Skákání cizích špinavých psů - normální?

Od: Datum: 01.01.13 13:22 odpovědí: 23 změna: 02.01.13 21:35

je možné si dnes vyjít na procházku do přírody, aniž by se člověk nevrátil domů od bláta jako po nějaké orientační hře? psi běhají volně, skáčou po kolemjdoucích a jejich majitelé se cítí uraženi, když je člověk upozorní, že to není správně. dnes jsem to nevydržel a upozornil majitele psa velmi zostra, snad až přehnaně (lehce vulgárně), když na mojí přítelkyni začal skákat cizí špinavý pes. je snad za potřebí někomu oplatit min.stejnou mincí, aby to pochopil?

doplněno 01.01.13 18:17:

admine. teď si to tím přejmenováním mého příspěvku vylepšil. *modla*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.01.13 13:24

Vice optimismu do Noveho roku,nezlobte se hned prvni den.:)

Datum: 01.01.13 13:34

noveho roku. Nevim proc by clovek mel byt optimista jen na jeden den.

Datum: 01.01.13 21:12

Myslela jsem do noveho,celeho.

Od: spu
Datum: 01.01.13 13:26

pesák si chtěl jen hrát a vy hned tak zhurta

Datum: 01.01.13 13:28

Tak proč to nevracíš? Skákej na jejich přítelkyně.

Datum: 01.01.13 13:35

Jsou lidi a lidi. Jedna skupina si to ani neuvedomuje, je jim to jedno a tak i jejich pes ma takovou vychovu.

Ta druha vi co spinavy pes dela a nedovoli k takovym vecem. Kdyz uz se to stane, omluvi se. On i cisty pes nema po nikom skakat a obtezovat.

Od: buss®
Datum: 01.01.13 13:36

Nemám takovou zkušenost, vracím se čistý, zasviněný jen tím, kam šlapu sám. V přírodě není asfaltka.
Upozornit, že pes má být na vodítku, nebo bude přestupek oznámen, vyfotit...

Od: lego®
Datum: 01.01.13 16:26

Ano, je to mozne.
U nas na vsi s tim nemame problem.

Datum: 01.01.13 16:34
No tak, a kolikrat za zivot se Vam to stalo? Pokud jen jednou, tak se nad tim povzneste, kalhoty vyperte a je to.. Na voditku musi mit clovek psa ve meste, do prirody ho tedy taky chce vzit vybehat na volno, kde uz jinde?
Timto panicka toho pejska neomlouvam, ale mam rada zvirata, tak mam pochopeni..
Nas pes si nikoho nevsimne i kdyz je na volno, ale jednou se mi stalo, ze maminka s chlapeckem se kus pred nasim psem zastavila, coz byl presne pokyn pro nej, ze se ma jit privitat! Kdyby sli dal, tak je mine bez mrknuti oka.. Kazdy neni pejskar, mam pochopeni, tak ho mejte tez...
Od: olaf71*
Datum: 01.01.13 18:06

všechno je jednou poprvé;)

pak mě může kousnout do zadku, to už by bylo podruhé. *smich*

Datum: 01.01.13 18:36

můžete být v klidu, já jel jednou na kole a nějaký malý smeták se mi zakousl do kalhot..majitel se ani neráčil omluvit...

Datum: 01.01.13 22:31

Mám psy ráda ale pokud nepomůže domluva tak volám MP, dělám to od té doby kdy se mi zakousnul cizí pes do ruky aniž by měl důvod, já seděla na invalidním vozíku a házela rohlíky labutím.

Datum: 01.01.13 23:06

Jen tak psi na cizí lidi neskáčou, spíš si vycvičte přítelkyni. Ještě se mi v životě nestalo, aby na mě skočil pes kterého si nevšímám. Jestli řekla "ahoj pejsku" tak to byla její chyba.

Datum: 02.01.13 07:04

že by se Vás Ti psi báli?*ee*

takovou pí... jsem ještě neslyšel

Datum: 02.01.13 15:28

Kupte přítelkyni drahý (co nejdražší) kožich...

Po zašpinění oděvu pak tvrdě (nejlépe za asistence PČR) vyžadujte po majiteli psa vyčištění oděvu...a pokud to nepůjde, pak

náhradu v plné výši nového kožichu...

Pokud to bude norkový kožich v ceně 90 a více tisíc Kč...určitě si to majitel psa bude dobře pamatovat..

Datum: 02.01.13 17:42

olafe, to neni picovina, ale holy fakt, cizi pes nesmi zahlidnout ani tvuj pohled a mas od nej klid, proste musis okolo projit, jako kdyby tam nic nebylo.

