky pobaví. Jsem nekuřák, ale druhým to nerozmlouvám. Jiní se cpou bůčkem a nedbají na obezitu, kardiovaskulární choroby a rakovinu tlustého střeva, další polovinu roku rožní a grilují, další chlastají, nedbaje na játra a jiní si sypou do čaje 10lžiček cukru. Někdo málo pije, jiný se živí chemickými výrobky, další pro jistotu nejí skoro vůbec a také se tím ničí. Někdo zas jezdí autem jak magor a jiný o*uká na co přijde, nedbaje na ochranu. Zameťme si každý před svým prahem.

Datum: 07.07.12 14:18

Zdravím Jiřino,

i já si často pokládám otázku: Kde na to ty lidi berou? Ale k věci, ona jako prodavaka má tipuji tak do 13 000 Kč, myslím, že spíš těch 10 000 Kč měsíčně. On jako podnikatel, který si vydělává jen na sebe může mít v podstatě nevím kolik. Podle mě to je rodinou, tím myslím, že vás finančně podporuje rodina. Místo toho, aby si babi s dědou šetřili na důchod, vše dávají dětem. To stejné druzí prarodiče. A pak se mají dětičky dobře. Jinak si to neumím vysvětli, kde by na to všechno vzali. A jak jsme na tom my? Popravdě ještě hůře nežli vy... Barák nemáme, žijeme v 2+1, pronajatý, smlouva pouze do 2019, pak můžeme jít spát pod most. Dovolená, co to je? Za léto se dostaneme tak maximálně na koupaliště nebo nějakou památku. A tam si zajedeme dvacet let starým favoritem... Vaše fabie je pro nás luxusní auto. Takže poučení pro vás: Nejste na tom tak špatně, ostatní se mohou mít ještě hůře. Anzionka.

doplněno 07.07.12 14:28:

Ještě dodám, že nikdo z naší rodiny nekouří. Čistý měsíční příjem je okolo 30 000 Kč, všechno jde na nájem, plyn, vodu, jídlo, benzín, oblečení... Šance na ušetření se rovná nule.

Od: jirinka*
Datum: 07.07.12 14:25

To my je líto že jsou na to lidi tak špatně vlastně mě to štve. Nám taky přidávali peníze rodiče manželovi už rodiče umřeli takže nám pučují mojí rodiče kdyby ne už by sme byli na dlažbě. Na druhou stranu váš problém řešit nemusíme dům máme vlastní. Fabii jsme si koupili myslím ze 3 ruky skoro bez výbavy nemáme ani centralní zamikání když se to tak vezme tak je to stejně vybavené jako ten favorit a i tak to stálo 70 000 Kč a máme to na splátky.

Datum: 07.07.12 14:30

Já vás plně chápu, stačí vyjít na ulici a vidíte, jak si žijí ostatní. Sami s tím asi nic neuděláme, ledaže bysme šli vykrást banku nebo vyhráli v loterii. ;)

Datum: 07.07.12 15:38

.To Anzionka - s Vaším příjmem bych si pískal! Co budete dělat když padnete na "hubu a budete muset žít třeba jen z 12000kč? co pak ,na co si budete stěžovat?

Od: sirbubak*
Datum: 05.08.12 04:17

Ja myslim,ze mela na mysli celkovej prijem obou (15+15 napr.) a vy myslite asi jednotlvce - ten pak muze jit do podnajmu za 4k nebo ubytovna,rodina s detma je na tom hur.

Od: polinek*
Datum: 05.08.12 11:17

pravda - myslím,že je to celkem slušná suma po odpočtu za nájem.Proč bydlíte v podnájmu? Já bych si vzala hypotéku - byty šly dolů.Tak zbytečně platíte cizímu za nic na nic.

souhlasím s disselem,,nakonec má pravdu,,je to kruté ale reální ...

Od: korolka
Datum: 21.07.12 21:05

Vidíte a ono jsou lidi, co si na to všechno opravdu vydělají. Když se rodiče rozvedli (otec nikdy nic moc neposílal) zůstaly jsme s makou a sestrou samy, prakticky bez prostředlů. Mamka jako samoživitelka, zaměstnanec měla hluboko do kapsy. Dodnes si pmatuji, jak po nocích háčkovala dečky na prodej a v létě jsme chodily všichni na borůvky a prodávaly je ve sběrně za pár směšných korun... Pak se mamka přes známého dozvěděla o fin. produktech. Musela zariskovat a taky hodně potlačit sama sebe. Vždy říkala, že nikdy nebude chodit po zvoncích a nabízet... A dělala to. Dva roky, než si vybudovala nějakou klientelu. Pak se začalo dařit lépe. Pak ji napadlo, že když už dělá hypotéky apod. že by to mohla spojit s realitami. Dnes má firmu s kamarádkou, práce mají až nad hlavu a hodně jim to sype. Má víc než dobré auto a hezký dům. Od rodičů by si nevzala ani korunu, naopak, trávíme s prarodiči hodně času a snažíme se jim pomáhat. Vaše slova mohou docela urazit někoho, kdo si vše vydřel. Někdo má štěstí, někdo známosti a někdo se musel prát sám. My žádné známosti neměli (prarodiče jsou z dělnických pozic), ani super vzdělání (máma je učitelka MŠ). Riskovala a vyplatilo se to. Ale mohla také dodnes sedět v 1+1 s rukama v klíně a hořekovat, že nemá

Od: mirekmirek340*
Datum: 05.08.12 15:40

Uvědomujete si,že pokud začnete vydělávat na hypotékách a realitách,čili stylem koupil za deset a prodal za sto,tak zisk máte vyšmelený z peněz lidí,kteří jsou v příspěvcích nad vámi a pod vámi.Je to přece tak snadné si uvědomit rozdíl mezi hodnotu práce,kterou vykonám a penězi ,které za ni dostanu.A aby to bylo vyvážené,tak druhý musí dostat o to míň.Ale žijeme v kapitalismu,takže to máme zákony posvěcené.A přiznám se vám,že si s ženou nežijeme špatně.Dohromady dáme tak 25-28000 kč,auto nemáme a bydlíme v podnájmu.Apřesto nemám pocit ani potřebu si stěžovat na poměry.Akorát bych chtěl dodat,že musí přijít doba,kdy to ti ,co jsou na tom hůř než my už nebudou mít co ztratit a to potom bude šrumec.To se potom shodne každá větev.Tak to s tím rádoby podnikáním nepřehánějte.A s šmelením peněz bez práce tuplem.

doplněno 05.08.12 15:44:

Zapoměl jsem se samozřejmě omluvit všem slušným řemeslníkům,kteří dělají 14hodin denně i ve svátky,ale ti své peníze prací podloženy mají.Ti si své peníze zaslouží.

Datum: 07.07.12 14:22

někdo krade ... :D

Taky jezdim starou Fábií, na dovolenou nejezdim vůbec nikam, zato mám přítelkyni na druhým konci republiky a vždy 1x za rok mi něco bouchne v autě takže peníze, za který bych si tu dovolenou mohl jinak pořídit prošustruju tady. Taky koukám jak furt všichni maj, jenom já ne, ale někam se ty peníze ztrácej, u mě je to benzín, opravy auta a rekonstrukce bytu (a taky splátky), do dvou let bych měl mít k dobru cca 4.500,- co teď dávám pryč na splátkách, pak se přítelkyně přestěhuje ke mě, takže místo 2.800,- za benzín dám třeba jen 1.000,-, až bude byt hovotej, tak taky miniálně 1.000,- ušetřim, přítelkyně bude chodit do práce, takže zas bude z čeho šetřit ... chce to racionálně uvažovat a to nekouřim a ani nikam nechodim.

Datum: 07.07.12 14:25

Paní Jiřino,

já znám taky spoustu lidí co si žijou nad moje poměry a také nechápu kde na to berou. Takže se nebojte,nejste sama :)

Můj kamarád student žije v podnájmu,každý půl rok střídá ženy,kupuje si drahý oblečení,chodí každý týden na zábavy kde nechá min 1000kč,jezdí každý rok k moři a ve svých 26 letech už má třetí auto. No a ted mi řekněte kde na to bere ON. Nechápu.

Mně je 25let a pracuji už 4 roky. Zatím bydlím s rodiči v pronájmu,ale za pár měsíců se budou naši stěhovat a já si budu muset najít něco menšího. Už ted obracím každou korunu a až budu bydlet sám tak si vůbec nedokážu představit jak s penězma vyjdu.

BTW: z otázky sem usoudil že máte vlastní domek. To budte ráda,co by za to jiní dali. Bydlení jak hypotéka tak pronájem leze nejvíc do peněz.

Datum: 07.07.12 14:30

A ted si ještě představ, že až budeš bydlet sám, budeš si sám vařit, mejt a utírat nádobí, vysávat, vytírat, utírat prach, mejt okna, prát, žehlit a ještě spousty dalších věcí.:D

doplněno 07.07.12 16:10:

mowla: pozor, jedničkové Fabie v provedení Classic skutečně centrál nemají, vím o čem mluvím, jedna mi stojí před domem

Od: itan71*
Datum: 04.08.12 12:57

*vtip*A ta představa, Sám si vařím Sám si peru že se na to nevys...:-P*ua*

Od: jirina*
Datum: 07.07.12 14:32

Vlastní domek sice jo ale klasická stará řadovka nic přepichového byli by potřeba opravy minimálně za 500 000 korun. Aby to vypadalo dobře. Taky mám příbuzné kteří si jezdí v autech které připomínají spíš luxusní obyvák než auto a na dovolenou k moři ale krásně se žije když nemusím nikoho živit a děti jsou dospělí že. třeba bratr s manželkou se rozvedl plat má o něco lepší než já ale žije s ním už dospělí syn a tak se spolu o peníze dělí třeba elektriku každý na půl a potom můžou spolu na dovolenou syn vezme svoji partnerku a mužou letět kam chtějí že ;)

Od: hahanaj*
Datum: 07.07.12 14:41

Myslím, že byste měla žít dál svůj život a snažit se aby byl lepší a nezávidět čím kdo jezdí nebo co kdo má .

Někdo se prostě umí otáčet a druzí mají čas pozorovat jak to ten dotyčný dělá - na to on čas nemá.

Datum: 06.08.12 12:36

souhlasím,,nečumět okolo ,ale snažit se

Od: vsimavy
Datum: 07.07.12 14:31

Aby člověk mohl slušně žít, stačí opravdu málo:

- skutečně něco umět, za co jsou ostatní ochotni dobře zaplatit

- umět hospodařit

Pak už to jde samo

Od: ron*
Datum: 07.07.12 14:33

Dobrý den Jiřeino.

Nejste sama, kdo si tuto otázku pokládá. Kde na to ty lidi berou? Často jsem si to říkala, ale nemá to žádný smysl. My s manželem oba pracujeme, splácíme hypotéku. Máme postavený malý domek, stavěli jsme ho svépomocí několik let. A pořád doděláváme, každý rok něco. Jeden rok plot, další rok venkovní parapety, letos máme v plánu fasádu, příští rok úprava vjezdu, chodníky. Máme to ještě na několik let. Navíc něco doděláte a něco jiného se Vám zase pokazí. Letos např. lednice a čerpadlo ve studni. Auto nemáme žádné, dovolená Jeseníky, Brněnská přehrada, Rozkoš - prostě tuzemsko (a že je u nás krásně!). Ale nestěžuji si. Máme kde bydlet, máme práci, hodného syna, jsme zdraví!

O penězích a majetku život není.

A hlavně si vždy řeknu: Co nemám, to nepotřebuji.:)*smich*

doplněno 07.07.12 14:33:

oprava: Jiřino

Datum: 07.07.12 14:47

Víte, obvykle na tyto dotazy nereaguju - nechápu jejich smysl (někoho dožrat?, ´vybrečet se´?, navnadit voliče levicových stran?). Tady mne zaujala odpověď Krkovičky, tedy jsem odpověděl jí.

No, teď odpovím i vám - dle vlastních slov (BTW - moc vám váš pláč nežeru - neznám Fabii, která nemá centrál, neznám Fabii, která "by nedojela na hranice") máte auto a dům a ´pláčete´, že nemáte lepší auto a větší dům... Hmmm - mnozí nemají žádné auto a žádný dům... Na co ještě si chcete postěžovat?

