Melou boží mlýny pomalu, ale melou?

Od: Datum: 19.03.15 09:10 odpovědí: 52 změna: 16.04.15 15:44

Po včerejší reportáži v TV se Vás ptám - jaký máte názor na nemoc Křištálově křištálovitého strojvůdce lokomotivy s opaskem i kšandami a strejdou Vikem, zda jste jej v duchu politovali či přijali jeho nemoc se zadostiučiněním...


avatar
kapkanadeje uzavřel tuto otázku
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.03.15 09:22
 
avatar

Dobrý den. Ptáte se, jestli mlýny melou? Jak které, jak komu a jak rychle. Když dám za příklad A. Hitlera - moc roků se nedožil..., na druhou stranu takový Josef Mengele - za svá zvěrstva prováděná v koncentrančních táborech (na svědomí má 400 tisíc mrtvých) potrestán nikdy nebyl. Jemu evidentně ten nahoře nadržoval. :(. S. Grosse komentovat nebudu, jen on sám ví, jak to všechno bylo a jestli mu boží mlýny tedy už namlely...

 
Od: ben®
Datum: 19.03.15 09:22
 
avatar

Dobrý den, mohu si o tomto člověku myslet své, nemusím ho mít rád, mohu mu zazlívat hodně - ale, nemohu jemu (a ani nikomu jinému) přát těžkou chorobu. To je hnus. Zdravím!

doplněno 19.03.15 10:46:

bmbx - já mám z formulace otázky pocit, že z té nemoci má tazatel plezír. Pokud ne, tak by to napsal asi jinak.

doplněno 19.03.15 11:00:

amper - já také nevolám po odstranění otázky, ale její zabarvení je asi jasné. Tazatel se zeptal korektně, i když je v tom skryté přáníčko a názor. Tak dostane i jiné názory nebo souhlasné.

doplněno 19.03.15 11:24:

ju - nemusíte se rozčilovat. Vy sám víte nejlépe, proč jste se zeptal (a takto). Otázku jsem četl pozorně. Patrně očekáváte jiné odpovědi (od nemoralistů). Tak, snad se jich i dočkáte.

 
Od: ju®
Datum: 19.03.15 11:17
 

Položení otázky bylo naprosto korektní a bez postraních ůmyslů a přání, buďte od té dobroty, přečtěte si ji - pokud bych měl opičí úmysly formuloval bych to asi takto - došlo už i konečně na Standu Grose, mé srdce se zatetelilo radostí že určitá spravedlnost někde v prostoru existuje a naprosto mu to přeju, peníze co získal podvody s moraviíenergo ať použije na své vyléčení...a ukápl bych i trochu jedu - že se může léčit na Floridě ve svém apartmá...přeji hezký den Vám i všem moralistům a doplňovačům...i pod tímto příspěvkem - liduš

Od: ju®
Datum: 19.03.15 12:17
 

nerozčiluji se za to by mi nestál ani ten Standa - pozorně konec mé otázky - zda jste jej v duchu politovali či přijali jeho nemoc se zadostiučiněním...

Datum: 19.03.15 09:38
 
avatar

Jak píše Ben, přát někomu takovou nemoc o které víte úplný prd je odporné a hnusné.

Poprosím admina nebo syslíky o smazání tak odporného dotazu. Dík

doplněno 19.03.15 11:57:

Ano, dotaz je odporný a za tím si stojím.

doplněno 19.03.15 11:59:

Ju že se vaše srdce zatetelilo o tom nemám pochyby, takto formuluje svůj dotaz jen ten, kdo má obrovskou radost.

 
Datum: 19.03.15 10:13
 

Co je na tom odporného? Tazatel se normálně zeptal a nic odporného na tom nevidím! Vaše odpověď je opravdu zbytečná a možná, kdybyste nenapsala nic, tak uděláte líp!

