Odcestování mimo ČR a registrace na UPv cizí

Od: Datum: 18.03.15 07:19 odpovědí: 10 změna: 18.03.15 13:14

Dobrý den,

za měsíc a půl odlétám do země o které vlastně nic nevím,budu tam i pracovat.Chtěla bych poskytnout informace týkající se sociálních poměrů počínaje minimální mzdy na Maltě ,až po fungování systému zaregistrování se na UP a důvody jaké je potřeba pro schválení ,abyste hmotnou nouzy dostaly.Vyčetla jsem že je to 162,19 euro,pokud je to tak , jaká je další návazná dávka i jaké je potřeba dovézt z našeho UP formuláře.Děkuji za informace


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.03.15 11:20
avatar

Breb, asi nechápu. Opravdu jedete na Maltu pracovat a už se informujete a připravujete na to, jak máte požádat o podporu a dávky? Rozumim dobře? *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.15 11:47
avatar

taky se nechytam... jet za hranice si vyridit davky je teda skutecne super prace v zahranici :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.15 11:52
avatar
Nejsem si zcela jist, ale pokud nemáte občanství a nemáte nic odpracováno, tak nárok na žádné dávky už nemáte (ani na hmotnou nouzi).
Formuláře z našeho ÚP žádné nejsou, to si musíte zavolat nebo napsat přímo na maltský pracovní úřad, tam vám řeknou více. Případně se podívat na jejich internetové stránky.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: zztop*
Datum: 18.03.15 12:14

Souhlas. Kdyby to bylo tak jednoduché tak kromě našich spoluobčanů by i normální lidé jezdili na dovolenou v zimě do tepla na místní pracáky a pobírat dávky. A nebo takové Řecko tam bych pobíral dávky rád celoročně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: breb
Datum: 18.03.15 12:15

Mám na Maltě pracovní pozici i známé co tam pracují a žijí sezoně,zajímám se o tuto zemi i nadále ve všech věcech,ale o ohledech a do toho zapadají i výhody..jen toto jsem se nikde na diskuzích nedočetla a tak by mě zajímalo od lidí co tam žijí a nebo se třeba oženily a vdaly ,jakým způsobem na ostrově fungují.Nevidím na tom nic špatného.

V případě našich černých občanů,když vyjížděly do Anglie a žádaly už jen skrz barvu pleti o politický azyl,měly dopředu vykoumané co a jak,já toto chci jen pro případ,kdy bych zůstala bez prostředků v cizí zemi,navíc může být lidem kolem mě jedno pro jaký dovd se o tuto problematiku zajímám.Chtěla jsem radu od soudných lidí.

Všude na servrech píší počínaje počasím přes odkazy na statutární orgány daných zemí až po rozlohu, měnu a počet obyvatel..atd..Dále jsem vyčetla že minimální mzda v hmotné nouzy je 162,19 euro a můžete jako člen státu NATO požádat na příslušném úřadě o podporu pokud nejste zaměstnaný a dokonce pokud jste tady v ČR a máte přiznanou podporu,může vám být zasílána na Maltu.Nevím tedy jak to po sléze pokračuje s poplatkami za bydlení ,zdravotní pojišťovnou a případným podnikáním.Na UP v ČR mají tiskopisy,které ,ale musíte doložit na UP mimo ČR.

Takže zatím toto k problematice dané věci.

Datum: 18.03.15 13:14
avatar
V první řadě, členství v NATO nemá naprosto žádný vliv na podporu v jiné zemí. Pravděpodobně si to pletete s EU.
A jak už jsme psal v příspěvku výše, opravdu vám nezbyde nic jiného než napsat email nebo zavolat přímo na pracovní úřad Malty. Tam dostanete přesné informace, případně bych zkusil nějakou facebookovou skupinu, která sdružuje cizince žijící na Maltě (pokud nějaká taková skupina tam je) a ti vám snad pořadí lépe.
Každá země má tyhle věci nastavené trochu jinak a v poslední době se tyto věci v některých zemi EU dost přísnily.
doplněno 18.03.15 19:22:

Co je minimální mzda v hmotné nouzi? Radím, než tam zavolate nebo napíšete, najděte si přesné definice toho, co chcete vědět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: toustik
Datum: 18.03.15 12:10
Predpokladam, ze umíte jazyk. Není nic jednoduššího než pouzit Google a najit příslušný úřad práce a vše si tam přečíst či případně zavolat. S největší pravděpodobností ovsem nemate nárok na nic, pokud tam již nějakou dobu nezijete nebo nepracujete. Evropská unie zprisnuje pravidla zrovna kvůli takovým, jako jste vy. Takže vám doporucuji udělat to, co jsem Vám poradila nebo si tu můžete pocist ktitiku na Vasi osobu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: breb
Datum: 18.03.15 12:18

promiňte,ale musím se zasmát,vaše předsudky jsou více než z toho co si domýšlíte a nic o mě nevíte a tohle je ten důvod proč nadále nechci ani žít tady mezi OBČANAMA OVCEMA v ČR.Nepřímo mne napadáte a nemáte jediný důvod.Tyto mořnost odletět za prací má snad každý občan země EU.:-D

..navíc strýček google je v mé kompetenci asi už druhým dnem a né a né najít výsledek,snad jen špatně hledám a vy jste dozajista dosti zapšklý na to abyste to pochopil ..apropo jdu vyvíjet i pracovní činnost tak jako to dělám celý svůj život již 25 let

Od: breb
Datum: 18.03.15 12:27

Dozajista bych se chtěla dozvědět něco ke konkrétní otázce a nejlépe i odpověď ,ale rozhodně byjste se mohly zdržet svých omezených a přízemních názorů,které i tak nevedou k odpovědi na problematiku ,které se tato diskuze týká..pokud tomuto nerozumíte,pak jste opravdu ovce z ČR a nedivím se ,že tento stát funguje takovýmto způsobem..češi mají závist jako morální problematiku už od narození v sobě,snad někoho napadne i to,že než jsem vlžila otázku na tuto diskuzi,prošla jsem si info na ministerstvu a i příslušných úřadech..ale i tak Vám děkuji za přízemnost,kterou mi svým vyjádřením názoru prokazujete,omezte se prosím ,ale na problematiku dane věci.Děkuji

Od: toustik
Datum: 18.03.15 12:44
Dekuji za vás názor. Jelikoz jsem se v nedávné době stěhovala z ČR jiného státu v EU, tak jsem si podobne informace zjistovala. Pokud tam tedy máte zname, zeptejte se jich, jiste Vám poradí spíše než lidé, co na Malte neziji.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.