:-P

doplněno 07.07.12 15:04:

No jo - neznám... :-D

Když se tato auta prodávala, řešil jsem dopravu manželky a tří dětí několikrát ročně na druhý konec republiky za její mámou, nějakou tu rodinnou dovolenou atd. - takže Fabka by to zvládala jen velmi obtížne i s rakví na střeše (tam navíc cestovala kola). Takže jsem si pořídil ´stařičkého´ P405, kombíka - na nové auto jsem tehdy neměl ani náhodou... ;)

No - stejně vám váš ´pláč´ nežeru... Vlastně čím dál tím méně...

Datum: 07.07.12 14:53

Neznáte fabii která nemá centrál *smich* no tak mluvíme o 1. generaci. Centrál nemá verze Junior ta nemá ani lakované nárazníky a naše verze Clasic ty nemají centrál teda vlastně mají za příplatek *smich* no jak říkám výbava jako favorit akorád nám majitelé favoritu mohou závidět pozinkovanou karoserii. ;)

Od: olaf71*
Datum: 07.07.12 15:05

věřte tomu, že i Ti, kteří mají, říkají, že nemají

Datum: 07.07.12 15:14

Tak ano máte pravdu každý si rád přidá a přibarvý že ;) Ale tak přece jen když to vidíte jak žijí tak to vidíte.

Od: olaf71*
Datum: 20.07.12 21:02

to není o barvě,ale o způsobu života. někdo nemá na nic,ale něco má a k tomu je zadlužen.pak brečí, že má dluhy, blá blá. v práci, že bere málo a že to nepokryje náklady. známá pořekadla jsou dnes pro některé neznámá

Datum: 07.07.12 15:37

Můžou pro být hned několik důvodů:

1) vydělávají více, než si myslíte. Víte, jaký plat si dohodla sousedka prodavačka? Víte, kolik si může vydělat takový šikovný řemeslník, kterému se daří?

2) umí si našetřit. Neutrácí za zbytečnosti, spoustu věcí si udělají vlastnoručně... a ve výsledku jsou to za rok desetitisíce.

3) někdo je sponzoruje. Rodina, nebo banka na dluh.

4) Kradou, podvádí, šmelí... i takhle někdo získává peníze, ale snad je takových lidí co nejméně.

Pokud se chcete mít lépe, nezbývá vám a vašemu manželovi nic jiného, než si najít lépe placenou práci, nebo mít dobrý nápad na podnikání. Nadávání na nespravedlnost ještě nikomu nepomohlo.

Stmívá se nad královstvím,

závist je smutek a splín.

Závist je potutelná,

číhá, je nesmrtelná.

člověk by měl být rád za to co má, a nešilhat pořád k sousedům za plot. Proč? Stejně mu nepřidají!:)Nemyslíte?

Odpovídám na Vaši otázku, jak to máme s dovolenou, autem, domkem. I když po tom nikomu nic není, budu naprosto otevřená.

Mám 2,5 roku do penze, jsem bez práce.Pečuji totiž o silně dementní tchyni. Kdo to prožil, nedělal by to. Už nemá sebemenší hygienické návyky, malou i velkou potřebu dělá zásadně do postele. I když jsme jí koupili toaletní křeslo a má ho hned na dosah. Nepůjde na něj! Papírové pleny v noci sundá a nadělí vše do peřin. Denně několik praček, všude puch jak v ZOO v pavilónu opic. Co dávají na péči, na to se podívejte na soc. stránky. Je to spíš výsměch. Za ty peníze byste se určitě ve výkalech nehrabala. Manžel nesouhlasí s jejím umístěním do ústavu, prý by tam dlouho nežila. Stejně, to co ona prožívá, už není život. A tak trpíme všichni tři. Ona má tu výhodu, že o tom neví. Já v gumových rukavicích ANO.

Domek: manželovi rodiče měli na vsi domek. V letech 1974 - 75 jsme si přistavěli patro. Financovali to především manželovi rodiče, i za to musím tedy nemohoucí babče být vděčná. Zateplení fasády nemáme, nemáme ani elektrická vrata a jiné vymoženosti. Před 6 lety jsme si dali jen přeložit střechu /staré tašky zůstaly/ a práce stála okolo 30 tisíc.

Manžel je invalida, dělá v ostraze na částečný úvazek. Plat má do 10 tisíc daleko. Nyní je navíc po operaci už druhé kyčle/ v polovině dubna/a jeho nemocenská je asi 3,5 tisíce měsíčně. No a co! Zdraví je přednější, jen ať se z toho dobře dostane.

Auta - ó, .máme dvě. Ford Mondeo 1,8 z roku 1993. Bylo to nedopatření, žere jako kráva. A příští rok mu bude 20 let.

Druhý - polský fiátek 650 - tzv. "ustřelené kecky". Na nákupy bohatě stačí, i když je mu už asi 30 let. Jenže mívá různé mouchy a zažívací potíže , což je vzhledem k jeho věku omluvitelné. A tak mě občas nechá paličatě stát na silnici a vzadu se tiše roztéká nanukový dort do vepřové krkovičky. *smich*

Dovolené: každý rok si našetříme na velice levnou jižní Itálii. Doprava a pobyt i s pojištěním stojí PRO NÁS OBA necelých 8 tisíc /na 10 dní/. Vaříme si sami. Mám lupénku,. přes zimu mívám ošklivou bolavou kůži a tohle je jediné, co mohu pro své zdraví udělat. Po dovolené mám kůži jako samet, aspoň pár měsíců. Myslím, že to není nijak drahé a jednou za rok si to snad i zasloužíme, i za tu babičku...*ee*- co říkáte?

PODOTÝKÁM, ŽE MANŽEL ANI JÁ NEPIJEME ALKOHOL A NEKOUŘÍME. Nevím, jak jste na tom Vy, ale i tím se dá ušetřit. Na hubě nešetříme, vařím dobře, ne však rozmařile.

Jak vidíte, tisíce se u nás neotáčejí. Přesto si nestěžuji, jako vy, to, co jsem tady napsala, nebyla stížnost, ale spíš rada, jak to dělají ostatní. A možná jsou i šťastnější než vy, nic je uvnitř neužírá...

Rada: TAM, KDE LÁSKA VLÁDNE, ZÁVIST JE ZTRACENÁ...Co se nad tím tak trochu zamyslet? Jaga.

doplněno 07.07.12 15:48:

A ještě jena věc: Neskutečně se bojím dluhů. Proto si koukám vždycky nasyslit nějakou rezervu, kdyby se porouchala třeba pračka, lednice, auto... aby bylo kam sáhnout. Jen ne to řešit půjčkami.

doplněno 07.07.12 17:39:

A ještě rada, jak nešvidrat pořád k sousedům a netrápit se tím, že oni mají - mít malé radosti. Ne z nového auta či zlatého šperku. Moje poslední radosti jsou tyto:1/ Děda mi po velkých peripetiích znovu zprovoznil mou Babetku.

2/ Náš vlaštovčí párek vyseděl 5 malých potomků.

3/ Moje úžasná žlutofialová lilie, jaká se jen tak nevidí, bude mít lotos na 2 stvolech 43 květů /a to jsem při okopávání 2 poupata zadkem urazila/.

4/ Vnoučata mi poslala prima SMS z Chorvatska, kde tráví část prázdnin.

5/ Každý den se staví u vrátek paní z vesnice s nádherným retrívrem, který mě má moc rád a já jeho. Kontakt s milým zvířetem, prohrábnutí bohaté srsti, to je ta pravá radost.

Až si budete umět najít podobné maličké radosti, přestanete se koukat, co se děje okolo. Kdo co má...

Vy budete mít taky - radost.

Od: lempl*
Datum: 07.07.12 21:06

S mámou jsem se podobně asi půl roku staral o (ne)vlastní babičku, držím palce

Od: hanca*
Datum: 09.07.12 10:44

...babajaga/ chtěla jsem napsat něco podobného, ptáci v zimě, za 100kč za slunečnice- každý den relax zdarma koukáním, v létě hnízdo pod střechou se zpěvem a čistá zahrada od brouků, náš přerostlý pes-zlatý věrný kamarád, sežere jen za 150/měs (nakoupím m u v akci přes net najednou 7měs-vyjde poloviční cena)a to má 50 kg, člověk koupí tolik blbostí za ty prachy...ty slunečnice si sázím - kdo má tolik sluníček doma? Syn + dcera jsou zdraví a šikovní. Máme 100let starý domek, co tchán neopravil není ale to je již 10let co tu dělal a z manžela se vyklubal totální bytovkář-postel a tv a tak mu neva ani bláto-není chodník, ani např. podlahy- papundekl, staré koberce co kdo dá i nábytek, který já renovuji místo opalování, oblečení koluje přes kamarádky na kohokoli, zimní boty si kupuji nové již 3 roky pusou a dioptrické brýle taky- MÁM JE 8 LET A TO PLASŤÁKY a OPTIK ZÍRÁ-muž začal pít a pak je agresivní! kouří, neumí s kč, letos jsem mu beru kč z účtu abych napravila = doplatila dluhy co nasekal a on nemohl utrácet bez kontroly, jsem od dubna bez práce-tam jsem tvrdě bojovala se šikanou v kanceláři, mám z toho nervy a krční páteř v háji, jak jsem se snažila být pracovitá= ani se neotočit a makat, stejně jsem to vzdala...příjem? nyní 21 tisíc na 3 lidi+ pes, z toho 8000 poplatky a splátky. v létě žiji z toho co zahrada dá, v zimě z toho co zavařím a usuším v létě. mamka doveze králíka a vejce. Toť vše. Dovolená? Coje to?Koupaliště? Haha. Auto 17let staré a splácíme jej, nejbližší supermarket ap? 20/25 km. ALE NEBUDU SE HROUTIT! NEZÁVIDÍM! Přemýšlím, jak ještě ušetřit. Pracuji sama, je to můj lék. Kamenné tarasy, zídky, sad, zahrádka, mám z tohoto další zdr. problém - oddálené obratle-kdo ví zná, tenisový loket. Dělám pomaleji. Mám radost aspoň z té zahrady a dětí.. Mrkněte se i na pamětníky, čtěte staré knihy-plno inspirace jak šetřit, lidé byli chudí, ale i šťastní. A jak se krásně oblékali!

Datum: 05.08.12 11:42

babajaga ...to je těžké,,mladý člověk je jiný ,,má jiné požadavky na život,,ten starší již pokud nespal tak má již domácnost zařízenou i ošacení - - sem tam něco pro radost. A to zase záleží jaký je člověk. Já tedy nepotřebuji nic- jen to zdraví. A nějakou rekreačku..i oblečení a pod. neusínám .Koupím si dnes je tolik pěkných věcí.

jen bych to neřešila podnájmem.Jsou to vyhozené prachy. Také je faktem,že každý nemůže podnikat a také pak ty rozdíly a mládí je mládí. Proto půjčky a pod... a někdy to dopadně hrozivě.

Přece nebudete srovnávat kontakt se psem s poloprázdným talířem. To není zrovna šťasné přirovnání.

Ono vy máte již léta a už nepotřebujete ani už člověk nemá zájem o něco super,neví jestli to vůbec užije. Starší ať se radují z maličkostí ,ale nevím,jestli jim to vystačí až do smrti. Vždy člověk zauvažuje nad druhým odkud to vzal,,nemusí závidět zrovna ,,ale jsme lidi.Mají třeba rodiče ..kteří něco dají ,,komu to mají dát,,?

Ale nechtěla bych sedět na prahu před domem a těšit se z toho.že vnuci jsou u moře ,takové věci jsou pro mne samozřejmé a nedlat z toho rady jak si vykouzlit usměv a zaplnit peněženku. Bez peněz je zle co si budem povídat a lacinými radostmi se nenajíme ,,,,,to je můj názor..

