1x

Brigáda - anketář - jak oslovovat?

Od: Datum: 08.07.12 15:45 odpovědí: 10 změna: 09.07.12 09:24

Dobrý den, vzal jsem si brigádu, kde chodím po ulicích, městech apod.. a ptám se lidí na pár otázek. Abych si to nemohl vyplnit sám, musím po nich žádat i příjmení a telefon. Zřejmě ten telefon nechtějí jen pro kontrolu, ale to mi je docela jedno..

Jde mi o to, jak ty lidi oslovovat a zaujmout je, aby mi na otázky zodpověděli?
Takovouhle brigádu dělám poprvé. Před pár dny jsem si zkusil vyjít na ulici a s údivem jsem pět kontaktů získal.. Jenže se občas zadrhnu, nevím někdy co říct apod..
Potřeboval bych radu, jak na lidi mluvit, co jim říct, aby si řekli chvilku si na tebe udlám ...

Všem díky za rady a tipy

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.07.12 15:54

Tak třeba na mě by ti nepomohlo nic. Jak by někdo chtěl telefon, poslala bych ho kam slunce nesvítí :-D Je podivuhodné, že jsou dneska lidi ještě tak naivní a rozdávají na sebe kontakty na ulici. Mno nic, každopádně doporučuji navštívit knihovnu nebo ještě lépe knihkupectví, knížek s tímto tématem - jak zaujmout, komunikovat, prodat, nenechat se odbýt - mají dost, tady ve stručnosti se to pojmout moc nedá. Stejně jediné, co skutečně pomůže, je praxe. Ideálně si najít příležitost pozorovat druhé a sledovat jejich gesta, mimiku, slova, sledovat co zabírá, co naopak lidi naštve. Jednat samozřejmě zcela slušně a vyhýbat se přílišné familiernosti i dotěrnosti, všechna ta "heleďte" nebo "poslyšte". Určitě by chtělo co nejrychleji dát najevo, že nic neprodáváš :-D Většina mladíků, co tohle dělá, je na můj vkus moc agresivní, jak si může někdo dovolit vstoupit mi do cesty, že sotva zabrzdím, abych do něj nevrazila? *cert* Časem nepochybně vypozoruješ, že jsi na některou skupinu obyvatel úspěšnější než na jinou - třeba mě neodolají starší paní ať dělám cokoli :-D - a v zájmu tvého platu je pak asi dobré se na ni soustředit... :-D

Od: hop®
Datum: 08.07.12 15:55

Karle, hlavně musíš zaujmout člověka, kterého se ptáš - odhadnout, čím zaujmout. Někdo Tě bude poslouchat když budeš slušný a budeš zachovávat odstup, jiný se s Tebou bude bude bavit, když řekneš "hele wole, můžu se tě na něco zeptat?..."

Já oceňuji pouliční anketáře, kteří formulují pokus o dotaz a při tom nevykají ani netykají. Když mi nějaký (kolik Ti je? ;)) neznámý klučina tyká, přemýšlím, jestli je tak krásnej, aby si to mohl dovolit. A když mi vyká tak sem naštvanej, sakra tak starej snad ještě nejsem. Je to všechno o diplomacii, o to, jak odhadnout člověka a jak ho oslovit...

Datum: 08.07.12 15:56

Co třeba takhle:

"Dobrý den (slečno, paní, pane), máte chvilku na malou anketu ... "

"Dobrý den, věnujete mi pár minutek na ...?"

Od: hop®
Datum: 08.07.12 16:03

Hoummy..-.

Od: karelh*
Datum: 08.07.12 16:45

všem díky za rady Anketa by se měla týkat spíše starších lidí. Každémů vykám, ale to jsem celkově vychovaný na to, abych vykal ;) :D ..

Popravdě mě též udivuje, kolik je lidí schopno dát jen tak kontakt...

Od: karelh*
Datum: 08.07.12 21:53

Jinak mi je 15...
Datum: 09.07.12 07:33

Milý Karle, asi Tě hodně z dotázaných pošle do pryč. Já to dělám naprosto nekompromisně.

Kdysi jsem naivně asi 2 x požadované poskytla, ale pak mi volali, ať si koupím to a to, že jsem vyhrála ohromnou cenu, ale podmínkou je nákup nějakého pro mě nepotřebného zboží. Myslím, že to byly nějaké hrnce a jednou postel s zdravotní matrací.

Od té doby tazatele ženu pryč. Co je mu po mém soukromí, po mé adrese a tel. čísle? Já se po tom jeho taky přece nepídím. Klidně by toho mohl zneužít. A když ne tazatel, tak jeho zaměstnavatel. Neslyšel jsi někdy, jak veliké peníze se točí za PRODEJ ADRES? Někdo je sbírá /na to mají ty ťuhýky, jako jsi Ty/ a pak je prodává dalším, který poté otravuje lidi se svými produkty.

NIKDY, NIKDY, NIKDY! *zed*

Nevybral sis, chlapče, kloudnou brigádu, kdybys točil na rohu v kiosku zmrzlinu, přišla bych Ti dát utržit. Takhle NE! *bzum* Jaga.

Od: frantiseks1
Datum: 09.07.12 09:24

Je v podstatě prostředníkem v možné nelegální činosti ale nic mu nehrozí sám informace nezneužíva. Nezašpiní si ruce podle mě si vybral dobře *palec*. Dá se říct že každý z nás je prostředníkem pro větší špínu :) ani o tom netušíme *smich* Já už sem se o tom přesvědčit mohl *placni*.

Od: lolaprasatkova
Datum: 09.07.12 08:56

Já odpovídám na podobné dotazníky a lžu u toho až se nečervenám. Telefon dávám zásadně falešný. Adresu taktéž. Ani nenakupuji na slevové karty ( Tesco apod. ) nemá to smysl.

Od: frantiseks1
Datum: 09.07.12 09:20

Ahoj Karle , většina lidí dává falešné čísla a někdy dokonce jména nic méně ptej se jich kamarádsky v první řadě podotkni že nic neprodáváš ani nenabízíš ale chceš se jen lidí na něco zeptat na jméno se zeptej na začátku taky se představ *pivo* a o telefon popros až na konci. Hlavně s humorem a v kamarádském neobchodním duchu *palec* Vyhlídlá oběď nesmí mít tušení že jí chceš vlastně něco prodat ;)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.