Možná na tom něco bude. Je fakt, že touto nemocí onemocní i spousta obyčejných lidí. Rozhodně nikomu nepřeju nic špatného, ale myslím, že Standa přehodnotil své priority a peníze již nemá na prvním místě! Ve fugujícím právním státě by ještě seděl v kriminále, protože k tomu svému bohatství rozhodně nepřišel poctivě. Takže melou, ale ne vždy a všem stejně.

 
Od: bmbx®
Datum: 19.03.15 10:40
 

On tady někdo přeje někomu něco špatného? Rčení o božích mlýnech je něco špatného? Nehysterčete prosím !

 
Datum: 19.03.15 12:09
 

Liduš, úplně nesmyslně překrucujete dotaz a odpovědi. Pokud se vám tento dotaz zdá odporný, tak jej nekomentujte a ani nečtěte. Nahlašte jej syslíkům a buďte spokojená, že jste udělala něco pro poradnu. *smich*

 
Od: ju®
Datum: 19.03.15 12:11
 

pro liduš:

Osobo neomylná a ješitná kdo Vám dal právo si myslet, že o této nemoci vím prd, znáte mě a jste Mudr. a konzultovala jste se mnou svůj odborný názor? Stújte si za čím chcete, ale sakra nevkládejte mi do huby něco co jsem neřekl. A jak formuluji svůj dotaz Vám může býti ůplně jedno.Jak můžete vědět zda jsem se smál či plakal když jsem slyšel zprávu o křišťálovém koloťukovi - pokud si myslíte že jsem se smál je to od Vás odporné a hnusné.Přesto Vám přeji krásný a slunečný jarní den...

Datum: 19.03.15 10:54
 

Na dotazu rovněž nevidím nic závadného. Včera u zpráv jsem jen utrousil zřejmě stejnou větu jako mnoho z nás: "Že by boží mlýny?" (někdo se přizná, někdo ne a někoho to nenapadne). Tu větu jsem utrousil bez jakéhokoliv zabarvení. Nikomu bych to nepřál a litovat toho pána nebudu. Je mi úplně volný. A myslím to upřímně.

 
Datum: 19.03.15 11:25
 

Ani já nemoc nepřeji nikomu, ani Standovi ne. Ale myslím si, že nás bylo hodně a hodně, kdo si pomyslel - vidíš Staníku, přijde nemoc a teď ti jsou peníze a křišťálově čisté úmysly k ničemu, bohužel. V otázce taky nevidím naprosto nic zlého, tak to v životě holt chodí.

 
Datum: 19.03.15 13:01
 
avatar

- ano - dotaz je odporný - navíc - myslím, že jsou mnohem horší (nejen) politici, kterým boží mlýny zdaleka nenamlely a pochybuju, že namelou. St. Grosse je mi moc líto - myslím, že si až takový osud rozhodně nezasloužil !

doplněno 19.03.15 13:06:

- a taky si dovolím pochybovat o "křišťálové čistotě" mnohých zdejších diskutujících. - aby se nám ty boží mlýny nakonec "nezadřely" !

 
Datum: 19.03.15 13:17
 

Osobně si také myslím, že si to nezaslouží. Měl dostat pár let v kriminále a propadnutí křišťálového majetku..

 
Datum: 19.03.15 13:27
 
avatar

Nemyslím, že by na jeho zdraví měly vliv nějaké mlýny. Ta by se mu asi nevyhnula ani kdyby žil jako anděl. Zlou nemoc nepřeju nikomu, ani Standovi. Rád ho ale nemám a jediné co bych si přál je, aby ho někdo spravedlivě podle zákona (což si v našem státě skoro protiřečí) potrestal a donutil ho křišťálově získané peníze vrátit. Jinak je mi jeho osud ukradený.

 
Od: jmlc®
Datum: 19.03.15 13:42
 
avatar

Řekl bych, že "Boží mlýny melou" by mělo znamenat "na každého jednou dojde - u Božího soudu" - v tomto světském životě asi o Boží mlýny nejde... spíše o nějaký sled událostí a náhod s nějakým aktuálním stavem... Někomu život ublíží, druhého to potěší.

