Kolik potřebuju uzvednout?

Od: Datum: 14.07.12 15:50 odpovědí: 9 změna: 15.07.12 01:58

Dobrý den, kolik potřebuju uzvednou aby sem mohl chodit na lekce karate?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 14.07.12 15:53

V karate je mnohem důležitější obratnost, švih a postřeh, než ´hrubá síla´ - nejde o vzpírání... ;)

Zajdi do oddílu rovnou...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.07.12 16:43

Nemusíš zvednout "nic". Nejde o sílu.

Od: jokr
Datum: 14.07.12 17:50

Umíš kliky? Tak ne na dlaních, ale zatni pěsti a dělej kliky na zatnutých pěstích tak, že největší váha bude spočívat na kloubech ukazováku a prostředníču... Jo, a nejlépe na parketách či si vezmi prkýnka na krájení zeleniny.

Uzvedávat nemusíš nic, ale měl by jsi zvládnout vlastní váhu... Pro začátek...

Datum: 14.07.12 19:13

To se dětem nedoporučuje, poškodí si klouby. Ať dělá raději normální kliky na dlaních.

Od: jokr
Datum: 14.07.12 20:50

Promiňte, já nevěděl, že je až takové dítě... V textu věk výslovně neuvádí.

Od: karate
Datum: 14.07.12 22:39

JE mi 11 let.

Od: hop®
Datum: 14.07.12 22:46

Hele kámo, podmínky přijetí do klubu má každý trenér jiné, zkus si najít místo, kde bys chtěl tenhle sport zkusit, Ale - jak už napsali kolegové, tenhle sport není o síle, ve svém věku bys neměl zvedat těžké věci, zničíš si třeba páteř na celý život, karate je především o myšlení, soustředění, a potom o rychlosti a hbitosti. Dobrý karatista zahodí třikrát těžšího soupeře a vůbec se nenadře, o tom to je...

Datum: 15.07.12 00:36

Já Kara-te dělal od 9 let a skončil s tím v 15ti. Dospěl jsem k názoru, že na sebeobranu je toto bojové umění (přinejmenším styl Shoko-tan) nevhodné-neúčinné, především, pokud jste slabší konstituce. Pokud tedy nutně chcete cvičit Kara-te, pak raději hledejte školu stylu Kyokushinkai.

Za sebe doporučuji chodit na Krav Maga případně Aikido. Já osobně bych rád zkusil také Musado, ale otevřených škol není mnoho.

Datum: 15.07.12 01:58

trenink pro kluky v tvem veku neni tak narocny, abys nemohl jit rovnou, az budou nabirat lidi. Do par tydnu se zacvicis. Ja chodil na taekwondo taky nekdy od 12...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.