Topné těleso v myčce

Od: Datum: 07.07.12 20:57 odpovědí: 2 změna: 07.07.12 22:45

Dobrý den, měřil jsem topné těleso v myčce a naměřil 60ohmu. Chtěl jsem se zeptat, kdo mi poradíte je to malý odpor? Nebo si myslíte že je to v pohodě..

Když nastavím program v myčce bosch tak mi jede a zustane na 1min. a pořád valí a nic víc..neukončí to..a ani nejde s myčky teplo, tak jsem si myslel že to je topné těleso, poradíte?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.07.12 21:14
avatar

Jestli funguje topné těleso v myčce se dá zjistit i bezdemontážním způsoben. Zapněte myčku a pozorujte elektroměr. V době ohřevu by se měla zvýšit spotřeba zhruba na 2kW. Pokud elektroměr zvýšenou spotřebu neukáže, myčka skutečně neohřívá. Pak může být špatné topení, nebo třeba konektory nebo i řídící elektronika. Při testu kontrolujte, zda není zapnutý jiný významný spotřebič. Ale to je jasné. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.12 22:45
avatar

60 ohm by bylo trochu pod 900W, má na sobě něco takového napsané? Údaj zřejmě nebude vizuálně přístupný, porovnat tedy s celkovou spotřebou na štítku stroje. Případně zkusit měřit na svorkách tělesa bezpečným způsobem přítomnost napájecího napětí za provozu, nevykáže-li, podle rady kolegy, elektroměr předpokládanou spotřebu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.