Máte velkou radost, když někdo z vašich neoblíbených má potíže? Když zmíněný Hitler spáchal sebevraždu, statisíce lidí byly zklamány - lidi se chtěli pomstín a nezadařilo se... tak se mstili na jiných... a srdíčku se ulevilo. Ale tím se tito lidé vyrovnali (a někdy i předčili) v krutostech gestapu.

 
Datum: 19.03.15 14:43
 
avatar

Ruku na srdce ,komu při doslechu o jeho nemoci neproběhlo aspoň na sekundu v hlavě rčení o božích mlýnech.Správné by bylo kdyby lidé nemuseli čekat na "boží mlýny"a raději to řešil spravedlivý soud a zákony.Pokud se provinil nečím protiprávním,měl mu být udělen trest dle práva.Nemoc není trest,ale osobní neštěstí,které nejde nikomu přát.

 
Datum: 19.03.15 19:49
 
avatar

Jak někdo může jen uvažovat o zadostiučinění v souvislosti s nemocí jiného, to je neuvěřitelné. Ano, jen ta úvaha sama o sobě je neuvěřitelná. To je to, co nás stále dělí od civilizovaného světa, lidská nízkost, ju.

 
Od: stir
Datum: 19.03.15 21:01
 

Dobrý večer.

Už jako děcka jsme zaslechli v rodině, že se lidi musí chovat slušně, protože na každého jednou dojde.

Jak dojde, jsme chtěli vědět. No Božské mlýny, melou pomalu ale jistě.

Máma byla ze Slovenska, a ta měla zase strach z prokletí. Říkala, že mnoho slušných rodin

potkalo nějaké hrozné neštěstí. A rodina, sousedé, nebo přátelé se ptali, proč zrovna je?

A pak se vytáhlo někde ze skoro zapomenutého, že tam s někým handlovali až ho přivedli na duben,

a šel s děckama po žebrotě. Nebo v dalším velmi smutném příběhu, že v rodině byl vrah.

Že prokletí se může naplnit až do čtvrté generace. Takže strojvůdce očistil své děti. A to je dobré.

doplněno 20.03.15 09:15:

Děti. Měli namysli potomky.Neznám dost bibli, ale prý to tam je napsáno. Kdo to ví?

Neštěstí se stalo tomu, který přivedl rodinu na buben. Ale jak píšete správně, potrestána byla i ožebračena rodina.

Že musela na žebrotu. To mi nikdy nedošlo. Kdybychom se na to zeptali, asi by nám řekli, že nikdo není

bez viny. A rodokmen je někdy i úsměvný. Třeba otec mého staříčka 72letý, se spustil s děvečkou ze sousedního

gruntu a narodila se jim holčička.:)

 
Datum: 20.03.15 01:08
 
avatar

Božské mlýny, to zní tak nějak líp, než boží... hm, takže očistil. Ale... co ty děti komu udělaly? Které dítě někomu něco udělalo? Proto se říká "nevinné děti"... jinak, kdo hledá, najde, zvlášť ten, kdo hodně chce najít, ten najde i na dětech. Zase špatně...

 
Datum: 20.03.15 06:25
 
avatar

Takze kdyz nekdo zemre (dejme tomu) pri nehode, muze za to vlastne jeho praprababicka, protoze chodila zebrat pred kostel... To je ale pitomost, ze jo. :-D

Myslim, ze kdyz prozkoumate rodokmen kohokoliv ctyri generace zpatky, urcite tam najdete jedince, ktery se nechoval prave podle prikazani.

 
Datum: 20.03.15 10:52
 
avatar

Přesně tak, moudrá slova. Škoda, že moudrost je (zvláště v určitých krajích) velmi vzácná...

