1xTOP 09 - myslí jen na sebe

Od: Datum: 22.03.15 23:21 odpovědí: 26 změna: 24.03.15 15:24

KDO MYSLÍ NA LIDI A KDO JEN NA SEBE

Nikdo z TOP 09 nehlasoval pro zvýšení důchodů od 1.ledna 2015 !

Nesouhlas : 13
Zdeněk Bezecný, Jan Farský, Petr Gazdík, Leoš Heger, Václav Horáček, Jiří Koubek,
Marek Ženíšek, Věra Kovářová, Michal Kučera, Helena Langšádlová

František Laudát, Jaroslav Lobkowicz, Karel Tureček

Nepřihlášeni: 4

Nina Nováková, Stanislav Polčák, Karel Schwarzenberg, František Vácha

Zdrželi se: 3

Jiří Skalický, Anna Putnová, Gabriela Pecková

Omluveni: 6
Markéta Adamová, Jitka Chalánková, Daniel Korte, Miroslav Kalousek, Rom Kostřica, Herbert Pavera

Všichni z TOP 09 hlasovali pro zvýšení platů poslanců !

za TOP09 pro ...26 poslanců

Koho tady volit? *zed* .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.03.15 23:25
avatar

Rozhodně ne pravicovou stranu, žádná nikdy nic pro normální lidi neudělala a ani v budoucnu nic neudělá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: layborrr
Datum: 22.03.15 23:30

No elita národa se ukázala , prachy jen pro sebe , na důchodce s-rou,ale sobě přidali.

Od: mp*
Datum: 22.03.15 23:37

Už teď večer před spaním bloumám na poradně a hledám kde bych poradil (mám to jako relax po náročném dnu). A vidíte tady mohu zaperlit. TOP 09 je politická strana a má nějaký program. Zřejmě součástí tohoto programu je nezvyšování důchodů (nevím). Jelikož se při posledních volbách dostala do poslanecké sněmovny, tak má právo hlasovat, a tak i to udělala. A definice Lidi, to bych rád věděl. Já jsem teda taky lidi. Podívejte se, jsem malý živnostník, a třeba takto, jak se cítím teď ohrožen, to si nedovedete představit. Ale přesně, když si představím ta 50tá léta, tak mě to tak nějak historicky spíná. Asi to právě tak někdo chce. Ale je to dobře? A bude dobře?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 22.03.15 23:45
avatar

Dobrý den, mám svůj názor, zkušenosti, informace a paměť - tak se ptát, koho volit nemusím.

Já v tom mám jasno už dlouho. A volby nejsou povinností, ale právem. Kdo nechce nebo neví, jak volit, tak ať to raději nedělá. Ještě štěstí, že u nás není přímá demokracie a referenda - to vyžaduje informovaného občana s vlastním názorem. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 22.03.15 23:54
avatar

TOP09 (ODS B) byla založena jenom proto že ODS šla do kytek tak aby všichni její voliči neutekli jinam a taky kvůli megatunelu známým pod názvem CÍRKEVNÍ RESTITUCE.

Většina (možná všichni) z TOPáků sou bejvalí Lidovci a ODSáci takže o charakteru těchto lidí víme svý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 23.03.15 00:27

A Vy se divíte? Protože už jsem nevěděl koho v určité době volit (a možná jsem udělal chybu). Logicky ODS, Topka a Lidovci jsou si blízko.

A jinak je fakt, že církevní restituce vyvolávají dost odporu, ale jen mezi lidma, kteří nemají žádný pojem o vlastnických právech, jejich nabytí a pokračování a zhodnocování.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.03.15 23:56
avatar

Prosím o vyjmenovani stran, které mysli jinak, a to tak, ze nikoliv na sebe, ale na lidi...Nic neslysim...jo aha, ze taková strana neexistuje? A jsme u jádra pudla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 23.03.15 00:14

