Stydlivý kluk

Od: Datum: 16.03.15 19:49 odpovědí: 4 změna: 18.03.15 17:31

Zdravím, ve třídě máme spolužáka, který je hrozně nesmělý. Při konverzaci s lidmi se druhému nedívá do očí, mluví málo, zkrátka je na něm vidět, že je stydlivý a že se lidí bojí. Komunikaci se vyhýbá. Pokud má něco říkat před celou třídou kupříkladu referát, tak se celý klepe, často se zakoktává, spolužáci se mu smějí a to ho ještě víc znejistí. Je mi ho strašně líto, ráda bych mu pomohla, chci, aby se uvolnil, zbavil ostychu a měl vyšší sebevědomí. Ráda bych se s ním blíže seznámila a určitým způsobem bych ho chtěla povzbudit, nakopnout jeho nalomenou sebedůvěru. Nevím, zda je dobrý nápad sednout si o přestávce vedle něho do lavice. Bojím se, že by neměl zájem a celé by to vypadalo trapně. Zároveń ho nehci trápit, vím, že to bude pro něho těžké mluvit s holkou. Tak budu ráda, když mi někdo poradíte. Děkuju


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.03.15 20:26

Tenhle článek vypadá zajímavě.. Otázka je, jestli vůbec má zájem tohle měnit, třeba mu to tak vyhovuje. Já byl ve škole taky takovej, ale vyhovovalo mi to, aspoň jsem měl od lidí klid a nikdo mě neotravoval :)

http://psychologie.doktorka.c…k-se-osvobodit-od-nesmelosti/
Změnilo se to až časem, když začal objevovat svoje schopnosti (létání, metání blesků apod.) - ne, dělám si prdel :). Ale ukázalo se, že v některých věcech jsem dobrý a schopný, což mi přidalo na sebedůvěře a taktéž na schopnosti prosadit se. Ta změna přišla ale až tak mezi 25. - 30. rokem života.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.15 20:40
avatar

Nezačala bych rozhovor s ním v době, kdy "vás nic nečeká" a nemohlo by tudíž ukončit trapnou chvilku ticha. Začala bych např. jednoduchou otázkou v momentě, kdy se blíží učitel s klíči, aby odemkl učebnu, "Máš úkol?" nebo "Učil se na písemku?" - jakmile bude odemčeno, můžete se zase rozejít každý svým směrem (ale třeba to dobře dopadne a pokecáte ). Když si k němu přisedneš o přestávce a jeho to vyděsí, rozkoktá se, pak bude mlčet a ty si nakonec budeš muset odsednout - odradí to oba dva.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.15 01:53

Lucynecko, Váš přístup k zmiňovanému chlapci je obdivuhodný. Vy jistě sama přijdete na to, co mu pomůže. Jste citlivá a obětavá dívka a já Vám tleskám. Vy to zvládnete, protože Vaše snaha pomoci nemůže vyjít naprázdno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.15 17:31
avatar

Ahoj Lucko ,

musím říci že si mě potěšila , jakej máš zájem o toho kluka . V dětsví jsem byl taky takový stydlivka a taková opora by se mi tehdy hodila . Pak jsem se z toho tak nějak vydupal sám :D

Každopádně Tvůj nápad je určitě skvělej ... chtělo by to, abyste se ve třídě nějak domluvili a společně ho k sobě přijali do party. Nehledejte na něm zbytečně nějaké chyby ale spíš mu pozvedněte sebevědomí nějakou pozitivní větou. Berte ho na společné akce a uvidiš že se to výrazně zlepší.

Máš můj obdiv a držím vám palce :)

Péťa

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.