Datum: 02.01.13 15:23

Od zkušenosti s kousnutím od neočkovaného štěkacího chlupatého zmetka plného blech a ulepeného od exkrementů který neměl ani košík ani vodítko ani 50kg ocelovou kouli na noze nosím v ruce-> v kapse taser za pár korun, tudíž relativně neúblížný...ale jako vysvětlení to stačí... sídliště psů ráj a hoven na chodníku...přes den občas neočekávaná uskupení indoevropanů.

Nicméně nevím jak to bylo olafe ale pokud je pes okřiknut/pobídnut chápu jeho příchod/obskok ač nevím jak se to stalo...

Věřte nebo ne psy mám rád ale jen ty vychované, popřípadě když je pes méně inteligentní a po všem skáče ocením rozum majitele který dá psovi vodítko nebo jej poslouchá na slovo...

Ač jsem za to tady byl "osočen" pes větší než jezevčík který na mě běží a já neznám jeho povahu/chování a nemá navíc košík ani vodítko dostane ode mně maximální možnou kopačku rovnou do tlamy...

Je strašně zvláštní že na vesnicích kde z mého pohledu není tolik času na psa jsou většinou pejsani vychování a krom večerního štěkání o nich nevím, zatímco na sídlištích jsou majitelé hovada ač za psa dali průměrný měsíční plat...

Všem vystrašeným majitelům psů z mého textu přeji ať jim cizí pes pokouše rodinného příslušníka (3roky) rychle pak změníte názor...

Od: ladaadal*
Datum: 02.01.13 16:12

Hangar, nevidím důvod tě odsuzovat, i když jsem majitelem dvou psů. Na vesnici - jeden hlídá barák, druhej gauč. Ale když jdu po městě a vidím hovado, co nechá pobíhat psa mezi lidma, aniž by ho okřikl, nevšimne si, že se vykadil uprostřed chodníku a voblíznul pětiletý děcko - v tom případě bych dokonce doporučil použití taseru, ale nikoli na psa, tan za to bohužel nemůže. Pár tisíc voltů by měl dostat jeho pán.

Jinak na vesnici je to tím, že většina psů si lebedí na zahradě a když s ním pán jde, tak kvůli výcviku. Za vesnici, aby byli sami. Tudíž jich tam asi ani tolik nepotkáš.

Datum: 02.01.13 17:05

Část z rodiny pochází z moravy, mají všichni baráky a menší vinice psy bez cvičáků... 98% jich je s malými prcky, nic se neděje, stačí psa okřiknout a jde pryč... ale jak nad tím přemýšlím lidi s vesnic co znám já mají pejska jako člena rodiny,hládače, zatímco v městě to většina obléká do oblečku jako pakomodel barbie a mají to alá stylovku... pamatují na místního vlkodava co mi byl v 10ti letech svou výškou roven při pohledu z očí do očí...naštěstí chudák pošel po cca 4 letech stresu v 2+1 ... chudák zvíře, ale hodnej zase byl.

Od: ladaadal*
Datum: 02.01.13 17:22

Protože na tý vesnici si psů víc hledí. Ne že by je cvičili, ale jsou věčně venku, pes běhá kolem a z jakéhokoli kontaktu se naučí co potřebuje. Pozná, kdy se s ním chce páníček mazlit, hrát si a kdy jde do tuhýho a neměl něco dělat. V paneláku přijde panička večer z práce, oblíkne ho do hadříků - už to musí toho psa stresovat jak kazajka v blázinci. Projde se před sousedkama a honem zpátky, aby nenastydnul. Zbytek dne zavřenej doma - to musí bejt žůžo, na jeho místě bych při první příležitosti obskákal, občůral a obkadil cokoli by se hnulo, ty ne? Pak se nediv.*smich*

Datum: 02.01.13 17:40

z naší strany si psa nikdo nevšímal, přiskočil dá se říct v nestřežený okamžik. nezajímá mě, že si chce třeba hrát, já si hrát nechci, možná snad z jeho paničkou, kdyby stála za to.

Datum: 02.01.13 18:50

ono pokud jenom běží tak je to ještě v pohodě.. ale pokud běží proti a zuřivě u toho štěká tak to už pak příjemné opravdu není...

Od: zabu
Datum: 02.01.13 21:35

Odpověď je až směšně jednoduchá. Pořiďte si kasr. A dobře mířený střik psovi do tlamy ho odradí navždy. Je to smutné ale je to tak. Páníčkovi to bohužel udělat nemůžete. Pokud nemá rozum páníček, odnese to jeho pes. Až budou všichni majitelé psů chodit s tím, že se něco takového jejich psu může stát. uvidíte, jak si ty své miláčky budou hlídat. Potom možná budem moci nechat ty kasry doma. Ale psssssst, majitelé psíků o tom nemusí vědět, ať si myslí že je máme v kapse dál.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.