Ony podle mě všechny strany myslí na lidi, ale na různý. Dokonce si troufám tvrdit, že to alespoň vzdáleně tuším. Tak mohu: Ksčm - nespokojení lidé se současným stavem, kteří si myslí, že to bylo způsobeno odklonem od SSSR. Čssd - ti si myslí, že vždy bude dost nespokojených voličů, kteří jim uvěří. Lidovci - to jsou docela solidní lidi, a Bělobrádka jsme i někteří podcenili (je dobrej). ODS se historicky znemožnila (špičatý boty, zlatý hodinky, bože, je to škoda, protože hodně jejich poctivých podporovatelů tím ztratilo pevnou půdu pod nohama). Top09 alespoň ten Kalousek (otloukánek všech levičáků) ale je to osobnost. A nové hvězdy? Náš milý slovenský ministr, jsem zvědav, jak to myslí upřimně. Víte co se psalo v komunistickém manifestu koncem 19 století? Nám už zbývají jen naše okovy. A ono se to může opakovat i v opačném gardu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.15 07:04
avatar

Koho tady volit? Jestli pravici nebo levice? Obojí jedno jest, vše je jen divadlo (taky proto tam sedí většina herců).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.15 07:07
avatar

Kdyby politici přestali "myslet na lidi", byl by to ideální stav. Zatím pokud myslí na lidi, tak jen na to, jak je ještě víc oškubat. Zvlášť ti levicoví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.15 07:12
avatar

Nepotřebujeme zvyšovat důchody. Potřebujeme, aby nezvyšovali ceny! *bum*

doplněno 24.03.15 07:16:

Máte pravdu, politici ceny nezvyšují, ale vytvářejí prostředí, ve kterém se pěstuje, vyrábí, převáží, skladuje, prodává. A žije.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: layborrr
Datum: 23.03.15 17:07

babkazov - politici ceny přece nezvyšují ,;) ,

ale všiml jsem si , že Kája Šlaufenberk hlasování jako obvykle prochrápal a

Míra Kraďousek se nalíval taktéž jako obvykle v bufetu ,

tak i proto hlasování dopadlo takhle .

Datum: 24.03.15 09:30
avatar

Přesně tak...jako by snad zvyšování důchodů byl ten jediný a nejdůležitější úkon, co mají politici na starosti...Navíc jaksi zvýšení poslaneckého platu je o něco menší zásah do státního rozpočtu, než zvýšení důchodů, že. Proto se do něj politikům nechce. Jestli chcete vědět koho volit, musíte se víc zajímat o politickou sféru, sledovat dlouhodobě rozhodnutí poslanců jednotlivých stran; jestli plní sliby, hodnotit závažnost afér kolem jejich členů, rozhodnout se jestli souhlasíte s jejich hlavními myšlenkami atd. atd. Kdyby se takhle rozhodovali všichni, tak by to tu hned vypadalo jinak. Zatím místo toho některá populistická strana zahlasuje o zvýšení důchodů, aniž by se starala, co to bude mít za dopad a hned ji lidi začnou volit a říkat- Ano! Ti se starají o zájmy lidí, ne jenom o sebe! (Tím neříkám, že je špatné volit stranu, co pro to hlasuje...ale je důležité si uvědomit, jak jednoduché je pro člověka/stranu přilákat příznivce, aniž by zvážil/a dopady svých rozhodnutí)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 23.03.15 09:35

Časté dilema které se zde diskutují : Koho voli?

