Kempink Coral v Bulharsku

Od: Datum: 15.04.15 16:10 odpovědí: 7 změna: 19.05.15 16:04
avatar

Dobrý den,

v roce 1969 jsem byla s ostatními mladými přírodovědci jako 14 letá autobusem v Bulharsku. Bylo to staré RTO, vlastní stany áčka pro dva, sami jsme si vařili a jedli z ešusů. 21 dní = 1.500 Kč. Hrozně ráda na to vzpomínám, byly to jedny z mých nej prázdnin.

Kempink - nebylo tam nic, než vysoká tráva, jeden kiosek s potravinami a zděná budova záchodů /díry do země/ a umýváren. Žádné chatičky, nic. Jen stany těch, kdo přijeli. A vyšlapaná stezka k moři. Skoro nikdo tam tehdy, kromě nás, nebyl. Bylo to žůžo.

Dozvěděla jsem se, že tento kemp byl někde hodně na jihu Bulharska - snad nedaleko Careva. Na mapě jsem nenašla nic, ani na strejdovi gůglovi. Blízko asi byla řeka Ropotamo /je nedaleko Primorska/, protože si vzpomínám, jak jsme po ní jeli na lodičkách.

Na příští rok uvažujeme o návštěvě Bulharska a po těch 46 letech bych ráda opět uviděla "svůj" kemp Coral. Pokud tedy stále existuje. Byl jste tam někdo? Můžete mi popsat, kde přesně bych ho našla? Pokud tedy dosud je.

Děkuji všem cestovatelům. *slunce*Jaga.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.04.15 16:23
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.04.15 16:33
avatar

Martine, to je prima, myslím, že jste ho našel! Díky. Měl by být nad Carevem. My uvažujeme o Primorsku a tak bych odtamtud neměla daleko si zajet pro vzpomínky.

Ale myslím si, že po skoro 50 letech to tam bude určitě všechno úplně, úplně jiné. Možná by bylo lepší nechat si v hlavě raději jen pěknou původní vzpomínku. Ale láká mě to. Dík - Jaga.

doplněno 16.04.15 06:45:

Tak jsem studovala fotky a je to ono. *palec*Vpravo ten výběžek do moře a k těm skaliskům jsme si dávali vždycky ráno závody, kdo doplave dřív. Jen ty hotely okolo nestály /ani jeden/, a na pláži nebylo nikde vidět lehátka ani slunečníky. Nebylo tam vůbec nic. My si donesli jen deky, kromě nás tam bylo tak nejvýš 5-10 lidí, také jen s dekami. Prostě divočina. Krásná. To se už nikdy nevrátí.

Datum: 15.04.15 18:11
avatar

Jaguš já bych si ty vzpomínky nekazila, všechna místa kam jsem si zatím jela oživit vzpomínky mě hodně zklamala. Co se stalo z mého krásného, stanového, pionýrského tábora byl šok který jsem nerozdýchala ještě po letech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.04.15 06:36
avatar

Liduš máš velikou pravdu, vím, že může být člověk zklamaný. Někdy v těch 60. letech jsem jezdívala do pionýrského tábora J. A. Gagarin v Krkonoších - Dolním Dvoře u Vrchlabí.

Už se psaly roky s dvacítkou na začátku a já měla služ. cestu do Vrchlabí. A čas. Tak jsem si řekla, že se tam podívám, pokud ten tábor najdu. Našla jsem. Cesta se vinula do kopce, vlevo starý hřbitov s márnicí /to bývaly noční stezky odvahy, panečku/, až jsem vyjela na kopec na rovné prostranství, kde tábor stával. A v tu ráno se mi zdálo, že jsem úplně jinde. Připadala jsem si, jako by mě někdo praštil do hlavy.

Chyběly stany na podsadách i červenohnědé ubikace pro menší děti. Nebyla tam jídelna, marodka ani kuchyň. Nebylo tam nic. Jen ohromná budova v moderním stylu /sklo a železo/ a vedle ohromný bazén. Asi nějaký hotel. Nikde ani živáčka.

Myslela jsem, že spím a zdá se mi to. Zvonila jsem u zamčených dveří. Po dlouhé chvíli vyšla z hotelu postranním vchodem starší paní, vypadala jako nějaká uklízečka či pomocnice v kuchyni. Ta mi řekla polsky! - ano, ano tuto Gagarin!

Odjížděla jsem a tekly mi slzy. Chtěla jsem si oživit vzpomínky a nenašla jsem nic. Dobře mi tak!

Takže vím, že hledání minulosti může často bolet. Běh času nezastavíš. Přesto bych ten kemp moc ráda znovu viděla. Ale myslím si, stejně jako Ty, že pokud najdu, budu zklamaná. 47 let musí být někde znát. :(Jaga.

Od: mohajkova*
Datum: 16.04.15 14:38

existuje, je vedle Lozence a je krasné městečko *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dagmar35*
Datum: 19.05.15 14:14

Minuly rok jsme byli tam s rodinou. To bylo paradni dovolena *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mohajkova*
Datum: 19.05.15 16:04

*slunce*jedeme v červenci a budeme ubytování vedle tohoto kempu, už se těším*slunce*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.