Jak se vypořádat s problémy a strachem?

Od: Datum: 08.07.12 00:32 odpovědí: 6 změna: 08.07.12 09:42

Dobrý den, ráda bych se zeptala zda tu někdo nemá radu, jak se vypořádat s problémy, se strachem z očekávaných událostí apod. Jsem nervák, pokud předemnou stojí nějaký problém či nepříjemná situace, raději bych utekla a před problémy se schovala. Vím však, že to není řešení... Proto hledám opravdu účinný trik jak se strachem a problémy bojovat a v tom nejlepším připadě i vyhrát... Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 08.07.12 00:43
avatar

Někdy by mohlo pomoci představit si a v duchu rozebrat, co by se vlastně stalo, kdyby očekávaná událost dopadla špatně. V podstatě si připrav, co budeš dělat, když "to" nedopadne. A třeba se ukáže, že se vlastně svět nejspíš nezboří. Nervák to bude i tak, ale budeš aspoň částečně připravená i na špatný výsledek.

To se ovšem netýká událostí, při kterých se svět opravdu boří, jako třeba nemoc v rodině apod. Tam se strachu zbavit prostě nejde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: arkjnu
Datum: 08.07.12 00:44

Dobrý den,

řáká se, že pokud dokážeme problém definovat, máme ho již z poloviny vyřešen. Myslím si, že je správné, že se nad sebou zamýšlíte a své problémy chcete řešit. To, že má člověk strach a že by se nejraději vyhnul nepříjemným situacím je přirozené. Každý má ovšem jakési předpoklady, je ovlivněný společností i svoji výchovou a tak s těmito problémy někdo bojuje lépe a jiný hůře. Třeba se ozvou někteří lidé, kteří těmito problémy rovněž trpěli a časem je nějak zvládli. Řekl bych však, že to moc ovlivnit nejde. Tím ovšem jednak nevylučuji tuto možnost a za další si myslím, že každá takováto slabá stránka má i nějakou druhou stranu v podobě dobré vlastnosti, kterou mnoho jiných lidí nemá. Nebojte se oslovit někoho, komu skutečně důvěřujete, aby Vám s obávanými věcmi pomáhal. Každopádně přeji hodně štěstí a uvědomte si prosím, že v tom jistě nejste sama. Snažte se si zbytečné problémy nepřidělávat, s těmi, které přijdou zvenčí se podle mého názoru lepší bojuje, neboť člověk alespoň nemá nějaký pocit sebezavinění, který vše ještě zhoršuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 08.07.12 01:00

Jak se vypořádat s problémy - to je obtížná otázka - podle druhu problému(ů)...

Ale se strachem je to úplně jednoduché - podíváš se mu upřeně do očí, takovým tím tvrďáckým pohledem - a pošleš ho do paďous... ;)

Ne, vážně - myslet na něco jiného, problém je třeba řešit v momentě, kdy nastane - ne se nervovat předčasnými představami. Ještě lepší ale je přemýšlet a tím problémům předcházet...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.12 04:17
avatar

Můj problém jsou většinou "lidé" ...dostal jsem radu:Představ si je na záchodě.

A funguje to... ale samozřehmě to nelze vždy a všude...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: des*
Datum: 08.07.12 09:04

Máš málo hořčíku,kup si ho v lékárně ,ber podle předpisu a uvidíš.Přestaneš si krávovin všímat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.12 09:42

Delej to,ceho se bojis.Jinymi slovy musis pustit se vsim do boje a strach se casem zmensi.Chce to trenink,v tom je ten trik..Kdyz uteces,vrati se ti to desetinasobne.Jine by bylo,pokud trpite treba chorobnou uzkosti,musela by jste se lecit.Pokud mate strach porad,mela by jste se zzamyslet a navstivit odbornika.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.