KRIZE v současnosti

Od: Datum: 20.01.13 11:08 odpovědí: 2 změna: 20.01.13 12:18

Dobrý den.

V mnoha diskutovaných otázkách se zde hovoří o krizi a o současné světové krizi . Jistě by bylo zajímavé a poučné podiskutovat o příčinách , důvodech a důsledcích krizí jako takových. Jsem toho názoru, jestli něco vznikne, něco se narodí (nyní mám na mysli krizi ) zcela určitě to má své příčiny , své důvody vzniku , je nějak motivováno , někdo to způsobil , zapříčinil. Někde to má svůj původ.

Prosím pokusme se podiskutovat o tomto problému. Děkuji - miro


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 20.01.13 11:16
avatar

Krize slovem srozumitelným:


Ohodnoceno: 0x
 
Od: au1
Datum: 20.01.13 12:18
Příčinou krise je morální bída. Přelom hospodářské krize? Nevěřím v žádné přelomy samy od sebe. To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek.
V naší zemi je mnoho lidí, kteří se domnívají, že hospodářský úpadek lze sanovat penězi. Hrozím se důsledku tohoto omylu. V postavení, v němž se nacházíme, nepotřebujeme žádných geniálních obratů a kombinací. Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku.
Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic, nevydírat pracující, dělat to, co nás pozvedlo z poválečné bídy, pracovat a šetřit a učinit práci a šetření výnosnější, žádoucnější a čestnější než lenošení a mrhání.
Máte pravdu, je třeba překonat krizi důvěry, technickými zásahy, finančními a úvěrovými ji však překonat nelze, důvěra je věc osobní a důvěru lze obnovit jen mravním hlediskem a osobním příkladem.
Tomáš Baťa 1932
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.