1xPsychopat, šílenec a spol

Od: Datum: 26.02.15 21:24 odpovědí: 34 změna: 01.03.15 15:10

Jak se zachovat pokud ozbrojený šíkenec začne řádit, v hospodě, v supermarketu, v metru a.p. samozřejmě pokud kulku nekoupím hned první, volat policii, ale je to otázka než dorazí několik minut


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.02.15 21:27
avatar

pokud sam nemate zbran tak prchat a nebo se kryt (a pak prchat, napriklad po vyprazdneni zasobniku)

doplněno 26.02.15 21:33:

a pokud zbran mate a na celou tu martyrii si troufnete, tak nejlepe usmrtit, jeste tak postreleneho zm*da ozivovat (coz jako drzitel zbrojniho prukazu musite), to urcite *fn* ale toto uz je pouze subjektivni nazor

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.15 21:31
avatar

To jsou mi divne otazky a pripada mi to, ze kdyby nastala opravdu krizova situace, tak lide bez internetu budou chodit kolem dokola a narazet na ostatni a nebudou vedet co delat. Chce to zachovat zdravy selsky rozum, a to kryt se, utikat. Co jineho mate v planu? Lide, bdete

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.15 22:04
avatar

Jak se zachovat? Pud sebezáchovy vám nic neříká? Nejspíš bude na prvním místě zachránit si svůj vlastní život, teprve potom volat policii...Je to stejné, jakoby vás v lese napadl medvěd. To taky nejpve budete volat nějakého myslivce?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.15 22:07
Ať si namodelujete uvedenou situaci jakkoliv,beztak se zachovate úplně jinak,než jste si to v klidu připravil a natrénoval.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.02.15 22:10
avatar

Nekde jsem videl perfektni animaci pro takovehle situace. Proste hrat mrtveho brouka, nehybat se, pockat az prijedou policajti nebo se magor zastreli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.15 07:51
avatar

Vědět, jak se máme zachovat, to jedna věc, ale panika, moment překvapení, to je skutečnost. Jak se máme chovat třeba ve veřejných prostorách, to víme všichni. Přesto víme, jak to dopadá, když někde k tomu dojde, kolik je lidí ušlapaných v panice. *plac* Je to o strach a každý si velmi přejeme, ať nás to nikdy nepotká, ať se už další takový debil nenajde. Já bych se snažila padnout na zem a zalézt útočníkovi ze zorného pole. Ale nevím, co bych udělala ve skutečnosti, když by mi leknutí a strach sebral mozek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.15 19:49

Ahoj. Taky jsme to dneska s kámošem řešili. Jestli v momentě přebíjení po něm jen hodit židli, nebo ho tou židlí umlátit? Když lítaj vzteklý včelky, tak se asi řeší jiné věci. Kdo odhadne, jak je dotyčný střelec hbitý?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.15 21:15
avatar

Když to jde uteču, když to nejde padnu na zem -pokud je to možné přikreju se mrtvým a čekám bez hnutí, možná se strachy počurám ale hrdinství bych se jistě vyhnula.

doplněno 27.02.15 22:01:

Žolíku, nechápu proč tolik humbuku, policie má instrukce a nedej bože kdyby tam ti první dva chlapi vtrhli a začali střílet, zásahovka z Brna nemohla dojet dřív než dojela, nemyslím si, že by policie udělala něco špatně ale média musí o něčem mluvit a lidi co tomu prd rozumí rovněž. Jistě, tragédie to bezesporu je ale nerozumím tomu, proč by stát měl odškodnit pozůstalé. Kolik je mrtvých při havárii letadla, autobusu, vlaku?, jistě mnohem víc a nemám pocit, že by se tomu věnovalo tolik prostoru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.15 22:48
avatar

Liduš plně s Vámi souhlasím,jen podotknu. Je to špatně publikováno. Ve skutečnosti se o odškodnění nejedná ale o pomoc postiženým rodinám. Kolik asi bude stát pohřeb,mrtvý byl třeba živitel rodiny.Jak víme někteří žijí od výplaty k výplatě.Chápu to jako takovou okamžitou výpomoc rodinám než se z toho vzpamatují. Před roky u Ostravy narazil rychlík do spadnutého mostu a také se vyplácely postiženým peníze.V Frenštátě kdy pošahaný vyhodil do vzduchu plynem panelák tak také město nějaké peníze vyplácelo postiženým. I několikrát bylo v televizi kdy vyhořel dům a město pomohlo . Dokonce se i lidé skládají na postižené nějakou katastrofou třeba povodně.Ty peníze jim přeji ale byl bych rád kdyby se to nestalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.15 22:15

