Co koupit Američanům?

Od: Datum: 15.07.12 14:42 odpovědí: 26 změna: 16.07.12 07:14

Prosím o radu, jaký dárek (nebo jaké dárky) byste koupili páru Američanům mezi 60-70ti lety, kteří vás budou 20 dní hostit? Mají v podstatě vše, knihy čtou jen na internetu, čokoláda (i ta nej) by se cestou roztekla. Napadlo by někoho něco originálního, ne šíleně drahého? Předem děkuji za jakoukoli radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.07.12 14:51

Pro paní mohu doporučit náramek (nebo jiný šperk) z českých granátů. Obdarovala jsem takhle Angličanku a bylo na ní vidět, že se jí dárek velmi líbí. Osobně dávám přednost granátům ve stříbře než ve žlutém kovu, je to elegantnější.

doplněno 15.07.12 15:41:

pro askmenow, ale i jen tak na doplnění - Pod pojmem "šíleně drahé" si každý představí něco jiného. Pokud se někde nechám 20 dní hostit, asi nepřivezu dárek za stovku. Jen tak jsem nakoukla, o kolik za nějakých pět let podražily šperky z českých granátů. Ano, podražily, ale i v ceně kolem 2000 se dá případně vybrat.

Pro manžela té paní jsem tehdy koupila becherovku a předala se slovy, že to rád pil jeden náš státník. Večer ochutnal, podivil se, zasmál se. Ani to vlastně nebyl tak úplně hloupý dárek.

Ohodnoceno: 0x

Od: cibulea*
Datum: 15.07.12 19:12

Děkuji za radu, granáty jsou zajímavý nápad.

Od: mowla*
Datum: 15.07.12 15:01

Potraviny raději ne (ani tu čokoládu) - většina se do USA dovážet nesmí...

Cokoli typicky českého - jak píše Bimbam - české granáty (akorát se obtížně shání, obvykle jsou za ně vydávány levné granáty odjinud a nebo dokonce bižu), křišťálové sklo (broušené), skoro cokoli ´hand made´ - dřevo, kov (třeba sošku)...

Datum: 15.07.12 19:17

Vidíte, člověk vlastně nesmí vzít žádnou "mokrou" potravinu, takže ani čokoládu. A tím vlastně můžeme vyloučit i tu slivovici a Bechera.. Možná tak Bebe sušenky..

Od: askmenow*
Datum: 15.07.12 15:21

Něco z českého skla. Třeba sada dvou hezkých skleniček. Ideálně broušené sklo, které je pro nás hodně typické, ale trošku dražší. Nebo lesní sklo, moc hezké.

Případně něco jiného z českého skla, třeba kulatá skleněná těžítka, taková ta s bublinkami, taky se to nedělá na moc místech ve světě.

doplněno 15.07.12 15:22:

Samozřejmě granaty, jak tu píšou ostatní, jsou hezký dárek, ale nechápu, proč vám to radí, když nechcete něco šíleně drahého. Pravé české skutečně drahé jsou a navíc by vám to vyřešilo jen dárek pro paní a furt by zbýval pán.

doplněno 15.07.12 15:24:

Pokud byste se rozhodl pro dva dárky, tak pak pro paní bude leevnější a možná i působivější nějaká krásná česká skleněná bižuterie, nějaký jednoduchý set náhrdelníku a náušnic z vinutých perel.

doplněno 15.07.12 15:57:

pro bimbam : Samozřejmě, že drahé je pro každého něco jiného, odvozovala jsem od toho, co tazatel uvedl v otázce, přišlo mi, že čokoláda a granáty jsou od sebe hodně daleko. Jinak mám známého zlatníka, už je to delší dobu, co jsme se o českých granátech bavili, ale řekla bych, že za 2000,- je skoro jisté, že půjde o granáty nečeské (ne zas tak dávno konec konců proběhlo i televizí, v kolika zlatnictvích lžou a vydávají jiné, méně hodnostné, granáty za české). Ve výsledku je to ale jedno, stejně se nakonec rozhodne tazatel dle svého vkusu a možností ;)

doplněno 15.07.12 15:58:

cocinkamichalka (snad nepíšu přezdívku blbě, koukla jsem na ní moc letmo :D - kdyžtak se omlouvám) - Krteček je super nápad, obzvlášť pokud mají vnoučata :)

Datum: 15.07.12 19:19

Jo, když člověk narazí na něco nekýčovitého ze skla, proč ne. Také díky.

