Seriál Colombo

Od: Datum: 11.07.12 07:41 odpovědí: 6 změna: 11.07.12 16:18
Krásný den přeji.Dostala jsem otázku se kterou si nevím rady.
Prosím nevíte někdo jméno inspektora Colomba(představitel Peter Falk) v seriálu Colombo?Nikde to nemůžu najít.Díky za pomoc.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.07.12 07:48

Nevzpomínám si, že by jeho křestní jméno někdy padlo. Je to prostě inspektor Kolombo. Stejně tak nikdy nikdo neviděl jeho ženu, i když se o ní často zmiňuje. :)

Datum: 11.07.12 08:09

Tento problém je rozebírán na stránkách Wikipedie:

http://en.wikipedia.org/wiki/…st_name_.E2.80.93_revealed.3F v kapitolce First Name Nejsem bohužel natolik zdatný v angličtině, abych si článeček přeložil. Ale upozorňují tam, že v epizodě Dead Weight (Semínko pochyb) ukazuje Columbo svůj služební průkaz a je v něm napsané jméno Frank Columbo.

doplněno 11.07.12 08:13:

A vzpomínám si na jeden úsměvný dialog, který vede s jednou "dámou" v jejím bytě. Ta žena se ptá: vaše jméno? Columbo. A dál? Poručík :).

Od: viky®
Datum: 11.07.12 09:41

Dobrý den. V jednom díle, mu kamarád, řekl jménem. Tetička, která má všechny díly Colomba, když to slyšela, tak svolala celou rodinu, aby jsme slyšeli, jak se jmenuje. Mám dojem, že mu říká TED. Jak bude teta doma, tak doplním v kterém díle, to je. Manželka tam nikde není.

Datum: 11.07.12 10:31

S tím Tedem to není zcela jasné. V jedné diskuzi na toto téma se píše: Zdravím nadšené fanoušky a hlásím se do diskuse ohledně křestního jména.
Vidím to takto. Skutečně v ČESKÉ verzi křestní jméno zazní v dílu Dvojexpozice, a sice Ted. Avšak nakolik se tomu dá věřit, je otázka, protože dabing se dělá podle dialogové listiny, která je přílohou k filmovému pásu. Tato listina je v angličtině a překládá se do národního jazyka. Museli bychom tuto listinu vidět a vůbec nejlépe, museli bychom vidět a SLYŠET originál anglického znění. Neboť jméno Ted MůŽE (nemusí) být v listině zkomoleno, nebo si ho mohl překladatel dialogů vymyslet sám a v originále vůbec nezaznělo, nebo je to celé chyba... To, že jméno Ted není jisté podporuje teorie skvostných stránek o Columbovi, kde se to řeší neuvěřitelným způsobem. Podívejte se na http://www.columbo-site.freeuk.com/ a budete kulit oči. Zadejte si tam v levém frame odkaz Lt. First Name. Tam se totiž nikde variantu jména Ted nedočtete... Je tam podpora jména Frank a jako "důkaz" uvedena nekvalitní fotografie jeho průkazu z nějakého dílu, jak se jím legitimuje. Avšak rozmazané naškrábané písmo bych osobně dokázal přečíst třeba i jako Hank nebo Joel... a to co má být příjmení, tak to řetězci "Columbo" není vůbec podobné. Rekvizitáři, kteří průkaz vyrobili, tam prostě něco-cokoliv načmárali. Že by to podepisoval sám Falk není pravděpodobné.
A perlička na závěr. Dočtete se tam to, co se může stát jenom v Americe: křestní jméno poručíka Columba se v Americe stalo předmětem mnoha soudních sporů...

Od: krkovicka*
Datum: 11.07.12 11:02

Děkuji.Taky mi to bylo divný proč nikdy neřekl své jméno.Pár dílů jsem viděla a v práci jsme se dohadovali že jméno musí mít ale už nikdo neví jaký.Dík za objasnění.
Datum: 11.07.12 16:18

*hi* Mě by mnohem více zajímala paní Colombová *hej*Jaká asi může být?!

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.