Muze se plavat v amazonce?

Od: Datum: 15.07.12 22:24 odpovědí: 15 změna: 17.07.12 09:06

Ahoj, pristi rok s pritelem a s prateli podnikneme plavbu po amazonce na kterou se moc tesim:) Ale mam jeden dotaz..? Muze se koupat v amazonce nebo je to nebezpecne? Ja vodu miluju a jak ji vidim tak jsem v ni.:) Nerada bych aby me neco kouslo či ještě horšího:)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nestastna7*
Datum: 15.07.12 22:26

btw nemyslim amazonku v mistech kde je civilizace, ale tu opustenou uprostred lesu a prirody..:)

Od: buss®
Datum: 15.07.12 22:29

Proč ne? Dokud neožerou piranhy... Určitě to ví rybář Wagner

Datum: 15.07.12 22:33

tech se docela bojim..a krokodýlů...a anakond..:))

Od: askmenow*
Datum: 16.07.12 00:45

Z wikipedie:

Flóra a fauna

Rostlinný i živočišný svět Amazonky je velmi bohatý. V jezerech a průtocích roste obří leknínviktorie královská, její listy dosahují obrovských rozměrů. Ze savců žije v ústí kapustňák jihoamerický a v celém povodí delfínovec amazonský. Z ryb zde žije ⅓ celosvětové sladkovodní fauny (2 000 druhů). Arapaima velká dosahující délky až 4 m má průmyslový význam. Charakteristická je také dravá ryba piraňa. Žijí zde také rejnoci, úhoři, hadi a krokodýli.

Z anglické wiki jsem vyyčetla i o anakondách. Ale žádné z těch zvířat nebude asi všude... možná někde je bezpečnějšší koupací místo, než jinde, ale bez rizik to nebude.

Od: mowla*
Datum: 15.07.12 22:45

Anakondy bych se, být tebou, nebál... Krokodýlů taky moc ne...

Daleko větší nebezpečí skýtá už zmíněná piraňa, alei té se dá,obvykle,vyhnout. Nejnebezpečnější je ale docela malá rybka - kandiru (také Vandelie obecná či také, daleko signifikantněji, nazývaná Šulinokaz obecný!) - tato rybka může vniknout do močové trubice, kde se vzpříčí a uhyne - následkem pak je i smrtelný zánět, ochrana spočívá v mechanické zábraně (pro chlapy je ideální kondom), záchrana pak v chirurgickém zákroku (v pralese?!).

;)

doplněno 15.07.12 23:13:

To Tomasgulas: Jo jo - rybce - bez ohledu na její pohlaví i na pohlaví dočasného nedobrovolného hostitele/ky, se vztýčí ostnaté skřele...

Datum: 15.07.12 22:47

aha..takže myslím že z nějakého plavání sem vyléčena..:)

Od: tomasgulas
Datum: 15.07.12 22:58

Co se vzpříčí? *smich* Mluvíme pořád o té rybce? :D

Datum: 15.07.12 23:01

:D radši aby se vzpřičilo něco jiného:D

Datum: 16.07.12 08:56

Tak tahle informace mne zaujala natolik, že jsem si našel odkaz na Biolib a tímto se o něj podělím.

Datum: 15.07.12 23:28

no taky tam jsou brebery, ktere se vam muzou zavrtat do kuze :)

Datum: 15.07.12 23:35

no amazonka jak koukam,neni prilis hostinna pro plavani..:) Takze se ji ani nedotknu...Diky vsem:)

Od: tomasgulas
Datum: 16.07.12 01:41

A právě proto dávám přednost vaně. Já vím, že o atraktivitě nemůže být ani řeč, ale jediné nebezpečí, které mi tam hrozí je, když si omylem sednu na kachničku *smich*

Datum: 16.07.12 09:03

Nedoporučoval bych krom toho že je celkem špinavá tak vám tam kde není tak špinavá řeknou obyvatelé aby jste se nekoupali kvůli už zmíněním piraňám a kvuli tomu Šulinokazovi :D . Narozdíl od afriky není tam nic pořádného k vidění jsou tam jen zvířata které mají zbůsobit vaši smrt v nepředstavitelných bolestech .. užijte si plavbu *smich**smich* jinak byl jsem tam taky 2x moc se mi tam líbilo pohled na krokodíla z blízka vzbuzoval obrovský respekt viděl sem i ty piraně ale jinak voda byla hodně bahnita byli tam jakýsi chaluhy do kterých by ste se asi zamotala a nevyplavala. Je to celkem nebezpečná krása zvlášť v těch pralesech. muchy co vám udělají v uchu hnízdo a budou vám vyžírat mozek zevnitř a podobně (ale to se stalo jen jednou). Obrovští hadi a další je to vážně nebezpečná krása ale krásnááá. Přeji ať se vejlet vydaří.

Datum: 17.07.12 07:46

Když to tak tady čtu, vidím, že není důvod ke chlubení, jaká exotická dovolená koho čeká. Ani důvod k závisti. Špinavá voda je k mání i u nás, mouchy taky a tak si to klidně pěkně užijte a ve zdraví se vraťte. Já si myslím, že u rybníka Kačáku ve Lhotě se vykoupete rozhodně líp a bezpečněji. A člověk se nemusí vláčet tak dlouhou cestu, s každým se tu domluví, platí korunami a nezaútočí na něj krokodýl ani anakonda. Domove, sladký domove...Jaga.*smich*

doplněno 17.07.12 07:48:

A - jen tak mimochodem, stejně si myslím, že si tady s tím pobytem na Amazonce děláte srandu. Čecháček bývá tvor závistivý, tak je možné, že někdo by záviděl i to krokodýlí kousnutí.*haha* Já tedy ne!

Datum: 17.07.12 09:06

přesně tak na Vranovské přehradě je líp hlavně v kempu pláž. Jenom škoda že Novomlýnské nádrže (Mušov) smrdi a nedá se tam koupat jinak by tam bylo hezky. Mám to kousek.

doplněno 17.07.12 09:09:

Ale myslím že na amazonku nejedou kvůli vodě na koupání ale přírodě , ale jak sem psal nejsou tam žádný zajímavý zvířata jako třeba v africe.

doplněno 17.07.12 09:25:

Mám otázku vy jedete na vlastní riziko? nebo s nějakou cestovkou? Průvodce na řeku máte?

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.