Mnoho z nás neví, nemáme jasno, nedovedeme se rozhodnout. Podle mně je to proto, že se většinou rozhodujeme jen podle toho, kdo nás aktuálně osloví svým vystupováním, známou tváří apod . Případně zásadně nevolíme toho kdo je dostatečně pomluven, zdehonestován a zatracován. Každý kandidát na zvolení vždy zastupuje nějaké strategické cíle, které jsou dány politickou stranou či uskupením za které kandiduje.Proto bychom se při volbě měli více zaměřit na ony strategické cíle, které kandidát zastupuje a bude nucen prosazovat a méně na to je-li známou tváří, nebo co nabízí a pod. V zásadě v současné době jsou k dispozici v zásadě jen dva strategické cíle - pravicový a levicový. Pokud budeme znát co který prosazuje a jaké má cíle, budeme mít usnadněnou volbu, protože se rozhodneme pro ten, co je pro koho výhodnější - přijatelnější. Každý z těchto směrů má ještě různé frakce, konzervativní (dělejme tak jak jsme zvyklí a jak jsme dělali dříve – to omezuje vývoj a pokrok) a liberální ( nezasahujme do společnosti, ať si to lidé vyřeší sami mezi sebou – to ale staví lidí proti sobě). Mnohdy se při volbě přikláníme i k různým tzv. nepolitickým hnutím (ani ne pravicových a levicových - tzv. nezávislých), které zpravidla nemají formulovány své strategické cíle a tudíž jen ztěží můžeme posoudit co od nich můžeme očekávat.

Pokud budeme k volbě přistupovat se znalostí těchto zásad a principů budeme mít rozhodnutí usnadněno.

Hezký den -miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.15 16:58

Ahoj. Byl jsem hloupoučkým voličem pravicové strany ODS. Jenže, se u téhle partaje, nevyvinulo sociální cítění. A TOPka ho neměla, se svým ministrem Drábkem, vůbec. Když se řešily prachy. tak bych přidal jen na ty nejmenší důchody. Možná tak ještě Hasičům a postiženým lidem. Ti se totiž nemohou bránit. Všichni ostatní, by mohli počkat na lepší výsledky ekonomiky. Ještě tak podpořit zubaře. Ti ubývají mohutně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 24.03.15 11:17

Naopak, prostě když to dnes vidím, tak nás ODS nechala v klidu, nechala nás pracovat. Současná garnitura jen přemýšlí, kde ještě vzít prachy na rozdávání svým, dle mého názoru, méně inteligentním voličům.

.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 24.03.15 09:19

A kdo nemyslí na sebe, každý se chce snad mít dobře, ne? To mají mít holý zadek, hladní a myslet na jiné? Proč by jinak do politiky lezli? Není to lidské? Jak že to říkal Marx? Tož tam jděte a rozdejte se. Politici též jednou budou důchodci, vraťte jim to.

doplněno 24.03.15 10:30:

Na politiky jdou i vaše daně, živíte je, nejsou odpovědní hospodáři a už ne odpovědní, co s tím uděláte?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 24.03.15 09:39
buss:
Není to lidské, spíš české
Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 24.03.15 10:05

Politika je správa věcí veřejných, správa všeho co se dotýká každého z nás.. Kdo tedy hodlá praktikovat a praktikuje politiku přebírá na sebe povinnosti, spravovat - starat se o věci veřejné. Politik tedy bere na sebe správu věcí veřejných (sloužící všem, celé společnosti) a tím "PRO SEBE" by se měl - musí se zříci. Politika je služba pro všechny - celou společnost a ne pro sebe.

Hezký den -miro

doplněno 24.03.15 11:21:

Ten kdo spravuje věci veřejné ve svůj prospěch, (každý jednotlivec, politická strana či jiná sdružení a skupiny) jsou darebáci, šmejdi atd. nejsou to pilitici a nemají v politice co dělat. Pokud tam jsou, je to naše voličské doporučení a rozhodnutí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 24.03.15 10:42
avatar

Reakce na Buss v 10:30 - Já bych navrhoval jenom takovou maličkou defenestraci.

doplněno 24.03.15 10:58:

Pane Milane oni hlavně musí vědět že né všechno jim může projít a musí se aspoň trochu bát nějaké osobní odpovědnosti jinak to absolutně nemá cenu.

doplněno 24.03.15 11:43:

Pane Milane ono je to vlastně jedno kdo protože naši takzvaní politici jsou všichni stejný.

Jakmile se tam dostanou tak sliby chyby. :( :( :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.15 10:48
avatar

lujsi, defenestrace je krok číslo jedna. Co pak, kdo tam bude? Pak bude zase další defenestrace?

doplněno 24.03.15 11:06:

Dobrý den, pane Luisi. Jasně, ale koho tím myslíte? Ty co tam byli, jsou, nebo budou?