Od: ht
Datum: 04.10.12 14:46

Ahoj,Vás bych brala do rodiny,kéž by na světě bylo více takových obětavých a šťastných lidí více,jsem optimista, ale Vy jste optimistů král.*smich*

Hlavně nemá cenu se tady dohadovat o tom, že někteří z nás jsou bohatší než ti druzí... Tak už to na světě je, žijeme v demokracii, která je vlastně na sociálních rozdílech založena. A pokud vím, zatím neznáme jiný a lepší systém než ten demokratický, vizte zpět za rok 1989. Pokud byste měli někde nějakou jinou formu vlády, tak vzhůru do toho... *smich* Pořád si všichni tady na poradně, i vy paní Jiřino, můžeme říci, že máme co jíst, máme čistou vodu, když vyjdeme na ulici nehrozí nám zastřelení či znásilnění, naše děti mají k dispozici skoro "bezplatné" základní a střední vzdělání... Co by za to dali lidé v nejrůznějších koutech světa. Anzionka.

doplněno 07.07.12 15:44:

Mimochodem všimli jste si, že se tady na poradně nevyskytuje ani jeden "boháč"? To je zvláštní, čím to asi je... Asi jsou bohatý lidé nafoukaní, sebestřední a neochotní poradit, poněvadž by se ti méně bohatí měli stejně jako oni. ;) Ale teď vážně, i kdyby byl někdo bohatý, měl tři luxusní auta, barák 5+1 a k tomu chatu, jezdil na dovolené do Turecka, Tuniska a kdo ví kam ještě, myslíte, že by se k tomu tady na poradně "přiznal"?

Datum: 07.07.12 15:50

Do Turecka a Tuniska jezdí především střední třída. Jsou to jedny z levnějších destinací (8 dní, *****, all-inclusive) najdete pod 20k za osobu. Každý boháč má určitě svůj vlastní příběh, jak k bohatství přišel, ale proč by se tím chlubili? Vždyť by si pak mohli vytvořit konkurenci a poškodit svůj business, ne?

Datum: 07.07.12 16:04

Jak je všechno relativní. To, co jste vyjmenovala je běžnou součástí života obyčejné střední třídy. Luxusnost auta je trochu diskutabilní (pro majitele VW Passat to může být BMW X5, pro majitele BMW X5 to může být BENTLEY CONTINENTAL GT). Dovolená v Tunise patří k tomu nejlevnějšímu co se nabízí a kvalitní dovolená v Krkonoších nebo Tatrách bývá mnohem dražší. Vy si opravdu myslíte, že bohatství člověka je v autě (životnost max. 5 let), malém RD nebo levné dovolené?

Datum: 07.07.12 17:23

vsimavy: Vy si opravdu myslíte, že bohatství člověka je v autě (životnost max. 5 let), malém RD nebo levné dovolené?

* Pro mě toto není bohatství, ale normální život člověka nižší střední třídy v České republice, ke které opravdu nepatřím.

** K luxusnosti aut: Pro majitele dvacetiletého favorita je luxusní i 5 letá ojetá fabie či felicie.

*** K dovoleným: Dovolená v Tunise sice patří k nejlevnějším, a přesto na ni nemám, ač nežiji v chudobě.

doplněno 07.07.12 17:24:

Proč tam mám tolik volného místa, to netuším... *ee*

Datum: 07.07.12 17:32

To je pravda sice patří k nejlevnejším ale prostě na to nemáme pro jednu osobu snad ale pro 3 lidi :) V chorvatsku jsme před 4 rokama byli a jeli jsme autobusem.

Datum: 07.07.12 18:30

V Chorvatsku jsem byla jednou jedinkrát. Bylo mi 12, vzali mě tam prarodiče, bylo to na pět dní a také jsme jeli autobusem. To byl jediný pobyt u moře za můj dosavadní život... Snad se k moři ještě někdy podívám.

Datum: 07.07.12 21:38

Pokud oba pracujete, pak je nemožné, abyste nenašetřili např. jednou za tři roky na týdenní dovolenou v Chorvatsku v kempu. Dneska jsou kempy docela slušně vybaveny a ceny jsou přijatelné. Cesta autobusem je v přepočtu nejlevnější a i časově nejvýhodnější. Jinak ještě k těm bohatým. Na posledním školním srazu jsme si povídali se spolužačkou, která pracuje pro VIP klienty v jedné z velkých bank. Podle toho co říkala, tak pouze část bohatých dává na odiv své "bohatství" prostřednictvím aut, vil a prezentací svých dovolených. Taky je velká část těch, o kterých nikdo netuší, že bohatí jsou. Za klienty má spoustu "strýců" a "tet", kterým by na první pohled každý druhý ze soucitu přispěl a přitom mají na účtě obnos v řádu desítek milonů korun. Takže někoho škatulkovat pouze vnějších znaků je hodně zjednodušující.

Datum: 08.07.12 16:50

No Vídíš a znám lidi co nikdy moře neviděli,leda v telce! Např .Můj otec (70) byl za hranicemi nejdál v Dráždˇanech 3x v Práglu několikrat v JH a to je vše matka navíc ještě někde v býv. vých. Německu u moře,jinak taky nevytáhla paty z republiky.Jo abych nezapomně byli v Martině na mém vyřazení.A přesto že mají extra důchody (7000 a 9500)kč,otec dnu,diabet ,musí 3x týdně na dialýzu ,matka relativně zdravá a přesto jsou oba spokojeni! a k úplnému štěstí snad jen jediné co vadí,jak to již bývá-ani jedno z dětí nejsme doma,myslím nebydlíme pod jednou střechou,ale takový již je život!

Od: itan71*
Datum: 04.08.12 13:31

*vtip*No vydíš DIESELE mě je 41let a taky znám moře jen z telky,dovolená už víc jak 20let nevím co je,naposledy jsem byl na Slovensku a to za komárů a Slovensko nebylo zahraničí to mi bylo patnáct.Byl jsem asi před 6lety v Německu ale to nebyla dovolená,to bylo v jeden den na otočku a celou dobu v autě, takže to není dovolená.Bydlím pořád po podnájmech když jsme chtěli z bejvalkou hypku na domek (a ne jednou jsme se o to pokoušeli)pokaždé byla v bance odpověď malý příjem ikdyž jsem třeba pracoval ve Škodovce a měl průměrný plat kolem 20-22tis.*hi*Teď jsem 3rok rozvedený a mám jen dluhů jak kvítí na louce a co mám se jít kvůli tomu oběsit?Ne nemám odvahu a život jde dál.*andel*

Datum: 07.07.12 20:50

Nemyslím si, že život člověka se hodnotí podle toho, kde a za kolik byl. My na dovolenou v zahraničí také nemáme, ale na příští léto chceme šetřit korunu po koruně.

Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody:)

Od: hanci
Datum: 09.07.12 10:46

:) JO! SOUHLAS!

Od: lempl*
Datum: 07.07.12 20:45

Můžete jít také s kůží na trh!

Buď to klapne a budete si žít ,,jako prase v žitě´´ nebo to neklapne a můžete žít taky třeba i pod mostem, nebo dál pracujte za pevnou měsíční, jistou mzdu a sousedům to dále (ne)přejte.

To je tak všechno co můžete dělat)

Datum: 07.07.12 21:18

Hodně záleží na tom co nutně musíte mít, dcera je na rodičovské za 7200 její manžel donese 20 000, 10 000 mají hypotéku na byt, 5000 platí za energie a fond oprav auto 10 let stará fábie od rodičů a na dovolenou letecky 14dní u moře si ušetří každý rok. Nenakupují kvanta jídla, značkového oblečení, nekouří a nepijí. Dcera často říká, že nechápe kamarády co stále naříkají, žijí od výplaty k výplatě nebo si chodí půjčit a přitom jim příjde měsíčně víc peněz.

Datum: 07.07.12 21:41

Díky za kvalitní příspěvek

Od: ben*
Datum: 07.07.12 22:28

nechápu, proč zde pořád řešíte dovolené a jak jsou drahé...každý rok jezdíme na jih chorvatska autem, cesta tam a zpět autem ve 4 lidech s ubytováním vyjde na 3 tisíce pro jednoho.. tolik i víc prokouří každý druhý kuřák za měsíc..*smich*

Od: karol*
Datum: 07.07.12 23:28

Jedním důvodem je to, že podnikatelé platí menší daně (všechno jako elektrický vrata si dají do výdajů, pak to odečtou od příjmů a pak teprv daní, nebo spíš nedaní, pokud je dostatečně chytrej). Další důvod je přesně ten, jak tady bylo už několikrát psáno, že život je otázkou priorit. Třeba nekouří, nepijou, nepotřebujou značkové oblečení,... Baráček taky sežere spoustu peněz? A pak se zamyslete, když vám zbyde 1000 Kč,co s nima uděláte? Utratíte za sukni, triko, ... nebo ji někam odložíte a spoříte na dovolenou? Jak někdo psal výše, že má problém vyjít se 30 tis. mšsíčně, tak my máme 2 děti, vyjdeme se 17 včetně plateb pojištění.

Datum: 08.07.12 05:05

nevim, co chcete slyset... pracujte na tom, at se mate lip... ale musite si uvedomit, co chcete... bud budete riskovat sve penize a cas, a budete podnikat... nebo budete mit poctive kazdy mesic desátého svou malou vyplatu na uctu. Kazde ma sve pro i proti, zalezi na vas, co si vyberete. Bud prizdisrac nebo byt svym vlastnim panem.
P.S.: remeslnik pokud se otaci, tak si vydela penez dost, a ona prodavacka je jen do poctu... Prijde mi, ze misto snahy, jak se mit stejne jako oni, jen cele dny zavistive cumite pres zaclony.. no aspon mate co po vecerech probirat s manzelem...

Od: metallica*
Datum: 08.07.12 14:06

joudic ste mi velmi sympatickýpřesně moje řečto víte aspon se paní za záclonou nenudí a má tu čas řešit blbosti...*smich*

doplněno 08.07.12 14:08:

kdybych mohla dám Vám hlas ale už sem vyčerpala možnosti

Od: overitnick
Datum: 08.07.12 13:55

Taky nechapu, kde na to ti lide berou.

My sme se zmohli sotva na bungalov 5+kk, soused si samozrejme postavil dvoupatrovy 7+1. Na dovolenou se dostanem max. na mesic jednou za rok leda tak na Mauricius a v zime na tyden do Kaprunu, soused samozrejme travi cele leto v Thajsku a v zime jezdi do Aspenu.

Jako druhe auto do rodiny sme museli zvolit zebrackeho Lexuse, minimalne na ctyri roky, soused kupuje kazdy druhy rok nove Infinity. K narozeninam sem se musel smirit s GSX-R, soused dostal Hayabusu.

Kdyz sme si pred dvema lety koupili takovy maly motorovy clun, soused se hned dalsi rok vytasil s jachtou.

Fak to nechapu a uz mi to stve, kdyz vidim, jak si vsichni zijou a ja se muzu pretrhnout a furt nic.

Datum: 08.07.12 17:03

No nevím jestli to brát jako vtip *smich*. Ale kdybychom mohli jet v léte na Mauricius tak bych nepotřebovala v zimě nikam proože bych byla šťastná jako blecha no a kdybych se mohla vozit v Lexusu vy si stěžujete na Lexus klidně hned vyměním za Škodovku.

Od: hop®
Datum: 08.07.12 14:21

JIRINA: Přečetl jsem tady pár zpovědí a odpovědí, některé jsou vážné, některé méně. Souhlasím s radami, které doporučují nekoukat tolik okolo sebe, přestat se "litovat" a pro svůj blahobyt začít něco dělat. Sice jsou lidé, kterým peníze "spadly z nebe" třeba dědictvím nebo větší výhrou, ale tito lidé o ně většinou brzo přišli, protože neumějí hospodařit. Většina těch bohatších jsou bohatí právě proto, že se nebáli a nebojí jít do rizika, a že na udržení své životní úrovně stále usilovně pracují - i když to navenek nedávají najevo. Je opravdu velmi málo rentiérů, kteří si mohou dovolit sedět doma na zadeli a jen čekat na pravidelně přicházející vysoké finanční částky...

