Výměnný pobyt v Anglii

Od: Datum: 22.06.12 16:17 odpovědí: 7 změna: 23.06.12 00:07

Dobrý den,

mám takovou otázku... Po prázdninách, kdy budu v deváté třídě, nejspíš poletím s ještě pár spolužákami na výměnný pobyt do Anglie a mám obavy, že nebudu vědět, o čem se s nimi budu bavit. Občas se dívám na anglické filmy s anglickými titulkami, nebo čtu anglické časopisy, chodila jsem do anglické koncerzace, a tak si myslím, že je to s angličtinou celkem ok, ale myslím, že třeba nebudu umět najít téma, o čem se celou dobu budu bavit se spolubydlící na koleji... Taky mě napadlo, že bych mohla vzít přenosné DVD s anglickými filmy, že bychom se podívali na film, fotky třeba mých kamarádů, rodiny, kočky ... Neuměli byste přijít na nějaký nápad, co ještě vzít s sebou, aby byla o čem řeč? Celkem z toho mám obavy, ale už se moc těším...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 22.06.12 16:25

... trochu se v tom ztrácím. S kým budeš bydlet na té koleji? S cizinci nebo s čechy?

doplněno 22.06.12 16:26:

... a proč budeš bydlet na koleji, když jde o výměný pobyt? toho člověka, se kterým se měníš, budeš znát předem z návštěvy v ČR, nebo do ČR pojede on až poté?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anonym00*
Datum: 22.06.12 16:26

na pokoji budu nejspíš s Angličankou

Od: anonym00*
Datum: 22.06.12 16:27

do ČR přijede až poté a proč je to na koleji, nám učitelka neřekla :D

Od: askmenow*
Datum: 22.06.12 16:31

Ok... Hele, jako náctiletá jsem párkrát v cizině na jakykových pobytech byla )ale ne na výměnnných, bydlela jsme v rodinách, které za to dostávaly peníze, chodila jsem na angličtinu do školy a odpoledne se třeba jezdilo na výlety). Vzít s sebou fotky přátel, rodiny, místa kde bydlíš atd. je výborný nápad. To jsou témata, o kterých si budete povídat, tak to budeš mít jako ilustraci. A ještě jí ukážeš, kam pak pojede a ona se bude moct víc těšit. Osobně si myslím, že na filmy nebude čas a pokud ano, bude to smutné. Přecijen, film si každá můžete pustit kdykoli, tenhle čas je o tom, že bys měla poznat Anglii a Angličany. Pokud nebude program hromadně organizovaný, dělejte si malé výlety samy. Nějak se domluvíte, taky jsem to zvládla, tak proč ne ty. Vždycky jsem měla tolik co dělat, že jsem za několik týdnu v cizině ani jendou neotevřela knížku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anonym00*
Datum: 22.06.12 16:36

Děkuju moc za odpověď, to DVD brát raději nebudu, budu jednou za x let v Anglii, a tak to tam opravdu budu radeji poznávat a bavit se s lidmi. Díky :)

Od: askmenow*
Datum: 22.06.12 23:12

Není zač :) Hezky si to užij :) Bude to super, uvidíš!
PS: Nezapomeˇsi s sebou vzít malý kapesní slovníček, bude se ti hodit - vlastní zkušenost. A nos ho pořád s sebou :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.12 00:07
avatar

Tipuji, že Angličanka bude ve stejném (nebo téměř stejném) věku jako ty. Pravděpodobně tedy najdete i některé společné zájmy, což je téma, o kterém se toho dá říci hodně a může vás nasměrovat k dalším tématům.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.