Je někdo, kdo se zavděčí všem, aby nebyla příště defenestrace?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 24.03.15 11:52

Existuje někde na světě, kde se mají lidi dobře a politici jsou osvícení, nekradou?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: lujs®
Datum: 24.03.15 13:09
avatar

Buss: možná néééé ale všude ve vyspělejch a demokratickejch státech se když je politik jenom podezřelej že něco spáchal stane to že minimálně rezignuje na funkce který zastáva nebo dokonce v politice skončí.

U nás bohužel to základní a to myslím osobní odpovědnost za vykonané skutky (podle nich vykonaná dobra) vůbec nepřipadá v úvahu protože všichni vědí že by (snad jen mimo KSČM a určitě nejsem jejich volič) okamžitě skončili a už by si ani nevrzli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 24.03.15 13:38

buss:

kdekoliv na světě kde zákonodárci nemění milionkrát zákony k obrazu svému

kdekoliv jinde na světě, kde nemusí stanovovat minimální mzdu, protože i za tu nejhůř pacenou práci člověk dokáže žít.

kdekoliv jinde na světě, kde důchodce si může dovolit zahraniční dovolenou.

kdekoliv na světě kde si nerozbijou na hrbatých silnicích auto a přesto neplatí mýtné

kdekoliv na světě kde za 25let nedokázali udělat státní dluh s třináctimístnou cifrou

kdekoliv na světě, kde po každých volbách nechce vítězná strana úplně všechno změnit a předělat

kdekoliv na světě ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.15 09:36
avatar

Jasně TOP 09 gauner nad gaunera.Co udělal Drábek s Šiškou.Jsou to žvásty že nic nebudou stát skarty atd a kolik to stálo kdo to zaplatil.Zas všichni.Letos zas všichni budou dostávat nové prukazky ztp a sas to bude stát love.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.15 15:24
avatar

Zdravím ,

pojmenování politického směru na levici , pravici nebo střed je naprostý nesmysl. Lidé většinou volí ten střed ale jak pozorujeme ... postupem času se vláda (nenápadně) stejně vydá vpravo či vlevo. Jakýsi spiklenec někde v zahraničí vyhodí nějakou tu redakci do povětří a naše vláda opět chce zřízení vojenské služby, zvýší počty policistů v ulicích , zpřísní výdej zbrojních průkazů , zvýší kontroly na hranicích atd. K tomu se přidají povinná očkování a vyšetření ,zásahy do vzdělávání dětí , aplikace a zpoplatňování nesmyslů jako třeba energetické štítky budov , čipování občanských průkazů a sledování lidí prostřednictvím kamer a GPS v mobilním telefonu. Nakonec z toho všeho bude opět jen obyčejné omezování práv a svobod nás všech občanů ČR jak tomu bylo v dobách komunismu či neustále připomíného nacismu. Historie se stále opakuje. Věřit tomu ,že u nás došlo v roce 1989 k jakési revoluci ,je blbost. Celá tahle hra ,která se tehdy na nás zahrála ,byla dopředu jasně naplánovaná. A i to čeho ,jsme nyní svědky je dopředu naplánované jako například uměle vytvářené konflikty mezi zeměmi , státní bankroty ,inflace či deflace , pandemie eboly ,islámský stát a další. Média nám celou pravdu nikdy říkat nebudou ... naopak to že je to všechno plánovaný tah budou vždy opovrhovat a dotyčného upozornujícího na pravdu zesměšňovat.

Při volbách bohužel mnohdy ani zdravý rozum moc nepomůže. Bohužel pětiprocentní podmínka pro vstup strany do politiky je opět jedním z omezení ,které hraje proti nám občanům ČR. Vždyť i dva poslanci nové strany by dokázali v politice učinit "humbuch". Jediná možnost tedy je neustále poukazovat na pravdu a lež a neustále vyvíjet tlak na naši vládu.

Přeji pěkný den všem

Petr Baier

pb.consulting@mail.com

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.