Jdou dát staré skla do nových obrouček?

Od: Datum: 08.07.12 13:59 odpovědí: 7 změna: 09.07.12 16:46

Zdravím, kamarádka mi před nedávnem stoupla na brýle a v optice mi řekli,že neví jak dlouho to vydrží a že by to chtělo potom koupit nové.Každopádně..včera se mi ty brýle zlomily a chtěla bych se zeptat jestli by šlo dát staré skla do nových obrouček. Předem děkuji za odpověď ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 08.07.12 14:09

Záleží na více okolnostech - obecně řečeno ano, ale ne vždy (ne každá skla jsou vhodná do všech typů obrouček, samozřejmě není možné dát skla do obroiuček větších apod.). Také to optici neradi dělají (riziko prasknutí starých skel a moc práce za ´málo peněz´).

Nezbude vám, než navštívit optika, obroučky si vybrat a pak se domluvit na možnosti zachování skel (nebo - případně - na výběru vhodných obrouček).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.12 14:19
avatar

Jestli to nejsou nějaký extra antireflexní a podobně, tak bych si nechal udělat nový. Když už :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.12 17:06
avatar

Bez problémů to jde, pokud nové obroučky jsou stejné, jako byly ty staré. Jakmilejsou jiné, jezděláno na problémy.I když jsou ty obroučky menší, nemusí jít skla dobře zabrousit; ktyž jsou naoříklad tvrzená, tak mohou (možná přímo musejí) prasknout. Jinak co se týče nároku od pojišťovny, nové obroučky mohou být tuším jednou za tři roky (stoprocentně si jist nejsem), ale nová skla dle potřeby; pokud se vám třeba jen málo změnily dioptrie, máte nárok nechat si napsat nová skla. Jiná věc je, že ten příspěvek od pojišťovny není nijak horentní.

Opravdu nejlepší bude poradit se v první řadě s optikem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.12 18:24
avatar

kartaginec: "nové obroučky mohou bý tuším jednou za tři roky"

To je sice prvda že pojištovna část peněz zaplatí,ale...

Kupoval sem si obroučky za 2000kč a strhla mně z toho 150kč, to je k smíchu.

BTW: nechápu co na tom kousku plastu stojí 2 táci

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.12 17:58
avatar

Kvůli kšeftu se prodavači kroutí,ale pokud jsou skla větší aspoň o 1 mm,než nový rámeček,jde to do něj zabrousit.Jen chtít.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jar®
Datum: 09.07.12 16:07

Pokud máte oblíbenou optiku, tak určitě vyjdou vstříct, jen záleží na tom jak stará ta skla jsou. Pokud jsou starší, jsou křehčí a snadněji prasknou, ale riziko není zádné, buď se to povede a práce se zaplatí, nebo sklo praskne a skla se prostě vyhodí. Jen je nutné se domluvit do kterých obrouček půjdou původní skla zabrousit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.12 16:46
avatar

Podařilo se mi rozlomit drahé, údajně nezničitelné brýle z titanu, jelikož mám cylindrická skla a se všemi úpravami stojí jedno cca 700 tak jsem si v optice nechala skla dát do stejných obrouček do jiných to optik viděl problematické, takle to bylo do hodiny hotové. Pokud jste jako já a daří se vám poškrábat antireflex, je lepší zainvestovat a skla vyměnit. K očnímu lékaři nemusíte, změří vám zrak snad každá optika.

doplněno 09.07.12 16:51:

http://www.svobodovaocni.cz/n…dravotni-pojistovny-na-bryle/ zde najdete kolik přispívá ZP, nestojí to za to.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.