Já zase říkám dej Bože, kdyby tam ti dva policajti spustili na toho šíleného dědka palbu a zastřelili ho, tak mohli být zranění ošetřeni včas a nemuseli zemřít. Bylo by zajímavé vědět, kolik dědkovi zbylo nábojů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bgh
Datum: 27.02.15 21:21

Koho byste chtěl volat - utečte, když to jde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.15 21:31
avatar

Po bitvě je každý generál. Zamyslel se někdo nad tím že ti první policajti ani nevěděli kolik tam je lidí a teď střílejte po pachateli do obsazené restaurace hosty.Kolik lidí oni mohli zabít? Teť vládnou emoce.

doplněno 27.02.15 22:59:

Osobně nevím jak by se zachoval.Vzhledem ke své nemoci vazoneuroza bych rukama asi těžko něco udělal.Ale soudím že na takový zásah musí být člověk cvičený a zkušený což pořádková policie nejni.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.15 22:16

Tak na co mají pistole? Aby je jim mohl někdo ukrást?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 27.02.15 21:56

A vy víte, jak byste se v takové krizové situaci zachoval? Někdo ztvrdne a jiní ... ono se to dobře mluví v klidu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 27.02.15 22:10

Zdrhnout, pokud to nejde tak jakýmkoliv způsobem zabránit další střelbě - hodit něco aby nemohl střílet Nebo dělat mrtvolu a čekat na možnost zdrhnout. Při přebíjení naskákat na něj povalit na zem a zabránit střelbě - tohle je škoda že se klukům nepovedlo, hodili židli a zdrhli. Pokud opravdu přebíjel tak ho mohli strhnout na zem, vyrazit bouchačku z ruky... Mohlo to zásadně změnit situaci - on asi nejdřív střílel po všech, a pak když ostatní zdrhli tak dával rány jistoty do hlavy těm co se ještě hejbali (spekulace)

Hodit židli a zdrhnout - možná měli čas využít toho, odstavit ho od bouchačky a zachránit několik životů. Možná taky ne a bylo by o pár mrtvol víc. V každém případě zachránili aspoň svůj život.

Poldové jednali správně, naběhnout před připraveného střelce jen dva pochůzkáři - celkem snadno by je odstřelil a byl by volný, mohl by vyrazit do okolí postřílet ještě pár dalších lidí... Udržet ho na místě do příjezdu zásahovky asi byla lepší volba... Naběhli, zjistili že to asi nee a zdrhli zpátky - rozhodně nezdrhli zbytečně předem, spíš dost zariskovali...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.15 22:21

Poldové rozhodně nejednali správně. Byli 2 a měli neprůstřelné vesty. Dědek se skrýval za barovým pultem, který se dá prostřelit. Kdyby jeden spustil na dědka palbu, tak ten druhý mohl zatím zaujmout výhodnou pozici a až by dědek vystrčil hlavu, tak ho mohl odstřelit !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.15 23:31
avatar

poněkud podivná otázka - pokud jsem v prostoru plném cizích lidí, tak podle situace : utéct (až pak volat policii), nebo dělat mrtvého, nebo se schovat.

Pokud jsem v místnosti s blízkými, nebo rodinou, tak asi : zachraňovat ! - těžko říct, od rodiny bych asi jen tak neutekla, zřejmě by mi nezbylo nic jiného, nežli riskovat i svůj život, ať už s policajty, nebo bez.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.15 09:04

Můj děda má názor, poděkujme také Langerům, Kubicům a dalším odborníkům kteří snížili stav policie o osmtisíc policistů a škrtali a škrtali, není na řádné neprůstřelné vesty, není na náboje, není na řádný trénink, prostě učedníci řádili u žlabu a ve prospěch lobistů

Datum: 28.02.15 14:27
avatar

Já vidím problém malinko jinde... a to v celkovém systému. Zbroják a zbraň dneska vydají každému, kdo má díru do zadku - takže bych zavedla daleko přísnější kontrolu vydávání zbrojních průkazů a častější psychotesty.

Stejně, jako když ta schizofrenička pobodala kluka - opět daleko častější kontroly takovýchto nemocných lidí, zda užívají předepsané léky, a minimalizování rizika pohybu mezi lidmi.

Bohužel se vždycky musí stát něco hrozného, aby se někdo nahoře malinko probral.

doplněno 01.03.15 12:05:

Děkuji za reakce, v posleních nějakých třech případech, kdy kdosi takhe vystřílel bar, měl zbroják legálně. Samozřejmě to může být náhoda, ale zbroják dnes není nic těžkého, přítel se na něj chystá, tak js me zjišťovali podmínky. Kdybych chtěla něco někde vystřílet, tak zaboha netuším, kde a jak bych měla shánět zbraň na tajňačku*nevi*, i když chlapi si holt asi poradí...

