Co mají motorkáři proti traktorům?

Od: Datum: 24.03.15 16:07 odpovědí: 5 změna: 24.03.15 20:25

Někde jsem slyšel, že motorkáři nadávají na traktory nebo jiné zemědělské stroje. Proč?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lujs®
Datum: 24.03.15 16:21

Nejspíš kvůli tomu že zdržujou provoz na silnicích.

Datum: 24.03.15 16:24

Asi proto, že z traktorů opadává bláto a zemina a zaprasí silnici, na které je pak velice snadné dostat smyk. A taky proto, protože traktoristé neumějí odhadnou rychlost motorky a také proto, že ji vidí na poslední chvíli. A mají špatný, pomalý, úhybný rejd. Jsou nebezpeční.

doplněno 24.03.15 16:47:

Humbucker, na motorce jsem jezdila a taky se 2x vysekala. Táta byl na nrtvici. Myslím, že ne ze mně, ale z pošramocené morky. :-D Jenže to byla Jawa 350, ale ty dnešní, co mají zvuk jak cirkula, z nich jde strach. Málem mě sejmul na přechodu. Byla to hlavně moje chyba, motorkář byl v černém, neviděla jsem ho a také byl mnohem rychlejší, než jsem odhadla.

doplněno 24.03.15 16:52:

Toto je můj synovec. Reálný jezdec, jen pozadí brácha vylepšil. Pohrál si. *ee*

Datum: 24.03.15 16:39

Ahoj. Babi, právě, že traktory mají rychlý zatáčecí rejd. A na ten, potom nejsou rychle jedoucí-letící motochujové schopni zareagovat. O tom binci na silnici to platí taky. Tam, kde hoší lítají častěji, to mají několikrát obousměrně najetý. Například v serpentinách Žel.Brod - Loužnice. Viděl jsem video z motorky a na těch pár kilometrech a za asi 5 minut jízdy, ten hošan, nadělal asi 20 přestupků.

doplněno 24.03.15 17:55:

S tím svícením na těch přestárlých veteránech, to byla vždycky potíž. Proto je nutné, jezdit tak rychle, kam až je vidět, aby se včas dobrzdil nějaký problém na cestě. Taky jsem jezdil chvíli na 350/typ 354 z roku 1962. A z hrazdou. Bylo to krásné. A bez blbnutí.

Datum: 24.03.15 17:21
Kromě toho, co už uvedla babča, přidávám ještě mizerný technický stav. Je často zázrak, když traktoru fungují blinkry a pokud i svítí zadní světla, tak to už je luxus. A ono i autem, natož na motorce v šeru rozeznat pár metrů před Vámi cosi, co spíše stojí než jede, není nic příjemného.
Od: klaban*
Datum: 24.03.15 20:25

Podívejte se, já taky občas jezdím traktorem na hlavní komunikaci když vozíme dřevo nebo když se dělají žně, sena apod. U nás u Turnova v Mírové pod Kozákovem je taková křižovatka, kde auta z obou stran lítaj jak blázni a nikdy jsem tam s traktorem nikoho neohrozil. Vždy čekám až mám všude stoprocentní volno, takže si nechte ty řeči, že všichni traktoristi (i když jím nejsem) ohrožují motorkáře.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.