Pozdrav salut džermén

Od: Datum: 30.12.12 21:22 odpovědí: 16 změna: 31.12.12 11:28

Dobrý den,

jeden pán nás zdraví pozdravem výslovnosti "salut džermén" , nevíte někdo co to znamená a jaký je to jazyk?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.12 21:58

Spása, spasení Germain (asi anděl)

Datum: 30.12.12 22:01
Co ja vim, tak SALUT je francouzke slovo, tedy pozdrav.
Od: ladaadal*
Datum: 30.12.12 22:13

Typoval bych taky asi na tu fráninu. Zkus mu odpovědět "ahoj magore, neučili tě česky?".

Datum: 30.12.12 22:16

Nepřekládám, jen odvozuji. Z francouzštiny. Na vlastní uši jsem neslyšela.

Salut je něco jako Ahoj!, Nazdar!

Germaine je buď Germán, nebo někdo blízký.

Salut germaine tedy může být něco mezi Zdravím vás, moji blízcí!, nebo Zdarec kemo!

V každém případě je to pozdravení, tedy něco pěkného.

doplněno 30.12.12 22:39:

Jeden můj příbuzný zdravíval italským pozdravem Servitore!

V překladu to znamená Služebník!, Služebníček! Asi se to nejvíc hodí do obchodu nebo do holičství, ale bývalo to milé, osobité a svým způsobem originální.

Od: luke237
Datum: 30.12.12 23:18
Jak uz ti tady lide psali, je to pravdepodobne francouzske "Salut, Germain!" (Germain je muzske jmeno, zenska obdova je Germaine). Tipnul bych si, ze je to nejaka znama hlaska z nejakeho filmu, ktera se mu libila.
Datum: 30.12.12 23:20
Sakra, zapomnel jsem napsat, co to znamena - je to pozdrav pri potkani. Neco jako "Ahoj, Germaine".
Od: bmbx®
Datum: 30.12.12 23:18

a jestlipak s tím třeb nemá něco společného běžně používané "SALUTOVAT" :D

SERVUS původem z latiny (služebníček) se v dřívějších dobách často používal

doplněno 30.12.12 23:32:

"SALUT GERMAIN" byl TV seriál ;)

Datum: 30.12.12 23:21
... ze by to melo neco spolecneho s "SERVIROVAT", "SERVIRKA" nebo "SERVIS"? *smich*
Datum: 31.12.12 09:00

Salut je slobvo původem z latiny pozdrav najdete ho jako základ ve všech rétorománských jazycích. Od toho taky pochází to salutování čili zdravení pohybem ruky. Džermén rozhodně nebude mít nic společného s Germán jak tu někdou odvozuje protože pro Frantíky jsou němci Alemán a né germán.

Od: york*
Datum: 31.12.12 09:19

Pán je asi starší kousek jako já. "Salut, Germain byl v roce 1970 televizní seriál od soudruhu z NDR, na který jsme všichni koukali. No a tak mu to nějak asi vlezlo pod kůži. ahoj

Datum: 31.12.12 09:53
Neco jsem o tom serialu hledal na Internetu. Natocila se jen jedna sezona (13 dilu). Mely v tom ruce i Cesi (fdb.cz). Nemecky web ma jine informace (OFDb.de).
Je to dostupne ke stazeni :)
Datum: 31.12.12 09:38
Vim, ze salut znamena latinsky pozdrav. Proto jsem taky z toho ve sve odpovedi utahoval.
Germain vs. Allemande: Francouzska Wikipedie to vidi jinak :) (ve zkratce: Germain = Germani (jakozto historicky kmen), Allemande = Nemci).

Datum: 31.12.12 10:52

Luke *palec*. Ve volném překladu to znamená : Zdravím Tě, Německo!

Datum: 31.12.12 11:28
Spise by to znamenalo: "Ahoj, Germane", ale jak pisi jiz vyse, Germain je i muzske krestni jmeno.
Ten serial jsem sice nevidel, ale je o nemeckem vojakovi za 2.svetove valky, ktery se pridal na stranu francouzskych odbojaru, takze tam muzou hrat na tu dvojznacnost jmena Germain-Nemec.
Datum: 31.12.12 10:35

ave imperator, morituti te salutant

Buď zdráv, císaři, na smrt jdoucí tě zdraví

Datum: 31.12.12 10:44

Název seriálu. Pamatuji, že se tenhle pozdrav jeden čas používal, stejně jako se používají jiné hlášky z filmů a seriálů.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.