Vymahač x Exekutor

Od: Datum: 19.03.15 18:32 odpovědí: 10 změna: 20.03.15 10:25

Prosím o radu:

Navštívil mne VYMAHAČ, chctěl po mne dlužnou částu 30 000,- ( ihned ) , vyhrožoval odvozem majetku apod. může si to dovolit? Když je to mimosoudní kanceláč PROFI-CZ? Nebo to může jen exekutor?

Zajímalo by mne co mohu dělat? V pátek po mne chce 30 000,- jinak si odveze majetek. Mohu proti tomu něco udělat? Mockrát děkuji za ROZUMNÉ ODPOVĚDI, rejpálkové, kteří chtějí psát že si za to můžu sám apod. o takové odpovědi nestojím. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.03.15 19:24
avatar

Exekutor si může dovolit vstoupit do vašeho bytu a zabavovat majetek, vymahači nikoliv. Když si tedy hraje na exekutora někdo, kdo jím není, a vyhrožuje dlužníkovi exekucí, je to samozřejmě nezákonné = zdroj: tn.nova.cz. Znovu bych doporučil, pokusit se situaci nějak optimalizovat, dát do pořádku finance. Exekutor nebo vymahač znamená, že už je něco hodně špatně, pominu to, že by se měl člověk zařídit tak, aby k něčemu takovému nemuselo vůbec dojít.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: denk
Datum: 19.03.15 20:35

Děkuji za odpověď, ještě mě zajímá, jestli když nebudu mít na to zaplacení, tak jestli si může zavolat nějakého exekutora aby nám odvezl vybavení? Nebo to musí prve k soudu a až poté může přijít exekutor?

Datum: 19.03.15 22:00
avatar

Nevím, kam až by to zašlo. Myslím si, že částka 30 000 Kč není zas tak velká, abyste ji nemohl uhradit. Zavolejte věřiteli a domluvte se s ním na splátkách, zbytečně si nekomplikujte život.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: denk
Datum: 20.03.15 06:58

To ja prave chci ale o to chce najednou proto se ptam jestli kdys to dnes neuhradima zda muze prijet nebo zavolat exekutora aby nam to odvezl nebo mam pravo rict ze treba po 2000kc jak budu mit proste nekdy vic treba?

Datum: 20.03.15 07:11

exekutor na to musí mít zákonné zmocnění, tedy rozhodnutí soudu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 19.03.15 19:25

Všichni občané mají stejná práva. Včera byl vymahač u vás, zítra jdětě vy k němu a chtějte po něm 30 tisíc.

Když se zeptá na základě čeho po něm chcete peníze, řekněte mu že jste také profík.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.03.15 19:35
Vymahač nemá právo vkročit do bytu. Dočetl jsem se, že pokud bude tímto vyhrožovat, je nejlepší volat policii
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.15 08:26

Vyhrožovat? vymáhání exekutorem jsou zákonné prostředky, takže o žádný vyhrožování nejde! Policii zavolat můžete, akorát ze sebe uděláte ještě většího hlupáka.

Zaplaťte a máte po problému. 30tis je opravdu směšná částka, abyste si musel dělat zbytečné problémy

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.15 08:36

Nucený výkon může provést jen soudní vykonavatel nebo soudní exekutor, nikdo jiný. K tomu, aby mohlo dojít k výkonu rozhodnutí nebo k exekuci, musí existovat tzv. exekuční titul, ve většině případů soudní rozsudek. Půjčíte-li si od někoho peníze a nevrátíte je, není půjčka sama o sobě exekučním titulem (s jedinou výjimkou, pokud by tato půjčka byla zahrnuta v tzv. notářském či exekučním zápise s doložkou vykonatelnosti). Vámi uváděný VYMAHAČ má stejná práva k exekuci pohledávky věřitele, jako Vaši sousedi, tj. žádná. Jediné, čím se snaží na Vás zapůsobit, jsou výhružky. Máte právo si jeho jednání skrytě nahrát (jedná se o výjimkou ze zásady, že skryté nahrávání je nezákonné) a obrátit se na policii, nebo se rovnou obrátit na policii z podezření z trestného činu (právní kvalifikaci nejste povinen uvádět). Toť zhruba vše z legálních možností.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 20.03.15 10:25

Rozdíl mezi vymahače a exekutorem je ten, že exekutor se chová slušně, exekutor Vás nepověsí za nohy na větev v lese, ani Vám neukradne majetek z Vašeho bytu, ani Vám nezláme ruku či nohu basebalovou pálkou, ani Vás nezmlátí při návratu z pohostinství domů, chová se v mezích zákona. Povolání vymahačské firmy k vymožení půjčených peněz po dlužníkovi je zoufalým činem věřitele domoci se svých peněz, protože podání žaloby a vydání rozsudku soudem ještě nevede k tomu, že se věřitel svých peněz dočká, v dnešní době si totiž dlužník dá bydliště na OÚ, prokáže že je nemajetný a věřitel ješte navíc k tomu že jeho peníze jsou v pryč zaplatí náklady exekutora - no není to na palici? navíc dnešní modní oddlužení je taky paráda nasekáš dluhy, prachy dobře zašiješ pak ze sebe uděláš chudáka dlužníka zaplatíš možná třetinu dluhu, pět let ze sebe děláš blbce s minimálním příjmem a jsi z toho venku...no není to paráda...

Je to smutné ale je to fakt, proto je dobré nic si nepůjčovat a nikomu nepůjčovat.

Dlužník který si půjčí peníze a v dálce na něj nebliká světýlko spravedlnosti - pozor nezaplatíš a pudeš bručet, je státem vlastně podporován, půjč si nic se nestane...je snad přirozené své dluhy platit a pokud neplatím přijde zákon, jenže to už je o něčem jiném ...

diskuse k tomuto tématu svědčí o tom že většina lidí je schopna dlužníkovi poradit co je zákoné - ale najde se jen pár kteří mu napíší ZAPLAŤ !

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.