Dnešní historie.cs

Od: Datum: 27.06.12 00:52 odpovědí: 17 změna: 01.07.12 11:00

Viděl jste někdo dnešní historie.cs na ČT2 ve 20:50 (vlastně včerejší)? Co na to říkáte, já se zvedal ze židle a měl jsem nutkání prokopnout obrazovku - to už se v tomto státě opravdu budou oslavovat sprostí zločinci zcela veřejně? *stop**bum**ee*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.06.12 09:01
avatar

Asi jsme koukali na různé pořady.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koudalak*
Datum: 27.06.12 09:32

o čem to bylo?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.12 09:48
avatar

Škoda, neviděla jsem to a nevím o čem to bylo ale mě zvedá ze židle každá zmínka o "hrdinných vrazích" Mašínech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.12 09:52

Jaké bylo téma? Občas na to koukám, tenhle díl mi utekl.

.

Já na tom pořadu naopak oceňuji že se snaží koukat na historii nezaujatě. Asi tak jako dneska už nikdo neřeší že Napoleon, Žižka nebo Alexander veliký byli z pohledu svých protivníků odporné lidské kreatury kterým nebylo nic svaté a kteří ma rukou spousty krve nevinných lidí. My se zatím tak třeba nejsme schopni podívat na druhou ale kupodivu ani na první světovou válku - i když je to už skoro sto let a pamětníci už nejsou.

doplněno 27.06.12 09:55:

Aha, tak to bylo fakt provokativní téma:
http://www.ceskatelevize.cz/p…0150778447-historie-cs/video/

Ale podívám se na to až večer takže obsah nemůžu soudit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 27.06.12 09:56
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 27.06.12 10:23

No Mašíni byli proti tomuhle odvárek. Jednalo se o únos letadla se zákeřnou vraždou kapitána. Vrána (publicista) se to snažil úplně dementně vyvrátit, že pilot se vlastně střelil sám když chtěl únosce odzbrojit a jednal proti předpisúm a další a další opravdu dementní žvásty. Celá skupina únosců byli feťáci ( to nemám z tehdejších médií ). Soud únosců probíhal v Německu. Tato událost měla celosvětový ohlas mezi piloty a dněšní naši chytrolínia Vránové to chtějí navlíknout na třetí odboj, vždyť ty odpadlíci neutíkali před režimem ti neměli šanci nikde, byli to vypatlaní debilové. Už mám jasnou představu jak je to nestranný nezaujatý pořad :D:D:D Je mi na zvracení *ee**ee**uf* Ten případ si pamatuji a jak říkám, nemám zprávy pouze z tehdejších médií.

Od: buss
Datum: 27.06.12 10:37

A kdopak píše historii?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.12 11:20

Nezpochybňuji, jen by mě zajímalo odkud máš informace když to není jen z tehdejších médií.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 27.06.12 11:53

Mí blízcí byli kolegové obětí a pohybovali se kolem letadel, stačí? A dnešní média si mohou v překrucování a mlžení s médii před rokem 89´ podat ruku

Datum: 27.06.12 13:00

Myslel jsem si to. Ti budou znát jednu verzi historie. Lidé z okruhu únosců budou znát absolutně opačnou verzi. Opravdový historik musí být schopen nezaujatě posoudit obě verze a prozkoumat maximum "nezávislých" důkazů a až pak říct svůj názor.

.

PS: jen pro jistotu - únos se zbraní je nesmyslný akt násilí a nijak ho neobhajuji. Nicméně známkou demokracie je debatovat a zvažovat všechno a nebrat nic jako tabu o kterém se nediskutuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 27.06.12 16:25

Jenže pokud si to už viděl, tak vrána tam plácá hrozné nesmysly a snaží se vše překroutit ve prospěch šílenců. Fakta jsou jasná i letadlo je ke shlédnutí kde je jasná stopa po kulce a vrána tvrdí, že dle "nějaké" pitvy byl prokazatelně průstřel opačně, takže se vlastně kapitán zastřelil sám když únosce odzbrojoval. Tohle není demokratická diskuze, vrána se ničím neodlišuje od komunistů, fašistů a všech těhle -istů dohromady. Ten blb se chce asi jen zviditelnit, hledat odbojáře tkzv. 3. odboje je dnes opravdu móda za každou cenu. Případ vyšetřovali a soudili v tehdejší NSR a tam měli naopak vždy velkou radost z kdejakého emigranta z ČSSR, takže neměli vůbec důvod něco utajovat nebo zkreslovat - oni v tom viděli hrůzný brutální čin, do té doby nikde na světě v letectví nevýdaný. To nebyl útěk za svobodou z Husákova Československa, to byla akce vzniklá v narušených mozcích feťáků a narkomanů.

