Děti na brigády - ano/ne?

Od: Datum: 18.07.12 22:24 odpovědí: 18 změna: 19.07.12 10:51

Ahojky tady vsem-tak pratele jak chodi vase deti na brigady nutite je?Moje dcera 24-studentka jeste nebyla ani 1x letos jsem rekla,at jde jsem zla?Brigada pry nikde neni-pro ni...penize chce-poterebuje je porad a ta davam ...mejte se a diky za nazory

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.07.12 22:32

Na brigady chodim od 16 let, jednak me nebavi sedet doma a tahat z rodicu penize, a jednak chci hlavně disponovat vlastními financemi. Výmluva, že brigády pro ni nejsou, je opravdu jen výmluva, holt se musí malinko snížit a vzít brigádu, která se naskytny. Bohužel pro spoustu studentů je kasa v supermarketu trapná, tak tam radši nejdou.

Nezlobte se, ale dcera chce utrácett - tak ať si na to vydělá. I kdyby pár tisíc, telefony a oblečení to poplatí. Bylo by mi stydno se ve 24 letech nechat živit jen od rodičů. Takže buďte trochu tvrdá a pěkně ať začne vydělávat sama, nebo ji budete živit ještě ve třiceti.

doplněno 18.07.12 22:33:

Jinak přítel brigádničí asi od 14, jeho sestra od 15, známí minimálně od VŠ.

Od: krkovicka*
Datum: 18.07.12 22:41

Brigád je habaděj.Teď nabrali do Lidlu.Byla jsem už od patnácti.V červnu patnáct a celé léto jsem smazila palacinky v kiosku.Vydělala jsem si na mobil a nějakou tu parádu.Pěkně jste si dceru vychovala.Holka na vdavani a dělat se jí nechce.
Od: hop®
Datum: 18.07.12 22:42

Na oficiální brigádě jsem byl ještě před dovršením 15-tého roku, prý když mi bude v říjnu 15 tak už to jde (pár let zpátky). Nikdo mě nenutil, vydělané penízky za červenec jsem použil k lepšímu prožití druhé půlky prázdnin...

Určité penízky jsem samozřejmě dostával, ale na prázdniny jsem chtěl víc, tak jsem si je korektně sehnal. Nebyl žádný nátlak ze strany rodičů, pouze předem daný dohodnutý přísun těch penízků, který mi ale nestačil...

Od: karjala*
Datum: 18.07.12 22:57

Na brigádě měla být už dávno. Jestliže studuje, možná by se mohla snažit najít nějakou pracovní pozici, na kterou pak bude navazovat. Z dob strudia vím, že studenti, kteří si přivydělávali, byli po dokončení studia úspěšnější (jednak měli větší motivaci školu dokončit, víc si vážili peněz a měli i lepší životopis, protože v něm už nějaké činnosti měli). Něktěří studenti si dokonce museli na školu vydělat (na zaplacení koleje, obědů, jízdného, kapesné). Takže rozhodně nejste zlá. Monžá naopak. Kdyby dcera nestudovala, už by možná 5 let pracovala...

Od: buss®
Datum: 18.07.12 23:03

Doma jsem dostával nic, šetřilo se a pak stavěl barák. Ve 14 jsem si vydělal na brigádě ve fabrice 960 Kčs na Favorita. Jinak nějaký sběr, flašky. A nevadilo mi to. Dnešní děcka... Co bude dcera po škole umět? Bez jakékoliv praxe, bez vztahu k práci kdo ji zaměstná? Do kdy ji chcete živit? No co,, do politiky může... .

Od: lolaprasatkova
Datum: 18.07.12 23:18

Nejste zlá. Moje děti pomáhají ve firmě, dělají sekretářku , chodí po úřadech s lejstry, dělají uklizečku. Nebylo jim ještě 15 a dostávají za to výplatu .

Od: filipsedivy*
Datum: 19.07.12 00:03

Zas nepřehánějte, tomu se říká práce na černo a zaměstavately hrozí buď vysoká pokuta, či zavření podniku

Datum: 19.07.12 00:58

Děti mohou v rodinných firmách pracovat legálně jako spolupracující osoba.

Od: hankauk*
Datum: 19.07.12 00:09

Vaše dcera je tedy nadělení... Docela si nedovedu představit, jak bude chodit do práce?! S takovým přístupem skončí na pracáku, ale tam žádnou finanční podporu nedostane. To bude muset nejdřív nějakou dobu pracovat.

Já byla ještě coby školou povinná na trhání rybízu v ovocné školce. A chodívala jsem do samáku pomáhat mamině. Nic mi za to neplatili, ale já byla ráda, že dělám "dospěláckou" práci. Bylo to o doplňování zboží, balení vajíček do pytlíku, výkup lahví, apod. Později jsem na střední chodila každé léto do obchodu - prodávala jsem sklo a porcelán. Ale taky hřebíky, šroubky, vrtáky.*smich* Poslední brigáda byla příprava výstavy a pak pokladní tamtéž. Moji spolužáci jezdili třeba provázet na zámek.

Kdo chce, brigádu si najde. Je to o povaze. S lenochem brzy vyrazí dveře a pokud se vaše dcera nebude snažit, může se jí stát, že ji takhle jednou vyrazí ze zaměstnání.

Od: jokec
Datum: 19.07.12 00:22

Ja brigadu nenašel, a to jsem obešel cele město.

