Jak vylepšit koupelnu

Od: Datum: 30.12.12 21:41 odpovědí: 9 změna: 31.12.12 16:16

Náš děda odjede na týden a až se vráti chlěli bychom mu nějak vylepšit koupelnu- no ani tak né vylepšit - vlastně vygruntovat, potřebuji poradit po zdích jsem koukala jsou takové puklé jizvy- můžu to udělat sádrou? potom spáry jsou zašedlé a v některých rýhách i plísen to samé v rohách stropu-jak na to stačí vystříkat savem a potom bílit?Jsem si jistá,že bude překvapenej!Vím,že by byla celková renovace na místě,ale to až bude plné prasátko.:D

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.12 21:52

Vy máte koupelnu opravdu vybílenou vápnem? Pak můžete vápnem bílit dál, a nebo můžete přejít na primalex a jiné barvy-ale vápno na ně pak už nedáte, oloupalo by se. Praskliny se nejlépe vyspraví stěrkou, je to superjemná malta s pískem jako pudr. Prodává se i v malém balení. Šlo by to i sádrou, ale musí se pak správně a rychle zapravit do roviny. Savo je možno před nátěrem použít.

Od: jarmulina
Datum: 30.12.12 22:26

čÍM to prosím ošetřit aby se už plíseň nedělala a jak vybělit spáry- viděla jsem v tv nějakou tužku na spáry- je to účinné nebo jen vyhodim peníze?

Datum: 31.12.12 01:08

S tou tužkou to podle mne bude piplačka.

Já jsem ve staré koupelně spáry přetřela bílým latexem a po chvíli setřela přesahující barvu z kachlíků. Už je to několik let a spáry jsou stále bílé.

Od: jarmulina
Datum: 31.12.12 15:31

tak to je super ten latex zkusím*hej*, je to přeci jenom už starší barák a to víte chlap bez ženské,né že by to tam u něj vypadalo ...(on se snaží ulízet),ale přeci jenom je to starší osoba!Ty spáry budou piplačka,nejdřív to vemu tím savem díky

Datum: 31.12.12 10:42

Mohu doporučit: stěny po případném ošetření savem vystěrkovat finální stěrkou.Ta se dá lehce přebrousit brusnou síťkou a pak vymalovat kvalitní interierovou barvou.Spáry se mohou vyškrábat škrabkou,podle šířky spojit dva až tři plátky pilky na železo a rohem spáry vyškrábete.Je možno je pak spárovací hmotou obnovit,třebas i v jiné barvě.Na strop je možno nalepit dekorační kazety z polystyrenu.Koupelna je jako nová.

JABRAKA

Datum: 31.12.12 13:51

s jabr. naprosto souhlasím jen na strop bych nedával žádné kazety - drží se tam vlhkost a možné místo plísně.

Datum: 31.12.12 15:04

Miro,dávám je všude v panelácích,pokud je v pořádku větrání,nic takového nehrozí.

JB

Od: dolphin*
Datum: 31.12.12 12:08

pokud chcete predejit plisni doporucuji hodne vetrat, jinak nejake savo proti plisnim nebo neco podobneho

Datum: 31.12.12 16:16

Doplním ještě koupit třeba i nový kalíček na kartáčky na zuby, mýdlovku, háčky na ručníky. Na zem sympatex, drobnosti za pár korun. Třeba i přeprat ručníky, starší lidé je mohou mít zaprané. Nebo staré potrhané vyhodit a doplnit lepšími. Starší člověk na sobě šetří a je mu líto něco vyhodit.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.