A jen za mne - bydlím v garsonce v paneláku na pražském sídlišti. Auto nevlastním, mám k dispozici služební vůz - kvůli práci, šéf mi bez řečí toleruje občasné soukromé jízdy, protože jsou opravdu výjimečné, ale musím mu logicky zaplatit projetou naftu. Jsem vlastníkem zděděné polorozpadlé chalupy v Polabí, takže pokud mi zbyde dost energie, jedu tam aktivně odpočívat, abych oddálil samovolnou devastaci objektu. Pokud se mne někdo ptá, kde jsem byl na dovolené, odpovídám otázkou - "co je to dovolená", podobně reaguji na slovo víkend. Ale zase pro mne není problém si říct (a prosadit) o volno, když ho potřebuji kvůli rodině, kamarádům čí z jakéhokoli jiného důvodu. Jsem schopen v práci vydělat několik desítek tisíc, ovšem zaplatím svoji režiji, většinu z toho prokouřím a propiju, ze zbytku se snažím dotovat kamarády, na kterých mi záleží a jsou na tom hůř finančně než já.

Mám štěstí, že dělám práci, která mne baví. Mám štěstí, že spolupracuji s lidmi, které mám rád. Mám štěstí, že se na světě najde (snad) i pár lidiček, kteří mají rádi mne. Mám štěstí na rozumnou mámu, super ségru a opravdu fajn neteř.

A hlavně mám štěstí, že nejsem závistivý, vím, že "každý svého štěstí strojvůdcem", že způsob svůj svého života jsem si zvolil sám. Takže pokud by se mi tento způsob nelíbil, jen já to mohu změnit.

A moje asi největší výhoda pro mé okolí? Nebrečím nikomu na rameni jak nic nemám, nikomu nezávidím že je finančně výše než já, nestěžuji si. Raději se snažím ostatním pomáhat a alespoň psychicky pomoci...

Hezký den! *slunce*

Datum: 08.07.12 16:56

To je jednoduché: Neztrácejí čas přemýšlením o tom, "kde na to ti lidé berou", ale otáčejí se.

Od: miro®
Datum: 09.07.12 10:00

Není bez zajímavosti , že celá diskuse k této otázce, při hodnocení životní úrovně se točí okolo peněz, aut, domů, dovolených a dalších podle mně životních zbytností. Myslím , že také není korektní nabádat abychom nehleděli okolo sebe (na sousedy) a soustředili se jen sami na sebe , podnikali a riskovali, snažili se být tzv.úspěšní. Může být člověk šťástný když má okolo sebe neúspěšné nešťastné?

1.Já bych se při hodnocení úrovně žití člověka nejprve soustředil na to, jak jsou uspokojovány jeho nezbytné potřeby pro život, bez nichž nelze žít - (práce a zasloužená odměna za ni , bydlení se všemi jeho náležitostmi , zdravotní péče, vzdělání , uspokojování výživy , kultury , úroveň lidských vztahů a další). Bez ostatních výdobytků se člověk obejde a může dokonce i šťastně žít, třeba i z důvodů , že o lepším neví z různých důvodů.

2. Protože člověk svojí prací - činností vyprodukuje víc něž sám k životu potřebuje, je potřeba hodnotit úroveň společnosti ( sousedů), jak jsou tyto prostředky rozděleny, kdo kolik z toho uhraje-utrhne. Zda k tomu stačí jen schopnosti-všehoschopnosti a nebo vynaložené úsilí - zásluhy. Pokud je uplatňován princip vynaloženého úsilí a zásluh je vše v naprostém pořádku. Je jen otázkou, kdo je oprávněn a nebo kdo si přivlastňuje toto právo - právo rozdělovat? Kdo rozhoduje kolik z vyprodukovaného navíc, přidělit tomu kdo to vymyslel , kdo to zorganizoval, kdo to vytvořil , a nebo kdo to prodal? Je vůbec jednotlivec schopen toto objektivně posoudit? Pokud jsou upředtňovány jen aktuálně privilegovaní, neni to dobře. miro.

Od: buss®
Datum: 09.07.12 10:24

TO není správná otázka! Ty by měla znít, proč jsou jiní schopnější než já, my? Dnes není výdělek omezen. Ale jen při podnikání, v zaměstnání pro někoho jste jen výdaj a odkázána na to dá. Máte vzdělání na top manažera? Jděte jinam, podívejte se na sebe co umíte, co můžete jiným nabídnout aby vám dobře platili. Naučte se něco, co lidi žádají, poohlédnout se, za co jsou ochotni utrácet. To že vy nemáte není přece jejich chyba! Spousta lidí se nenarodí bohatí, ale něco do toho musí vložit, energii, peníze, čas... Potlačte ten pocit proč jiní bez sebevhledu a vydělááávejte.
Půjdete do rizika že padnete na hubu, přijdete o všechno když něco nevyjde? Tito lidé to podstupují, zvednou se a jdou znovu, co jiného nakonec jim zbývá. Sedět a hledět na jiné není to nejlepší, ano dívejte se jak to dělají a kopírujte. Pak budou závidět jiní vám.
Dnes je třeba se starat o sebe sám a nečekat na ježíška.
Ale mít kupu peněz neznámená ještě být šťastný.
Konejte a neužírejte se.

Datum: 05.08.12 11:54

bus...souhlasím

Datum: 09.07.12 10:26

V první řadě je nutné šetřit od koruny. Ne na sobě, ale na zbytečnostech. Nesvítit zbytečně, mít zdarma konto, nenakupovat moc aby se to nevyhazovalo atd...

V druhé řadě je nutno žít podle svých zásluh a potřeb. Pokud jsem se špatně učil a nemám odpovídající vzdělání a tím pádem i práci, nemohu chtít luxus. Pokud sedím 8 hodin v kanceláři a moc se nenadřu, nepotřebuju jet na dovolenou k moři.

Atd...

Od: chchch
Datum: 09.07.12 14:40

Taky si nad tím lámu hlavu.Bohužel dneska je taková doba,že šamonáci,kteří neumí nic,takže jejich pochybná práce je normálně neprodejná,umí jen organizovat práci druhým lidem.Dnes šamonáci a kšeftaři mají nejvíc.A lidi.kteří opravdu vytváří nějaké hodnoty pro společnost,mají nejméně.Ještě jsem neviděl pochybného manažera,který má statisíce,nebo obchodníky,že něco umí vyrobit,co by se dalo prodat.Umí jen šamonit s lidskou prací a s výrobky,které umí vyrobit jiní lidé

Datum: 09.07.12 15:29

Jasně... a přitom denně vidíte dělníka, který umí dobré vést podnik a prodávat výrobky. To je zákon nabídky a poptávky. Dělníků jsou miliony a pomalu je začínají nahrazovat stroje, proto mají za svou práci málo peněz. Úspěšných manažerů a obchodníků je málo, nedají se snadno nahradit, a proto mají hodně peněz. Vy budete chytrej jak vopice, pane chchch.

Upozornění od sys hejkal 09. 07. 2012 17:09:12
Ta poslední věta byla zbytečná! Pravidla!
Datum: 09.07.12 17:05

...řekl někdo,kdo je živ z cizí práce...Jedno francouzké přísloví říká-Někteří lidé jsou živi z vlastní práce a někteří jiný z práce jiných...

Datum: 09.07.12 18:08

A jsem z práce těch dříčů u výroby živ několikanásobně lépe, než oni sám, představte si to! Taková nespravedlnost! Hotová tragédie! Ale nebýt lidí jako já, neměli by ti z výroby co jíst, protože by o jejich výrobcích nikdo nevěděl, nikdo by je nemohl koupit, protože by jim nikdo nevystavil fakturu, atd atd. Komunistu ve vás nezapřete.

Od: jirbar*
Datum: 20.07.12 17:41

Představ si že jsi ta tvoje poslední věta. Ty stroje a v dnešní době jsou již špičkové musel taky někdo vymyslet. Rozhodně konstruktér přinesl hodnotu jistě srovnatelnou s tím tvým manažerem. Taky vidíme manažery s obrovským příjmem kteří nechají firmu zkrachnout bez jakýchkoliv následků.

No a ten konstruktér ten je platově tak na úrovni toho dělníka.

Ostatně stačí srovnat vytvořené hodnoty špičkového lékaře a fotbalisty. Jistě jsou odměňováni dle přínosu oba. Ten první za záchranu lidí, ten druhý, že spousta blbců drží ústa (chtěl jsem napsat hubu, ale aby se admin nezlobil)

Od: mave*
Datum: 09.07.12 15:24

Možná, že kdyby jste se víc starali o sebe a ne o druhé, bude to lepší. Klasická česká povaha, hovno udělat a jen pomlouvat. Bejt váma, tak se podívam zpět a řekl si, kde je kurva chyba? Když jsem na tom tak špatně? Jsou místa, kde jsou na tom lidi mnohem hůř a Vy si stěžujete že máte staré auto a jezdíte pod stan? Co se vám na tom nelíbí? Prodejte auto a leťte na dovolenou.

Datum: 09.07.12 17:27

Ůspěšných manažerů je málo hlavně proto,že ne každý je tak vykutálený a hlavně má takové styky a známosti.Také hodně peněz často pochybným způsobem nabytým.Inteligence bych řekl není prvořadá,i když také hraje roli.Stačí když se podívá člověk na politiky.Kolik z nich má vedlejší příjem z toho,že dřepí ve správních radách a jiných nabobských funkcích.Stačilo být ukecaný a dobře klapat hubou,drzost a mít dobré styky.Víc mít nemuseli.Číšník je názorný příklad

Datum: 09.07.12 18:16

Taky si lámu hlavu, ale nad něčím jiným. Manažeři jsou pro vás jen zbytečným zlem, kdežto vy zřejmě patříte k těm nedoceněným tvůrcům hodnot. Proč teda jako tvůrci hodnot nezaložíte svou vlastní obchodní společnost (s.r.o., a.s., družstvo) a nezačnete podnikat bez manažerů. Úspora nákladů za mzdy, odměny, auta, kanceláře neexistujících manažerů by byla taková, že byste si mohli dovolit cenou svých výrobků (služeb) smést během půl roku veškerou konkurenci. V takovéto aktivitě vám nikdo zabránit nemůže a nezabrání.

Jen tak mimochodem, co svět existuje, tak je o kontaktech. Je logické, že s bezvýznamným člověkem celkem nikdo nemá zájem kontakt navazovat (myslím samozřejmě ten pracovní, obchodní). Stačí být ve svém oboru opravdu dobrým a kontakty se jen hrnou a je úplně jedno, jestli jste zedník, instalatér, stavbyvedoucí, vedoucí řeznictví nebo generální ředitel. Zkuste se nejdříve zamyslet sám nad sebou, než budete opět kritizovat někoho, kdo toho třeba umí nesrovnatelně více než vy.

Od: metallica*
Datum: 09.07.12 18:34

*placni*tleskám...bezvadně řečeno a dobrej stěr*smich*

Datum: 20.07.12 10:30

Po přečtení posledních příspěvků se s prominutím vracím již zřejmě k ukončenému tématu.

Já až tak příliš netleskám. Ano na vytváření hodnot se podílí několik profesí ,skupin lidí -Ti kteří nové hodnoty vymyslí , Ti kteří zorganizují provedení , Ti kteří nové hodnoty zrealizují svojí prací a Ti kteří vyprodukované hodnoty prodají (tzv.realizují). Sám jsem bezradný, která z těchto skupin má větší zásluhy a která je oprávněna rozhodovat jak budou nové hodnoty použity a rozdělovány. Zda je prospěšnější vědět jak na to a nebo umět vyrobit- zrealizovat.

V jednom příspěvku v minulosti, zde zazněla otázka. Obejde se ten který umí věci zrealizovat bez toho který ví jak na to a nebo naopak. Chudý bez bohatého se obejde, ale naopak asi těžko. Kdo má větší šanci na přežití? Ten který ví npř. jak brambory vypěstovat a nebo ten kdo je vypěstovat umí? Na základě těchto faktů si myslím , že o nově vytvořených hodnotách by měli rozhodovat všichni, kteří se procesu zúčastnili stejnou měrou, a ne, aby si kterákoliv skupina (dnes jen byznys a manažerství) toto právo tvrdě přisvojovala. miro

Datum: 20.07.12 13:28

Máte pravdu pouze v případě (i takové znám), že si 10 chlapů založí s.r.o., každý vloží 500 000, ze společných peněz společnost koupí výrobní prostory, pak si jejich společnost vezme úvěr 20 mil. Kč na nákup výrobních prostředků, přičemž každý z nich poskytne bance ručení formou zástavy svého rodinného domu (případně rodičů, sourozenců, atd.). Pak si rozdělí úkoly - řízení společnosti, výrobu, obchod a marketing, finance a účetnictví. Pak to bude fungovat podle vašich představ. Samozřejmě o vytvořených hodnotách bude si těch 10 chlapů rozhodovat samo - názory dodavatele elektrické energie jim můžou být ukradené.