Datum: 19.07.12 00:32

No já nevím, ale těch brigád asi zase tak moc pro studenty není. Jestli si ji vaše dcera nezamluvila v průběhu roku, tak o prázdninách sotva na něco dobrého narazí. Jestli se vám nelíbí, že vás dcera stojí moc peněz, tak jí je přestaňte dávat. Dejte jen na to nejnutnější - škola, doprava, jídlo, ubytování a zbytek - šminky, zábava atd. ať si slečna najde penízky, jak umí. Nakonec ale - život ji stejně naučí. Spíš jde o to, aby si vaše dcera našla po škole práci, aby neskončila někde na pracovním úřadu. A ještě jedna věc, jakou školu studuje? Jestli např. medicínu, tak medici většinou na brigády nechodí, oni toho učení mají opravdu více než jiné školy.

Od: nutt®
Datum: 19.07.12 01:17

Zdravim, ja chodil na brigady od 13 ti let v te dobe na cerno jsem delal v JZD, prehazoval baliky slamy. Od 15 ti kazdy rok neco jineho. Jeden rok v tescu, potom ve fabrice apod. Muj bracha taky chodi na brigady je mu 16, moje pritelkyne chodi od 15ti kazde prazdniny. Jde spise o to chtit. Moje kamaradka studuje druhym rokem VS a delala brigadne servirku a nyni ziskala brigadu ve Student agency a nemuze si ji vynachvalit. Dceru vyzente na brigadu nejlepe se zeptejte znamych a brigadu ji sezente sama pak uz se nebude mit na co vymluvit ale podle mne jste to mela udelat jiz pred par lety.
Datum: 19.07.12 06:20

U vaší dcery je to přístupu k životu. Hotel mama funguje, kapesné také, tak co by?! Jen si říkám, jak to bude vypadat, až dostuduje. Jen mě udivuje, že se nestará o brigádu tam, kde by chtěla později pracovat. Už vědět, o čem je řeč a uvést se tam. Nechci být protivná, je mi jasné, že sama víte, že to není dobré a jste z toho nešťastná, ale celým svým přístupem směřuje na úřad práce a sociálku. A ve 24 letech už dávno není dítě. *hej*Moje mladá chodila do školy a pracovala. Na gymplu i později. Uklízela, prodávala v trafice, roznášela noviny, doučovala a pak, na další škole během roku masírovala a doučovala angličtinu, o prázdninách pracovala jako fyzioterpeutka u moře. *hej*

Od: ladaadal*
Datum: 19.07.12 07:08

Jani, to máš doma teda dáreček. Ne, opravdu nejsi zlá. Mělas to udělat už dávno. Mě první syn začal brigádničit ve 14ti, od 15ti oficiálně a když letos na měsíc o brigádu přišel, byl z toho dost zoufalej. Kapesné dostává, ale už si zvykl (brigádničí skoro 5 let) na vyšší příjem, než jsme mu schopni dát. Druhý syn se ptá po brigádách už od 13ti, jak to vidí u staršího. Bohužel v jeho letech na to nemá nárok, jinak už by taky chodil.

Myslím, že bys v první řadě měla své dceři přiškrtit kohoutek kapesného. Neříkám úplně, ale začal bych ji podporovat jen v tom nejnutnějším, aby ji to nutilo se nad sebou aspoň zamyslet. Znám fůru mladých lidí - studentů, ale neznám nikoho, kdo by po 20tém roce nebrigádničil nebo si jakkoli nepřivydělával. Evidentně ji dáváš moc peněz.

Datum: 19.07.12 08:51

No ve 24 letech že pro ni není brigáda to se omlouvám ale to je snad žert kdyby tohle řekl někdo 15-16 letý neřeknu ale 24 lety to už je dospělí člověk. Těď už je na hledání brigád pozdě ale to je jedno. Nejste zlá u nás na vesnici chodí už 14 letí prosit o brigády a ty ze zákona nesmí a přesto jdou. Když peníze chce mási je vydělat to tak bylo a bude brigád je všude plno na internetu nespočet a určitě i na nějaké nástěnce v obchodu v hospodě a podobně. ve 24 letech je podle člověk dost starej na to aby se o sebe dokázal postarat sám.

Od: metallica*
Datum: 19.07.12 08:53

neřekla bych zlá jen s prominutím trošku hloupá.jak již tady bylo psáno učíte ji tímto k životu i když ve 24 je už trochu pozdě.

Datum: 19.07.12 10:48

Rádci mají pravdu. Pracovala jsem na brigádách už od 11 let. Nejprve jsem v lesních školkách plela, bylo to napsané na mamku. Později jsem pracovala v kovoprůmyslu, natírali jsme tam veliké kovové konstrukce. Mákli jsme si pořádně, ale byla tam prima parta mladých studentů a tak jsme se při práci i pobavili. Také jsem pracovala jako pomocná síla v hotelové kuchyni. Od té doby mám problémy s karbanátkem či sekanou v hotelu. Když jsem viděla na vlastní oči to složení...*blee*

Dceru bych hnala rychlým krokem na brigádu. CHce módu či elektroniku? Ať si vydělá, nebo aspoň přivydělá. Bude si všeho víc vážit.

Jenže, pokud jste jí až doteď vše financovali vy a dceruška trávila prázdniny na kanapi, jen těžko ji nyní dostanete na brigádu. Už si zvykla na dobré bydlo. Proutek je třeba ohýbat dokud je mladý a ta Vaše dcera už není ten mladý ohebný proutek, ale silný klacek, kterému práce moc nevoní. Těžko jí bude v dalším životě, až se bude živit sama prací a ti zlí po ní budou chtít, aby dělala! Chudák holka.! Jaga.!*modla*

Od: metallica*
Datum: 19.07.12 10:51

moje řeč...nakonec mamka bude ta špatná, která najednou nic nechce dát..bohužel ste si ji tak ale vychovala

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.