 
Datum: 20.03.15 10:55
 
avatar

Nj, spustil se, vida ho... a stalo se opravdu neštěstí, když se narodila holčička )? Myslím, že vůbec ne, proč, když se narodí nový člověk, je to vždycky štěstí !

 
Od: stir
Datum: 20.03.15 12:43
 

Není psáno o neštěstí. Ale jaký byl ten děda borec *frajer*

Příklad, co všechno se najde v archívu.

 
Datum: 20.03.15 11:39
 
avatar

Slyšela jsem o tom a řekla si- chudák...a chudák jeho dcery a manželka. Nic o božích mlýnech mě fakt nenapadlo...lidi jsou však různí...bohužel.

 
Datum: 20.03.15 12:05
 

přeju mu to natvrdo a nelituju ho většina čechů se má díky němu a jemu podobní špatně na mlýny nevěřím prostě náhoda,kdyby pověra o mlýnech fungovala to by byl panečku pořádek!

 
Datum: 20.03.15 14:52
 
avatar

- ještě mne taky napadlo - co tak strašnýho ten Gross udělal, že by musel být tak krutě potrestanej?! - kradl jako ostatní - a zdaleka ne nejvíc - jsou tu větší borci, nebo se mýlím?, proč by měly "boží mlýny" semlít zrovna jeho ... nebo na něj máte pifku proto, že jste mu víc věřil(a)? - mně byl docela sympatickej !

doplněno 20.03.15 22:54:

- pořekadlo je navíc pěkná blbost, protože umřít stejně musíme všichni !

doplněno 20.03.15 23:36:

mp - dneska kradou všichni, nedělám si iluze - u toho Grosse bylo blbý, že vystupoval tak sympaticky, důvěryhodně a poctivě - od takového člověka se "zrada" hůře přijímá.

 
Od: mp*
Datum: 21.03.15 00:13
 

To jsem se zasmál (ale v dobrém). Představte si, že třeba můj otec obdivoval Davida Ratha. Dokonce říkal, že vypadá jak nový Kenedy a bude tady president. A já třeba si myslím od začátku, že je je to slizák, tak si vyberte.

 
Datum: 20.03.15 15:14
 
avatar

Mě byl taky sympatický a dodnes nevím jestli mu bylo něco prokázáno nebo jen spekulace.(i když Nečas taky působil jako solidní a ...prd)Kdyby mělo přísloví o mlýnech platit ,tak už máme za sebou spoustu státních funusů a tragedii.Pořekadlo mělo být jen"motivací",aby se lidi chovali slušně a bez hříchů.Pokud něco provedl,měl být potrestán podle zákona a pokud se tak nestalo,tak je asi chyby jinde.

 
Datum: 21.03.15 19:26
 
avatar

Lucie děkuji za vaše slova "dodnes nevím jestli mu bylo něco prokázáno nebo jen spekulace" a o tom to svinstvo zvané politika přesně je. Gros měl svůj úkol, ten splnil, vlk se nažral a koza zůstala celá.

 
Od: mp*
Datum: 20.03.15 23:16
 

Pochopitelně, když si člověk zachová ještě nějakou soudnost, tak prostě takto nemůže myslet. I když někdy červíček pochybnosti vrtá. Měl bych tady i několik nových adeptů, kterým bych něco podobného přál, ale nechci se rouhat.

doplněno 20.03.15 23:19:

A ještě co se týče toho kradení, tak si myslím, že je to daleko větší prohřešek u politika levicové strany, který se prsí svojí poctivostí, než u politika paravicového, kde jde hodně o peníze a ani se tím netají.

 
Od: cizi
Datum: 21.03.15 09:09
 

Já bych ty prachy Standovi i přál, ale jak se to toho svinstva začal zamotávat a pindat o strýci který ho založil, a o cestovném,a křišťálovém křišťálu...hnus

 
Datum: 21.03.15 11:05
 
avatar

...ale ani teď s nemocí by neuznal,že peníze nejsou všechno.Určitě je rád,že zajistil rodinu až tady nebude a jestli prodělal nějakou léčbu,tak je rád,že na ni měl a mohl pro zlepšení stavu udělat maximum.Proto nemoc není trest za to co udělal,ale osobní neštěstí.Pokud něco provedl(neprovedl) trest měl přijít odjinud.