doplněno 27.06.12 16:42:

Nehledě na to že znám i člověka, co s těmi hnusnými individui přicházel do styku a rozhodně nepatří mezi nějaké zastánce bývalého režimu...

Od: jimmyhayek
Datum: 01.07.12 01:05

Neznám ten případ, ale zeptám se: bylo možné v roce 1972 svobodně opustit Československo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 01.07.12 06:47

Odpovím otázkou - za cenu brutální popravy kaptána letedla?

Jedná se především o ten pořad, který nerozebírá zdali šlo nebo nešlo opustit ČSSR, ale zdali při únosu 8.června 1972 to bylo zabití, nebo vražda. Bohužel se jednalo o klasickou popravu neviného člověka, který nekladl odpor.(Piloti mají přísně nařízeno vyhovět únoscúm, protože letadlo je letadlo, to nejde zastavit a zaparkovat. Pachatelé byli souzeni v tehdejší SRN a nějaký neznámý publicista se je snaží rehabilitovat - O TOM TO JE!

doplněno 01.07.12 06:59:

jimmihajek:

nevím kolik vám je, ale nebyl to zase takový poroblém vycestovat, aby se kvůli tou muselo vraždit, a navíc - copak každý emigrant někoho zabil? *bzum*

 

Od: celp®
Datum: 01.07.12 07:01

bmbx.Nerozčilujte se.Naše současná garnitura potřebuje ´´hrdiny"a klidně si je nechává dělat na objednávku.Pamětníci odejdou na věčnost a historie se účelově upraví.A není to jen o socialismu a komunistech jak prezentují někteří diskutující.Přeji všem pěkný den.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 01.07.12 07:15

Hrdiny stylu Mašíni a Adamica? Stydím se, že jsem občanem této země *plac*

Od: b
Datum: 01.07.12 10:46

Přijde na to, co si představujete pod svobodně opustit Československo.

Za velmi složitých podmínek bylo možné např. následovat do kapitalistické ciziny manžela či manželku, kteří byli cizím státním příslušníkem - i tak byla vystěhovavší se osobě na dlouhou dobu prakticky znemožněna návštěva příbuzných v ČSSR.

K režimu loyální občané měli naději, že získají povolení k vycestování na západ na dovolenou nebo pracovně a zde pak mohli požádat o azyl. Ti, které režim považoval za nespolehlivé, nikdy souhlas s cestou na západ čekat nemohli a pak se pokoušeli státní hranici překročit přímo různými velmi riskantními způsoby. Lidé pro režim vysloveně nepohodlní (např. disidenti) byli často naopak k emigraci nuceni i nátlakem.

Co z toho lze označit jako svobodné opuštění Československa?

Poznámka: V žádném případě neobhajuji případy, kdy došlo k nevinným obětem v souvislosti s násilným jednáním emigrantů. Vystěhovat se ze země ovládané totalitní mocí není snadné nikdy - viz. Čína, Sýrie, Lybie, Egypt... a jiné země v současnosti, týká se to jak tzv. obyčejných lidí, tak prominentů režimu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 01.07.12 11:00

Pokud možno, shlédněte pořad na internetu v archivu. Znovu opakuji, pořad se ani tak nezabýval problematikou nesvobody v normalizačním období (což měl asi být původní smysl ) , ale překroucením hnusné poprvavy kapitána letadla na zabití a to za pomoci zcela absurdních argumentů. Dokonce se tam snaží dokazovat, že smrt si zavinila oběť sama. Považuji to za neetické a hlavní aktér publicista Vrána by se měl za vše omluvit a zalézt někam do temné díry a na dlouho *bum*

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.