Procházka Prahou

Od: Datum: 05.05.15 08:08 odpovědí: 5 změna: 05.05.15 14:59

Chci dát babičce k 60 narozeninám kulturní dárek. Je z Moravy, ale ráda cestuje atd. Chtěla jsem ji pozvat sem do Prahy. Plánuji to tak, že bychom se nejdříve někde prošly a večer bychom šly do divadla a na večeři. A mám hned několik dotazů:

1) v Praze už byla a takové ty památky jako Pražský hrad atd., co zná každý... to už není tak zajímavé a atraktivní. Proto přemýšlím o jiných místech, kam ji vzít. Někam, kde je to pěkné, ale nejsou to zas tak častá místa, která by navštívila, kdyby si jela sama s nějakým poznávacím zájezdem. Uričtě ji třeba vezmu k Tančícímu domu + projít nábřeží. Taky na Anděl, kde je ten nádherný obraz anděla vyrytý do skla oken budovy nad metrem. Určitě projížďka metrem. Dále jsem přemýšlela o Petřínu, ať si může udělat pěkný fotky Prahy z rozhledny. Jenže kam dál?

2) Jak to udělat s oblečením? Myslíte, že jí mám říct, ať si vezme něco na převlečení do toho divadla? Nebo může mít nějaké lepší, ale pohodlné oblečení i na procházku i do divadla? (lístky na divadlo jsou až tak na září, takže bychom to provedli v té době, tj. nemuselo by být zas tolik vedro = nezapotily bychom se tolik, abychom smrděli natolik, že nás tam ani nepustí :D). Teoreticky by si mohla vzít nějaký kostýmek zvlášť a převlíct se před divadlem po procházce. Ale to bychom museli jet k nám což by byla docela zbytečná zajížďka.

3) Znáte nějako dobrou (ne příliš drahou) restauraci, kde dobře vaří? Počítám s tím, že útratu zaplatím, ale babička nemá ráda rozhazování, takže by mě hnala, kdybych ji vzala do nějaké "nóbl" nebo dražší restaurace.

Díky za každou radu :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.05.15 09:02

1. Jen abyste to neměli moc rozházené, to pak není moc poklidná procházka Já mám ráda procházku po smíchovském břehu, přes Janáčkovo nábřeží na Újezd. Odtud lanovkou na Petřín. Tam procházku po parku, pak Petřínskými sady (pokud si chce fotit Prahu, tak odtud je jeden z nejhezčích pohledů, mohem lepší než z rozhledny) ke Strahovskému klášteru (mimochodem moc pěkný uvnitř). Odtud dolů k Loretě, před Pražský hrad a Malou stranou dolů okolo Mikuláše na Malostranské náměstí. Pak to vezmu přes Karlův most a po druhém břehu směrem doprava k Národnímu divadlu, nebo naopak směrem doleva do židovské Prahy. Procházka je to moc příjemná a i když jsem rodilá Pražanda, zatím se mi neokoukala

2. záleží na tom, do jakého divadla půjdete. V některých divadlech není nutné být v extra společenském oblečení. Na druhou stranu - celý den chodit po Praze a pak hned do divadla... asi bych tam někde udělala minimálně přestávku na upravení se. A nebo bych to raději rozdělila na dva dny. Jeden den procházka, druhý den večeře a divadlo.

3. těžko radit, nenapsala jsi kolik hodláš utratit, nebo co to je "ne příliš drahou".

Datum: 05.05.15 09:09

1. Babička nesnáší "pánbíčkáře", takže ten kostel asi vynecháme, ale jinak docela zajímavé, mrknu na to.

2. Chci ji vzít na muzikál - buď Drákula nebo Fantom opery. Podle lístků. (jde s námi i mamka)

3. Prostě normální ceny 100-200 kč za jídlo. Asi ji vezmu do Einsteina, tam je to super. Spíš hledám další tipy. Kousek do nás je zajímavá restaurace Pravěk, tak možná to prubnu tam. Výzdobu mají krásnou.

Od: ben®
Datum: 05.05.15 09:07

Dobrý den, takže, vše se má stihnout během jednoho dne a ještě ta návštěva divadla a tam neusnout vyčerpáním. Volil bych pořadí procházka, večeře a divadlo. Začal bych na Karlově náměstí (možno ho celé obejít), potom dolů Resslovou ulicí (kostel - krypta) a na rohu je Tančící dům. Potom po Rašínově nábřeží na Palackého náměstí. Přes most k Andělu. Dále Štefánikovou ulicí až na Újezd (lanovka na Petřín). Možná bych Petřín vynechal a raději pokračoval do Karmelitské ulice a tam je kouzelná Vrtbovská zahrada (je schovaná a trochu mimo zájem turistů). Pokud v té zahradě vylezete až na horní vyhlídku. tak je podobný rozhled jako z Petřína. Potom na Malostranské náměstí a podle únavy a času možná jít na Kampu nebo Malou Stranu. A ono toho bude dost. Oblečení bych volil podle "druhu" divadla, resp. takové, aby se v něm mohlo na procházku i do divadla. A pražské restaurace se budou zdát Vaší babičce drahé všechny.

Zdravím!

http://www.vrtbovska.cz/

doplněno 05.05.15 09:26:

kolikokoli - podívejte se v tom odkazu na tu vitruální prohlídku. Vyhlídka na celou Prahu úžasná a vše je blíže než z rozhledny na Petříně. Vstup do zahrady je z Karmelitské ulice, ale jde se tam průchodem v domě (běžný turista nemá šanci to najít, ale je tam cedulka).

Datum: 05.05.15 09:18

Díky, tohle je zajímavá procházka *hej*

doplněno 05.05.15 09:30:

Kdyby byl Petřín, tak bychom stejně jeli výtahem tam i zpět :D.

Od: mp
Datum: 05.05.15 14:59

Ač tady bydlím, tak do centra se dostanu tak max jednou za rok, a některé čtvrti jsem ještě ani nenavštívil. Stejně nakonec doporučuju Staré Město. To prostě nemá chybu a téměř jinde na světě toto nenajdete. (Mohlo to být v Německých městech, ale protože byli blbí a rozpínaví, tak o to přišli).

doplněno 05.05.15 15:06:

A jídlo? To je těžké.

V Praze jsou vysoké nájmy, spousty solventních cizinců, tak pak ceny (a kvalita) tomu odpovídají. Občas navštěvuju řetězec Potrefená Husa. A tam se mě nestalo zatím nic špatného. Pak snad mě napadá pizerie Groseto, ale to zase není stylovka při návštěvě Prahy.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.