Plat lékaře - diskuse

Od: Datum: 12.04.15 10:08 odpovědí: 5 změna: 12.04.15 12:49

Dobrý den, co si myslíte o platu lékaře před a pod atestací, ve státním a soukromém? Podle mě je medicínu vystudovat něco šíleného a po škole dostat 20 hrubého? Kdyby aspoň 25, ale 20 je neadekvátní.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.04.15 10:19
avatar

Peníze se nedávají za vystudování, ale za práci. A přiznejme si férově, čerstvě vystudovaný člověk (lhostejno zda lékař, právník nebo konstruktér) bez praxe není pro firmu zpravidla žádným přínosem. Dokud se nezacvičí, neadaptuje, tak je spíše přítěží. Takže nástupní plat vůbec nemá smysl řešit. Jiná otázka je, jak dlouho trvá, než z nástupního platu dosáhne na nějaké lepší ohodnocení - čtvrt roku? Půl? Dva roky? Deset? Ale to je podle mě už na každém, individuálně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 12.04.15 10:46

jethro:

i nástupní plat by se měl řešit, jinak studovaný člověk nebude pokračovat ve svém oboru a půjde radši jinam...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.04.15 10:21

Myslím,že si žádný lékař nemůže stěžovat,časem si otevře soukr.praxi a bude se mít zlatě. Jsou jiné profese,které nejsou adekvátně ohodnocené a nedělá se okolo toho humbuk. *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 12.04.15 12:29
avatar

Nevidím nic neadekvátního. Vystudovat medicínu považuji za srovnatelné, jako vystudovat jakoukoliv jinou dobrou vysokou školu. Nedělejme z doktorů bohy, znám i takové, jejichž práci bych zřejmě zastal po dvouměsíčním kurzu. Pro ně by bylo i 20 hrubého až dost, přestože už mají dost dlouhou praxi (a příjem jistě o hodně vyšší).

doplněno 12.04.15 13:12:

@bmbx: Proč myslíš, že medicína je kdovíco? Jistě třeba "běžnému" technikovi se může zdát strašně obtížná, protože by si to všechno nezapamatoval. Ale mnoho doktorů by zas absolutně nezvládalo technickou školu. Podle mě třeba hodně podobná, ale v podstatě o dost složitější než lidská medicína, je veterina, protože tam je mnoho všelijakých různých živočichů a každý (mnoho) je složitý prakticky stejně, jako člověk. A taková jaderná fyzika bude nejspíš pro většinu doktorů jen nepochopitelná vzdálená říše fantazie. Každý obor, když má být na úrovni, je náročný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 12.04.15 12:49

hm:

já bych si teda nedovolil studium medicíny prohlásit za srovnatelné s jakýmkoliv jiným studiem. To že jsou doktoři dobří nebo špatní to je jako v jakémkoliv jiném odvětví lidské činnosti.

doplněno 12.04.15 13:21:

hm:

jistě se najdou obory složité a náročné na studium, ale to neznamená, že medicína ja srovnatelná s jakýmkoliv jiným studiem

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.