 
Datum: 21.03.15 20:08
 
avatar

Nj, jenže neudělal nic, co by u nás bylo trestné. Kdyby udělal, dávno by si to odpykal. Dost drsný příklad mediální hysterie, poplatné době...

 
Datum: 22.03.15 13:23
 

tiffany tak s váma absolutně nesouhlasím copak byl u nás někdy politik za špatnost potrestán? možná ano ze stovek kauz se jedna dotáhla až do konce jinak se vše zametá pod koberec tak proč píšete hlouposti

 
Datum: 22.03.15 16:01
 
avatar

Hlouposti píšete Vy, ujasněte si pojmy. Stíhá se a trestá u nás pouze výběrově, jak se to těm u vesla zrovna hodí, v jeho případě přes veškerou snahu prostě nebylo co.

 
Od: ju®
Datum: 27.03.15 20:52
 

No a já si myslel že boží mlýny, a von nám nějaký soudruh otrávil standu, hernajs zase boj o koryta...

Datum: 16.04.15 10:31
 
avatar

tak už domlely...

doplněno 16.04.15 10:40:

jen pro vysvětlení: ani já nepociťuji radost. nepociťuji nic. snad mi je jen líto jeho ženy a dětí...

jen jsem autorovi otázky poskytl informaci a admin by, možná, tuto otázku mohl uzavřít.

 
Od: ben®
Datum: 16.04.15 10:37
 
avatar

Dobrý den, no, radost z toho nepociťuji - byl to mladý člověk. Zdravím!

 
Datum: 16.04.15 11:11
 

Tak tak.. TAk hlavně to zdraví ať nám slouží a nějaký peníze taky budou.. a třeba křišťálově čistý.

Na rozdíl od jiných "obyčejných" lidí, ony jsou velice dobře zajištěné! Mě je líto rodin, kde zemře muž, kdy žena zůstane s hypotékou a vším okolo sama.

 
Od: buss
Datum: 16.04.15 10:54
 

Ukradená otázka, no jsem pomalý. Oni někdy melou, ale ne spravedlivě a sakra pmalu, neberou to šmahem. Peníze nejsou všechno, ale má zabezpečenou rodinu! Pokud si Šárka nenarazí někoho, kdo jim to rozfofruje.

 
Od: tramtada*
Datum: 16.04.15 11:07
 

Jo když se daří tak se daří - jen houšť a větší kapky jak říkavala moje babička.

 
Od: jofa®
Datum: 16.04.15 11:24
 

Hoďte kamenem, kdo jste bez viny. Hnus.

 
Datum: 16.04.15 11:54
 
avatar

- než admin otázku uzavře - je mi ho moc a moc líto ! - takovej konec si tedy nezasloužil - už jen vzhledem k tomu, že v klidu dnes přežívají daleko větší lumpové - na které Bůh jaksi zapomíná ! Dost se divím vaší nenávisti zrovna jenom v jeho případě.

 
Datum: 16.04.15 12:49
 
avatar

Škoda tak mladého života, kdo ví něco o této k...ě nemoci nebude se jistě divit, že mu z celého srdce milosrdnou smrt-vysvobození přeji. Dnes bude rodina plakat ale už zítra bude šťastná, že si ho smrt vzala a nenechala ho, a všechny blízské s ním, dlouho trpět.

doplněno 16.04.15 13:36:

Vy co se tetelíte blahem jste odporní!

 
Datum: 16.04.15 14:02
 
avatar

Liduš a culdabulda díky za moudrá slova, aspoň člověk nemá pocit, že žije na hnojišti... život se nemazlí s nikým, takže nakonec lidskost je to jediné, co nám všem zbývá. Jednou to pochopí každý, i ubohý a hloupý člověk, výraz hyena nepoužívám, abych neurazila zvířata, která si to nezaslouží.