Pokud však příjde zaměstnanec v jedné ruce se zákoníkem práce a v druhé s papírem, na kterém má napsanou představu o mzdě, chce skřínku, sprchy, pracovní ochranné pomůcky, příspěvek na obědy a na penzijní připojištění, pravidelné školení, atd. pak jeho postavení ve společnosti je trošku jiné a bláznivé nápady, že by měl rozhodovat o vytvořených hodnotách, tak ty si může nechat na pátek do hospůdky Na Růžku. Zaměstnanec uzavírá se zaměstnavatelem pracovní smlouvu a její součástí je i sjednání mzdy - odměny za práci benefity. Vlastníci si budou i nadále více či méně tvrdě přisvojovat právo rozhodovat o svém majetku a není na tom nic zvláštního.

Datum: 20.07.12 17:34

Tohle nemá cenu rozebírat neboť je to spíš fantasmagorie. Spíš se setkáváme s SRO které se zadluží pak SRO zruší, dluhy jsou kryté vstupním vkladem, založí jiné SRO a jedou vesele dál.

Datum: 20.07.12 17:31

Nejsem komunista nikdy jsem k nim neměl blízko ale tohle zavání socialistickým pohledem na ekonomiku. Ano a nic proti němu nemám. Totiž to "spravedlivé" rozdělování vytvořené nadhodnoty. Ano každý se nad tím nějak podílel. Podnikatel vlastnictvím výrobních prostředků, zajištěním práce i odbytem a pochopitelně i ta jeho pracovní síla. Pochopitelně u živnostníků s jeho pár zaměstnanci je to jinak. Co však ti co záhadným pouhým přesunem finančních prostředků je nějakým záhadným způsobem stonásobně zhodnocují aniž by vůbec něco vytvořili. Pochopitelně vždy na úkor někoho jiného. A velkokapitál kde vůbec si ještě musí "vydělat" na všelijaký sponzoring o což vlastně "okrádá" pracovní sílu. A tu pak "okrade" podruhé jako spotřebitele nákupem zboží cenově zatíženém nesmyslnou reklamou.

A jaký je smysl. No přece to staré římské pro lůzu "Chléb a hry". Co asi přináší za hodnoty sportovci s těmi platy ze sponzoringu. Kde jsou ty okřídlená hesla tržního prostředí. Chtěl bych vidět jak by vyžili ze vstupného na stadionech případně z televizních práv.

A masy ty se nesjednotí že jim někdo myje hlavu. Zato když čutálisti dostanou nakládačku tak to jich je slyšet mnógo a mnógo.

A právě proto kapitál potřebuje ty HRY.

Datum: 20.07.12 17:43

Když se na nic jiného nezmůžeš to nesvědčí o velkém IQ.

doplněno 20.07.12 17:44:

Platilo pro metalica

Od: buss®
Datum: 20.07.12 21:07

Je třeba si připustit, že jiní jsou prostě schopnější. Bolí to? Co brání v podnikání?

Datum: 21.07.12 09:41

A nechme tedy volně (liberálně) působit negativní vlastnosti společnosti : nenávist, závist, nevraživost , nutnou chudobu ve prospěch bohatství, násilí, třeba až po, z toho rodící se terorismus atd. Vždyť jedině silnější uplatní v soutěži své potřeby. To snad ne!? Každý člověk má nárok v duchu demokracie, do toho mluvit a ovlivňovat chod dějin. miro

Datum: 21.07.12 15:09

Nejhorší je pokukovat vedle, co mají ostatní a užírat se proč to nemám já - typická česká povaha. Lidi vidí spokojenost a štěstí v zahraniční dovolené, v luxusním autě, atd...ale o tom to není :D

Od: korolka
Datum: 21.07.12 20:55

Jednak řemeslníci si vydělají. Pokud je šikovný, k tomu nějaký melouch, ne všechno se zdaní a ještě často dostanou něco bokem... Pak taky záleží, jak rodina hospodaří. Jsou lidi, co nakupují skromně, jsou lidi, co za potraviny dají 15tis. měsíčně. Taky si spočítejte všechna pro a proti. Třeba s manželem nemáte tolik peněz, ale jste zaměstnanci s jakous takous jistotou práce a mzdy. Řemeslník si zláme nohu a může se jít klouzat. Nebo nebudou kšefty a rázem není co jíst. Dovolená v zahraničí je často levnější než v Čechách. Já miluji moře, nevadí mi jet autobusem a s přítel jsme schopni jet k moři na 10 dní za 5.000,- oba klidně v sezóně. Když vidím že za pobyt v Krkonoších bych dala 14000 jdou na mě mdloby.

Pokud Vás štve, že máte míň, tak ať jde manžel na rekvalifikaci a může si do dvou měsíců otevřít taky vlastní živnost. Vy se můžete přeučit na kadeřnici, manikérku, daňového poradce, švadlenu, pekařku... A přivydělávat si o víkendu a budete se mít třeba ještě líp.

A jinak - přej, bude ti přáno...

Datum: 22.07.12 09:25

Těžko se přeje, když je to na můj účet! Ano bezmezně přeji , pokud je doložena poctivost získání nabytého. Nejčastěji opak je zdrojem, toho že si lidé navzájem nepřejí .miro

Od: cepagis*
Datum: 22.07.12 09:47

Všechno již bylo řečeno - hlavně neporovnávat s druhými, "opticky" bohatšími. Proč se nepodíváte i na druhou stranu, na lidi, kteří žijí z minima, kteří jsou předluženi? Oni Vám zase závidí tu Fabii a vlastní domek... Trošku mi přijde analogické k typicky hospodskému "ceny jsou tu jak na Západě, platy čtvrtinové". Proč na ten Západ nejdete také? A Víte jak by nám život tady záviděli ti z Východu, kde žijí z dolaru či dvou na den?

Každý má jiné startovní podmínky. Jinak se žije, když zdědíte už hotový dům, když vyhrajete větší částku peněz. Či naopak, když musíte živit hodně dětí či Vás potká nějaká dlouhodobější nemoc. Někdo má štěstí na zaměstnání, někdo ne...

Také jsem byl na první dovolené v osmadvaceti. První auto byla Š120, pak Š105 (tu jsem měl do roku 2007), teď dávám do kupy baráček, o který se desítky let nikdo nestaral. Jakou bych měl krásnou startovní pozici, kdybych zdědil garsonku - "nalil" bych do ní 200 tis. a byla by přepychová. Teďka mám tuhle částku v nové střeše domečku a není to skoro vůbec znát...

Takže, jak píší ostatní, radujte se z maličkostí, nehleďte moc přes plot. Možná jsou sousedé zadlužení a nikde se s tím nechlubí, třeba měli více štěstí, třeba jak tu někdo naznačil "si pomohli méně legálně", ale to je věc jejich a jejich svědomí... A když jsme u toho, ona závist také není kladnou vlastností...

Od: rimortis*
Datum: 29.07.12 20:00

Nedalo mi to a přečetla jsem si skoro všechny příspěvky.

Nechápu ty věty - investujte čas, peníze, pohodlí a když padnete na nos, zvedněte se a začněte znovu - Jak můžu do něčeho investovat peníze,když mi jaksi schází? A kdybych už teda nějaké měla, a investovala, jak tady plno lidí říká, zariskovala bych, a dopadla na ten nos? Co by mi pak zůstalo? Neměla bych se ani líp a možná ani stejně ne. A zvedat se pak budu taky hodně těžko.

Jen tak mimochodem...

Já osobně mám SŠ, jasně, dnes už jí má kde kdo ale... dělám takovou práci, u který bych klidně mohla skončit se základkou jako někteří známí. Konkrétně dělám barmanku a nestačím se divit... Rozebrala bych to víc, ale bylo by to moc mimo téma. Nicméně mě třeba fascinují naši "Brazilští spoluobčané"... neříkám všichni, je jich tam pár kteří jsou v pohodě, normálně dělají a jsou slušní, většinou jsou to chlapi od 40 vejš... dokonce je tam jeden, kterej "má" ale taky si na to sám vydělal...a myslím si že moc užitečnou prací, vede totiž asociaci, která se stará o to, aby mladí "Brazilci" místo flákání se po ulicích chodili třeba na trénink fotbalu a pod. Ale jiní? Chodí si tam načančaný, navoněný, kouří "Máčka" pijou whiskey, hrajou automaty?! Co to je... kde ti na to berou? My tam na ně koukáme s krabičkou RW a půllitrem šťávy...úžasný...a když vidím, jak dlouho tam pobývají v týdnu, tak pochybuju že vůbec do nějaký práce chodí...Jiní dělají od nevidím do nevidím a jsou rádi když si můžou koupit nový boty...Já jsem tam s nima dvanáct hodin denně, a musím držet čumec,abych vůbec měla kde dělat,aspoň že mě ta práce trochu baví...víc peněz by se rovnalo víc šichet, ale kde? Tam všechny ty peníze potřebujem...a asi si dovedete představit,jakej máme plat

svůj "stav" si stěžovat nebudu...mám konečně "svůj" byt,který jsem si vždycky přála, 1+1 a je moc krásný. Práci mám taky aspoň nějakou, zatím,aspoň než zaplatím co mám, pak se kdyžtak můžu porozhlédnout po jiné. Auto nemám, jednak nemám ani řidičák a jednak bysme ho asi moc neupotřebili, maximálně občas na nákup nebo na cestu za rodiči, ale to si může přítel půjčit jejich "pracovní". Každoročně na dovolenou k moři jezdit nemusím, nepotřebuji to jako nutnost...

Nad náma bydlí rodinka, co má docela vystaráno...paní se jezdí opečovávat,jak fyzicky tak duševně, bydlení nádherný (aspoň podle mě) když potřebujou koupit nějaké vybavení do domu tak to prostě koupí a nemusí plánovat po jaké až výplatě že to bude...

Tohle je jediný co bych si přála...nemuset řešit, po které výplatě co koupit...nemluvím ani o dovolených ani o autech ani o elektrických vratech...ale...potřebujem koupit sedačku? tak jí koupíme. Potřebujem koupit židle do kuchyně? tak je koupíme, a nebudem si to plánovat na "půl roku dopředu"... nepotřebuju žádný miliony na kontě, jen aspoň nějakou jistotu a nervy v pořádku...

Datum: 29.07.12 20:10

Zdravím,tak my máme krásný domek ,drahé auto, dvě děti psa a kočku,jednu hypotéku,tři stavební úvěry,jeden spotřebitelský úvěr,v létě jezdíme na 14 dní k moři,v zimě na týden na lyže,a lidé kolem? No to víte že závidí,ale nevidí že je žena denně 10 hodin v práci a já mám dvě zaměstnání.Nemusíme,nikdo nás nenutí,ale proč ne?To víte že lidé vidí jen to co chtějí,ale nevidí tu práci co stojí za tím vším.Každý svého štěstí strůjcem.

Datum: 05.08.12 06:50

Píše se tady o majetku, o domech, autech, dovolených. Jistě, je to příjemné, ale nepadlo tady slovo o zdraví.

Paní Jiřino, švidráte k sousedovům, co mají. Co Vám říká zdraví? Nepřeji Vám nic zlého, ale představte si, že mezi lidmi jsou nemoci, kdy by dal člověk všechen svůj majetek, jen kdyby byl zdravý. Taková rakovina, mé známé nyní objevili leukémii. Před Vánoci u nás mladá rodina pochovala dvouletou dcerušku. Dali by všechno na světě, kdyby jim zůstala. Ale přišla zákeřná nemoc a pěkné zdravé dítě bylo v týdnu pryč. Co je potom platný majetek, když místo u stolu i v srdcích zůstane prázdné?

