Jak simulovat nemoc?

Od: Datum: 28.02.15 14:37 odpovědí: 11 změna: 01.03.15 14:33

Ahoj,

prosím nepište mi, ať valím do školy, neriskuju se svým zdravím a ať jsem ráda, že jsem zdravá.

Teď mám chřipku, ale jen lehkou, doktork mi doporučila, ať zůstanu přes týden doma. Včera mi bylo hrozně, ale dnes je mi líp. Mohla bych dál předstírat, ale mamka má taky chřipku, takže...

Přes týden POTŘEBUJU zůstat doma. Proto by se mi hodila nějaká rada. Třeba angína nebo něco. Prosím ty trapné "rady" jako: píchni si pod kůži petrolej, oliž WC prkno na veřejných záchodech si strčte za klobouk.

Zkoušela jsem už hodně věcí. Sníst křídu, vypít mléko s vajíčkem, osolenou vodu, sůl do podpaži,... ale nic nezabralo.

Předem díky.
PS: tohle není trestné, nelegální ani šířrní softwaru atd! a navíc jsem se dívala a je tady ne jedna otázka tohoto tipu!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.02.15 14:41

Jíst křídu jsi zkoušela? Ale lízat WC prkno ne? Prosím tě, kde k takovým nápadům chodíš?
Doktorka ti řekla ať si týden doma, tak buď týden doma, pokud nejsi 100% fit. Nevím proč si zhoršovat zdraví ještě více. Je mi to jedno kolik toho ve škole zameškáš, je to tvá věc, ale když si na to věříš, pak musíš mamku přesvědčit otom, že nejsi ještě tak zdravá, abys mohla do školy.

Normálně mi po tvých nápadech je docela zle. Brrr.*cert*

Datum: 28.02.15 14:41

vlastně jste si již odpověděla sama.

Datum: 28.02.15 14:44

Holka holka, když máš chřipku a jsi tedy nemocná, tak máš omluvenku od doktorky, ne? A pokud ne, tak si to strč za klobouk.

Datum: 28.02.15 17:06

Nějaký zmatený dotaz. Máš chřipku, od doktorky doporučení, abys zůstala doma.

Ale ty POTŘEBUJEŠ zůstat doma, tak co máš udělat? Já nevím, co říct mámě, že ti doktorka řekla, ať zůstaneš pár dní doma, to tě nenapadlo?

Jsem jediná, kdo to nechápe?*uf*

Datum: 28.02.15 21:27

Martino, víš, proč tazatelka chce být ještě týden doma a simulovat nemoc? Protože by si chtěla prodloužit volno a nechce se jí do školy. *ee**smich*

Od: kimono
Datum: 01.03.15 14:12

vy nechápete mě. ted je mi fajn a mamce taky, chtci zustat pres tyden doma ale v pondeli jdu do skoly, kam nechci

Datum: 01.03.15 14:25

Chápeme. Prostě se vám nechce do školy. :-P Ale víte, do školy se musí. Je to příprava na budoucí povolání. Tam budete taky muset každý den. A když budete nemocná, budete potřebovat neschopenku od doktora a budou na vás chodit kontroly z z práce, jestli jste skutečně nemocná a nesimulujete to jenom. Tak si zvykejte na nějakou disciplínu. Můj bratr měl teď týden jarní prázdniny. Taky se mu moc do školy nechce, ale aby kvůli tomu dělal takové haló a přemýšlel, jak se udělat nemocným, to ne.

Datum: 01.03.15 14:33

Ahááá, ono psát v sobotu, že mi doktorka řekla, abych zůstala přes týden doma, je kapku zavádějící, takže se jednalo o minulý týden. ;).

Tak si strč prst do krku a pozvracej se.. kyž vidím, kvůli jakým důvodům zůstávají bráchovi spolužáci i on sám doma, tak už mě nepřekvapí nic.

Datum: 28.02.15 17:32

Je mi už moc (let), ale oživila jsi mi svým dotazem vzpomínky na studentská léta. Totiž: skutečně jsem kdysi pár věcí na "nemoc" a omluvenku zkusil. Asi nejhorší rada byla podobná tomu petroleji pod kůži. Ta rada zněla nikoliv petrolej, ale lékařský benzín (zřejmě pokrok). Je to velice bolestivá záležitost. Ne hned (inzulínka má tak slabou jehlu, že vpich jen pod kůži není cítit. Ale v okamžiku "natlačení" pod kůži to velmi bolí. Po vyndání jehly vše vyteče zpod kůže ven, takže tam téměř nic nezůstane. Ale i přes to vytečení ven, ten zbytek pod kůží stačí k obrovským bolestem (ruky) následující asi dva dny. Teplota se nezvedne ani o trochu, a jít k doktorovi se zanícenou rukou až po loket a jasně viditelným vpichem jsem neriskoval. I tu sůl - intenzivně a dlouho vtíranou do podpaží - můžete rovnou zavrhnout. Teplotu nezvýší ani lokálně. A když jsem u doktora vyhrnoval triko kvůli poslechu fonendoskopem, zbytky soli se docela hlasitě v tom tichu vysypaly na zem. Trapas. Jediné, co tehdy skutečně na zvýšení teploty (paradoxně) fungovalo, bylo sníst najednou čtyři acylpyriny. Zvýší to teplotu mírně nad 37. Typicky 37,5. Ověřeno tehdy více spolužáky. Jen si už nevzpomínám, za jak dlouho, a na jak dlouho se teplota zvýší. Tehdy v osmdesátých létech se vůbec nemluvilo o rizikovosti užití či užívání kyseliny acetylsalicilové (acylpyrinu). U rizikových osob může vést k vnitřnímu krvácení. A z dlouhodobého hlediska je vhodnější jiná, než čistá forma acylpyrinu. Buď ho vypít rozpuštěný, nebo jiná antipyretika.

Datum: 28.02.15 22:04

proč chceš simulovat nemoc, když nemocná jsi (doktorka Ti doporučila, ať zůstaneš doma) - takže sice nerozumím, ale - zkus nějaké projímadlo, nebo se "přežrat". Nemusíš mít přece nutně horečku, aby Ti bylo blbě, ne?

Datum: 28.02.15 22:09

no ja to pochopil tak, ze to musi uhrat na matku, ktera je shodou okolnosti taky doma nebo nevim :) Jinak nechci nikoho navadet ale ja si omluvenky na stredni psal sam, muj rekord byl 285 omluvenych hodin za pololeti :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.