 
Od: kulisek*
Datum: 16.04.15 12:57
 

Tak umřít v 45 letech, to bych opravdu nikomu nepřála. Radost z toho nemám,ale ani ho nijak nelituju. Byl jaký byl, no...

 
Od: loveckova
Datum: 16.04.15 13:09
 

Dobře mu tak,lhal,kradl a podváděl to by se mělo stát každému politikovi.

 
Datum: 16.04.15 13:58
 
avatar

loveckova - ale - to bychom pak neměli koho volit, že?

 

 

Datum: 16.04.15 14:15
 
avatar

Stanislavu Grossovi je to všechno už úplně jedno. Hloupý nebyl a určitě si už dávno, během své nemoci která byla těžká a dlouhá, uvědomil sám bez nápovědy, že peníze opravdu nejsou všechno. Zemřít tak mladý je hodně smutné, ale umírají ještě mladší, jenže o nich nevíme nic. Byl to jeho osud a jsem si jista, že pokud si dělal výčitky a mohl by se vrátit v čase, tak by všechny miliony do posledního halíře vrátil. Já ho nesoudím, nikdy jsem ho nesoudila, protože nevím, jak bych se na jeho místě zachovala sama. Trestný čin mu nedokázali. Byl jenom ve správný čas na správném místě a měl informace, které mu ten byznys umožnily. Chtěla bych vidět jednoho každého, který mu kvůli tomu nemůže přijít na jméno, co by dělal on sám, kdyby se mu naskytla podobná příležitost. A mám jenom jednu hlavu, ale klidně ji položím na špalek, jestli by se mezi 10 tisíci našel alespoň jeden člověk, který by se zachoval čestně. A ten kdo horuje o čestnosti a že on by se takto zachovat nemohl, tak tomu člověku věřím ze všeho nejméně.

 
Od: pajdulak
Datum: 16.04.15 15:12
 

Jen na okraj bez kapání medu a o tom jak se všichni mají mít rádi - má to za sebou, umírají mladší, jen je škoda že umřel tak brzo, přál bych mu za ty jeho křišťálové zlaťáky ještě aspoń dvacet let a nákladnou léčbu jeho nemoci, aby si ty chechtáky které poctivě vydělal užil v medikaci a rehabilitacích, líbí se mi jak všichni spolustraníci a drarmožroutové z parlamentu mluví o Stánikovi jako schopném politikovi a zapomínají dodat všehoschopném, Standa totiž ukázal jak to v politice chodí co je to za pakáž, a jen si vzpoměňte že mu vaz nezlomil jenom strejda co mu půjčil ale pachtování jeho a bufetářky s Barkovou a podezřelé kupování bordelů v Praze...takže pozor na ty kydy co se tady trousí a pokud chcete mít soucit tak se běžte podívat do děcáků či domovu důchodců a za bezdomovci - tam mějte soucit - to jsou lidi kteří se nemohou bránit a stát na ně se..., tam běžte kapat svůj med soucitu a kecy o slušnosti a jaký Standa byl chudák...ke konci se omluvil, ale kdo mu o to stál, věděl že má na kahánku tak se obrátil ke kristu - byl to všivák a jako všivák pošel.

Z ověřených zdrojů bufetářka má už 3 roky pořádnýho leštiče...bohatá vdova.

 
Od: jofa®
Datum: 16.04.15 15:44
 

pajdulák. Vy jste opravdu pajdulák, to pojmenování sedí.

 
Datum: 16.04.15 15:26
 
avatar

Souhlasim naprosto s Benem, ze myslet si o jeho cinnostech muzu vselico, ale prat nekomu neco takoveho mi prijde odporne..Jak jsem zjistila jakou nemoc ma, tak mi ho bylo lidsky velmi lito a tohle si nezaslouzi nikdo..

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.