Kam nahlásit ztrátu občanského průkazu ?

Od: Datum: 17.03.15 19:23 odpovědí: 9 změna: 18.03.15 20:43

Ahoj ztratil jsem OP,kam to mužu teď nahlásit?Zjistil jsem to před chvílí a ztratil jsem ho asi na poště Mužu na policii?Nebo musím až zítra zavolat na uřad kde mi ho vydaly?Díky :(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: tesil
Datum: 17.03.15 19:28

Bez problémů jděte na policii ;) Mně tam ještě zdrbali, že jsem přišel až na druhý den ráno *zed* Zajít na úřad je taky možnost, ale na policii vám dají papír o nahlášení, takže kdyby od té doby někdo na občanku něco zkoušel tak má smůlu... jistota je jistota

Od: petrzach
Datum: 17.03.15 19:30

Opčanský průkaz nahlas neodkladně na Policii.

Od: buss®
Datum: 17.03.15 19:33

Policie OP nevystavuje. Ale oznámit můžete.

Datum: 17.03.15 19:34

Ale dnes se nikam už nedostanu :( to mužu zavolat?A jak mi pak dají nějaký protokol?

Od: dam®
Datum: 17.03.15 19:47

Tos měl udělat bez prodlení, půjčky peněz "narychlo" fungují rychle, nebo třeba černý pasažér.

PČR to bude asi chtít sepsat a teprve od tohoto momentu budeš mít jakous takous ochranu a nebo ji poctivý nálezce už odevzdal a budeš ji mít na obecním úřadě.

Datum: 18.03.15 01:11

Kdysi jsem ohlásila krádež OP. Příslušník požadoval zaplacení pokuty, protože mojí povinností bylo chránit doklad. Měla jsem si na něj dávat pozor. Náhodou jsem měla úplně prázdnou peněženku a tu jsem mu s omluvou ukázala. Řekl, že dá do zápisu, že pokutu jsem zaplatila. Tak jsem ušetřila.

Datum: 18.03.15 01:27

Policie ztráty neřeší! Zajděte na příslušný městský úřad a tam nahlašte ztrátu. Nikam nevolejte a rovnou tam jděte.

Pokud vám jí někdo najde a hodí např. do schránky, tak stejně jděte na příslušný městský úřad a ztrátu nahlašte. nikdy nevíte, kdo ji mohl do té doby zneužít.

Datum: 18.03.15 06:46

Pokud máte podezření na tu poštu, začala bych úplně nejdřív tam. OP mohl zůstat u přepážky, úřednice ho uschovala a když tam přijdete, vrátí Vám ho. Nebo ho mohl najít nějaký zákazník na zemi a taky ho předal té úřednici. Tam by se najít mohl.

Ale spěchejte, čas pracuje proti Vám.

Pokud jej nenajdete, na měst. úřadě Vám zruší jeho platnost, vystaví prozatímní doklad a po měsíci dostanete nový OP. Jaga.

doplněno 19.03.15 14:37:

Tak to vidíte, já jsem to říkala. Každá pořádná baba Jaga má totiž křišťálovou kouli a v ní krásně vidí, kde má který kujón ztracenou občanku. A tu Vaši jsem viděla na poště! *ua*Jaga.

Datum: 18.03.15 20:43

Tak OP byl na poště,zapoměl jsem ho u přepážky a odcházel jsem z pošty poslední před zavíračkou,dnes ráno jsem volal před otvíračkou a pracovnice mi ho schovala

Uff to bylo štěstí díky za rady

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.