Nemohu o tom ani psát, mám husí kůži. Myslím ale, že by pro Vás bylo lepší zaměřit se na jiné hodnoty, než na majetek. Změňte priority, radujte se ze zdraví své rodiny, važte si pěkných zážitků ve společnosti svých blízkých. Jednou každý z nás odejde a majetek tu stejně nechá. Z toho vidíte, jak je to vše pomíjivé. Vím, je dobře, když člověk má kam sáhnout, ale opravdu jsou tady situace, kterých je třeba si vážit daleko víc, než nového auta či pobytu u moře.

Závidí většinou jen lidé malicherní, kteří nemají co dělat a tak pozorují své okolí. Kdo je zaneprázdněn, nemá čas pokukovat po ostatních.

A na závěr bych chtěla napsat: místo závisti otevřete občas Pravidla českého pravopisu a snažte se z nich něco pochopit. Ta vaše čeština - ty hrubky, /namátkou vybírám: ZAMIKÁNÍ, RODIČE PUČUJÍ, NIC PŘEPICHOVÉHO, DOSPĚLÍ SYN, KAŽDÝ SI PŘIBARVÝ.../ je opravdu ostuda. To nepsaly mé děti ani ve 4. třídě, takovou hrůzu.

Tak si něco zopákněte, je to opravdu Vaše vizitka a vůbec ne dobrá. *zed* Jaga.

Od: pt®
Datum: 05.08.12 13:53

"babuško", rozumná odpověď. Snad každého trochu, až život naučí porovnávat hodnoty.*placni*

Datum: 05.08.12 14:09

Zdravím Babajago,

vaše odpověď je skutečně pravdivá a k zamyšlení. Ale... Pokud nemáte dům, auto a dovolenou, nemáte ani zdraví. Pokud nemáte dům, nemáte kde bydlet. Budete bezdomovec? Nemáte auto? Jak se dostanete s akutním infarktem na pohotovost? Autobusem či vlakem? Nemáte dovolenou? To je asi to nejmenší. V dnešní hektické době, kdy stres může za většinu onemocnění včetně třeba rakoviny, je dovolená také potřeba. Nemohu si pomoci, ale v dnešní době musíte být materiální. Nejsme v pravěku, nežijeme v jeskyních, nejíme bobule a nejezdíme na koních.

Datum: 05.08.12 14:35

Musím s tebou souhlasit, já to vidím stejně... aby byl člověk zdravý, taky musí mít dobré podmínky - a tím pádem je potřeba opravud vydělávat. Vím, že zdraví si nejspíš nekoupím ani za miliony, ale když se podívám do zahraničí na majetné celebrity (i majetnější známé) , tak mají lepší (a mohou si dovolit lepší), lékařskou péči, mohou si dovolit častější prohlídky a drahé léčení, na které běžný člověk peníze nemá. Jistě, mnohdy to nepomůže, ale mnohdy také ano.

Takže zase to má, jak zde bylo mnohkrát napsáno, dvě kůrky:)

Od: pepab
Datum: 05.08.12 15:04

Ale jdi ty jedna... I u nás jsou povinné pravidelné lékařské prohlídky a jsou zdarma. Můžou si dovolit lepší lékařskou péči? Ale až jsou nemocní, a to je teprve nešvar posledních letu u nás, kdy platíme za zdraví, za pobyt v nemocnicích, za návštěvu pohotovosti. Víc peněz, více zdraví? Je Bill Clinton nějaký chudák co nemá peníze? Robin Gibb? Patrick Swayze? Dennis Hopper?

Datum: 05.08.12 15:16

Je nutno číst, co jsem napsala "MNOHDY to nepomůže". To jsou třeba případy Gibba. Swayzeyho těžko hodnotit, ani se smrtelnou chorobou nepřestal kouřit, takže jsem neviděla, že by se lékařům nějak snažil pomoci.

Mám ve svém okolí pár bohatších lidí, co měli těžký úraz, a nebýt toho, že si mohli dovolit nejlepší péči, dnes třeba normálně chodí a hýbou rukama, což normální lékař v normální nemocnici pokládal za nemožné.

doplněno 05.08.12 15:55:

Pepab - nemáte pravdu, ale já Vám ji nechám. Co jsem viděla, to jsem viděla a vím, že je to pravda. Lékař, u kterého se léčili známí, léčí i naše sportovce a dělá operace, které jsou podle chirurgů z nemocnice zbytečné, protože kloub už nikdy nebude normální. Díky kvalitní operaci se ten jeden dneska pohybuje lépe, než leckterý zdravý člověk, a není to jen zásluha jeho těla.

Pochybovat o lékařích si dovoluji proto, že by to nebylo poprvé, co se známá po zfušované operaci kolene už nikdy pořádně nepostaví na nohu, kamarádce do rány po slepáku zanesou zlatého stafylokoka a rodící ženu pošlou domů, že ještě nerodí, a ta porodí v autě pár km od nemocnice.

Od: pepab
Datum: 05.08.12 15:47

Normální lékař to vždy pokládá za nemožné, ač se spousta lidí z toho vylíže. Není to jen zásluha lékařů, ale samotného člověka. Mrzí mě, když takto někdo pochybuje o lékařích. Rehabilitace jsou také placeny pojištovnou, lázně podle závažnosti. Pochopitelně soukromé kliniky jsou o něčem jinem, ale to bychom se bavili o umělých náhradách, nových zubech a pod. Což nemá žádnou souvislost s jakýmkoliv úrazem a jeho léčení u "normálních lékařích".

Datum: 05.08.12 16:46

Souhlasím s Martinou. I proto, aby člověk byl zdravý potřebuje peníze. A hodně peněz - vlastní zkušenost. Dcera měla autonehodu s velice vážnými následky. Stálo to moc peněz, aby nezůstala na vozíku... Peníze a její silná vůle "překonaly" osud...

Datum: 05.08.12 18:32

martinaa má pravdu ,,nejsme v době kamenné a dávat někomu příklad ,že nebyl tam či onde je zprominutím hloupost. Každý nemá to štěstí,aby byl ve správnou dobu na správném místě. Nemůžeme být všichni milionáři,,to by se svět pral ještě víc.

To není od pisatelky závist ,nevím,proč to tak hned každý vidí,,je to podiv ,,také bych i bez záclonky koukla na jeho auto ,,ale nezávidím ,,jen si říkám jak to dělá - nic víc.

Ale i to zdraví si do určité meze dá koupit i jiné chování. Lidi jsou lidmi...

Od: pt®
Datum: 05.08.12 14:56

Martínko a Arizonko, ale paní není bezdomovec. Píše o domečku, o autě, o dovolené. Jen se porovnává se sousedkou a to je na houby. Jsou lidé, kteří se nenasytí penězi a pořád budou mít málo, proto by měli přehodnotit své hodnoty. Mají zdravé děti, jsou relativně zdraví? Tak co? To je důležité. A až budou děti dospělé a budou si vydělávat, tak se sejde víc peněz na různé věci, jen není nic hned, jako mávnutím proutku. - pt.

Datum: 05.08.12 15:47

Také myslím, že mít kde bydlet, mít zdravé děti a pohodu v rodině je k nezaplacení:) Někdo tu ale psal, že i bezdomovec může být šťastný - takového mi ale ukažte, taqkového neznám...

Datum: 05.08.12 18:52

Ano, vím, že paní není bezdomovec, ale domek, auto a dovolená patří přece ke standardu člověka. Vy takové věci, Pt, nemáte? Jsou lidé, kteří jsou nenasytní penězi, ale jsou i jiní lidé. Dám jako příklad jednu rodinu. Vzali se, rodiče s matčiny strany - zubní sestřička a prodavač brýlí, rodiče s otcovi strany - oba dělcíci. Datum svatby před rokem 89. Narodilo se jim jedno dítě, neměli, kde bydlet, rodiče buď neměli peníze, nebo je nechtěli dát. Museli s malým dítětem pět let bydlet v jednom pokoji v domě otcových rodičů. Myslíte, že zadarmo? Možná na oko. Okopávání brambor, umývání nádobí, sekání trávy... Neříkám, že to není dobré, ale jim se to nelíbilo. Po pěti letech podali na obec žádost o byt (obecní). Měli jedno dítě, domnívali se, že dostanou 2+1, ale dostali 1+1. Větší byt dostal bezdětný pár. Jak to? Možná, že měli známé na obecním úřadě... Do toho přišlo druhé dítě, asi si umíte představit, jaké to je pro rodinu se dvěmi malými dětmi v 1+1. Matka musela zůstat déle na mateřské, zdravotní důvody druhého dítěte, čistý příjem pouze otce dělníka 20 000 Kč. V 1+1 asi šest let, poté přidělen byt 2+1. Matka se pokouší najít práci ve svém oboru, neúspěšně. Rekvalifikace, práce, příjem cca 10 000 Kč. A co auto, ptáte se? Dostali od příbuzné, jediné, co byla ochotna "pustit" korunu, starého favorita. Jak jsou na tom dnes? Mají pronajatý byt, který jim ovšem za pár let obec vezme, starého favorita, dvě zdravé děti a to je tak všechno. Je jim oběma je kolem čtyřiceti. Jaký život prožili? Mají zdravé děti a to je tak všechno co mají. Stačí to k životu? To, aby raději nevylézali ze svého pronajatého bytu, protože, když se kolem sebe rozhlédnou, jak si žijí dnešní dvacátníci...

Datum: 05.08.12 15:11

S tímhle ani s ostatníma, kdo jako nezbytnou součást života na standardní úrovni vidí i jakési materiální statky a požitky, nemůžu souhlasit, už vůbec ne ve vztahu ke zdraví. Když budem brát zdraví jako stav fyzické, psychické a sociální pohody, můžete klidně být bezdomovcem s rakovinou, a přesto být "zdravý". Každému, co on sám chce, potřebuje, žádá a co ho naplňuje.

Akorát v dnešní době narazíte na společnost, civilizaci a úřady, které vás nenechají jen tak si bydlet někde vprostřed lesa a ignorovat zbytek světa. Možnosti jsou omezené..

No a k tématu, Jirina vidí auto, barák, prachy, zájezdy, hadry, řetězy, holky, párty.. ale co je víc, mít, nebo být? Kdo je nakonec ten "bohatší"?

Datum: 05.08.12 16:10

Moje dcera také má vše,co se jí líbí.Čtyři děti auto pro sebe,manžel auzo do práce.Dům,zahradu , bazén a další vymoženosti(ne televizi).Je to vyváženo nesmírnou dřinou na své firmě.U nich se o ničem jiném,jako práci nemluví.

JABRAKA

Datum: 05.08.12 17:24

...a život jim uteče ako voda...:(

Všeho s mírou ;)

Datum: 05.08.12 18:30

A jak přišla vaše dcera nebo její manžel k firmě? Ihned po škole jim spadla do klína nebo jim firmu někdo daroval? Druhá možnost je pravděpodobnější. Když jsou vaši rodiče oba dělníci, jak se dostanete k takové firmě, dvěma autům a bazénu?

Datum: 07.08.12 17:29

Z ničeho,spoustu dluhů a práce,práce a nic než práce.Ale užívají si i život,mají spoustu přátel a navštěvují se o víkendech.Jejich život je neskonale pestrý.

JABRAKA

Datum: 07.08.12 20:12

Vaše odpověď byla dosti vyhýbavá, ale budiž...

Datum: 05.08.12 18:46

Myslím si , že by každý člověka měl chápat a být důsledně seznámen s tím v čem a co je štěstí , v čem je smysl života , jaké jsou možnosti a nenechávat to jen na jeho subjektivní vůli a názoru. To pak nahrává těm, tzv.náročnějším k uspokojování jejich vysokých materiálních , společenských a jiných nároků. Samozřejmě převážně na vrub těch méně náročných.

To: Nedívejte se na uspokojování náročných potřeb souseda a pod., jen vytváří podmínky pro prohlubování sociálních rozdílů a napětí ve společnosti , které téměř vždy vyústí v násilí. A v tom asi neni smysl života, ani úkol společnosti. miro

Datum: 05.08.12 19:45

Tak jsem si myslel, že když zde (v tomto tématu) jednou vyslovím svůj názor, se sem nebudu muset vracet. Ovšem před několika minutami zde zazněl názor jedné naší (mnou uznávané) kolegyňky, a už první věta mne "nakopla" k dalšímu zamyšlení.