Mně prostě nejde do hlavy, jak někoho vyšinutého s nemocí klidně pustí, že je v pořádku, nekontrolují, zda bere léky a on zase někoho napadne nebo zabije. Tak to přece nejde...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.15 19:56
avatar

A vy ten zbroják máte? Pokud chcete zabíjet, tak si prostě cokoliv co poslouží jako zbraň najdete. Problém je v tom, že většina jakmile slyší že zde byl střelec, tak chce omezovat a zakazovat palné zbraně. Přitom ta zbraň sama od sebe se nepostaví, neodjistí a nezačne zabíjet, ale lidé. A když budete chtít, tak si na černém trhu koupíte cokoliv. Kolik je mrtvých při autonehodách, kolik je zabitých při útoku nožem(daleko více zemře lidí po útoku nožem, než palnou zbraní). A psychotesty mohou pomoci ale neodhalí. Pokud jste alespoň pár krát za život dělala psychotesty, tak to víte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.15 20:15
avatar

Martino, jen opravdu málo kdy se stane, že zešílí a vystřílí dědinu ten co legálně zbraň a zbrojní průkaz vlastní. Opatřit si nelegálně zbraň není nemožné a budu-li chtít někoho zastřelit, nemusím na to mít zbrojní průkaz. K tomu bych někoho zabila, jak sama píšeš, střelnou zbraň vůbec nepotřebuji. Jak chceš ty psychicky nemocné kontrolovat? ¨Prostě. občas se "něco" stane, je to stejné jako když občas havaruje auto, vlak, letadlo...Zde bychom se zase mohli bavit o tom, že ŘP má každý kdo má díru do zadku. Pozor, neříkám, že tu něco není špatně, minimálně lékařské potvrzení jak u zbrojáku tak u řidičáku je podle mě dost na hraně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 01.03.15 01:06

Vaše názory docela rád čtu, ale myslím si, že speciálně v tomto se docela pletete. Jednak, získat dnes zbrojní průkaz je čím dál tím složitější a zájem veřejnosti je čím dál nižší ( protože společnost nám vnucuje myšlenku, že to není potřeba, někdo se o nás postará - bude líp), tato nešťastná událost ukázala pravý opak, držení jen jediné další zbraně v té restauraci by mohla alespoň nějaký život ušetřit. Sám jsem bohužel ale stejný, protože mojí dvacet let starou zbraň držím v trezoru a kdyby se u nás v restauraci něco podobného stalo, tak jsem na tom stejně bezbranně. Páč to násilí taky nemám rád (ale to jen moje chyba).

doplněno 01.03.15 01:12:

Odpověd je pro Martinnu, je to trošku nepřehledné

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.15 09:57

Takže podpažní pouzdro a zbraň skrytě nosit ! V trezoru je k ničemu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.15 01:41
avatar

hodne lidem staci i kladivo sekyra nuz, chtela byste zbrojni pasy na nuz v kuchyni, na kladivo? a psychicky naruseni lide by mohli mit na zaklade psychotestu jen krajec chleba a vrtacku :) zbran se stava zbrani az v ruce idiota, kdyby napriklad ten, ktery hazel zidli mel zbran, nekteri krvacejici by mohli prezit a ne 2 hodiny umirat... jako policista bych se asi s tim neumel smirit a i kdybych riskoval zivot i misto, se zbrani v ruce bych se pokusil se tam dostat... ale je jasne, ze nikdo nemohl vedet, ze to je jen jeden 60lety idiot, mohlo jich byt vice, kor po francii, cili postup policie vicemene spravny, ale 2h je na muj vkus fakt moc... nicmene zbran je malo, podle me by kazdy policista mel mit za opaskem vybusku, pripadne flashbang... cokoli co umi vytvorit efekt prekvapeni...

mimochodem muj kamarad se casem trosicku zblaznil, mam ho rad a on si to uvedomuje, ze neni ok, svuj stav uvadi, neco jako kdyby byl na nekoncicim tripu (LSD, kdo zna, vi) je to mazec umim si to predstavit, protoze tripu jsem sezral nespocet... pisu to proto, ze on znal z lecebny tu pitku, co nabehla s nozem do skolky, uz nevim jak to bylo, moc zpravy neresim, a rikal mi ze to absolutne nechape, ze to byla normalni vklidu holka, a v zivote by to do ni nerekl

