Kdy začít s výběrem jména potomka?

Od: Datum: 23.06.12 18:49 odpovědí: 9 změna: 24.06.12 10:58

Kdy je vhodné začít vybírat jméno pro svého potomka


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 23.06.12 19:07

To je čistě na vás, někdo se rozhoduje v den porodu, někdo má jasno dřív, než vůbec otěhotní. Doporučuji rozhodně tomu dát nějaký čas, aby vás jméno, které dáte, po týdnu neomrzelo. A také myslím, že pokud žena má oblíbené jméno už dlouho, stojí za znovuzvážení po najití otce pro dítě - aby šlo k jeho příjmení. Jinak je to jedno :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.12 19:57
avatar

Až se Vám bude chtít a budete mít na to náladu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stribrnak*
Datum: 23.06.12 23:45

nejlépe by bylo už před početím

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.12 00:05
avatar

Někteří (hlavně holky) mají jména vytipovaná už od patnácti (můj případ :D)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.12 07:07
avatar

Vybírali jsme kdysi s mužem jména, když jsem byla asi v 7 měsíci. Dalo to práci. Dřív se mi jich líbila hromada a najednou takřka žádné!*sok*

Nemáme oblibu v zahraničních jménech z různých seriálů, typu Angelika Strašilová či Kevin Vopička. Protože většina z nás si nese pěkné české příjmení, byla bych spíš pro Jana, Petra, Pavla, Annu, Anežku či Janu. Pěkné české jméno je daleko hezčí, než dát snobsky nějakou Šeherezádu, Hortensii, Scarlett či Charlottu. Není lepší taková Karla?

Navíc pozor, aby jméno nekončilo stejným písmenem, jako začíná příjmení. Špatně se to vyslovuje. Třeba Petr Ruprecht, Lukáš Šátek, nebo Eva Vaníčková. .

My po dlouhém přemýšlení máme děti s krátkými a českými jmény. Ani jedno jej nezdědilo po nás - rodičích. Dcera je Petra, syn Libor. Vždy se musí brát zřetel na to, aby jméno harmonovalo s příjmením /délka, výraznost souhlásek/. A to hlavně u kluků, ti si ho ponesou celý život. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 24.06.12 07:31
Není to lehké že ano?Při výběru jména jsem dbala na to aby se dalo zdrobnovat a sklonovat.Chtěla jsem krátké a výrazné.Partner a otec i děda v chlapske linii jsou Jaroslavove.Tam jsem s jiným jménem neuspěla-chtěla jsem Davida který s příjmením i ladil.Naštěstí jsem čekala holku.Rodily se samé Marušky,Aničky,Klárky .Nic z toho se nám nelíbilo.Líbilo se mi Karin(nedala se však sklonovat tak maximálně vé zkrácené verzi Kari-jako to koření).Tenkrát jsem hodně času trávila na chatu s maminka a tehulkama a tak jsem jednu z nich poprosila o radu.Bylo to dva týdny před porodem.Vypsala mi Kristynky,Nikolka,Nela...Pak dopsala Simonka.No a tak moje holka je Síma,Simča,Simona.Je to židovský jméno ale židi v rodině nemám.Když mi ji v porodnici přinesly na kojení,sestřička se mě zeptala proč zrovna Simona-že tu tady mají prvně od začátku roku.V té době začaly totiž vysílat serial Rodinné pouta a mnohdy jsem se v okolí setkala s odpovědi-jak se jmenuje?...,SIMONA...TO JE TA MRCHA? :-D Má sice dlouhý jméno i prijmeni(8písmen i s koncovkou -ová) ale jiné jméno bych ji už nedala.Kdybych měla ještě toho kluka tak to bude -Šimon(aby se to se sestrou nepletlo:-D
doplněno 24.06.12 07:46: Nevím proč ale líbi se mi prosincový jména-Stěpán,Adam,Mikuláš...David. Setkala jsem se v životě už s Angelikou,Angelinou,Dianou,Pamelou,Šarlotou,Gertrudou,Igorem,Barnabašem,Medardem.
doplněno 24.06.12 07:47: Nevím proč ale líbi se mi prosincový jména-Stěpán,Adam,Mikuláš...David. Setkala jsem se v životě už s Angelikou,Angelinou,Dianou,Pamelou,Šarlotou,Gertrudou,Igorem,Barnabašem,Medardem.
doplněno 24.06.12 07:53: Když jsem byla dítě tak se v sousedství narodily kluci-dvojčata.Rodiče je pojmenovali Šimon a Matouš.Dnes kluci jsou už od sebe ale v dětství se jim smáli že jedou na Rivieru apod. ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.12 10:02
avatar

Víte, že jsem měla ve školce i Džejára? No, není to kouzelné? *vtip* Vybíráme jméno celý život. Ve škole se mnou seděla Blažena a ta strašně smrděla. Blaženu ne! Ale Nina, to je jiná! Byla to moje krásná, elegantní a voňavá třídní ve 2.třídě ZŠ. Ve školce jsem měla Ninušku. A můj šestiletý vnuk také a byl do ní hluboce zamilován. Krásné jméno! Cyril, to byl nádherný, přátelský černý knírač. Dorotka, to je také nádherné jméno, které má moje jorkinka. Ale původně to měla být Barunka. Také krásné jméno! Podle toho, s kým si jméno spojíme, tak se nám líbí nebo nás otřepe. *jasne*Když byla dcera těhotná, tak pracovní jméno byla Emma. A ejhle, je to Jiří!;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.12 10:58
avatar

Jo, jo, jména se nám líbí/nelíbí i podle toho, jestli s daným jménem někoho známe. Když někoho na škole šikanoval Lukáš, tak svého syna Lukáš nepojmenuje i kdyby to bylo sebehezčí jmnéno.

Mi se hodně líbí jména Markéta, Adéla, Eliška, David, Tomáš, Max... Ale nejvíc se mi líbí Amélie. Pro rodiče Amélie, pro prarodiče Amálka a pro spolužáky Amy (samozřejmě, jen pokud by to ladilo s příjmením Aleš Hanks zní stejně strašně jako Amélie Vodržprutová).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.12 10:50
avatar

Já mám jména vybraná asi od 14 let:D Holky Eva, Eliška, kluci Jan, Ondřej, Adam:) I když Ondřejů je moc, stejně jako Davidů... kvůli různým lidem rozhodně nevyberu jména Kristýna, Hana, Patrika, Pavel, Lenka... a docela koukám, jak jeden člověk z minulosti dokáže ovlivnit vnímání jména v budoucnu.

Nechci ani nic exotického, ve školce jsem měla sourozence Igora a Bolka (normálně, Bolek:)), Christiana, José Armanda (příjmení je snad jasné:D), nebo holky Xenii, Adrianu, a v poslední době je to samá Ema, Ella, a Matyáš.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.