Každý člověk má jiný standard, nemá smysl nás, lidičky házet do jednoho pytle, každý máme jiný žebříček hodnot. Někdo povýší automobil nad rodinný život, pokud nemá děti, budiž mu přáno, ať klidně spinká se svým nejdražším miláčkem v garáži. Někdo upřednostní spokojený rodinný život nad vlastnictvím auta, naprosto to chápu, také jsem jezdil na super dovolené vlakem. A někdo povyšuje peníze nad ostatní životní hodnoty.

Standard člověka je velmi diskutabilní záležitost, já osobně netoužím po domku, lepším autu ani zahraniči dovolené.

Bydlím v paneláku a domek bych ani omylem nechtěl, dělám "trošku" do stavařiny a příbuzných profesí, a "aktivní odpočinek" na mém baráčku by mne brzo zavedl v tom lepším případě do pražské Ústavní ulice, stačí že ve volných dnech aktivně "podpírám" svoji rekeační nemovitost v Polabí...

"Lepší" auto nepotřebuji, mám k dispozici služebního Transita, utíká to slušně a nežere tolik. Odveze to dost a dá se v tom spát. Dneska v mym věku už nepotřebuji s někým na silnici závodit, stačí mi představa, že kilometry co on najel dopředu jsem já za život nacouval, a tím to pro mne přestává být srovnetelný partner, nedejbože že mne natvrdo předjede a pak ho potkám po pár kilometrech visícího na stromě i s autem...

Co s týká dovolené, tento výraz jsem téměř zapomněl, zaměstnanec již pár let nejsem. Nicméně mám možnost si vzít volno kdy chci, pokud není nějaká opravdu "hlášená katastrofální" záležitost, stačí se domluvit se "šéfem", vlastně kamarádem, spolupracovníkem. A vlastně ani nechci mít týden volna - proč a naco? připálit se u moře, odletět někam a zůstat tam kvůli zkrachovalé cestovce? Všechno jen problémy...

Takže jsem díky jedné větě v jedné reakci udělal opravdu rychlou inventuru svého dosavadního života. Nemám velké peníze, velký byt ani velké auto. Ale mám velkou chuť do života, dobré kamarády i dobrou práci. Takže, věřte nebo ne, jsem spokojen!
Ještě na závěr, děkuji kolegyni Anzionce, že mne tou svojí jednou větou vyprovokovala k této slohové práci. Původně jsem nechtěl upřesnit zdroj, který mne k přemýšlení inspiroval. Ale jsem vděčný, trošku jsem si udělal pořádek v myšlenkách, Anzionko, dík! *palec**pusa*

Datum: 05.08.12 20:21

Zdravím Hope,

nechci tady někoho litovat, nebo říkat, že ti se mají špatně a druzí zase dobře. To byl je můj osobní názor a je na každém člověku, zda si ho přečte nebo na něj bude reagovat. Mě sem donutila přispět tazatelka, která na tom není zas až tak špatně a přesto se poohlíží po něčem lepším. Aby si ujasnila hodnoty. Ano, standardy jsou u mnoha lidí dosti odlišné, když darujete bezdomovci tisícovku, tak to není stejné, jako kdybyste ji daroval milionáři. Avšak jsme na tomto světě jen jednou, něčeho každý chce dosáhnout a neříkejte, že ne, protože pak by lidé neměli smysl života. Uznejte, že dva lidé, manželé, co celý život tvrdě pracují a nemají po dvaceti letech manželství vlastní byt či dům, slušné auto a možnost jet na dovolenou, že se nemají dobře. Tito lidé mají právo na závist, na kontě mají necelých 25 000 Kč, staré auto, které za chvíli dojezdí, rodiče, kteří tvrdí, že se přece všude dá dostat autobusem či vlakem, dvě děti, které chtějí jít studovat, byt, který jim obec za pár let odebere. Nikdo jim nemohohl a nepomůže. Ani vlastní rodiče. Nechtějí luxus, chtějí standard dnešní doby.

Říkáte, že bydlíte v paneláku, byt je jistě váš, nájem každý měsíc neplatíte. Co by za to dali! A to nemluvím o rekreační nemovistosti... Auto - máte nějaké služební, předpokládám ne nejstarší. Dvě děti a starý favorit, dovedete si představit, jak se cestuje. Nejen, že nemají na "nové", tím myslím třeba ojetou felicii stáří cca 5 let, ale za chvíli budou muset platit i likvidační poplatek, až jim auto dojezdí. Dovolená, neznáte toto slovo, ale máte reakreační nemovitost v Polabí. Výše zmínění dva mají za rok dřiny týden volna, který stráví většinu času v onom pronajatém 2+1, občas na koupališti. Nechci se s vámi hádat nebo se do vás navážet. Jen jsem něco poukázala.

Závěrem jste napsal, že nemáte velké peníze, velký byt ani velké auto, ale velkou chuť do života, dobré kamarády i dobrou práci. Oni nemají chuť do života, nemají proč žít, kamarády nemají žádné a práci mizernou.

Nechci, aby ty dotyčné někdo litoval, pouze, aby se lidé zamysleli, pokud si myslí, že jsou na tom špatně, že může být ještě hůř.

Datum: 05.08.12 21:10

Anzionko, podařilo se Vám vyprovokovat mne k ještě jedné reakci v tomto topicu. ;)

"Mít se dobře" je naprosto subjektivní hodncení způsobu života a spokojenosti s vlastním životem. Já se mám dobře, protože jsem se svým životem vcelku spokojen, jiný člověk se nemá dobře, protože mu ke spokojenosti ještě něco schází. Přitom onen nespokojenec může mít stonásobný měsíční finanční příjem, než já.

"Oni nemají chuť do života" - zde je třeba hledat jádro pudla. "Nemají proč žít, kamarády nemají žádné" . to je divné, pokud kamarády odmítají tak se nedivím, že nemají proč žít. A pokud potencionální kamarádi odmítají je, tak je to opět důvod k hlubším zamyšlení...

doplněno 05.08.12 22:22:

Původně jsem s Vámi téměř bezvýhradně souhlasil nyní už se souhlasem velmi váhám. nebudu zatěžovat toto vlákno dalšími subjektivními názory...

Od: ron*
Datum: 05.08.12 21:20

Hop. Ano,někteří lidé jsou věční nespokojenci už z principu. Je to tzv. chronická nespokojenost, vlastně diagnoza. Můžou mít vysoký příjem, nadstandartní bydlení, vše na co si vzpomenou a přece spokojeni nejsou a nebudou. Mají to už v sobě. Nemají žádné přátele a většinou nemají rádi ani sami sebe. A to je snad nejhorší. Je na každém z nás, jak ten život prožijeme. A jak už jsem jednou řekla. Co nemám, to nepotřebuji.*smich*

Datum: 05.08.12 21:53

Nechtěla jsem vás přímo vyprovokovat. Jste šťastný člověk, pokud si myslíte, že se máte dobře. I lidé v Africe, kteří spí v hliněných chýších a chodí pro špinavou vodu pěšky třeba 20 km denně, považují život zmíněné rodiny za opravdový luxus. Jenže háček je v tom, že nejsme v Africe. Někdo tady narážel, že my Češi, jsme pořád nespokojení a závistiví. S tím mohu jen souhlasit. Musíte mi potvrdit, že poslanci, kteří berou měsíčně třeba 100 000 Kč (mimochodem ještě si chtějí zvýšit plat), se nezajímají o prosté občany. I když si je voliči paradoxně zvolili. Upřímně nás nechápu, jen si stěžujeme, jak si žijeme špatně a pak jdeme k volbám a dosadíme na ty nejvyšší posty takové lidi. Ale nějak jsem tímto odbočila od tématu.

Nemají chuť do života, protože nemají peníze. Nemají žádné kamarády, protože si s nimi nemají co říct, nežijí jako oni, nestačí jejich tempu, nemohou dělat to, co oni. Podobná rodina, ve stejné finanční skupině, je zase pod jejich úroveň, protože manželka i manžel pijí, navštěvují večírky atd. Proto nemají peníze, ale oni se celý život snaží a dřou a nemají nic.

doplněno 05.08.12 22:31:

Nezdálo se mi, že byste se mnou bezvýhradně souhlasil, spíše jste mi oponoval. Nechci, aby to zavánělo komunismem. Demokracie není úžasná, ale nic jiného zatím člověk nevymyslel.

Od: gustav*
Datum: 05.08.12 21:06

Tolik nářku, breku a hořekování, jako u ZDI nářků u BANKOMATU ČS = to se jen tak NEvidí - a to je ta Vaše česká povaha :( G.

Od: dery®
Datum: 06.08.12 07:12

Mám kolegyni, která má téměř průměrný plat. Má dvě děti, ale ty má s bývalým manželem, se kterým se samozřejmě dělí o "náklady". Má vlastní bydlení, takže jediné, co platí, je inkaso (s bývalým manželem stále bydlí, takže i o tyto náklady se dělí). Občas před výplatou řekne, že si musela peníze zase půjčit...

My máme s manželem podprůměrné platy. Platíme hypotéku, inkaso a domek spravujeme, takže od jara do podzimu, kdy se kolem něj dělá, padne většina peněz na materiál a opravy. Chodíme za kulturou, občas do restaurace, koupíme si, na co máme chuť, roztrhaní a špinavý taky nechodíme. Dokážu uspořit na případné horší časy a ještě jezdíme každý rok na jednu dovolenou (letos Francie).

Kolegyně si stěžuje, jak na nic nemá peníze, že si takovou dovolenou dovolit nemůže atd... Jenže když se podívám, kolik utrácí za kraviny (a to myslím vyloženě kraviny, které buď nejsou ani potřeba nebo se dají koupit ve stejné kvalitě několikanásobně levněji), tak se ani nedivím. Kdyby se trochu zamyslela nad svým rozpočtem, mohla by jet ne na jednu, ale na dvě dovolené...

Záleží taky na tom, jestli víte, kde a jak ušetřit, co je zbytečné vyhazování peněz atd... Někdy si stačí jeden dva měsíce psát účty a najednou zjistíte, kam to mizí a že je to třeba úplně zbytečné...

Taky je možné, že vaše sousedka má na všechno leasingy a půjčky a nepotrvá dlouho a dojede na to... I když řemeslnící si vydělávají hodně, je klidně možné, že to táhne manžel. (Mám spolužačku, která ve svých 30 letech nikdy nepracovala - buď chodila do školy nebo byla na mateřské nebo obojí dohromady, její manžel je soukromník-truhlář a z toho si mohli dovolit postavit nový, velký rodinný domek a koupit auto. A to mají 3 děti.).

Od: imis*
Datum: 06.08.12 13:55

Bydlím v luxusní čtvrti ve městě Brně, kde vlastníme starší nemovitost - část. Nemáme peníze na rekonstrukci, co by jsme zadali firmě a tak si to spravuji sám. (ušetřeil jsem hodně)!

Na dovolenou jezdíme autem (škoda felicia), vždy nás dovezla. Jezdíme pod stan, u toho prohlídka města.

Vidíme hodně za málo peněz a docela spokojenost. Ty co mají hodně peněz na dovolenou a jdou se válet na 2 týdny k moři, no moc jim nezávidím. Naopak, zavidíjou co jsme projeli a videli.

Když chcete na dovolenou k moři, autobusem, podívejte se na ck-victoria. Ke konci prázdnin seženete zájezd za 4tis na osobu. Což se za 2 měsíce dá naspořit.

Musíte si uvědomit v čem jste dobří a to dělat. Z klasického zaměstnání asi nikdo nezbohatl. Cesou je klamání, hrabání, kradení... možná se pletu. Někdy když se dobře dedí, dá se to použít jako základní kapitál.

Jestli jste veřicí, tak bych se držel slov Ježiše: "Proste, a bude vám dáno; hledejte a naleznete; tlučte a bude vám otevřeno."

Když to vezmu z hlediska Fyziky: Třetí Newtonův zákon

Každá akce, má výslednou reakci. Do češtiny, když nepohnete prstem navíc, nic víc nedostanete. Tak to je... bohužel.

Datum: 07.08.12 17:26

Taky si dovolím něco přispět.

