Magická koule funguje-vysvetleni?

Od: Datum: 28.06.12 14:24 odpovědí: 3 změna: 28.06.12 16:17

Ahoj, najela sem na čirou náhodou na tyto stránky http://sleduj.org/magicka-koule/ a jen tak ze srandy si řekla že to zkusím...A ono to vyšlo...zkusila sme to ještě nekolikrat a ono to pokaždý vyšlo...Máte proto nějaké vysvětlení?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.06.12 14:39
avatar

Je to jednoduché. Vždycky vám vyjde číslo dělitelné deviíti. A když se podíváte na symboly, tak u násboků devítky je stejný symbol. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xart*
Datum: 28.06.12 15:06

Všimni si, že se tabulka se symboly pokaždé změní ;) a vyždy násobky 9 budou mít stejný znak ;) ... vyzkoušej třeba u čísla 10 několikrát za sebou ;) a markni i na násobky 9,18,27 ... žádná velká magie *jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.12 16:17
avatar

Jak píší přede mnou, je to primitivní , ale kdo to nezná, toho to může docela ohromit. A proč vyjde vždy násobek devíti? Inu, to je jednoduché, je to založeno na počítání se zbytkovými třídami. Ale abych nemachroval, pro dvouciferná čísla se to dá vysvětlit a objasnit zcela jednoduše. Takové dvouciferné číslo má tvar a+10b, kde a,b jsou cifry, tedy celá nezáporná čísla od nuly do devíti (dokonce b je od jedné do devíti, jinak by to nebylo dvouciferné). No a odečteme-li od toho čísla součet těch cifer, tedy a+b, dostaneme 9b, tedy skutečně náísobek devíti. Ono to platí i obecně (je na tom mj. založen znak dělitelnosti devíti), ale vysvětlení by přeci jen možná chtělo víc povídání.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.