Jak sehnat peníze na mobil?

Od: Datum: 12.07.12 09:36 odpovědí: 10 změna: 13.07.12 15:21

Jak mám sehnat peníze na kvalitnější mobil prostě naši my nechcou koupit dražší mobil protože tvrdí že je to uplně stejný jak levnej ale je dráhý (oni nejsou zrovna techniční experti) mě je 14 takže na brigádu nemůžu. Jak sehnat mobil?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.07.12 09:50
avatar

Sponzor má vždycky pravdu. Pokud chceš něco lepšího, tak se musíš sám přičinit. Oficiální brigáda sice neexistuje, ale existuje třeba výpomoc sousedům, známým, sběr čehokoli. Jen být aktivní. A pokud něco vyděláš a zhodnotíš úsilí, které tě to stálo, tak možná zjistíš, že jsou daleko důležitější věci, na které peníze vynaložit, než nějaký mobil.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepann
Datum: 12.07.12 09:57

No snažím se peníze brát kde to jde jenže prostě v tomhle věku je to hodně omezené v poslední době jsem sháněl měd kde to šlo a sehnal vydělal jsem si nějakej 1200 Kč no a potom sem ještě sehnal železo ale za to bylo jenom nějakých 150 kč. A papír to sem po odevzdání vzdal protože sem donesl kupu že by to bylo na podpadl ještě na 10 let a dostal sem 30 kč. No mobil tak za 5000 no těd by to rodiče přišlo na 4000 kč s těma míma penězma.

Od: jestenejsemtata
Datum: 12.07.12 10:06

Já myslím, že se ale můžeš s rodičema třebas domluvit na následujícím : Když si přes léto vyděláš dejme tomu 3000,- tak ti zbytek doplatí. Já být rodič, tak to vezmu už jenom z důvodu, že má moje dítko zájem, motivaci a snaží se...i když tedy mezi námi dospělými, co si budem povídat, mobil za 5K je nehorázná zvěř :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 12.07.12 10:39
avatar

Asi neodpovím tak, jak si přeješ, ale jestli si nějaké peníze vyděláš, utrať je radši za něco rozumnějšího, než je vyhodit za pitomej mobil, kterej se ti za půl roku zas bude zdát starej a neschopnej.

Nebo si užívej prázdnin a na vydělávání peněz se vybodni. S vyděláváním peněz začneš zanedlouho a budeš se jím zabývat až do důchodu. Když teď prožiješ krásné a báječné prázdniny, budeš na ně vzpomínat dlouho, možná do konce života. Když si teď vyděláš na mobil, za pár měsíců ten krám vyhodíš a ... a nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: drejdl*
Datum: 13.07.12 11:08

Popovídej si o své touze s rodiči, zkus nabídnout v okolí výpomoc - třeba sekání trávy, venčení psů... Jinak souhlasím s předřečníkem, až budeš mít mobil za 5tis., budou ti v něm chybět některé funkce mobilů za 8tis a tak do nekonečna.

Jinak ještě poznámka - využij prázdnin k posílení svého pravopisu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 13.07.12 11:31

Drahý mobil, provoz., na co je nutný? Mně stačí takový, abych zavolal, posílal sms a stačí. Dovedeš si představit, že mobily nebyly? Jak jsme to my starší přežili bez TV, počitadel a j.? Na kecání s kamoši si pořiď PMR nebo CB a provoz tééměř zadara.
Nejlehčí je přijít a říct dejte. Pokud nejsou rodiče kdoví jak solventní, tak 5000 je pro ně dost, to kupa lidí nemá na měsíc žití. Znáš hodnotu peněz? Počti si, jak tady hledají výdělek i dospělí.
Tady čistí hošani okolí cesty za 65 kč/hod. Vrhni se na něco, foť, piš, soutěž.., znám hošana co jezdí s dospělými prodávat, ozvučuje akce. Na svůj věk schopný, ten se neztratí. Podle toho kde bydlíš, něco nabídni, natřít plot, posekat zahradu, rozhoď letáčky že odvezeš šrot, papír, žebrej ..., přemýšlej.
Jak se budeš rozhodovat v pozdějším věku? Vše je na TOBÉ!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 13.07.12 11:45

Zdravím Pepane.

I když se ti to nebude líbit, tak tvrdím, že rodiče mají pravdu. Pokud nemáš příjem, nemůžeš chtít kvalitnější mobil. I kdyby Ti ho koupili,tak za rok, možná i dřív, bude zase zastaralý. Pak budeš chtít zase nový?

A raději se ani neptám,kde jsi sháněl tu měď, jak píšeš. Hlavně se kvůli hloupému mobilu, kteý nepotřebuješ nedostaň do problémů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepann
Datum: 13.07.12 11:51

Zdravím

Tak na měď ti klidně odpovím znamý je elektrikář a měl starou měď ;) Takže nic nelegálniho.

Jinak mě ten poslední mobil vydržel 7 let těd se porouchal. Takže nejsem že bych potřeboval každý rok nový mobil dokuď slouží tak je to dobrý. Ale prostě chci něco lepšího když už to budu mít třeba dalších 5 let.

Datum: 13.07.12 14:51

Taky si myslím, že rodiče mají částečně pravdu. Mobil za 2-3 tis. rozhodně není out. Já bych dražší nechtěl - potřebuji volat, psát SMS, něco vyfotit.

Na těchto stránkách někdo dával odkaz na společnost vykupující byliny (byl tam i ceník). Ohledně papíru - minulý týden jsem ho prodal co jsem měl v garáži asi 3 palety a dostal jsem 3000 kč. Můžeš fotit a fotky nabízet v internetových fotodatabázích. Bydlíš-li v domě nabídni rodičům posekání trávy, vyčištění bazénu, pomoc např. s dlouho plánovanou akcí - třeba stavba kůlny,...ČR má nejhustší síť čerpacích stanic - každý provozovatel nemá problém tě nechat čistit okna autům. Slečna s krásnýma k... (poprsím) a velkým výstřihem si vydělává až 800 kč za den v 5ti tisícovém městě. Kluk asi o půlku méně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepann
Datum: 13.07.12 15:21

Dík , To s těma fotkama? mohl by jsi mi to vysvětlit to neznám?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.