Když byste měla posoudit mou rodinu a rodinu mé sestry, tak byste si dle svých kritérií mou sestru zařadila do kategorie "boháčǔ". Jezdí totiž v luxusním voze, obléká a nosí nejdražší oblečení a kabelky z Pařížské ulice a hlavně lítá na vyhlášené zahraniční dovolené a jezdí na hory. Sestra je ověšená šperky věhlasných značek.

My bydlíme v paneláku, máme pěkně omláceného Forda a nejradši chodíme na výlety po čechách, válecí dovolená nás neoslovuje, takže když cizina, tak aktivně. Oblečení kupujeme běžné, nic extra. Já mám hodinky za 3000,- a stříbrný prstýnek.

Sestra je však neuvěřitelně zadlužená, pǔjčky, kreditky...

A my? Díky šetření se nejspíš příští rok zbavíme i jediného našeho úvěru - na byt.

Datum: 07.08.12 17:35

Ještě doplním pojem"bohatství".Největší bohatství pro mě i mou ženu jsou vnoučata a pravnoučata.Máme jich celkem 13 kousků a rozhodně bych je nevyměnil ani za 10 melounů.

JABRAKA

Datum: 08.08.12 11:12

tak to já zas nemusím,,mám ráda klid a děcka mne rozčilují. Jsem ráda že je mám ,,ale stejně jsou velcí ,,mají také své a člověk je zase na mrtvém bodě.Třeba nespokojenosti.Nejsem typ ,který čeká až bude utírat pokakaný zadek vnuka či vnučky. Každý jsme jiný a bod spokojenosti vidíme v něčem jiném.

Datum: 07.08.12 20:24

Mám takový pocit, že všichni tady považujete peníze za něco menšího než zdraví, děti, vnoučky, atd. Myslím však, že to všichni dobře víme, jak to je doopravdy. Ano, děti, to je ta nějvětší radost, ovšem pokud máte peníze. Kroužky, oblečení, zázemí, hračky... A neříkejte, že šťastné děti si vystačí s málem. Za komunismu možná, v dnešní době ne. Prostě ať si říká, kdo chce, co chce, peníze jsou v dnešní době pro všechny na prvním místě, i když to možná ten dotyčný popírá. Ale paní, která založila tuto otázku, závidí až moc, na to nemá právo.

Od: roboot*
Datum: 07.08.12 22:18

Nikdo kdo bere nadprůměrný plat sem psát nebude, protože ta nenávist a závist je strašně citít. Já taky vydělávám nadprůměrně a zajmá to někoho? Nene , nikoho.

Největší bohatství není v penězích ale pokud je máte, jste štastní. Pokud vše ostatní funguje jak má. Znám život z obou stran a proto můžu soudit.

Od: ladaadal*
Datum: 08.08.12 10:58

Anzionka: nemáš tak úplně pravdu - peníze nejsou všechno. Existují také drahé kovy, drahé kamení, komodity a další věci *smich**smich*.

A k dotazu: závist je morem českého národa a tazatelka je toho příkladem. Někdo vám brání začít podnikat, změnit zaměstnání či jinak vydělávat vice? Někdo vám nařizuje, jak využít rodinný rozpočet? Možná soused umí něco lépe hodnoceného, možná umí líp a rychleji dělat, možná dělá misto 8mi hodin 16 denně (jako podnikatel nekončí příjezdem domů - faktury, účetnictví a jiné papíry si dělá večer zatímco vy koukáte na televizi)... a tak bych mohl pokračovat. Že jede k moři? Možná celý zbytek roku žerou jen votruby nebo kupujou ve slevách po skončení doby spotřeby , možná sledují net a berou last minute za pár kaček, možná uměj líp hospodařit, možná opravdu vydělává královsky... a těch možná by bylo nesčetně.

RADA: přestaňte sledovat sousedy a závidět jim a začněte žít tak, jak si umíte vydělat, to co byste chtěli - aby se všichni měli stejně, to tady bylo naposledy před vznikem prvobytně pospolné společnosti a pak to byla idea komunismu, ale nikdy se neuskutečnila.

Datum: 09.08.12 09:21

Dobrý den. Ještě mně dovolte jednu myšlenku k tomuto tématu.

Nevím jestli přístup k životu člověka, jak zde mnozí prezentujete je tím nejlepším pro budoucnost lidstva: Nedívejte se na druhé , nezáviďte, jsou schopnější , jsou lepší , déle pracují , jsou skromnější , mají vyšší nároky, žijí na dluh, lépe hospodaří atd. Je zákonité , že každý nadprůměr může vzniknou jedině zmenšením-snížením podprůměru.To je nezvratitelná zákonitost. A zde je kardinální otázka. Zda je demokratické , spravedlivé , lidské a morální uplatňování tohoto principu a nebo usilovat a to aby podprůměr se přibližoval nadprůměru. Pokud se budou nekonečně prohlubovat rozdíly mezi nadprůměrem a jeho protějškem , bude podporován tento způsobu existence je velká a reálná hrozba konfliktů. Dokladem toho jsou obě světové války , i dnešní násilí , terorismus a další konflikty. Uvědomujeme si tedy důsledky přístupu člověka k této problematice? Otázkou je : Stojí za to dělat něco pro svět bez konfliktů a násilí? Nebo to nechme tak, ono to nějak dopadne - za námi potopa? Jak má člověk v této otázce jednat.? miro

Datum: 09.08.12 15:34

Váš příspěvěk nemá logiku. Ekonomika není postavena na principu, že růst na jednom místě musí být kompenzován ztrátou jinde, to je nesmysl.

Kategoricky nesouhlasím s tím, že by se mělo zasáhnout ve prospěch mazání rozdílů. Toto komunistické smýšlení se mi hnusí! Schopní si zaslouží mít se lépe, než ti méně schopní, nebo dokonce neschopní. Nejenže je naprosto nesprávné oceňovat neschopné a líné stejně jako schopné a pracovité, ale také to brzdí lidský rozvoj. Proč by se měl schopný člověk snažit a namhát, když za to bude oceněn stejně, jako když se fláká a na všechno kašle? Náš kapitalismus má jistou záchrannou sociální síť, která by neměla nechal lidi spadnout až na úplné dno. Většina lidí jí dokáže využít, ale někteří ani nechtějí. Ti si zaslouží dopadnout na dno a třeba i zemřít hlady, protože nejsou světu ani sobě nijak prospěšní, pouze parazitují.

Datum: 10.08.12 10:44

Dobrý den. Nehodlám polemizovat s Vašimi názory. Jde mně jen o pohled z druhé strany. Jde mně o představu o životě. To,že se Vám něco hnusí už samo o sobě vylučuje možnost o tom logicky zapřemýšlet a porovnávat.

Bohužel je uplatňována taková razance, jak je Váš názor na svět. Pokud lidé chtějí pracovat je potřeba odměnu za práci snižovat a je-li zájem o koupi, je nutno ceny zvyšovat. Je to v kapitalistickém systému velmi logické, pochopitelné , ale postrádá to lidská a morální hlediska. Nejvíce mně vadí, že těch skutečně schopných je proti těm, kteří jsou všehoschopní daleko méně. Dále mně opravňuje se domnívat, že prohlubování propasti mezi lidmi , národy a státy, aktivuje konflikty a násilí. Vždyť ani ten schopný a tím bohatý si pak nemůže být jist nedotknutelnosti svého bohatství. To vytváří také potřebu razantně investovat do ochrany a obrany svého bohatství. Nebylo by vhodnější tyto prostředky investovat do onoho stírání společenských a ekonomických rozdílů? Domnívám se, že to do budoucna, budou nuceni ti na vrcholu - bohatí pochopit , chtějí-li svých životních nároků a představ v klidu užít. Jakou existenci _ život si představujeme? miro

Datum: 17.08.12 18:07

Dobrý den, Jiřino, myslím, že i s málem lze vytvořit zázraky. Takže se prosím nezabývejte tím, co všechno mají sousedé, ale zaměřte se na jiné hodnoty, jak zde již bylo uváděno: zdraví, spokojenost, jestli jste šťastná a podobně.

ptáte se dále, jak je tomu u nás ostatních, dobrá tedy. Jako příklad uvedu moje prarodiče.

Babička pracovala po celý život jako kuchařka, děda jako zedník. Vím, že dnes si řemeslníci vydělávají mnohem větší sumy než dříve, ale ani babička, ani děda nikdy nevydělávali mnoho peněz. Nyní jsou už v důchodu a vězte, že jejich penze má velmi, velmi daleko k průměrné penzi, která je často uváděna. Přesto si nikdy nestěžovali. Auto nikdy neměli, pouze děda má motorku, která už také svým stářím převyšuje český průměr. Na dovolenou nikdy také moc nejezdili, snad jednou, dvakrát za 10 let - tenkrát to také moc nešlo, že ano. Ani jeden z nich nikdy nekouřil a alkohol pijí velice výjimečně - většinou jen to,co přinesou návštěvy, a podobně. Je pravda, že nemuseli platit nájem, ale bydlení si udělali z velké části vlastními silami - ano, bydlí ve vlastním a dalo by se říci, že celý život všechno, když jim náhodou něco zbylo, investovali do bydlení. K původní obytné stavbě ještě časem děda postupně přidělával další stavbu, menší, velikost pozemku mu to dovolila, a opět vlastními silami. Obě stavby je samozřejmě třeba udržovat, takže investují například do zateplení, výměny oken a dveří, a podobně.Opět všechno převážně vlastními silami. Jejich úsilí nyní doceníme my jako vnuci, neboť přidělaná stavba je obytná, také vybavená - ne, nikoli novým nábytkem, ale tím, co kdo většinou vyřadil, ale je to stále zachovalé. Máme tedy zajištěné bydlení a nemusíme zbytečně platit nájem za něco, co nikdy není a nebude naše. Děda i v pokročilejším věku přijme nějakou práci a tak si také k důchodu přilepší. Starají se o zahrádku, mají také nějaká zvířata a tím se také dá ušetřit hodně na jídle - a hlavně, je to bio, ne jaké ty šunty z obchodu. Z ovoce ze stromů na zahradě dělají různé zavařeniny a i když mají také mnohé zdravotní neduhy, daří se jim také dobře.

doplněno 17.08.12 18:11:

A abych nezapomněl, při tom všem ještě stihli vychovat 2 dcery, přičemž opět nejvíce pomáhal s pracemi na vlastním bydlení - ne samozřejmě finančně, ale prací a díky tomu může každá taktéž bydlet ve vlastním.

Od: jajaj
Datum: 17.08.12 20:40

Takhle je to nejlepší.

Tchán ma taky takové pravidlo, kolik detí, tolik je potřeba zajistit bydelní.

Datum: 17.08.12 20:44

,,ale vy jste v minulém století!

doplněno 17.08.12 20:47:

pro kuba,,dříve se jinak žilo a byly jé podmínky,,nežijte v minulosti včera už bylo.

Datum: 17.08.12 22:27

Úplně mě dojímá, jak všichni svorně tvrdí, že o peníze vlastně vůbec nejde. Jenže já mám například nějaké sny, které si chci splnit. Pokud bych věděl, že se tak nikdy nestane, můj život by stál za nic! Chci se podívat na každý kontinent, na spoustu krásných míst. Chci jíst dobré jídlo, občas si zajít do luxusní restaurace, chci se projíždět na různých motorkách, chci bydlet v pěkném bytečku a v budoucnu třeba i v domku kousek za městem. A ke všem těmto věcem potřebujete peníze, spoustu peněz. Jasně, bez všeho se dá žít, ale to je jen přežívání. Myslete si co chcete, ale mně se takové přežívání hnusí. Pro někoho jsou hodnoty žít, množit se a vyvést potomstvo. Pro mě jsou to jenom zvířecí pudy, které mi nejsou vlastní.

Od: miljan*
Datum: 04.10.12 20:01

Datum: 04.10.12 20:07

Haha :) Kdyby radši vzali střední hodnotu.. nebo nepočítali lidi nad milion.. aneb statistika věda je.

Od: ladaadal*
Datum: 04.10.12 21:30

Takt o by mě zajímalo, která svině má ty moje peníze, protože já tolik ani vživotě neviděl. A je-li to na každého, pak někdo dluží i mé manželce a dvěma dětem. Takže, kdo má ten náš milion?

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.