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.15 02:20
Jenže v této zemi má psychiatrickou diagnózu 2 miliony lidí, z nichž řádově statisíce mohou potenciálně zkratově zareagovat a někoho zabít. To by musel každý druhý dělat zřízence v blázinci nebo kontrolora.
Psychotesty zdaleka neodhalí každého problémového jedince. I doposud zdravému člověku může najednou přeskočit. (Ostatně, nejen člověku. I psovi může přeskočit, a následky mohou být podobně tragické.)
A na nůž, motorovou pilu, sekeru, dlouhý pilník, šroubovák, auto či plynové potrubí v bytě žádné psychotesty nejsou.
Je třeba přijmout fakt, že absolutně bezpečnou společnost nelze vybudovat, i kdybychom tomu obětovali veškerá lidská práva a veškerou osobní svobodu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: zizulle*
Datum: 28.02.15 13:23

Nikdo neví, jak by se v této situaci zachoval. Já si třeba myslím, že kdybych v něčem takovém byla, tak vych toho psychopata zalehla nebo kopla do slabin prosně hrdina, ale taky bych mohla spanikařit a přečkat hrůzu schovaná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.15 19:50
avatar

Nevím, my boj z blízka jak proti noži/palné zbrani trénujeme a určitě bych ho nezaléhaval...palná zbraň má tu nevýhodu že je prostě schopná na velkou vzdálenost zranit nebo zabít. A pokud Vás útočník vidí, že na něj útočíte, tak prostě zbraň otočí proti Vám a buďto jste na místě mrtví a nebo se sklátíte v běhu k zemi. Maximálně do něj vrazíte...Problém je v tom, že když si zacvičíte alespoň jednou proti noži nebo zbrani, a pak toto cvičíte v davu, zjistíte že pokud někdo nezačne řvát zbraň, tak v prvních okamžicích ani nevíte co se děje a kdo má zbraň. Je pravda, že tam už po několika minutách věděli, že je tam vyšinutý střelec ale zase, chce rukojmí, peníze...?
Je to těžká situace a nezávidím ani klukům od policie(řadoví policisté, nemyslím URNU), kteří nemají ani žádný pořádný výcvik pro boj z blízka natož pak jak vyhodnocovat takovouto situaci...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.02.15 23:30

Ahoj. Tak že se domluvíme, že ryba smrdí od hlavy a tak by měl odstoupit ministr vnitra Chovanec. To je ten, co se projevoval-rozhodoval protizákonně, už před lety na Šumavě. Už jen za to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.15 07:03
avatar

Nemyslím si, že by za tohle mohla vláda nebo policisté. Myslím si, že agrese je čím dál častější. Asi bych neměla takhle myslet a srovnávat, ale koukněte na fotbal. Kolik policistů včera bylo na Bazalech? Kolik chlapů se nešlo podívat na 22 molionářů, jak honí po trávě kulatý nesmysl, ale přišlo se servat, zdemolovat, zničit. A všichni si na to zvykáme a bereme to, skoro, jako za normální. Všechno to vybavení, dopravu a pracovní dobu stovek policistů, platíme z peněz, které nám všem mohly zpříjemnit život. Komuže to vadí? Komu vadí šílená agrese, náklady?! Komu? Všichni se tváříme, jakože za to může pořadatel, policie. Agrese chlapů je jakoby v normě *plac*Nechci slovíčkařit a ukazovat na fotbal, ale chci ukázat na agresi mužů, mužských, chlapů. *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.15 10:00

Tu policii by měli platit fotbalové kluby ze svých zisků, protože ze sportu udělaly sprostý kšeft !

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 01.03.15 10:05
avatar

- není to dnes taky tak, že jsou policisté ve službě popotahováni za každý "neadekvátní" zásah? Nebyli by obžalováni, kdyby útočníka prostě zastřelili - např. v tom Brodě?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.15 14:20
avatar

Asi před dvěma roky policista vystřelil na ulici na nějakého darebáka a jaké měl problémy. Co se mohlo vše stát okolním lidem. Nevzpomínám si přesně ve kterém městě to bylo. Rohodnout se ve zlomku sekundy zda zbraň použít to také musí mít pevné zázemí,že ho nadřízení podrží kdyby něco náhodou nevyšlo.Ze zkušenosti vím, že to vždy odnese pěšák.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.15 14:40
avatar

U nás tomu věřím...bohužel. Ve spoustě jiných států se s tím neštvou, útočníka se zbraní zastřelí na místě a hotovo, žádný placený pobyt v prvotřídním vězení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.03.15 15:10

Obávám se, že za posledních 20 let víc lidí zabili opilci či feťáci za volantem na chodnících, než šílení střelci. Nebudeme tedy raději trénovat uhýbání autu na chodníku či v autobusové zastávce?

A mnohem víc lidí zabila chřipka, nenecháme se třeba očkovat?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.