Daly by se Vysoké Tatry srovnat s okolím?

Od: Datum: 13.03.15 13:46 odpovědí: 6 změna: 13.03.15 16:36

Má otázka je jen v teoretické úvaze. Bylo by v lidských silách srovnat Vysoké Tatry s okolním terénem? Řekněme do nadmořské výšky Štrbského plesa (přibližně kolem 1300-1400 m.n.m.). Také by mě zajímalo, co by s Tatranskými vrcholy udělala nejsilnější současná atomová bomba, pokud by explodovala někde uprostřed Tater. Vydržely by tatranské štíty tak silnou explozi?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.03.15 14:45

Dá se udělat cokoliv co člověka napadne - bohužel.

Jestli chceš vidět rovinu a nechceš lezt na kopce, zajeď si do Maďarska.

A jestli chceš vědět co by udělal výbuch atomovky, tak si pusť film Armagedon. Tam vysvětlují co se stane, když vybuchne něco na povrchu.

A pokud by tam vybuchla atomovka, tak by asi už nikoho nezajímalo, jestli tatranské štíty tu explozi vydržely. Ale mohli bysme tam poslat tebe, abys to po výbuchu zkontroloval.

Prosím tě co to máš za nápady a myšlenky. To už fakt vypadá, že žijeme dlouhou dobu od války. Kdybys takovou otázku dal prarodičům, kteří válku zažili, tak by ti takový myšlenky "vymlátili z hlavy" a pro jistotu by pro tebe našli nějakou namáhavější práci.

Od: kalabros
Datum: 13.03.15 14:59

To je nejstupidnější kec, co jsem měl tu smůlu vidět.

Říká se tomu myšlenkový experiment.

Příklad obdobných "hloupých otázek" vzaných +/- seriózně např.: http://what-if.xkcd.com/

Nemám teď čas blíže řešit, ale v první řadě: lze přibližně odhadnout objem materiálu.

Co se týče atom. exploze, tipuji že by bez problémů vydržely (to je defacto o tom, zda výbuch vyvine dostatečnou energii kterou by byl schopen pohnout danou masou (viz první část).

Od: kalabros
Datum: 13.03.15 16:32

Pro tebe možná stupidita, ale pro mě dotaz (pouze teoretický). Mou otázku jsi vůbec nepochopil a pokud nemáš adekvátní odpověď, tak raději ani neodpovídej!

Od: adamr
Datum: 13.03.15 16:30

@colombo Ptal jsem se pouze v teoretické rovině a podle tebe bych měl být hned nějaký terorista, který chce všechno ničit? Nechtěl by jsi mi za mou otázku rovnou rozbít hubu?

Datum: 13.03.15 16:30

1. Ano, bylo by to v lidských silách. Je to jen otázka času a energie.

2. Ano, vydržely. Určitě by byly pochroumané, zvlášť v okolí epicentra, ostatně velká část Tater je tvořená volně loženými balvany, ale účinky jaderných zbraní se dost přeceňují. Dost by záleželo na tom, jestli by to byl výbuch po(d)zemní nebo atmosférický.

Od: adamr
Datum: 13.03.15 16:36

@jethro Díky za odpověď.:) Člověka napadají různé otázky, i když mohou být třeba nesmyslné nebo by se nedaly v praxi uskutečnit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.