Datum: 15.07.12 19:53

určitě vám nechci cpát svůj vkus, jen chci upřesnit, co mě tak napadlo. Třeba něco takovéhleho: http://sklo-brousene.cz/sklen…-ks-sklenicky-vino-dekor.html - to je teda šest sklenic a karafa, dárek jak bejk, ale určo by šlo s hezkým dekorem sehnat i něco menšího. Těžítka mívají spěch bublinkatá, nevím, asi to za mořem neznají, např.: http://www.fler.cz/zbozi/nadh…bene-ve-sklarne-ajeto-1159024

Datum: 15.07.12 15:55

No nevím, já bych spíše než granáty vezla do USA pravou moravskou slivovici, případně tu becherovku. Granáty se nelíbí každému (mě taky ne). Nebo figurku krtečka :-D - když byl s americkým astronautem ve vesmíru

Datum: 15.07.12 16:52

Slivovici ne.Ještě by jim zachutnala a chtěli by k nám.

doplněno 15.07.12 17:02:

Bechera snad jo.Ten není z Moravy.:-P

Od: hop®
Datum: 15.07.12 16:53

Arakaine, naprosto souhlasím, *palec**smich*

Datum: 15.07.12 19:22

Dnes jsem se dozvěděla, že "mokrou" potravinu nemůžu převážet ani v kufru. Asi z Evropy nechtějí chytit žádnou infekci.

Datum: 15.07.12 19:31

Vážně? Tak to jsem asi pašovala nepovolenou Becherovku a Vaječňák. Zlobivé, zlobivé děvče!

Datum: 15.07.12 21:39

Že by se v láhvi od slivovice převážela nějaká prasečí chřipka? :-D

Datum: 15.07.12 19:20

)

Datum: 15.07.12 16:58

Knižní publikaci s fotkami? *hej*

Datum: 15.07.12 18:33

urcite nejakou reminiscenci na CR, starozitnost nebo neco duchovniho, americane jsou pobozni (jak kde)

Datum: 15.07.12 19:27

Pobožní... inu, potřebovala bych se zbavit jednoho hrozného náboženského obrazu... Popřemýšlím o tom.. :)

Ano, starožitnost by asi také potěšila.. Dík.

Datum: 15.07.12 19:18

nějakou "čínskou polévku" *smich*

Datum: 15.07.12 19:28

Leda.. instatní slivovici asi neseženu

Datum: 15.07.12 21:36

Broušené sklo ani granáty se neklíbí každému. Vybrala bych decentnější dárek.

- pěknou uměleckou publikaci (reprodukce obrazů, Národní divadlo, Národní muzeum, Pražský hrad, Karlův most, ...) - fotografický průvodce ČR nebo místem, odkud jste - křišťál od Mosera (papežský brus bez dalšího zdobení podle mne nemá konkurenci) - pražskou šunku (konzervovanou) - je-li možné vzít alkohol, pak becherovku, slivovici nebo tuzemský rum (s posledním jsem uspěla všude) - klasickou hudbu v podání České filharmonie, Suka, Hudečka, Šporcla, Urbanové, Peckové, ...

doplněno 15.07.12 21:38:

PS: Podle mých zkušeností si Američané hodně potrpí na historii.

Datum: 15.07.12 21:47

Tak jsem zjistila, že jsem sama udělala kdysi chybu při letu do USA:

"v žádném případě nesmí být v kufru alkoholické nápoje, trvanlivé salámy, ovoce apod." (zdroj: http://www.cestovani-po-usa.c…zdlo-letadlo-usa-amerika.html ) - takže odpadá alkohol i šunka.

Jinak myslím, že nikdo předem neodhadne, aby se dárek skutečně líbil. Jde o snahu a o něco s nějakou hodnotou - uměleckou, historickou, nebo tak.

Do knih a fotopublikací bych úplně nešla, pokud používají počítač a knihy čtou elektronicky (v zadání), úplně to neocení. Navíc, dnes stačí pár kliknutí a všechny fotky člověk najde. Možná to není špatný doplňující dárek, ale určitě bych to nevolila jako dar jediný.

Líbí se mi nápad s klasickou hudbou!

Datum: 15.07.12 22:07

Nakonec tazatelka opravdu poveze toho KRTEČKA! :-D

Datum: 15.07.12 23:16

Není nad krtka, že jo? Ale to ne, moc velký risk. Taky bych možná koukala jako spadlá z višně, kdyby mi americká návštěva přivezla například loutku plechového dřevorubce ze země OZ.

Datum: 15.07.12 23:11

Ani se té publikaci nebráním, protože kniha bude vždycky kniha navíc je jim mezi 60-70ti, takže snad knižní svazek ještě ocení..

Uvidím, na co nakonec kápnu. Dík.

Od: dery*
Datum: 16.07.12 06:49

My jsme vezli do zahraničí knížku o České republice a becherovku Ryze české věci

Od: krkovicka*
Datum: 16.07.12 07:14
komiks.Pro američany typické.Čtyřlístek,rychlé šípy.Pro dámu mísu.Bohemia.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.