Kniha - kódování od HTML / CSS k PHP - výběr

Od: Datum: 15.07.12 15:09 odpovědí: 4 změna: 15.07.12 21:42

Zdravím,

před asi třemi dny ptal, jakou si vybrat knihu z mých dvou, které mám koupené.
Protože jsou ale dost staré :D (rok 2004) , chtěl bych jsem se zeptat, zda neexistuje nějaká knížka, která by mě naučila základy HTML / CSS a poté by se vrhla na PHP?

Mockrát děkuji za tipy..

doplněno 15.07.12 15:58:

Ještě doplním - jde mi především o to, abych se neučil obě knížky, které mám doma - jedna knížka se věnuje pouze HTMl druhá částečně CSS - a poté bych zjistil, že jsem se vše učil k ničemu.. Nerad bych se učil, co nevyužiji...

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.07.12 18:52

Standardy pro html 4 a css jsou furt stejne. Puvodni diskusi jsem nevidel, nicmene nechci vas zklamat, ale ty knizky si dejte tak spis na zachod na cteni... .. uz vas vidim jak si jak trouba opisujete priklad z knihy do PC, kdyz muzete udelat ctrl +c a ctrl + v z internetu... a sam se ucit na prikladech a jejich modifikacich.

Doporucuju spis zajit na www.jakpsatweb.cz (html + css) a pak az budete umet tech par zakladu, pomalu se ucte ruku v ruce PHP od zakladnich blbosti (ja se ucil sam primo na projektech, resp co jsem potreboval jsem se doucil, nicmene mam par kamosu jako help linku, kdyz je nejhur... s PHP byva totiz leckdy sranda). Poridte si Adobe Dreamweaver, dokazebyt ku*evsky napomocny na zacatku :) no a posleze i na konci :) Kdyz PC tak Total commander, a kdyz programovani tak Dreamweaver ;)

Od: paldo*
Datum: 15.07.12 19:01

Dekuji za odpoved.. Tot je puvodni diskuze kde jsou i ty dve knihy.. Dobra takze si asi obe knihy jen tak procist abych znal aspon trochu zaklady a pote si to treba zkouset na prikladech - jako je treba stahnuti sablony. Jinak php se tez ucit z nejakych weu nebo na to si uz vzit knihu? A posledni dotaz - je to moc tezke? Kdyz se mrknu na kod nejake sablony tak se na to koukam jen s otevrenou pusou:-D

Datum: 15.07.12 19:34

no ze zacatku proste toto doporucuju jako "bibli" (i pro PHP) http://www.jakpsatweb.cz/ to vam urco rok vydrzi :)

narocnost, jak pro koho.. imho za tyden muzete chapat zaklady html a css a zkouset si psat svoje stranky,

Dreamweaver je mj. i wysiwyg editor, takze muzete pridavat objekty, tabulky, odkazy atd a videt je zhruba tak jak budou vypadat na www, a v druhe polovine okna vidite html kod, ktery to vlozeni nejakeho objektu vygenerovalo, nehlede na to, ze pri psani kodu vam primo po mezerniku, napovida co by tam mohlo byt atd

Datum: 15.07.12 21:42

Dneska by nebylo od věci seznámit se se základy HTML 4 i HTML 5, CSS 2 i CSS 3.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.