Neshody s přítelem-co dělat?

Od: Datum: 27.02.15 21:59 odpovědí: 6 změna: 28.02.15 07:22

Dobrý večer,

máme s přítelem takovou krizi .. ale máme 7 měsíčního syna a chci se jenom zeptat je lepší když se půjdu poradit s psychologem že mi poradí? Ale taky za to nechci platit,mám jít se nejdřív zeptat k obvoďákovi a že mi dá nějakou žádost? :( nechci se už víc trápit ale zase nechci od přítele odejít už jen zkrs malýho .. proto nevím co dělat :(

Moc děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.02.15 22:11
avatar

V Brně máme bezplatnou manželskou poradnu http://www.manzelskaporadna-brno.cz/ ve vašem okolí je jistě také. Nebo poradnu kde se platí a to pak počítejte za první sezení obou partnerů (60 minut) cca 500Kč .

doplněno 28.02.15 15:04:

Petruško v Olomouci je poraden hned několik, 2x kliknu a vím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.15 22:33

Já jsem ale kousek od Olomouce :/

Od: uska®
Datum: 27.02.15 22:12

Na vyřešení krize musíte být dva - sama nic nenaděláte. Doporučuji navštívit manželksou poradnu a je jedno, že nejste svoji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.15 22:33

Já tam chci ale sama :(

Od: jow
Datum: 27.02.15 22:49

Samozřejmě při první, druhé návštěvě přítele nikam netahejte. Na druhou stranu bez toho, aby on chtěl věci řešit, s ničím nepohnete. Nepíšete oč jde, To je trochu problém, co pak chcete za rady. Předpokládám, že nejste manželé. Tedy už v tom je někde problém - proč jste nepřivedli dítě do úplné rodiny. Pokud to je pravda, problémy nevyřešíte mávnutím proutku, budou dlouhodobé. Musíte počítat se vším a hlavně se již chovat s ohledem na možný rozchod.

Doporučuji manželskou poradnu, když tedy předtím krachnou možnosti v rámci širších rodinných vztahů využít někoho k zprostředkování/urovnání sporů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.15 07:22
avatar

Myslím, že cokoliv uděláte pro udržení vztahu, tak pomůže, nebo nasměruje někam dál, kde tu pomoc najdete. Manželská poradna, předmanželská poradna, poradna pro rodinné vztahy, zmiňovaný psycholog, obvodní lékař, který Vás nasměruje.

Můžete jít sama, protože nemá cenu tlačit někoho někam, kam nechce. Jistě dostanete od někoho radu, která Vám pomůže. Získáte i nějaký nadhled.

Lidé, pracující s mezilidskými vztahy, jsou školení a mají plno zkušeností s různými typy lidí, jejich povahami, řešením situací. Tady je asi důležité, konfliktním situacím předcházet, najít včas způsob a vyhodnotit, aby se situace nevyhrotila. Mnohde Vám třeba řeknou, že bez setkání s druhou stranou budou těžko něco radit, když neznají názor druhé strany. Ale jistě Vám něco i malého poradí. Dejte i na svoji intuici.

Zde na internetu jsou různé psychoporadny. Ty jste již zkoušela vyhledat? Nebo napsat do www.psychologie.cz , kde je hodně starších článků o mezilidských vztazích a též Poradna.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.