Jak si ve třinácti letech vydělat?

Od: Datum: 10.07.13 09:56 odpovědí: 12 změna: 29.09.13 13:47

Ahoj,je mi 13 let.Zatím mám našetřeno 1600,ale to je pořád málo.Chtěl bych jet s rodiči na dovolenou,někam k moři.(nejlevnější zájezdy jsou už od dvou tisíc)Jenže potřeboval bych mít našetřeno alespon 6000 Kč.Na brigádu chodit nemůžu,ale sbírám papír,kovy a víčka od pití.Na aukru se svolením rodičů prodávám nějaké věci.Takhle si,ale nikdy stejně pořádně nevydělám.Rodiče pořád pracují a nikdy si nemouhou dovolit dovolenou dražší 2000,-

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.13 10:01

..abys dovolenou zaplatil celé rodině?

Tahle částka bude pravděpodobně na celé dovolené to nejmenší. Suma všech nezbytných nákladů (přinejmenším pojištění, jídlo, nějaká výbava) bude reálně mnohem vyšší.

Datum: 10.07.13 10:09

Ahoj. Mrkni do diskuzí, kterých zde bylo na toto téma již mnoho.:

#Jak+si+ve+třinácticti+letech+vydělat

Datum: 10.07.13 10:17

Zájezd k moři za dva tisíce je samozřejmě bez dopravy, bez stravy a s ubytováním pod širákem, takže ty počty přehodnoť. Kromě toho, krásná dovolená u vody se dá udělat i v Česku (to neříkám jako útěchu, to je fakt).

doplněno 10.07.13 10:24:

No ale dva pracující rodiče s jedním dítětem... nevím jaké máte náklady na bydlení, ale i z nízké mzdy se dá aspoň jednou za pár let si dopřát slušnou dovolenou. Ale to je zase o prioritách, někdo jede k moři, někdo opravuje barák, někdo šetří dětem na školu... nemůžeme všichni všechno. Však je ti třináct, ještě si toho v životě užiješ ažaž :)

Od: pavel001
Datum: 10.07.13 10:23

@jethro Neboj,já poznám jestli je to s dopravou nebo ne.

Od: vlasatec*
Datum: 10.07.13 10:43
Zkus se poptat v okolí jestli někdo nepotřebuje posekat zahradu, venčit psa nebo hlídat dítě. Dovolená u moře za 2000kc bude stát za starou belu...
Od: k2
Datum: 10.07.13 10:47

Nechat 13ti lete dite hlidat jine dite? No nevim, deti nemam, tak tomu nerozumim...

Datum: 10.07.13 10:51

Mám stejně starého syna a nevidím v tom problém, pokud je v něm jakýsi smysl pro zodpovědnost. I z diskuze zde vidíte, že je vyspělý.

Od: vlasatec*
Datum: 10.07.13 11:55
A proč ne, běžně jsem v 13ti hlídal děti. Sice ne za peníze ale pár hodin jsem je na starost měl. Samozřejmě záleží jak je člověk odpovědný.
Od: hedvika456
Datum: 29.09.13 13:47

Mně je taky 13 hlídám za peníze děti mamčiných kamarádek :)

Od: buss®
Datum: 10.07.13 11:15

Podívej se na podobné dotazy, pomoc je někde možná, podívej se po okolí a poptej. Ale oficiálně tě nikdo nezaměstná. Jdu tak lesem a vidím trpaslíka odvětvovat pilou stromy, a ejhle, ono je to děcko, vybavené jak má být pracovník.

Datum: 10.07.13 13:29

Milý Pavle, myslím, že rodiče Tě mají pořád za malého chlapce a mohou Ti nakukat, co chtějí. Ty uvěříš všemu. Pokud si rodiče nemohou dovolit dovolenou dražší než 2 tisíce, vidím to tak jet na kolách ke Kačáku, tam sníst chleba se sádlem a vypít šumák. Za 2 tisíce neseženeš ani dovolenou v Čechách. Nejlevnější zahraniční dovolená pro jednoho bývá na začátku a na konci sezóny, autobus + ubytování, bez jídla a stojí to na 7 nocí tak okolo 5 tisíc. K tomu připočítej jídlo a pojištění. A vynásob to počtem členů vaší rodiny. Ale pokud rodiče chodí řádně do práce, tudíž vydělávají. A když vydělávají, dovolenou si určitě zaslouží. Nemusíte jezdit k moři každý rok, třeba 1x za 3 roky. Zkus s nimi promluvit, pokud nestaví dům, nebudují novou střechu, okna či fasádu, snad Tě pochopí. Vždyť život není jen o píchačkách ale i odpočinek je nutný. Tak ať Ti to vyjde. Jaga.

Datum: 10.07.13 13:43

"Vždyť život není jen o píchačkách" :-P*palec**placni*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.