1xMalé zamyšlení - dekrety naší republiky

Od: Datum: 20.01.13 15:10 odpovědí: 7 změna: 21.01.13 00:18

Jen tak pro zamyšlení nad současností a minulostí. .A nedáme si říct...Co bude dál... radši snad nedomyslet...

"Vážení spoluobčané,
v nedávné době jsem podepsal historicky významné dokumenty pro naši Československou republiku, to jest, dekrety prezidenta Československé republiky. Tyto dokumenty nám dávají naději, že se již nikdy nebudou opakovat tragické události let 1938 a 1939.
Vědom si neblahých zkušeností národa, zejména z druhé světové války, zanechávám Vám odkaz, ve kterém Vás varuji před možnými dalšími požadavky za znovuosídlení našeho pohraničí sudetskými Němci, kteří byli poprávu na základě mých dekretů z naší republiky odsunuti.
Může se stát, že mé dekrety vydané z rozhodnutí vítězných mocností druhé světové války, budou odstupem času revanšisty prohlašovány za neplatné.
Může se stát, že se najdou "čeští vlastenci", kteří se budou sudetským Němcům za jejich odsun omlouvat a že budou nakloněni otázce jejich návratu.
Nenechte se oklamat a jejich návratu nedopusťte. Hitlerové odchází, avšak snaha o ovládnutí Evropy Německem zůstává.
Mohou se najít i vlastizrádci, kteří budou opět usilovat i o odtržení Slovenska od České republiky. Bylo by to pošlapání odkazu našeho prvního prezidenta Československé republiky T. G. Masaryka a spoluzakladatele M.R.Štefánika. Vedlo by to k zániku obou našich národů.
Nezapomeňte, že mé dekrety se týkaly i potrestání vlastizrádců, že mají trvalou platnost a potrestejte všechny případné vlastizrádce ať je to kdokoliv, a v kterékoliv době."
Váš dr. EDVARD BENEŠ
Praha, květen 1947


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mathers322*
Datum: 20.01.13 15:44

zajímavé

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.13 16:18
avatar

Pochopitelne znam. a proto nechapu co to s cechama za posledni tri dny je.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.13 16:41
avatar

Moc ovlivnitelných ovcí jde volit...

Potom je tu víceméně bezmocnost obyčejných lidí...

Nakonec Janoušek a spol. to jsou ti co vládnou a to tak jak potřebují...

Za vším tím někdo stojí a ti co mohli trochu šťárat byly jednoduše odstraněni...(Okamura)

Pokud bude Karel na hradě vidím to n abrzké zaklepání EU a restituentů na naše dvěře a náš majetek...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.13 16:47

Z mého pohledu je na tomhle příspěvku nejzajímavější to, že pro mnoho Čechů je seznámení se s tímhle dokumentem premiérou...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.13 19:45

No, když tak pozoruji vývoj v pohraničí za posledních 25 roků, tak všichni ti naši "vlastenci" co dneska vyřvávají o Benešových dekretech, tak pronajímají ty své zimmerfreje a fraufreje těm ošklivým Němcům, všude se dělá cenová politika postavená pro Němce a konec konců i faktickými vlastníky mnohých objektů jsou také Němci. Tak kdo to tu vlastně prodává tu republiku?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 20.01.13 20:45

tesyk: Ono nejde o pronájmy a prodeje. Tady v pohraničí jde o tisíce a tisíce domů po vysídlených němcích. A tak jako dnes už existuje asi sedm nebo osm žalob na různé subjekty na vydání majetku církvím, tak stejně přijdou žaloby vysídlených Němců. A pokud uspějí se svými žalobami, přijdou tady o baráky spousty lidí, kteří tu bydlí od války, kteří jsou tu doma. A s přístupem KS tu žaloby přijdou, o tom není pochyb.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.13 00:18

Chápu. Pokud se dá na něčem trhnout, tak jde vlastenectví stranou, ale běda když mi šáhnou na majetek. A že jste si tedy v těch uplynulých letech neříkali" to jsou ti oškliví Němci, ty tady nechceme, ať sem nelezou, my, hrdí Češi, tu chceme jen Čechy." Vždyť vy sami jim celou dobu dáváte na jevo jak jsou u vás vítaní. Tedy sorry, kromě Karlových Varů, tam se zase leze do prdele rusákům.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.