Klient x zvonící telefon - kdo má přednost?

Od: Datum: 11.07.12 14:54 odpovědí: 7 změna: 11.07.12 20:44
avatar

Otázka na SMS rušící přátelské popovídání mě vyprovokovala k jinému dotazu.

Jste někde na poměrně frekventovaném pracovišti, jste tam jediná obsluhující osoba. Třeba Informační centrum. Před vámi zástup turistů s dotazy, pár žadatelů o kopírování, zájemci o veřejný internet. Někdo vybírá mapy, někdo platí... Do toho neustále zvoní telefon. Kdo má přednost? Osobně přítomný turista, nebo vyzvánějící telefon?

Stávalo se mi to často, dávala jsem přednost přítomným lidem. Rozzlobení telefonující pak neváhali si stěžovat u nadřízených.

Zvedali byste v tom případě telefon a řekli jen krátce - volejte prosím později, právě obsluhuji přítomné? Ten hovor je nějakých 6 Kč. Šetřili byste volajícímu peníze?

Už je to za mnou, ale docela mě takové situace dokázaly potrápit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.07.12 14:57
avatar

Osobně bych považoval za "ideální" omluvit se nejbližšímu "přítomnému" klientovi...(nebo ho rcyhle odbavit, pokud je to možné, následně zvednout telefon...vyřídit ho a věnovat se dalšímu přítomnému klientovi co ne na řadě.

Pokud je to služební hovor, tak by to měl každý přítomný pochopit, na druhé traně ten v telefonu Vás nevidí...a neví že tam máte 10 dalších lidí..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.12 15:00

Obecně bych řekl, že ten, kdo stojí přede mnou, má přednost, čili kdo se nedovolal, zavolá zase.:)

Ovšem to, že si zákazníci posléze stěžují, je spíš problém nadřízeného.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cepagis*
Datum: 11.07.12 15:02

Obecně bych se přikláněl k tomu, že mám-li osobní jednání, telefon nezvedám. Na druhou stranu v tomto případě je to sporné, nejlepším řešením by bylo více pracovníků, kdy jeden by obsluhoval přítomné klienty, druhý zvedal telefony. Pakliže to nejde, pak bych se zachoval jako Vy a obsloužil přítomné, poté telefony, poté e-maily. Myslím, že to tak (třeba v lékařských ordinacích či na úřadech) běžně funguje. Prostě když někam telefonuji musím počítat s tím, že člověk na druhé straně nečeká jen na můj hovor a proto to zkouším a zkouším...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 11.07.12 15:13
avatar

Metodiku pro tuto situaci by měli přesně definovat Vaši nadřízení. Pokud naopak dáte přednost telefonu, budou si stěžovat zase přítomní. Což by pro Vás asi byla horší varianta, vzhledem k jejich fyzické přítomnosti, asi bych se zachoval jako Vy. Ale Vaši nadřízení by Vás a Vaši práci měli před zákazníky obhajovat, je tedy na nich jak poradí a rozhodnou...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.12 17:07
avatar

Děkuji za zájem o problém i názory.

Jak už jsem psala, už to pro mě není aktuální, ale třeba to zaujme i jiné, ať už jsou za pultem, před pultem nebo doma se sluchátkem v ruce.

Také musím doplnit, že tahle situace nenastávala každý den. A pokud už byla, přežili jsme ji ve zdraví všichni, ti nejrozzlobenější i já.

A ještě jedna malá a pěkná vzpomínka na práci v Informačním centru - poprvé jsem tam viděla na někom oblečené tričko "poradte.cz".

Datum: 11.07.12 17:18
avatar

Zdravím, Bimbam, stejnou situaci jsme kdysi řešili na pokladně u nás v podzemí, někteří si kupují lístky, do toho jiní volají. A udělali jsme to tak, že pokud se volající dovolá v době, kdy obsluhujeme zákazníka, telefon nebereme, a vezmeme ho, až zákazníka odbavíme. Pokud mezi tím volající ukončí volání, zavolá prostě znovu. U nás je ale odbavení zákazníka na dvě minutky max., zato telefony trvají dlouho...

Chytrý zákazník, pokud vidí, že telefonujeme s jiným zákazníkem a třeba děláme objednávku, tak těch pár minut počká.:) A hlupáky, co významně koukají na hodinky, protáčejí oči v sloup a podobně okatě dávají najevo, jak je strašně zdražujeme, si hlavu jednoduše nelámeme.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 11.07.12 20:44

řeším to jednoduše , odbavím přítomné a pak volám tomu kdo se nedovolal . Dneska už snad každej telefon má ožnost zobrazení čísla

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.